Piast – FC Toruń 4:2 (koniec) | Red Devils – AZS Gdańsk 4:6 (koniec) | AZS UŚ – Szczecin 3:5 (koniec)
AZS UŚ Katowice
3:5 (0:1)
Pogoń '04 Szczecin
Niedziela 23.10.2016, 20:00 • Hala Sportowa, Katowice-Szopienice. • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 5

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:38:07)

Dzisiaj byliśmy świadkami naprawdę kapitalnego spektaklu. W pierwszej połowie Pogoń prowadziła 1:0 po bramce Adama Jonczyka. W drugiej połowie bardzo szybko dwa gole zdobył Cymański i wydawało się, że Akademicy nie zdołają już nawiązać równorzędnej walki. Później nastąpiło jednak prawdziwe przełamanie AZS-u i najpierw trafienie zanotował Tomasz Dura. Po chwili był już remis, a gole zdobywali Wojtas i Salisz. Ostatnie słowo należało jednak do Portowców za sprawą Kubika i Lasika. Ten ostatni zasłużył dzisiaj zdecydowanie na miano najlepszego zawodnika meczu.

39:21
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL LASIK!

To już raczej zakończyło nam widowisko w tym momencie! Kamil Lasik po wyłapaniu futbolówki momentalnie uderzył na pustą bramkę Akademików! Piłka wpadła do siatki i wynik wydaje się już przesądzony!

39:00
    Portowcy muszą teraz szczególnie uważać na przewinienia. Każdy ich faul zakończy się przedłużonym karnym.

38:00
    Gospodarze momentalnie zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Wyprowadzają jedną ze swoich ostatnich akcji.

37:48
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK!

Sytuacja w tym meczu zmienia się jak w kalejdoskopie! Michał Kubik otrzymał podanie na trzecim metrze i zdążył jeszcze przyjąć futbolówkę przed uderzeniem! Po chwili już pewnym strzałem wyprowadził Portowców na prowadzenie!

37:30
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Szkoleniowiec Portowców już myśli o wejściu na boisko lotnego bramkarza.

36:50
    Sławomir Pękala wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Kubika! Po chwili na boisko padł Hewlik, ale sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia!

36:25
    Piłka uciekła zawodnikowi gości za linię boczną boiska. Akademicy wznowili już grę od autu.

35:35
    Przewrócił się Cygnarowski i sporo ryzykowali teraz goście kolejnym przewinieniem. Sędzia jednak nie zdecydował się odgwizdać przewinienia.

35:15
    Bardzo dobrze zaatakował Geperta w środku pola Minkus, a po chwili Portowcy wznowili grę od autu.

35:00
    Przed nami ostatnie pięć minut tej rywalizacji. Za moment swoją grę od autu wznowią przyjezdni piłkarze.

34:37
    W niesamowitym gazie są teraz gospodarze. Przyjezdna drużyna z kolei będzie miała okazję na strzał z rzutu wolnego. Faulowany był Mateusz Gepert.

33:56
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF SALISZ!

To się nazywa prawdziwe piękno sportu! Po przejęciu piłki na własnej połowie boiska popędził Salisz sam na bramkę Kamila Lasika! Huknął bez zastanowienia z dziesiątego metra i futbolówka wpadła w sam róg bramki Portowców!

33:20
    Stan przewinień na chwilę obecną jest wyraźnie na korzyść miejscowego zespołu (3:5).

32:49
    Strzelcem bramki DAMIAN WOJTAS!

Ten mecz z pewnością będzie miał kapitalną końcówkę! Marcin Minkus popisał się świetną akcją na skrzydle i dograł odpowiednio do wbiegającego na czwarty metr Damiana Wojtasa! kapitan gospodarzy bez trudu zdobywa bramkę kontaktową!

32:27
    Kamil Lasik wyraźnie przeżywa świetny okres w swojej karierze! W tej sytuacji sparował on uderzenie na korner! Szczęścia próbował Dura!

32:00
    Sporo ożywienia w grę gospodarzy wniósł Marcin Minkus. Tym razem popisał się on skutecznym odbiorem, a po chwili wywalczył aut.

Dawid Czempisz

Gole: 27. Dura, 33. Wojtas, 34. Salisz – 2. Jonczyk, 25. Cymański, 25. Cymański, 38. Kubik, 40. Lasik

Kartki:   17. Jasiński (KAT) – 21. Shamotii (SZC), 31. Kubik (SZC)

AZS UŚ Katowice: Krzyśka (Bednarczyk) – Jasiński, Dura, Wojtas (C), Cygnarowski – Langer, Salisz, Minkus, Krzywka, Haase, Pękala, Hewlik, Dudzik.
    Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Jonczyk, D. Solecki, Kubik (C), Maćkiewicz – Bugański, O. Solecki, Gepert, Jurczak, Kawczak, Cymański, Shamotii.

Główny: Sławomir Steczko (Małopolski ZPN)
    Drugi: Grzegorz Hamowski (Małopolski ZPN)
    Czasowy: Katarzyna Netkowska (Śląski ZPN)