Łódź – Rzeszów 7:3 (koniec) | Komprachcice – Pyskowice 3:3 (koniec) | Ruda Śląska – Jelcz-Laskowice 2:1 (koniec)
Tychy – Nowiny 2:2 (koniec) | Brzeg – Słomniki 5:6 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
2:1 (1:1)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Niedziela 23.10.2016, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa im. Rudzkich Olimpijczyków w Halembie • I liga futsalu - gr. południowa • Runda 5

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Zapraszamy na pozostałe, do zobaczenia! (18:49:33)

Gwiazda Ruda Śląska pokonała Orła Futsal Jelcz-Laskowice i tym samym stała się pierwszą drużyną w lidze, która sprawiła, iż dolnośląska ekipa kończy mecz bez punktów! Gola na wagę zwycięstwa w 30. minucie strzelił Sebastian Gielza.

39:56
    Gwiazda odbiera piłkę Orłowi i po raz ostatni strzela na bramkę przyjezdnych. Tor lotu piłki przecina noga Kucharskiego!

39:25
    Broni Gutierez. Szybko przenosimy się pod bramkę Waszki. Chybi Martinez. Wyśmienita końcówka spotkania!

39:22
    Drobny błąd przyjezdnych i strata piłki. Gospodarze są coraz bliżej zwycięstwa. Gielza pod bramką Orła czeka na dalekie podanie.

39:02
    Ostatnia minuta gry! Orzeł znów stawia na Gutiereza w roli bramkarza wychodzącego.

38:42
    Dalekie podanie w wykonaniu gracza Gwiazdy. Przejmują goście, ale cóż z tego, skoro po chwili popełniają drugie przewinienie.

38:32
    Wiegels wraca między słupki. Orzeł popełnia pierwszy faul, w dodatku w ataku, zatem Gwiazda będzie miała krótką chwilę na złapanie oddechu.

38:13
    Jagodziński ofiarnie blokuje strzał Orła. Nie zmienia to w zasadzie nic, goście wciąż oblegają bramkę Waszki.

37:20
    Orzeł ponownie przy piłce. Wiegels poza parkietem, Gutierez w roli bramkarza wychodzącego. Goście bez przerwy naciskają na gospodarzy.

36:47
    Jagodziński był bliski przejęcia futbolówki. W porę odnaleźli się w tej sytuacji gracze z Jelcza-Laskowic. Przyjezdni wracają do gry z Wiegelsem.

35:40
    Nie ustają ataki przyjezdnych. Cały czas w roli bramkarza wychodzącego występuje Gutierez. Gwiazdę czeka prawdziwa Obrona Częstochowy z chwilami przerwy na wybicie w stronę pustej bramki.

34:22
    Błyskawiczne wznowienie. Orzeł cofa się pod własne pole i pomimo braku bramkarza przyjezdni nie tracą gola.

34:17
    Ależ było blisko! Matejko trafia w słupek z nieco ponad metrowej odległości. Oszołomiony Waszka dopiero po chwili odnajduje się w sytuacji i łapie futbolówkę.

33:52
    Przyjezdni postanowili wprowadzić do gry bramkarza lotnego. Niebawem przekonamy się czy zabieg ten był trafiony.

33:37
    Timeout dla Orła Jelcz-Laskowice. Do końca spotkania pozostało niecałe 7 minut. Gwiazda wciąż nie może być pewna swojego prowadzenia, tym bardziej, że goście po stracie bramki naciskają ze zdwojoną siłą.

33:11
    Rozsądna gra Gwiazdy. Gospodarze nie ryzykują. Piłka do Hyżego, a ten po chwili wycofuje ją do Waszki.

32:35
    Goście szanują piłkę i nie mają najmniejszego zamiaru jej oddawać. Orzeł coraz bliżej bramki Waszki. Za moment corner dla przyjezdnych.