Ruch Z. – Lechia ZG 3:0 (koniec) | Dzierżoniów – Skra 1:2 (koniec)
Lechia Dzierżoniów
1:2 (0:1)
Skra Częstochowa
Sobota 12.11.2016, 13:30 • Stadion OSiR, Dzierżoniów • 3 liga, grupa III • Runda 16

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.

W dniu dzisiejszym na stadionie przy ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie spotkają się drużyny miejscowej Lechii oraz gości – Skry Częstochowa. Po 15 kolejkach ekipy te mają najwięcej remisów w lidze, kolejno 8 i 7. Skra z dorobkiem 22 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli III ligi grupy 3, natomiast Lechia, zajmuje ostatnie, 18. miejsce.

W ostatniej kolejce Skra przełamała passę remisów i po bramce w 90 minucie meczu pokonała u siebie Olimpię Kowary.
    Lechia natomiast uległa w wyjazdowym spotkaniu ekipie Rekordu Bielsko-Biała 2:0.

Lechia Dzierżoniów: Malec – Paszkowski, Buryło, Niedojad, Barski, Korkuś, Tomkiewicz, Kyosoo, Kowalczyk, Tomaszewski, Brzezicki
    Rezerwowi: Spaleniak, Rzepka, Budai, Parizotto, Wasilewski, Aleksiuk

Skra Częstochowa: Kotecki – Mastalerz, Błaszkiewicz, Kopeć, Obuchowski, Musiał, Kowalczyk, Nocoń, Olejnik, Tomczyk, Tylec
    Rezerwowi: Kosut, Niedbała, Witkowski, Dyszy, Włodarczyk, Kowalczyk, Gerega

Sędziowie: Chudala Artur, Mazurek Michał, Zapotoczny Mirosław.

Sędziowie czekają już na zawodników, by za moment wyprowadzić ich na boisko. Dzisiejsze zawody prowadzi dziś trójka z Opola.

Gospodarze zagrają dziś tradycyjnie w strojach żółto-niebieskich, zaś goście czerwono-białych.

Szybkie przywitanie obu ekip, nielicznie zgromadzona publiczność w dniu dzisiejszym nagradza zawodników brawami i zaczynamy.

1

Pierwsze minuty to nieśmiałe próby Lechii narzucenia swojego stylu gry, jednak sporo niedokładności w podaniach gospodarzy.

6
    Żółtą kartkę otrzymuje KORKUŚ (Lechia Dzierżoniów).

6
    Lechia wyprowadza akcję, jednak traci piłkę, i w kontakcie jeden na jeden zatrzymany zostaje zawodnik Skry, za faul techniczny żółtą kartkę otrzymuje Damian Korkuś.

7
    Rzut wolny dla Skry: dośrodkowanie w pole karne, jednak to gospodarze główkują i wybijają piłkę na aut, poza polem karnym faulowany zostaje Filip Barski, jednak sędzia główny tylko upomina zawodnika Skry.

11
    Na razie brak klarownych sytuacji po obu stronach, zawodnicy wymieniają wiele podań w środku pola, bez zagrożenia dla bramek Malca oraz Koteckiego.

13
    Składna akcja gości, jednak na pozycji spalonej Tylec.

14
    Bardzo dobra szansa Huberta Tylca: przejął piłkę na środku boiska i dynamicznie wszedł między dwóch obrońców Lechii, jednak zbyt długo decydował się na strzał i piłkę czysto odbiera mu Barski.

16
    Przebudzili się i gospodarze: Tomaszewski pięknym podaniem obsłużył Marcina Buryło, kapitan Lechii schodzi z piłką do linii końcowej, by dośrodkować do najwyżej wyskakującego Parka Kyosoo, jego strzał główką obroniony jednak przez Koteckiego.

19
    Rzut wolny dla Skry, jednak Mastalerz niedokładnie dośrodkowuje w pole karne i gra przenosi się na drugą połowę.

20
    Dynamiczne wejście lewą stroną Paszkowskiego, który wysuwa piłkę do Tomaszewskiego, młodzieżowiec Lechii decyduje się na oddanie strzału z 20 metra, jednak uderza dwa metry od prawego słupka bramki Koteckiego.

22
    Pressing Lechitów zmusza Skrę do błędu, gospodarze wyprowadzają kolejną akcję.

24
    Składna akcja Skry: Tylec dośrodkowuje piłkę w pole karne, jeden z zawodników gości zgrywa głową do Łukasza Kowalczyka, jednak ten oddaje zbyt silny strzał na bramkę, grę wznawia Malec.

