GKS Bełchatów – Rozwój 1:0 (koniec) | Odra O. – Raków 1:1 (koniec) | Olimpia E. – Olimpia Z. 2:0 (koniec)
Legionovia – Radomiak 0:1 (koniec) | Warta – Błękitni 2:1 (koniec) | Polonia W. – Kotwica 2:0 (koniec)
Odra Opole
1:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Sobota 05.11.2016, 13:00 • Stadion Miejski, Opole • 2. Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Witam serdecznie i zapraszam na relację ze spotkania, o którym śmiało można powiedzieć, że będzie to hit rundy na pewno w Opolu o ile nie w całej II lidze rundy jesiennej. Odra Opole zagra z Rakowem Częstochowa.

Wystarczy spojrzeć na ligową tabelę. Będzie to pojedynek liderującej Odry z drużyną Rakowa, która zajmuje drugą lokatę, jednakże ma o jeden mecz mniej rozegrany niż Odra.

W poprzedniej kolejce Odra udała się na daleki wyjazd do Kołobrzegu aby stoczyć bój z tamtejszą Kotwicą. Po dobrym spotkaniu Odra pokonała zespół z wybrzeża aż 3-0 i umocnił się na pozycji lidera. Raków swoje spotkanie rozgrywał na własnym stadionie i w meczu z Polonią Bytom wygrał 1-0.

Sędzia tego hitowego starcia będzie Pan Wojciech Myć z Lublina.

Na to spotkanie spodziewany jest przyjazd ponad 500 kibiców spod Jasnej Góry, a jeżeli dodamy do tego sporą grupę kibiców z Opola to i na trybunach emocji nie powinno zabraknąć. Spotkanie rozpocznie się o 13.00 my swoją relacje rozpoczniemy przed godziną 13.00. Do usłyszenia !

Witam serdecznie i zapraszam na hit II ligi rundy jesiennej! Odra Opole za moment podejmie drużynę Rakowa Częstochowa!

Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Bodzioch, Przystalski, Winiarczyk – Wepa o(K), Peroński, Niemczyk, Brusiło, Sobczyński – Brychlik

Rezerwowi: Raniowski – Marek Gancarczyk, Mateusz Gancarzyk, Stasiowski, Ałdaś, Kowalski, Wolny

Raków Częstochowa: Loska – Petrasek, Mesjasz, Kowalczyk, Figiel (K) – Mazan, Czerkas, Malinowski, Oziębała, Duriska – Góra

Rezerwowi: Czapla – Płonka, Zaradny, Kmieć, Wojtyra, Szymański, Siedlik

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) – Andrzej Zbytniewski, Michał Pastusiak.

Obie jedenastki są już w rozgrzewce a na trybunach gromadzą się kibice obu zespołów.

Przed stadionem nieco ponad godzinę przed meczem było dość groźnie gdyż starli się tam kibice obu zespołów. Na tę chwilę sytuacja wydaje się opanowana i wszyscy czekają na dobre, ciekawe piłkarskie widowisko!

Obie jedenastki udały się właśnie do szatni na moment, za chwilę powinniśmy je zobaczyć na murawie!

Witamy obie jedenastki na murawie!

Raków zagra dzisiaj na biało, z kolei Odra w barwach klubowych niebiesko – czerwonych.

1

1
    Spotkanie rozpoczął Raków.

2
    Próbował lewą stroną Wepa, lecz dobrze blokowany przez Górę i piłka opuszcza plac gry.

2
    Groźna akcja Odry. Brusiło dośrodkowuje z lewej strony i tylko świetna postawa stopera gości powoduje, że do piłki nie doszedł Peroński!

3
    Sobczyński faulował Figiela i wznowił Raków na własnej połowie.

4
    Strzał z ponad 20 metrów Wepy i pewna interwencja Loski.

6
    Dobrze prawą flanką ruszył Oziębała, lecz czujna interwencja Bodziocha i piłka wychodzi w aut. Raków przy piłce.

7
    Ależ okazję miał Raków! Dośrodkowanie z lewej strony tam świetnie złożył się do strzału Oziębała, lecz strzelił nad poprzeczką!

8
    Teraz próbowali zawodnicy Odry strzałem zaskoczyć bramkarza Rakowa, lecz 3 strzały przyjęli na ciało obrońcy gości i oddalili zagrożenie.

