Piast – FC Toruń 4:2 (koniec) | Red Devils – AZS Gdańsk 4:6 (koniec) | AZS UŚ – Szczecin 3:5 (koniec)
Piast Gliwice
4:2 (1:0)
FC Toruń
Niedziela 23.10.2016, 18:00 • Hala Jasna 31, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 5

Ogromne emocje na hali w Gliwicach! Po bardzo ciekawej dla oka drugiej połowie spotkania miejscowy Piast pokonuje drużynę z Torunia 4:2. Przyjezdni cały czas są w dołku i po pięciu kolejkach mają na swoim koncie zaledwie trzy punkty. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (19:32:23)

40:00

39:50
    Gol dla Piasta!

Pieczętują zwycięstwo gospodarze! Gola na pustą bramkę spod własnego pola karnego strzelił Maksym Pautiak!

39:24
    Zgubili piłkę miejscowi. Nieco ponad pół minuty nadziei dla torunian. Czy Piast wytrzyma napór rywali?

38:34
    Marcin Grzywa z dziesięciu metrów nie trafia w światło bramki! A więc końcowy rezultat wciąż pozostaje sprawą otwartą.

38:33
    Stracili futbolówkę przyjezdni i przy próbie odbioru jeden z nich fauluje! Przedłużony rzut karny dla gospodarzy.

37:59
    Z lotnym bramkarzem grać będą torunianie!

37:59
    O czas prosi opiekun drużyny z Torunia, Klaudiusz Hirsch.

37:31
    Ryzykownie pod własną bramka zagrali gliwiczanie, ale ostatecznie zawodnicy Piasta zdołali wyjść z opresji bez szwanku.

36:29
    Pautiak świetnie przerywa bardzo groźnie zapowiadający się kontratak rywali.

35:02
    Bezsensowne zagranie Spychalskiego, który popychał zawodnika Piasta na jego połowie. Gracz z Gliwic nawet nie miał piłki przy nodze, to piąte przewinienie przyjezdnych!

34:32
    Kieper faulem przerywa kontratak rywali i zostaje napomniany żółtą kartką. W przewinieniach remis 4:4.

34:25
    Ładnie interweniuje Groszak po uderzeniu Spychalskiego i kolejny rzut rożny dla torunian.

33:48

Ponowne prowadzenie gospodarzy! Błąd defensora drużyny gości bezlitośnie wykorzystuje KRZYSZTOF PISKORZ!

32:30
    Pogubili się teraz w ataku zawodnicy z Torunia i od autu grę wznowią miejscowi.

31:43
    Grzywa faulowany na połowie przyjezdnych. Drugi faul gości przy czterech Piasta.

31:22
    Torunianie wymieniają się obecnie podaniami w środkowej strefie boiska. Goście spokojnie budują kolejne ataki.

30:00
    Gol dla FC Toruń!

Wyrównują przyjezdni! Znakomicie pomiędzy nogami bramkarza zmieścił piłkę CLEVERSON PELC-FERNANDES

Gole: 5. Dewucki, 29. Piskorz, 34. Piskorz, 40. Pautiak – 21. Cleverson, 30. Cleverson

Kartki:   21. Tarasovych (PIA) – 23. Mikołajewicz (TOR), 35. Kieper (TOR)

Piast Gliwice: Groszak (Widuch) – Szczurek, Barański, Pautiak, Mirga, Satora, Grzywa, Krzymiński, Dewucki, Pasierb, Tarasovych, Piskorz. Szadurski
    FC Toruń: Neagu (Naparło) – Del Rio, Wojciechowski, Cleverson, Mikołajewicz, Del Pino, Kieper, Czyszek, Waszak, Spychalski, Naparło.

Sędziowie: Seweryn Dębowski, Dominik Cipiński, Marcin Gutowski