Chrobry – Chojniczanka 1:3 (koniec) | Sandecja – Miedź 1:0 (koniec) | Wigry – Stomil 2:1 (koniec)
Bytovia – GKS K. 1:0 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
1:0 (1:0)
GKS Katowice
Sobota 12.11.2016, 18:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • 17. kolejka

Drutex-Bytovia była dzisiaj nieco lepsza od GKS-u Katowice. Wykorzystała okazję, która trafiła się w pierwszej połowie i 3 punkty zostają w Bytowie. GKS największe zagrożenie stwarzał ze stałych fragmentów gry. (19:56:31)

90+4

90
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi J.Bąk, na boisku pojawia się Kamiński.

87
    Bardzo dobrze broni się ekipa Tomasza Kafarskiego. GKS nie potrafi sforsować muru w polu karnym gospodarzy. Bytovia liczy tylko na kontrataki.

85
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Garbacik (GKS Katowice).

82
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Formela.

80
    Niewiele zmieniło się w ostatnich kilku minutach. Spotkanie jest bardzo wyrównane. Bardzo dobrze funkcjonuje defensywa bytowskiego zespołu.

79
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi D. Abramowicz, na boisku pojawia się Wołkowicz.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Garbacik (GKS Katowice).

75
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Lebedyński, na boisku pojawia się Prokić.

74
    Kolejne minuty za nami. GKS spokojnie tworzy akcje, wymienia dużo podań, ale niewiele z tego wynika. Bytovia liczy natomiast na szybkie akcje Jakuba Bąka i Mateusza Klichowicza.

69
    Strzał Alana Czerwińskiego z rzutu wolnego z okolic 20 metra od bramki Bieszczada, leci dobry metr od bramki golkipera gospodarzy.

66
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Efir, na boisku pojawia się Surdykowski.

62
    Spokojnie mijają kolejne minuty. Często okazje do dośrodkowań z rzutów rożnych ma GKS. Po jednym z takich dośrodkowań GKS był bliski zdobycia gola, nikt jednak nie zamykał tej akcji.

56
    Wyrównane spotkanie. Obie ekipy grają bardzo solidnie. Gra jest jednak często przerywana przez sędziego, przez co spotkanie jest nieco "szarpane".

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Kalinkowski (GKS Katowice).

50
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi P. Mandrysz, na boisku pojawia się Garbacik.

49
    Kontuzja Pawła Mandrysza. Musi zejść z boiska.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje W. Wilczyński (Drutex-Bytovia Bytów).

46

W pierwszych minutach pierwszej połowy zdecydowanie lepiej wyglądała gra Drutex-Bytovii. Z czasem poprawiła się gra gości. Bardzo zaostrzyła się gra w drugiej części pierwszej połowy. Nerwy puszczają nawet zawodnikom, którzy włączyli się w regularną bijatykę pod koniec pierwszej połowy. Aż dziwne, że skończyło się to tylko na dwóch żółtych kartkach...

45

44
    Żółtą kartkę otrzymuje G. Goncerz (GKS Katowice).

44
    Żółtą kartkę otrzymuje M. Cseh (Drutex-Bytovia Bytów).

42
    Bójka na boisku w Bytowie. Zawodnicy GKS-u i Bytovii ostro zaatakowali siebie nawzajem.

38
    Fantastyczna interwencja Abramowicza, który wyciągnął strzał Klichowicza lecący prosto w okienko bramki gości.

35
    Duże szczęście Bytovii. Piłkę po strzale jednego z zawodników gości piłka trafia prosto w Gerarda Bieszczada i ta wypada na za linię końcową.

30
    Coraz lepiej wygląda gra GKS-u. Na razie jednak bardzo dobrze funkcjonuje bytowska defensywa.

25
    Gra GKS-u wygląda nieco lepiej. Długo utrzymują się przy piłce, rozgrywają ataki pozycyjne. W ostatnich minutach trochę zdominowali Bytovię.

