GKS Bełchatów – Rozwój 1:0 (koniec) | Odra O. – Raków 1:1 (koniec) | Olimpia E. – Olimpia Z. 2:0 (koniec)
Legionovia – Radomiak 0:1 (koniec) | Warta – Błękitni 2:1 (koniec) | Polonia W. – Kotwica 2:0 (koniec)
GKS Bełchatów
1:0 (1:0)
Rozwój Katowice
Sobota 05.11.2016, 13:00 • GIEKSA Arena, Bełchatów • 2. Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

W sobotę przy Sportowej dojdzie do starcia dwóch drużyn, które jeszcze w ubiegłym sezonie spotykały się na poziomie I ligi. Mowa tutaj o GKS-ie Bełchatów oraz o Rozwoju Katowice. Obydwa kluby znajdują się w dolnej części tabeli i myślą o tym by jak najszybciej opuścić tą strefę.

PGE GKS Bełchatów prezentuje się sporo poniżej oczekiwań. "Brunatni" w tabeli są na 12. pozycji z dorobkiem 15 punktów na koncie i bilansem bramek równym 19 goli zdobytych i 18 bramek straconych. Bełchatowianie w aktualnym sezonie zwyciężyli 5 spotkań, 3 mecze zremisowali, a podobnie jak drużyna z Katowic 7 pojedynków przegrali. To zdecydowanie za dużo. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego w tegorocznych rozgrywkach II ligi prezentują się z pewnością lepiej na GIEKSA Arenie niż w tych wyjazdowych spotkaniach. Ostatnio forma GKS-u nie zachwyca. Zwycięstwa przeplatane są porażkami. Tych drugich jest więcej. Można powiedzieć, że po takiej fatalnej serii przyszło zwycięstwo ze Stalą Stalowa Wola 5:1. Wszyscy wtedy wierzyli, że GKS w końcu ruszy, ale porażka u siebie z Gryfem 2:3 i na wyjeździe z Legionovią 0:1 sprowadziła szybko fanów GKS-u na ziemię. Zwycięstwem u siebie z ROW-em 1:0 oraz na wyjeździe z Siarką 2:1 piłkarze GKS-u znów wlali w serca kibicow nadzieję, ale wszystko na nic, bo przegrana u siebie 0:1 z Radomiakiem Radom oraz na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:2 pokazała, że ta optymalna forma jeszcze nie nadeszła. Najwięcej trafień na swoim koncie w drużynie GKS-u mają Marcin Krzywicki (4 gole) oraz Dawid Dzięgielewski (3 gole).
    Bełchatowianie wierzą mocno w to, że znów uda im się wrócić na zwycięski szlak!

Rozwój Katowice plasuje się tuż nad strefą spadkową na 14. miejscu w tabeli II ligi. Zespół ze stolicy Górnego Śląska w 15. kolejkach zdobył 14 punktów, a bilans bramkowy podopiecznych Mirosława Smyły to 14 goli zdobytych i 18 bramek straconych. Katowiczanie do tej pory 3 razy zwyciężali, 5 spotkań zremisowali, a aż 7 pojedynków przegrali. Zdecydowanie Rozwój lepiej w tym sezonie prezentuje się na własnym obiekcie niż na wyjazdach. W ostatnich trzech meczach ligowych katowiczanie zdobyli 5 punktów, bowiem zremisowali u siebie 1:1 z Polonią Warszawa, również zremisowali na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:0, a także zwyciężyli przed tygodniem na własnym obiekcie 2:0 z Wartą Poznań. Najlepszym strzelcem drużyny z Katowic jest Tomasz Wróbel, który ma na koncie 5 trafień, a za sobą bogatą karierę w Bełchatowie. Ten pobyt z pewnością gracz Rozwoju będzie wspominał przez wiele lat. Zaraz za doświadczonym Wróblem z 4 bramkami na koncie plasuje się Mateusz Wrzesień.
    Katowiczanie z niezawodnym na pokładzie Tomaszem Wróblem chcą podtrzymać dobrą passę ostatnich spotkań i jednocześnie przerwać złą passę meczy wyjazdowych!