9
    Winiarczyk za mocno do Brusiło i Raków wznowi od autu na własnej połowie.

10
    Faulowany w środku pola Wepa – Odra wznowi od rzutu wolnego.

11
    Wepa!! Potężna bomba i z najwyższym trudem broni Loska, wypluwając piłkę przed siebie! Tam dopadł do niej Brychlik, lecz zdaniem sędziego faulował i Raków wznowi od rzutu wolnego.

12
    Czerkas dobrze powalczył w środku pola, lecz prostopadłe podanie do Duriski już za mocne i piłkę przejął Weinzettel.

13
    Poprzeczka ratuje Odrę po strzale Kowalczyka! Był jeszcze rykoszet i Raków ma rzut rożny.

13
    Nic jednak nie wyszło z tego rzutu rożnego, a i Odra nie wyszła z kontratakiem, piłka jednak wybita przez zawodników Odry trafia na połowę Rakowa i goście wznawiają rzutem z autu.

14
    Faulowany Brychlik i Odra ma rzut wolny na skraju pola karnego gości to może być dobra okazja do zdobycia bramki.

15
    Dobre dośrodkowanie, lecz żaden z zawodników gospodarzy nie zdołał zamknąć tego zagrania i od bramki wznawia Loska.

16
    Sobczyński w aut, teraz to Raków dłużej utrzymuje się przy piłce na połowie Odry.

18
    Od bramki zacznie Weinzettel.

20
    Aut dla Odry na wysokości pola karnego gości.

21
    Wepa kolejna potężna bomba przyjęta na ciało przez jednego z zawodników gości! Świetnie ma ułożoną prawą stopę zawodnik Odry, większość jego strzałów trafia w światło bramki, lecz albo świetnie broni Loska, albo na ciało przyjmują to uderzenie zawodnicy gości.

23
    Hit drugiej ligi jak na hit przystało stoi na dobrym poziomie, lecz teraz nieco zawodnicy spuścili z tonu, za to na trybunach świetna atmosfera i doping kibiców obu zespołów. W Opolu mamy dziś na prawdę rekord frekwencji!

25
    Na murawie leży Sobczyński chyba zderzył się z jednym z zawodników. Tymczasem Raków nie przerwał gry i kontynuował swój atak dobre podanie w uliczkę do Duriski, lecz przyblokowany zawodnik gości i Weinzettel nie miał problemów z tą interwencją!

27
    Dośrodkowanie przez Winiarczyka w pole karne tam świetnie złożył się Sobczyński do strzału z trudnej pozycji, lecz znacznie chybił.

29
    Sobczyński w aut. Nieco pogubili się teraz zawodnicy Odry naciskani przez zawodników gości. Wznowi Mazan wrzutem z autu na połowie Odry.

31
    Ależ miał okazję Raków!! Dośrodkowanie w pole karne tam Kowalczyk po raz drugi mógł otworzyć wynik meczu, lecz jego strzał jakimś cudem z linii wybił jeden z obrońców Odry!!

33
    Leżą na murawie zarówno Brychlik jak i Duriska, ten drugi potrzebuje pomocy medycznej.

35
    Zdaniem sędziego faulował Bodziochi Raków wznowi rzutem wolnym w środkowej strefie boiska. Siadło nam tempo tego spotkania.

36
    Czerkas!! Świetnie odnalazł się w polu karnym zawodnik gości i huknął ile sił, lecz nie trafił w bramkę! To już trzecia 100% okazja dla gości w tym spotkaniu!

38
    Strzela z linii pola karnego Kowalczyk obok słupka.

38
    Zakotłowało się w polu karnym Odry, dobrze i czujni stoperzy oddalili to zagrożenie. Raków jednak przy piłce.

40
    Żółtą kartką ukarany kapitan Odry Opole Tomasz Wepa za faul na bardzo aktywnym dzisiaj Kowalczyku.

41
    Poprzedni rzut wolny nie przyniósł zagrożenia, to Raków ma jeszcze jeden. Nieco bliżej bramki gospodarzy przy piłce ustawiony już Figiel, będzie dośrodkowanie w pole karne.

42
    Dobre dośrodkowanie prosto na.. nogi Petraska, no właśnie gdyby zawodnik gości uderzył głową mielibyśmy tutaj bramkę.

43
    Gra Odry się wyraźnie posypała, zawodnicy gospodarzy biegają ostatnio więcej za piłką niż z nią przy nodze a goście coraz śmielej i groźniej poczynają sobie na stadionie przy ulicy OIeskiej.

