Toruń – Pogoń II 2:0 (koniec) | Bałtyk G. – Lech II P. 1:2 (koniec)
Elana Toruń
2:0 (1:0)
Pogoń II Szczecin
Sobota 05.11.2016, 14:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • 3 liga, grupa II • Runda 14

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z jednego z sobotnich starć rodzimej trzeciej ligi. W Toruniu miejscowa Elana podejmie drużynę rezerw Pogoni Szczecin. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.

Gospodarze tego starcia zajmują piąta lokatę w tabeli trzeciej ligi. Elana ma na swoim koncie 23 punkty, z czego większość została zdobytych na wyjeździe. Na własnym terenie torunianie wywalczyli zaledwie 7 z 18 możliwych do zdobycia "oczek".

Nieco gorzej spisuję się przyjezdni. Portowcy z siedemnastoma oczkami na koncie plasuje się dziesiątym miejscu w lidze. Pogoń dużo słabiej gra na wyjazdach, niż u siebie. Szczecinianie w delegacji raz wygrali, raz zremisowali i zanotowali cztery porażki.

Ostatnią kolejkę obie drużyny również będą inaczej wspominać. Elana wyjechała na Wolin, gdzie z miejscową Vinetą bezbramkowo zremisowała. Szczecinianie natomiast na własnym terenie gościli Bałtyka Gdynię. Goście rozbili Pogoń 3:0.

Czy Elana zaliczy trzecie zwycięstwo na własnym terenie? A może to przyjezdni poprawią swoją grę na wyjazdach? Tego dowiemy się w sobotnie popołudnie, bądźcie z nami!

Oto składy wyjściowe obu drużyn:

Elana Toruń: Piotrowski – Gołdyn, Więckowski, Ciach (C), Zamiatowski, Trojanowski, Figaszewski, Glanowski, Stefanowicz, Bzdęga, Aleksandrowicz

Pogoń II Szczecin: Brzozowski – Kujawa, Stefaniak, Adamczuk, Kuzko, Zieliński (C), Kitano, Piotrowski, Jaroch, Kowalczyk, Maćkowski

1

1
    Brzozowski nie miał kłopotów z wybronieniem strzału z dystansu jednego z piłkarzy Elany.

3
    Obecnie przy piłce utrzymują się przyjezdni. Rezerwy Pogoni wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska, co jakiś czas próbując uaktywnić jedno ze skrzydeł.

4
    Pierwsza grożna akcja gospodarzy! Bzdęga otrzymał podanie w pole karne, a następnie oddał mocne płaskie uderzenie, które minimalnie minęło słupek.

6
    Ponownie atakowali gospodarze, jednak tym razem uderzenie Stefanowicza zostało wślizgiem zablokowane przez jednego z obrońców.

7
    Piotrowski pewnie wyłapuje piłkę po nieudanej centrze jednego ze szczecinian.

9
    Tym razem przyjezdni również nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką toruńskiej drużyny.

10
    Figaszewski nieudanie odgrywał futbolówkę na skrzydło i w posiadaniu piłki znajdują się teraz zawodnicy Pogoni.

12
    Naciskali goście i zdołali wywalczyć rzut rożny.

13
    Nieudane dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Elany i z kontratakiem wyruszają torunianie.

14
    Gol dla Elany!

Miejscowi wychodzą na prowadzenie! Długo prowadził piłkę MARCIN TROJANOWSKI, aż w końcu oddał skutecznie uderzenie po ziemi z czternastu metrów!

16
    Zapraszają rywali na własną połowę boiska gospodarze. Jak na utraconą bramkę zareaguje druga drużyna Pogoni Szczecin?

17
    Krótka przerwa w grze. W starciu z rywalem w środku pola ucierpiał Bzdęga.

19
    Kolejny zawodnik Elany ma jakieś kłopoty zdrowotne. Tym razem konieczna jest pomoc masażysty.

21
    Zieliński rozpoczął ofensywną akcję swojej drużyny, ale po chwili Pogoń z powrotem wycofała piłkę na własną połowę.

22
    To mógł być drugi gol dla Elany! Aleksandrowicz otrzymał prostopadłe podanie, zwiódł jednego z obrońców, ale uderzył prosto w Brzozowskiego.