W historii obydwa kluby spotykały się zaledwie 2 razy. Było to w ubiegłym sezonie 2015/2016 w I lidze. Jesienią w Bełchatowie wygrał Rozwój 2:0, jak i na wiosnę, gdzie w Katowicach wynik 2:1 dla Rozwoju przypieczętował spadek "Brunatnych" do II ligi.

Sędzią głownym sobotniego meczu będzie Łukasz Karski ze Słupska. Ten młody, bo zaledwie 24-letni arbiter prowadził w obecnym sezonie 5 spotkań II ligi oraz 1 mecz Pucharu Polski. W tych pojedynkach sędzia Karski pokazał 33 żółte kartki oraz 3 czerwone.

Na relację live z meczu GKS Bełchatów – Rozwój Katowice zapraszamy do naszego serwisu już od godziny 13:00. Kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem poznamy wyjściowe składy obydwu drużyn na to spotkanie.

GKS Bełchatów: Lenarcik – Pisarczuk, Grolik, Klepczyński, Michalak – Rachwał (C) – Dzięgielewski, Flaszka, Zgarda, Andrzejczak – Krzywicki

Rezerwowi: Bruchajzer – Witasik, Lenartowski, Kondracki, Zięba, Okada, Łabędzki

Rozwój Katowice: Golik – Mielnik, Domański, Kopczyk Sobotka – Szatan, Kowalski – Wróbel (C), Wrzesień, Ostaszewski – Żak

Rezerwowi: Gocyk – Piecuch, Marszalik, Marchewka, Barwiński, Adamczyk, Kaszok

Sędziowie: Łukasz Karski – Daniel Szpila, Dariusz Bohonos.
    Tak graficznie prezentuje się zestawienie "Brunatnych" na to spotkanie!

Właśnie zakończyła się przedmeczowa rozgrzewka. Tak na kilka minut przed pierwszym gwizdkiem prezentuje się murawa przy Sportowej 3!

1

1
    Od środka zaczęli przyjezdni, którzy zagrają dziś w seledynowych strojach, a z kolei gospodarze na biało.

2
    Podanie Zgardy na lewe skrzydło Krzywickiego. Napastnik GKS-u oddaje do Andrzejczaka, a ten traci piłkę.

3
    Dobry zamiar prostopadłego podania od Szatana do Wróbla, ale nieco za mocna ta próba.

4
    Rajd lewą stroną Andrzejczaka, dośrodkowanie na pole karne i obrońcy Rozwoju wybijają futbolówkę na rzut rożny.

5
    Kolejny atak GKS-u. Michalak centruje z lewego skrzydła, a głową uderza Dawid Flaszka lecz piłka mija słupek bramki Golika.

6
    Wymienili kilka podań bełchatowianie. Dośrodkował z prawej flanki w pole karne Pisarczuk, a do sytuacji strzeleckiej doszedł Marcin Krzywicki, lecz nieczysto trafił w piłkę.

7
    Próbują teraz nieco przytrzymać futbolówkę na swojej połowie katowiczanie i uspokoić grę.

8
    Faul Szatana na Groliku w środku boiska.

9
    Dalekie podanie Klepczyńskiego do Andrzejczaka, ale ta próba zbyt mocna.

10
    Na prawej stronie boiska wywalczyli wrzut z autu bełchatowianie.

11
    Bardzo dobre podanie Dawida Dzięgielewskiego w pole karne do Konrada Andrzejczaka, ale w ostatniej chwili rywale wybijają piłkę na róg.