45
    Bodzioch za mocno do Brusiły i od bramki wznowi bezrobotny od dobrych kilkunastu minut Loska.

45
    Sędzia dolicza 1 minutę.

45+1
    Będzie jeszcze rzut wolny dla gości na skraju pola karnego.

45+1
    Żółta kartka dla Bodziocha za faul na jednym z zawodników gości.

45+1
    Strzał nad bramką.

45+2

Koniec pierwszej odsłony do przerwy Odra Opole remisuje z Rakowem Częstochowa 0-0. Emocji nie brakowało, ale więcej z gry mieli goście, którzy mieli 3 świetne okazje do zdobycia bramki, lecz nieco szczęścia zabrakło zawodnikom gości. Odra grała dobrze przez 25 minut, potem cofnęli się i dali rozpędzić się zawodnikom gości, którzy z minuty na minutę stwarzali coraz większe zagrożenie. Wracamy za 15 minut!

46

46
    Zmiana w drużynie Odry Opole: Z boiska schodzi Sobczyński na boisku pojawia się Marek Gancarczyk.

47
    Marek Gancarczyk mógł dać Odrze prowadzenie kiedy osamotniony w polu karnym nie trafił w piłkę!

48
    Odra ma rzut rożny.

49
    Nie było zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

51
    Raków przy piłce na połowie Odry.

52
    Zdaniem sędziego Czerkas faulowany był przez Przystalskiego, lecz to decyzja dość kontrowersyjna. Raków ma rzut wolny z boku boiska na wysokości pola karnego Odry.

52
    Brychlik trafiony nogą w głowę faul odgwizdany na zawodniku gospodarzy, a Duriska ogląda za to zagranie żółty kartonik.

54
    Aut dla gości na wysokości pola karnego Odry.

55
    Blisko samobójczej bramki był Winiarczyk, lecz piłka ostatecznie wychodzi na rzut rożny dla gości.

56
    Weinzettel! Gdyby nie jego interwencja do pustej bramki piłkę głową skierowałby Petrasek!

57
    Czerkas strzela z pola karnego i świetnie broni to uderzeni Weinzettel! Raków w natarciu!

58
    Bardzo ostry faul Mazana od tyłu w nogi Marka Gancarczyka, sędzia jednak zdecydował się pokazać żółtą kartkę Peterowi Mazanowi.

60
    Dośrodkowanie dobre, lecz żaden z zawodników Odry nie zdołał dojść do tego podania.

60
    Świetna akcja na lewym skrzydle Malinowskiego dośrodkowanie w pole karne tam niepilnowany Czerkas nabiega na piłkę, lecz jego uderzenie było tragiczne!

61
    Odra ruszyła z groźnym atakiem, lecz nieporadność Wepy i Brychlika przyniosła stratę.

62
    Zmiana w drużynie Odry Opole: Z boiska schodzi Bodzioch, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Gancarczyk
    Zmiana w drużynie Odry Opole: Z boiska schodzi Brychlik, a w jego miejsce pojawia się Wolny.

64
    Raków przy piłce od kilku chwil Odra nieskutecznie próbuje odebrać zawodnikom gości piłkę choć teraz niedokładne podanie do Czerkasa i Weinzettel wznowi od bramki.

66
    Strzał Duriski z pola karnego obok bramki i wznowi bramkarz Odry z piątki choć wydawało się, że piłka wyszła poza linię bramkową po rykoszecie.

67
    Dużo niedokładności widać w poczynaniach Odry brakuje ostatniego dobrego podania i nieco dłuższego utrzymania się przy piłce.

68
    Dawid Wolny strzela wysoko nad bramką po przejęciu piłki po błędzie Duriski w środku pola.

69
    Sędzia nakazał rzut rożny dla Rakowa choć wydaje się, że piłka wyraźnie wyszła za bramkę po niecelnym podaniu Figiela do Czerkasa.

70
    Dobre dośrodkowanie, ale dobrze w defensywie Marek Gancarczyk aut dla Rakowa.

71
    Świetna okazja dla Odry!! Wolny do Marka Gancarczyka ten odgrywa z pierwszej piłki Wolny wychodzi sam na sam, lecz szybciej strzela prosto w bramkarza gości, który broni to uderzenie!!

72
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: Z boiska schodzi Kowalczyk, a w jego miejsce pojawia się Siedlik.

73
    Odra miała rzut rożny, lecz nie przyniósł on zagrożenia po chwili Raków ruszył z kontrą, lecz Czerkas dobrze został przyblokowany i obrońcy Odry zażegnali to zagrożenie.