23
    Pierwszej zmiany zdecydował się dokonać Paweł Sikora. W miejsce Stefaniaka na placu gry zamelduje się Borucki.

24
    Piotrowski przewracany na połowie rywali i Pogoń rozpocznie od rzutu wolnego na trzydziestym metrze.

25
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Piotrowski, ale po strzale zawodnika Pogoni piłka przeleciała obok bramki.

27
    Niewiele dzieje się w ostatnich minutach na boisku. Przy piłce utrzymują się szczecinianie, którzy jednak nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

28
    Po nieudany wykończeniu akcji przez drużynę przyjezdnych grę z piątego metra wznowi bramkarz toruńskiej Elany.

30
    Zawodnicy Pogoni wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

31
    Ładna centra Boruckiego, ale żaden z jego klubowych kolegów nie zdołał głową skierować piłki do bramki rywala.

32
    Wyśmienita okazja torunian zatrzymana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Aleksandrowicz.

33
    Stefanowicz zagrywał piłkę na piąty metr, ale pewnie wyłapał ją dobrze ustawiony Brzozowski.

35
    Jeden z zawodników Elany faulowany na połowie Pogoni. To może być dobra okazja dla miejscowych.

36
    Wciąż czekamy ze wznowieniem gry, ponieważ kłopoty zdrowotne dopadły teraz Kujawę. Gracz Pogoni zszedł poza linię boczną, a więc gra za moment zostanie wznowiona.

37
    Bardzo pewnym piąstkowaniem po dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego popisał się Brzozowski.

39
    Kujawa tuż przed polem karnym nieprzepisowo zatrzymywał jednego z graczy Elany i arbiter słusznie sięga po żółtą kartkę.

40
    Figaszewski czystym wślizgiem uniemożliwił rywalom wyjście z błyskawiczną kontrą.

42
    Zbyt wysoko uniósł nogę Ciach i wyłapał to arbiter liniowy.

43
    Szczecinianie po raz kolejny wywalczyli rzut wolny w odległości około trzydziestu metrów od bramki gospodarzy.

44
    Borucki naciskał jednego z obrońców na prawym skrzydle i to się opłaciło! Korner dla przyjezdnych.

45
    O jedną minutę przedłużył arbiter pierwszą część spotkania.

45+1

Do przerwy w Toruniu 1:0 prowadzą gospodarze. Gola dla miejscowych zdobył Marcin Trojanowski. Szczecinianie nie prezentują się jednak dużo gorzej i z pewnością powalczą jeszcze o korzystny rezultat. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Gołdyn ładnie przypilnował rozpędzonego Kowalczyka i szczecinianie wywalczyli jedynie aut.

49
    Rozpędzony Zieliński wbiegał w pole karne rywali, ale ostatecznie został skutecznie powstrzymany przez defensorów Elany.

50
    Adamczuk z głębi pola zagrywał piłkę w szesnastkę rywali, ale ta bezpiecznie wylądowała w objęciach golkipera gospodarzy.

52
    Torunianie wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

53
    Udaną pułapkę ofsajdową zastawili defensorzy Pogoni i od własnego pola karnego grę wznowi Brzozowski.

54
    Zablokowana centra w pole karne drużyny gospodarzy i od rzutu rożnego rozpoczną szczecinianie.

55
    Bardzo groźnie z narożnika pola karnego uderzał Kitano, ale po strzale Japończyka piłka minimalnie minęła bramkę!

56
    Z rzutu wolnego uderzał Kowalczyk, ale golkiper toruńskiej drużyny nie miał najmniejszych kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

57
    A teraz niewiele zabrakło Trojanowskiemu, aby pokonać Brzozowskiego! Piłka o centymetry minęła słupek bramki Pogoni.

57
    Za udział w przepychance z rywalami oraz dyskusję z arbitrem żółtą kartką upomniany został Borucki.

58
    Pierwsza roszada w drużynie gospodarzy. Za Więckowskiego na boisku pojawia się Steinke.

60
    Kolejna zmiana w zespole Pogoni. Zakrzewski zastępuje Jarocha.

62
    To powinna być bramka dla gospodarzy! Stefanowicz idealnie zagrał na piąty metr, ale z futbolówką minął się Ciach!