26
    Aut dla Lechii: Adam Kowalczyk niecelnie do kolegów z drużyny, Skra przy piłce.

28
    Faul Mastalerza na Brzezickim, który jest bez piłki. Rzut wolny dla Lechii, którego wykonawcą Park Kyosoo. Zbyt głębokie dośrodkowanie i bez problemów wychodzi w piątce Kotecki i łapie futbolówkę.

29
    Rzut rożny dla Lechii, ale bez większego zagrożenia dla przyjezdnych. Ale Lechia utrzymuje się przy piłce.

31
    Bardzo dobra akcja Lechii: Brzezicki-Kowalczyk-Niedojad, jednak napastnik Lechii niedokładnie dośrodkowuje w pole karne, z kontrą ruszają goście i... poprzeczka po strzale z lewej strony Huberta Tylca!

34
    Rzut wolny wykonywany przez Noconia, ale po interwencji gospodarzy piłka wychodzi na rzut rożny.

35
    Po rzucie rożnym Malec wychodzi w powietrze z zamiarem złapania piłki, jednak faulowany w powietrzu wypuszcza piłkę z rąk, sędzia przerywa grę i bramkarz Lechii wprowadza piłkę do gry.

37
    Słupek po strzale Piotra Noconia! Błąd Lechii w środku pola, Skra dynamicznie przenosi się pod bramkę Malca i na strzał z szesnastki decyduje się Nocoń. Malec jednak zdaje się kontrolować lot piłki, ja niespodziewanie uderza w lewy słupek i wychodzi za boisko.

41
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki TYLEC.

43
    Po chwilowych problemach wracamy do relacji.

Akcja bramkowa:
    Błąd młodzieżowca Lechii na swojej połowie, do piłki doskakują Goście i w zamieszaniu w polu karnym strzałem na leżąco z 7 metra pokonuje Malca Hubert Tylec!
    Goście do końca nie są pewni, czy bramka została uznana, spoglądając w kierunku sędziego liniowego, ten jednak nie wskazuje pozycji spalonej i bramka dla Skry staje się faktem.

45
    Pierwsze 45 minut to obraz kiepskiej gry z obu stron. Sporo błędów, niewiele dynamicznych akcji na pewno nie rekompensują aury kibicom, którzy zjawili się mimo bardzo niskiej temperatury i przelotnych opadów na stadionie przy Wrocławskiej w Dzierżoniowie.
    Nieco przypadkowa bramka gości wyprowadza ich na prowadzenie, jednak nie można dziś zauważyć w ich grze przewagi, którą statystycznie pokazuje tabela.
    Zawodnicy zeszli do szatni, być może stracona w końcówce pierwszej połowy zmotywuje Gospodarzy do jeszcze bardziej aktywnej gry w ofensywie i będziemy świadkami kolejnych bramek.

Zawodnicy wbiegają na murawę.

46

46
    Lechia rozpoczyna drugą połowę, grają lewą stroną przez Paszkowskiego, ten jednak zbyt delikatnie w pole karne i dzierżoniowianie tracą piłkę.

48
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki TOMKIEWICZ.

48
    Bardzo dobry początek w wykonaniu Gospodarzy!
    Bardzo dobry przerzut na Kowalczyka, ten rozdaje piłkę na prawą stronę do nabiegającego Buryły, kapitan zbiega do linii końcowej, płaskim podaniem dośrodkowuje na 7-8 metr, Tomkiewicz uwalnia się od obrońcy i z najbliższej odległości strzela pod rękoma Koteckiego do bramki, wyrównując wynik dzisiejszego spotkania.

51
    Bramka dodała wiary w siebie Lechitom! Kilka bardzo dobrych akcji, w tym poprzeczka po dośrodkowaniu Buryły, jednak zabrakło centymetrów, by Kyosoo doszedł do piłki i główkował z najbliższej odległości.

Nareszcie po obu stronach coś ruszyło się w grze po przespanej 1 połowie.

54
    Przewraca się Buryło po kontakcie z Musiałem, Niedojad oddaje strzał, po nogach obrońcy Skry, rzut rożny dla Lechii.

56
    Fragment gry zdecydowanie dla Gospodarzy. Bardzo dobre dośrodkowania, celne strzały, poprzeczki, słupki.

57
    Rzut wolny dla Lechii. Niedojad z 40 metra podejmuje próbę bezpośredniego strzału na bramkę, jednak posyła piłkę kilka metrów nad poprzeczką.

59
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi TOMCZYK, na boisku pojawia się WŁODARCZYK.

60
    Sędzia przerywa grę, poza boiskiem faulowany Buryło.

62
    Gra nieco się wyrównała, Goście wyprowadzają coraz częściej piłkę.
    Rzut wolny wykonany przez Noconia bezpośrednio na bramkę Malca, który piąstkuje piłkę przed siebie, a powtórny strzał zawodnika Skry już obok bramki Lechitów.