75
    Aut dla Rakowa na połowie Odry.

76
    Czerkas próbował przewrotką, lecz strzela obok bramki.

75
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki DAWID WOLNY! Świetne, kapitalne prostopadłe podanie między dwóch stoperów do DAWIDA WOLNEGO, który ze stoickim spokojem pokonuję Loskę!!!

76
    Czy ta bramka się Odrze należała? Z pewnością to Raków z przebiegu całego meczu dłużej się utrzymuje przy piłce i w pierwszej połowie miał 3 doskonałe okazje, lecz liczy się to co wpadnie do sieci, a w tej statystyce to Odra jak na razie prowadzi.

77
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: Z boiska schodzi Czerkas, a w jego miejsce pojawia się Płonka.

79
    Odra przenosi ciężar gry na połowę gości i tam rozgrywa swoją akcję.

80
    Raków z szybką kontrą i aut dla gości na wysokości pola karnego Odry.

82
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW OZIĘBAŁA! Dośrodkowanie w pole karne, tam przedłuża piłkę Płonka do OZIĘBAŁY, który idealnie wyczuł moment podania i kapitalnie się odnalazł w polu karnym Odry pokonując Weinzettela lobbem.

83
    Rozstrzelały nam się oba zespoły w końcówce, lecz to Raków idzie teraz z kolejnym atakiem!

84
    Ładna akcja Mazana, lecz strzał ląduje daleko obok bramki!

85
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: Z boiska schodzi Mazan, a w jego miejsce pojawia się Szymański.

85
    Odra miała świetną okazję! Mateusz Gancarczyk pomknął prawą stroną dograł świetną piłkę po ziemi na 5 metr gdzie nieznacznie chybił Dawid Wolny!

86
    Zmiana w drużynie Odra Opole: Z boiska schodzi Niemczyk, a w jego miejsce pojawia się Stasiowski.

87
    Faul na korzyść gości na własnej połowie wznawia dalekim wybiciem Loska.

88
    Żółtą kartką ukarany Siedlik za próbę wymuszenia rzutu karnego. Sytuacja była jednak dość bardzo stykowa.

89
    Dobra okazja była dla gości, lecz nie zrozumiał intecji Figiela Siedlik i piłkę przejął spokojnie Weinzettel.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty.

90+1
    Odra w jednym z ostatnich ataków.

90+2
    Błąd Mesjasza kosztowny bo Odra z niczego ma aut na wysokości pola karnego Odry.

90+2
    Druga żółta kartka dla Wepy, który zatrzymał groźną kontrę gości i Odra kończy mecz w 10.

90+3

Koniec tego spotkania! 1-1 kończy się remisem to spotkanie dwóch najlepszych drużyn II ligi. Druga połowa wreszcie obfitowała w to co najważniejsze w piłce czyli bramki. Goście mogą czuć pewien niedosyt bo z przebiegu spotkania stworzyli sobie więcej 100% sytuacji. Tak czy siak mecz w drugiej połowie stał na prawdę na bardzo dobrym poziomie i obie drużyny włożyły w to spotkanie wiele zaangażowania i zdrowia. Dziękuje na dziś i zapraszam na kolejne relacje ze Stadionu Miejskiego w Opolu! Do usłyszenia! (14:56:13)

Dawid Zywica

Gole: 75. Wolny – 82. Oziębała

Kartki:   40. Wepa (ODO), 45+1. Bodzioch (ODO) – 52. Duriska (RAK), 58. Mazan (RAK), 88. Siedlik (RAK)   90+2. Wepa (ODO)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 4:2. Spalone: 3:1. Foule: 6:4.
    Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Bodzioch (62. Mateusz Gancarczyk), Przystalski, Winiarczyk – Wepa (K), Peroński, Niemczyk (86. Stasiowski), Brusiło, Sobczyński (46. Marek Gancarczyk) – Brychlik (62. Wolny)

Zmiany: Raniowski – Marek Gancarczyk, Mateusz Gancarzyk, Stasiowski, Ałdaś, Kowalski, Wolny

Raków Częstochowa: Loska – Petrasek, Mesjasz, Kowalczyk (72. Siedlik), Figiel (K) – Mazan (84. Szymański), Czerkas (77. Płonka), Malinowski, Oziębała, Duriska – Góra

Zmiany: Czapla – Płonka, Zaradny, Kmieć, Wojtyra, Szymański, Siedlik

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) – Andrzej Zbytniewski, Michał Pastusiak

Widownia: 2500-3000