63
    Na strzał z większej odległości zdecydował się Jakub Piotrowski, ale wykonanie okazało się zupełnie nieudane.

64
    Brzozowski niemal dostał piłkę za kaptur, ale w ostatniej chwili zdołał przenieść ją ponad poprzeczką!

65
    Trzeciej zmiany dokonuje Paweł Sikora. Za Zielińskiego wchodzi Pawłowski.

66
    Zmiana również w drużynie miejscowych. Zagdański zastępuje Aleksandrowicza.

67
    Coraz bardziej klarowne okazje stwarzają sobie gospodarze. Elana dominuje na murawie, ale póki co wciąż prowadzi tylko jedną bramką.

68
    Zamiatowski przewracany w pole karnym Pogoni i arbiter przyznaje gospodarzom rzut karny!

69

Podwyższają prowadzenie miejscowi! MARCIN TROJANOWSKI pewnym egzekutorem jedenastki, Brzozowski rzucił się w zupełnie inną stronę!

71
    Nie spuszczają z tonu gospodarze. Miejscowi nie zamierzają spocząć na laurach i bardzo aktywnie walczą o kolejną bramkę.

72
    Huknął z dystansu Trojanowski, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

73
    Groźna centra w pole karne Elany, ale jeden z defensorów gospodarzy wybija piłkę głową.

74
    Jeden z graczy Pogoni przypadkowo zagrał piłkę ręką w szesnastce torunian i arbiter odgwizdał przewinienie.

75
    Po zablokowanym dośrodkowaniu w pole karne szczecinian od rzutu rożnego grę wznowią podopieczni Jerzego Cyraka.

76
    Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bliski skierowania piłki głową do siatki był Bzdęga! Futbolówka ostatecznie jedynie na bocznej siatce.

78
    Nieudane wrzut z autu Gołdyna i teraz to rywale będą wznawiać grę.

79
    Jeden z graczy Elany ostro ucierpiał w starciu z rywalem. Arbiter początkowo nie przerwał gry, ale teraz została ona wstrzymana.

79
    Z niemałym opóźnieniem arbiter pokazuje Kowalczykowi żółty kartonik.

81
    Od autu na wysokości linii środkowej boiska grę wznowią miejscowi.

82
    Nie sięgnął piłki Brzozowski po wrzutce Zagdańskiego, ale nie było za nim żadnego gracza Elany, który mógłby zamknąć akcję.

83
    Ostatniej zmiany dokonał trener Pogoni. Za Maćkowskiego wchodzi Bartolewski.

84
    Roszady dokonuje również Jerzy Cyrak. W miejsce Glanowskiego wprowadzony zostaje Mackiewicz.

85
    Zakotłowało się pod bramką szczecinian, ale ostatecznie tylko rzut rożny zdołali wywalczyć miejscowi!

87
    Zupełnie nic nie mogą zrobić obecnie przyjezdni. Całkowita dominacja gospodarzy, którzy są niezwykle skupieni na tym, aby nie wypuścić zwycięstwa z rąk.

88
    Jakub Piotrowski za faul na graczu Elany w środka pola zostaje ukarany żółtą kartką.

89
    Strzelec dwóch bramek w tym spotkaniu dla gospodarzy a kilka minut przed końcem meczu zostaje zastąpiony przez Grudzińskiego.

90
    Z przewagą liczebną z kontrą ruszyli torunianie, ale kończący akcję Zamiatowski strzelił prosto w golkipera rywali!

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

90+2
    Zbyt mocna wrzutka w pole karne Pogoni i piłka wychodzi poza linię końcową.

90+3

Spotkanie w Toruniu właśnie dobiegło końca! Elana Toruń po bardzo dobrej grze zwycięża z drużyną rezerw Pogoni Szczecin 2:0. Obie bramki dla drużyny gospodarzy zdobył Marcin Trojanowski. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (15:52:46)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 14. Trojanowski, 69. Trojanowski (kar.)

Kartki:   39. Kujawa (PO2), 57. Borucki (PO2), 79. Kowalczyk (PO2), 88. Jakub Piotrowski (PO2)