64
    Błąd Kowalczyka, Tylec bardzo czujnie odbiera mu piłkę i samodzielnie biegnie z piłką, ale oddaje strzał prosto w ręce Łukasza Malca. Bardzo dobra okazja do zdobycia bramki.

65
    Kowalczyk naprawia swoją stratę i zatrzymuje bardzo dynamiczną akcję Skry.

66
    Po dośrodkowaniu Tomkiewicza Park Kyosoo główkuje celnie na bramkę, ale Kotecki bez większych problemów łapie piłkę.

67
    Niedojad bardzo dobrze wychodzi sam na sam z bramkarzem, jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Kotecki, wychodząc z bramki i w ostatniej chwili zgarnia piłkę spod nóg napastnika Lechii.

69
    Kolejny rzut wolny dla Lechii. Tym razem wykonawcą Tomaszewski. Z 35 metra uderza bezpośrednio na bramkę, jednak oddaje zbyt silny strzał.

71
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi TYLEC, na boisku pojawia się NIEDBAŁA.

72
    Groźnie wyglądające wyjście Skry, jednak piłka po nogach obrońców Lechii zostaje oddalona od pola karnego.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje PASZKOWSKI (Lechia Dzierżoniów).

76
    Paszkowski fauluje Włodarczyka, rzut wolny dla Skry. Dośrodkowanie w pole karne, najwyżej wyskakuje Kopeć i główkuje w środek bramki, Malec łapie bez większych problemów futbolówkę.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje OBUCHOWSKI (Skra Częstochowa).

78
    Obuchowski fauluje wychodzącego na czystą pozycję Parka Kyosoo. Rzut wolny Lechii, w zamieszaniu podbramkowym piłka wychodzi za boisko, ostatni piłkę dotyka bramkarz Skry, rzut rożny dla dzierżoniowian.

79
    Bardzo silne uderzenie zawdnika Skry mogło zaskoczyć Malca, który zdążył tylko piąstkować przed siebie.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje TOMASZEWSKI (Lechia Dzierżoniów).

81
    Faul bardzo blisko pola karnego – na pograniczu wymuszenia rzutu karnego. Sędzia jednak decyduje, że to młody zawodnik Lechii nieprzepisowo powstrzymuje rywala, zawodnik Skry ustawia piłkę tuż za 16stką, jednak uderza prosto w mur.

Wkraczamy w ostatnie chwile spotkania, zawodnicy ewidentnie nie chcą po raz kolejny remisować, więc czekają nas bardzo aktywne minuty.

Ostatnie decyzje trójki sędziowskiej z Opola wywołują poruszenie po obu stronach.

87
    Żółtą kartkę otrzymuje KOWALCZYK (Lechia Dzierżoniów).
    Za komentarze pod adresem pracy sędziego.

88
    Rzut wolny dla Lechii. Paszkowski uderza na bramkę, jednak niewiele obok prawego słupka Koteckiego.

89
    Próba akcji Skry, jednak na pułapce ofsajdowej złapani goście.

89
    Skra znów przy piłce wywalczyła rzut rożny.
    W zamieszaniu podbramkowym po strzale głową piłka wychodzi za boisko, zaczyna Malec.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty.

90
    Rzut rożny dla gości. Lechici oddalają niebezpieczeństwo spod swojej bramki i przenoszą się na drugą połowę.

90+1
    Sędzia pokazuje na jedenastkę dla gości.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje MALEC (Lechia Dzierżoniów).

90+2
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KOWALCZYK..
    Faulowany w polu karnym przez obrońcę Lechii zawodnik Skry zdobywa w ostatniej minucie spotkania rzut karny dla swojej drużyny.
    Po zdobytej bramce sędzia kończy spotkanie.

90+2

Bardzo zaskakująca końcówka dzisiejszego spotkania!
    Skra po raz drugi zwycięża w końcówce meczu, młody zawodnik Lechii nie utrzymał koncentracji i faulował sprytnie upadającego gracza Skry.
    Wynik z perspektywy całego meczu krzywdzący drużynę gospodarzy, którzy po przespanej pierwszej połowie zagrali bardzo dobre zawody w drugiej.
    Po raz kolejny na własne życzenie Lechia traci punkty, bo sytuacji bramkowych jej nie brakowało, zawiodła kolejny raz skuteczność.
    To był ostatni mecz rundy jesiennej w Dzierżoniowie!
    Do usłyszenia w rudzie wiosennej! (15:34:44)
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.