20
    Kolejne minuty za nami a sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Jednak w końcu GKS stworzył zagrożenie pod bramką gospodarzy. Piłka po strzale głową Lebedyńskiego niewiele minęło słupek bramki Bieszczada.

15
    Grę prowadzi Drutex-Bytovia. Prezentują się lepiej od GKS-u. Mają wiele akcji pod bramką Abramowicza. GKS ma niewiele okazji pod bramką gospodarzy. Głównie stwarzają je po stałych fragmentach gry.

11
    Gol dla Bytovii!
    Bardzo ładna akcja J.BĄKA. Mimo ataku kilku zawodników gości, minął Abramowicza i trafił gola do pustej bramki.

9
    Bardzo dobra okazja Drutex-Bytovii. Błąd Abramowicza, który nie wyszedł do piłki posyłanej w stronę Efira, ten jednak źle przyjął i piłkę złapał Abramowicz.

4
    Pierwszy strzał na bramkę Abramowicza. Efir podaje do J.Bąka, ale ten trafia prosto w golkipera gości.

1

Zawodnicy wychodzą na boisko. Zaraz zaczynamy!

Zawodnicy obu ekip są na rozgrzewce. Za 25 minut zaczynamy spotkanie w Bytowie.

Drutex-Bytovia Bytów: Bieszczad – K.Bąk, Cseh, Opałacz – Wilczyński, Mandrysz, Rzuchowski, Serafin, Klichowicz – J.Bąk, Efir.
    Rezerwowi: Oszmaniec – Cieślik, Formela, Kamiński, Poczobut, Wacławczyk, Surdykowski.

GKS Katowice: M.Abramowicz – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, D.Abramowicz – Foszmańczyk, Kalinkowski, Zejdler, Mandrysz – Goncerz – Lebedyński.
    Rezerwowi: Nowak – Garbacik, Duda, Pielorz, Wołkowicz, Duda, Prokić, Sobków.

Sędziowie: Korpalski (Toruń).

HISTORIA POJEDYNKÓW:
    29.04.16r. Katowice 0:2 (J.Surdykowski 45, 69)
    03.10.15r. Bytów 0:3 (O.Praznovsky 39, G.Goncerz 75, 78)
    11.04.15r. Katowice 0:0
    13.09.14r. Bytów 1:4 (A.Wojach 40 – K.Wołkowicz 28, G.Goncerz 37, M.Kamiński 54, K.Wołkowicz 87).

Ponadto w sobotnim meczu nie wystąpi najsolidniejszy z obrońców, a zarazem najlepszy strzelec „Czarnych Wilków” – Łukasz Wróbel. Wicekapitan bytowskiego zespołu będzie pauzował za cztery żółte kartki, które obejrzał w meczach ligowych w tym sezonie. Natomiast po podobnej absencji do wyjściowej jedenastki wróci zapewne młodzieżowiec Jakub Serafin.

Drutex-Bytovia straciła aż 13 bramek w 6 meczach ligowych.

Obecnie najlepszym strzelcem drużyny z Katowic jest Grzegorz Goncerz, który zaliczył sześć trafień i jedną asystę.

Podopieczni Jerzego Brzęczka nie są wybitnie bramkostrzelni. Do tej pory strzelili 19 bramek w 16 meczach. Co ciekawe w żadnym nie udało im się strzelić więcej niż dwie bramki. Znacznie lepiej wygląda ich statystyka bramek straconych. Golkiperzy GKS-u: Sebastian Nowak i Dawid Abramowicz tylko 8 razy musieli wyciągać piłkę z siatki w obecnych rozgrywkach I ligi. Daje to 0,5 gola straconego na mecz.

GKS Katowice od kilku lat był wymieniany w gronie pretendentów do awansu do ekstraklasy. Ambicje były, ale zawsze coś stawało na drodze portu do elity. W tym sezonie jednak jak na razie wszystko idzie tak, jak powinno. GieKSa prowadzi w ligowej tabeli z 32 punktami na koncie.