Mainz – Ingolstadt 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Bayer 1:2 (koniec) | Augsburg – Bayern 1:3 (koniec)
Werder – Freiburg 1:3 (koniec) | Darmstadt – RB Lipsk 0:2 (koniec) | Borussia D. – Schalke 04 0:0 (koniec)
VfL Wolfsburg
1:2 (1:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 29.10.2016, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 9

Emocjonujące spotkanie w Wolfsburgu właśnie dobiegło końca! Miejscowi nie byli w stanie utrzymać prowadzenia i ostatecznie nie zdobywają ani jednego punktu do ligowej tabeli. Ogromne brawa dla Bayeru, który po wyrównaniu nie ograniczył się do gry na remis. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:22:54)

90+5

90+5
    Nie wykorzystali ostatniej okazji gospodarze! Żaden z Wilków nie zdołał oddać uderzenia.

90+4
    Rzut wolny dla VfL na połowie rywali, ostatnia okazja! Nawet Benaglio jest obecnie w szesnastce Bayeru!

90+3
    Zdecydowanie za wrzucenie piłki w szesnastkę drużyny z Leverkusen i jeden z zawodników VfL nie zdołał utrzymać jej na placu gry.

90+2
    Jak najdalej od własnej bramki starają się utrzymywać przy piłce goście.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

89
    Aptekarze wywalczyli rzut wolny na połowie swoich rywali. Z każdą kolejną sekundą coraz bliżej końcowego triumfu jest Bayer.

88
    Nieprzepisowo jednego z rywali powstrzymywał Błaszczykowski, ale arbiter oszczędził mu indywidualnej kary.

87
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Admir Mehmedi, na boisku pojawia się Stefan Kießling.

86
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Paul Seguin, na boisku pojawia się Borja Mayoral.

85
    Pięć minut do końca spotkania, a w natarciu cały czas przyjezdni! Oszołomieni utratą dwóch goli w krótkim odstępie czasu są piłkarze z Wolfsburga.
    83. Tin Jedvaj (LEV) - 1:2

83
    Gol dla Bayeru!

Niesamowite! Leverkusen to zrobiło, wychodzą na prowadzenie! Ogromnych rozmiarów zamieszanie w polu karnym VfL. Najlepiej odnalazł się w tej sytuacji TIN JEDVAJ, który płaskim uderzeniem tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce!

83
    Tym razem centrę w szesnastkę VfL zablokował Gustavo. Kolejny korner dla przyjezdnych, którzy walczą o pełną pulę!

81
    Idą za ciosem goście! Rodriguez ofiarnie zablokował uderzenie z szesnastego metra jednego z rywali, którzy chwilę później wywalczyli rzut rożny.

80
    Za spóźnioną interwencję w środku pola żółtym kartonikiem ukarany został Brekalo.
    79. Admir Mehmedi (LEV) - 1:1

79

Wyrównują przyjezdni! Koronkowa akcja Bayeru, który pewnym uderzeniem z siódmego metra wykończył ADMIR MEHMEDI!

Gole: 37. Arnold – 79. Mehmedi, 83. Jedvaj

Kartki:   80. Brekalo (WOF) – 60. Mehmedi (LEV), 65. Bender (LEV), 72. Wendell (LEV)

VfL Wolfsburg: Benaglio – Błaszczykowski, Knoche (8. Hansen), Ricardo Rodríguez, Gerhardt – Seguin (86. Mayoral), Luiz Gustavo – D. Caligiuri, Draxler (78. Brekalo), Arnold – Mario Gómez.
    Zmiany: Grün – Hansen, Möbius, Brekalo, Schäfer, Mayoral, Wollscheid.

Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Jedvaj, Dragović, Wendell – Brandt, Bender (77. Baumgartlinger), Aránguiz (71. Havertz), Kampl – J. Hernández, Mehmedi (87. Kießling).
    Zmiany: R. Özcan – D. da Costa, Kruse, Boeder, Kießling, Havertz, Baumgartlinger.

Sędzia główny: Tobias Stieler
    Asystenci: Sascha Thielert, Matthias Jollenbeck