12
    Dośrodkowanie z narożnika, ale głową nad bramką uderza Adrian Klepczyński.

13
    Jesteśmy pod bramką GKS-u. Drugi z rzędu korner mają katowiczanie.

14
    Faul w ataku jednego z graczy Rozwoju i mamy rzut wolny dla GKS-u.

15
    Z około 20. metrów uderza w kierunku bramki Dawid Flaszka, ale pewnie interweniuje Bartosz Golik.

16
    Zły przerzut Andrzejczaka na drugą stronę do Pisarczuka i aut mają przyjezdni.

17
    Mateusz Ostaszewski fauluje w dobrej sytuacji Szymona Zgardę i rzut wolny mają gospodarze.

18
    Rzut karny dla GKS-u! Krzywicki wycięty przez Golika w polu karnym Rozwoju!

19
    Będzie nieco dłuższa przerwa w grze. Bramkarz Rozwoju potrzebuje pomocy medycznej.

20
    Gol dla GKS-u!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PATRYK RACHWAŁ.

Pewne uderzenie kapitana GKS-u. Zmylił on zupełnie bramkarza strzałem w lewy dolny róg bramki!

22
    Przerwa w grze trwa. Będą zmiany w Rozwoju. Nie będzie zdolny do dalszej gry bramkarz z Katowic.

24
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Bartosz Golik, na boisku pojawia się Bartosz Gocyk.

25
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Mateusz Wrzesień, na boisku pojawia się Grzegorz Marszalik.

26
    Akcja Rozwoju na prawym skrzydle, ale Klepczyński przerywa tą sytuację.

27
    Z narożnika boiska oddaje strzał Tomasz Wróbel, ale piłka mija bramkę Lenarcika.
    28. Czy Rozwój spróbuje się podnieść?

29
    Bardzo ładny rajd Krzywickiego lewą stroną boiska, ale zdaniem sędziego w polu karnym rywala napastnik GKS-u faulował.

30
    Konrad Andrzejczak wywalczył rzut rożny na lewej stronie.

31
    Oddaje z niczego strzał głową Grolik, ale prosto w ręce Gocyka.

32
    Tomasz Wróbel strzela sprzed pola karnego, ale jego uderzenie zablokowane.

33
    Popędził na lewym skrzydle Andrzejczak, ale za bardzo wypuścił sobie piłkę i ta opuściła plac gry.

34
    Faul Szymona Zgardy w środku pola.

35
    Faul na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla GKS.

37
    Goście znów uspokoić chcą swoją grę. Wymieniają podania na własnej połowie.

38
    Dośrodkowanie Dzięgielewskiego w pole karne i wyłapuje tą centrę Gocyk.

39
    Kolejny raz z prawej strony Dawid Dzięgielewski. Znów ta próba nieudana.

41
    Bardzo ospały zrobił nam się ten mecz. Bez lepszych okazji dla jednych i drugich.

42
    Kolejne nieudolne dośrodkowanie. Tym razem centrował na połowie GKS-u – Grzegorz Marszalik.

43
    Indywidualna akcja i strzał Dawida Dzięgielewskiego, ale ten strzał po nodze rywala spada w ręce Bartosza Gocyka.

44
    Rzut rożny na prawej stronie boiska wywalczył Bartosz Sobotka.

45
    Pięć minut doliczył arbiter Łukasz Karski do pierwszej połowy tego spotkania.

45+1
    Dalekie podanie w pole karne GKS-u, ale pewnie interweniuje Paweł Lenarcik.

45+2
    Szymon Zgarda faulowany na lewej flance.

45+3
    Rzut rożny dla gospodarzy.

45+4
    Fatalna centra Rachwała w pole karne, a wyszła całkiem ciekawa akcja po której uderzył głową na bramkę Marcin Krzywicki, ale obok słupka.

45+5

Po mało ciekawej pierwszej połowie GKS prowadzi 1:0, a bramkę z rzutu karnego w 20. minucie zdobył Patryk Rachwał. Czekamy na drugą połowę i liczymy na to, że wówczas zobaczymy więcej ciekawych sytuacji.
    Czy w drugiej połowie obraz gry ulegnie zmianie?

46

47
    Ostaszewski fauluje w środku pola Rachwała.

48
    Żółtą kartkę za faul na Marcinie Kowalski otrzymał Dawid Dzięgielewski.

