PSG – Bordeaux 2:0 (koniec) | Lille – AS Nancy 1:0 (koniec) | Dijon – Montpellier 3:3 (koniec)
Nantes – Bastia 1:0 (koniec) | Caen – Toulouse 1:0 (koniec) | Metz – Monaco 0:7 (koniec)
Paris Saint-Germain
2:0 (2:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 01.10.2016, 17:00 • Parc des Princes, Paryż • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 8
    Dziękuje bardzo za śledzenie relacji z dzisiejszego spotkania, a to nie koniec emocji w dniu dzisiejszym na portalu lajfy.com

Jeśli chodzi o grę jednego Polaka, to Igor Lewczuk zaliczył bardzo średnie spotkanie, gdyż zawinił przy utracie pierwszej bramki. Grzegorz Krychowiak mimo intensywnej rozgrzewki ostatecznie nie pojawił się na placu gry. (18:53:07)

Faule: 8:9.

W drugiej połowie nie ujrzeliśmy już bramek i po dwóch trafieniach Edisona Cavaniego z pierwszej połowy Paryżanie dopisują sobie trzy punkty do swojego konta. Żyrondyści nie pokazali praktycznie nic godnego uwagi i wyglądali tak jakby nie dotarli na ten mecz do stolicy Francji.

90+3

90+2
    Druga minuta z trzech doliczonych właśnie upłynęła. Obydwie ekipy oczekują już końcowego gwizdka.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe trzy minuty.

89
    Przed momentem ujrzeliśmy trzecią zmianę dla PSG, co oznacza, że Grzegorz Krychowiak nie zagra dzisiaj ani minuty.

88
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Ángel Di María, na boisku pojawia się Nanitamo Ikoné.

87
    Pallois ma szczęście, że za faul przy narożniku pola karnego otrzymał tylko żółtą kartką.
    86. Okazja dla Żyrondystów w końcówce.

86
    Paryżanie chyba nie są nad zbyt chętni do zdobycia trzeciej bramki. Przed momentem mogło się, to skończyć golem dla Bordeuauxu, który na pewno wprowadziłby nerwówkę na Parc des Princes.

84
    Rolan zagrywa piłkę do Toulalana, który wrzuca w pole karne gospodarzy i po sporym kotle skutecznie interweniuje Areola!

82
    Zmiana w drużynie Girondins Bordeaux: z boiska schodzi Jérémy Ménez, na boisku pojawia się Gaëtan Laborde.

81
    Krótko rozegrany rzut rożny i uderzenie z ostrego kąta Ben Arfy, które ląduje poza boiskiem.

80
    Dobra akcja wykonaniu gospodarzy i prostopadłe podanie mógł dostać Cavani, ale skutecznie przeciął, to Igor Lewczuk.

78
    Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Lucas Moura, na boisku pojawia się Hatem Ben Arfa.

77
    Korner dla przyjezdnych, z kontratakiem wychodzą, ale dośrodkowanie w pole karne mija wszystkich zawodników i od bramki grę wznowi Carrasso.

76
    Kwadrans gry do końca spotkania, do wejścia na plac gry szykuje się Ben Arfa, który wysłuchuje ostatnich instrukcji od asystenta.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 3. Cavani, 30. Cavani

Kartki:   52. Meunier (PSG) – 87. Pallois (BOR)

Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 3:3. Foule: 8:9.
    Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Kurzawa – Verratti (73. Rabiot), Motta, Matuidi – Lucas Moura (78. Ben Arfa), Cavani, Di María (88. Ikoné).
    Zmiany: Trapp – Maxwell, Ben Arfa, Krychowiak, Rabiot, Augustin, Ikoné.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil (57. Ounas), Toulalan, Sertic – Malcom (74. T. Touré), Rolán, Ménez (82. Laborde).
    Zmiany: Bernardoni – Gajić, T. Touré, Kamano, Kiese Thelin, Ounas, Laborde.

Główny: A. Gautier
    Asystenci: M. Annonier, T. Philippe
    Techniczny: A. Petit