49
    Nieporozumienie w szeregach Rozwoju i wyłapuje piłkę Lenarcik.

50
    Cały czas przy piłce Rozwój, który chce nieco nacisnąć na rywala.

52
    Na prawej stronie Flaszka powalony na ziemię. Rzut wolny dla Rozwoju.

53
    Bardzo rwana gra. Ciężko oglądać to co dzieje się na boisku.

54
    Dzięgielewski nabił na lewej stronie Wróbla i rzut rożny mają gospodarze.

55
    Obrońcy Rozwoju oddalają zagrożenie po centrze z rzutu rożnego.

56
    Prostopadłe zagranie do Sobotki, ale Andrzejczak przerywa to podanie.

58
    Faul Marcina Grolika i rzut wolny mają przyjezdni.

59
    Przymierzył bezpośrednio ze stałego fragmentu gry Adam Żak, ale pewnie wybronił ten strzał Paweł Lenarcik.

60
    Łukasz Kopczyk doszedł do świetnej sytuacji strzeleckiej, ale przepięknie interwenował Paweł Lenarcik!

61
    Fatalnie wyglądała akcja w której faulowany był we własnym polu karnym Grolik. Potrzebna pomoc sztabu medycznego.

62
    Gramy dalej. Ze zdrowiem Grolika wszystko w porządku.

63
    Rzut wolny dla GKS-u. Faulowany Konrad Andrzejczak.

64
    Bezpośrednio w mur uderza z rzutu wolnego Marcin Krzywicki. Po chwili faul na Michalaku. Kolejny stały fragment gry dla GKS.

65
    Centra na głowę Krzywickiego, ale uderzenie obok bramki.

66
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Dawid Dzięgielewski, na boisku pojawia się Paweł Zięba.
    67. Za kulisami..

69
    Bramka dla gości, ale nieuznana. Na spalonym Dawid Domański!

70
    Zółta kartka dla Marszalika za faul na Patryku Rachwale.

72
    To co robi sędzia jest nie do zaakceptowania. W ogóle nie radzi sobie z meczem arbiter Karski. Żółta kartka dla Rachwała.

73
    Rzut wolny na prawej stronie dla GKS.

74
    Świetnie z dystansu przymierzył Szymon Zgarda i z problemami na róg piłkę wybija Gocyk.

75
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Marcin Krzywicki, na boisku pojawia się Artur Lenartowski.

76
    Dośrodkowanie z prawej strony i spokojnie interweniuje Lenarcik.

77
    Zablokowany strzał sprzed pola karnego Pawła Zięby.

78
    Faulowany na lewej stronie Kowalski. Rzut wolny dla Rozwoju.

80
    Zamieszanie w polu karnym GKS i w ostatniej chwili Lenarcik wyłapuje uderzenie piętką Żaka!

81
    Dawid Flaszka z dystansu, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Rozwoju.

82
    Faul na Rachwala. Na własnej połowie rzut wolny mają "Brunatni".

83
    Nieudana próba dośrodkowania Kowalskiego.

84
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Tomasz Szatan, na boisku pojawia się Bartosz Marchewka.

84
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Mateusz Osztaszewski, na boisku pojawia się Dawid Kaszok.

85
    Fatalne błędy teraz Rachwała i Grolika. Blisko groźnej akcji byli goście.

87
    Marcin Grolik faulowany we własnym polu karnym.

89
    Żółta kartka dla Damiana Mielnika za zagranie ręką.

90
    3 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Uderzenie głową ląduje w rękawicach Lenarcika.

90+2
    Rachwał faulowany w środku pola.

90+3
    Zmiana w drużynie GKS Bełchatów: z boiska schodzi Dawid Flaszka, na boisku pojawia się Maciej Łabędzki.

90+4

Po nieciekawym widowisku w Bełchatowie – 1:0. Widać było, że ten pojedynek toczy się miedzy drużynami z dołu ligowej tabeli. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji w naszym serwisie. (15:11:10)
    Wiele walki i bramka z karnego w Bełchatowie!