21 25 25 22 12
Dafi Społem Kielce
3
25 23 21 25 15
Czwartek 17.11.2016, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Bielsko-Biała • PlusLiga • 9. kolejka

0:0
    W czwartkowe popołudnie w Bielsku-Białej dojdzie do pojedynku w którym miejscowy BBTS podejmować będzie Effector Kielce. Ciężko w tym spotkaniu wskazać faworyta. Za gospodarzami przemawia to, że grają oni we własnej hali i tylko to, bo ich wyniki nie są dotychczas dobre. Goście z kolei grają całkiem nieźle co z pewnością będą chcieli udowodnić w pojedynku z BBTS-em.

0:0
    BBTS Bielsko-Biała zajmuje w ligowych rozgrywkach przedostatnie – 15. miejsce mając na koncie 4 punkty. Bielszczanie rozegrali 7 spotkań ligowych w których wygrali zaledwie 1 raz, a przegrali 6 meczy. Bilans setowy BBTS-u to 5 partii wygranych, a 19 przegranych. Jedyne spotkanie, które podopieczni Miroslava Palguta wygrali to 1. kolejka i wyjazdowe zwycięstwo w Radomiu 3:1 z Cerradem Czarnymi. Ponadto bielszczanie ostatni 6 spotkań przegrywali, a dokładnie 0:3 z Jastrzębskim Węglem, Cuprumem Lubin, GKS-em Katowice, Łuczniczką Bydgoszcz, Indykpolem AZS Olsztyn oraz 2:3 z AZS-em Częstochowa. Czy w czwartek bielszczanie zdołają przełamać swoją niemoc, która trwa już ponad miesiąc?
    0:0 Z pewnością kibice w Bielsku chcieliby znów widzieć jak drużyna BBTS-u cieszy się z ligowego zwycięstwa! Najbliższa taka okazja - mecz z Effectorem Kielce!

0:0
    Effector Kielce w przeciwieństwie do swojego najbliższego przeciwnika nie prezentuje się z najgorszej strony. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza mają po 8. kolejkach na koncie 12 oczek i zajmują 8. lokatę. Kielczanie w tym sezonie wygrali 4 spotkania i przegrali ich równie tyle samo. Bilans setowy Effectoru to 17 setów wygranych, a także 17 przegranych. Drużyna z Kielc w obecnych rozgrywkach PlusLigi wygrała od początku sezonu na wyjeździe 3:2 z Czarnymi Radom, oraz w Katowicach z GKS-em 3:0. Ponadto u siebie kielczanie wygrali 3:2 z Łuczniczką Bydgoszcz oraz 3:1 z AZS-em Częstochowa. Porażki, które odnieśli siatkarze Effectora to przegrana 1:3 w Gdańsku z Lotosem Trefl, 2:3 u siebie z Jastrzębskim Węglem oraz z Cuprumem Lubin oraz 0:3 z Indykpolem AZS w Olsztynie.
    0:0 Widać, że nie tak miejsce jak gra, którą prezentują kielczanie cieszy kibiców jak i prezesa klubu z Kielc!

0:0
    W swojej historii BBTS i Effector stawały naprzeciw siebie 6 razy. Co najciekawsze 3 spotkania wygrywali bielszczanie, a 3 pojedynki padły łupem kielczan. Która drużyna po czwartkowym pojedynku będzie lepsza w tej statystyce?

0:0
    Na relację live z meczu BBTS Bielsko-Biała – Effector Kielce zapraszamy do naszego serwisu już od godziny 18:00! Na kilkanaście minut przed początkiem meczu podamy składy obdywu drużyn na ten ciekawie zapowiadający się pojedynek.

0:0

BBTS Bielsko-Biała: Gaca, Grzechnik, Storozhylov, Siek, Modzelewski, Gryc, Janeczek, Bieńkowski, Vemić, Bartos, Lipiński, Kwasowski. Libero: Czauderna, Koziura

Effector Kielce: Bućko, Antosik, Komenda, Więckowski, Wohlfahrtstatter, Wachnik, Orobko, Pawliński, Superlak, Formela, Ziemnicki, Dyk, Andrić, Maćkowiak. Libero: Biniek, Sobczak

Sędziowie: Waldemar Kobienia – Zbigniew Wolski.
    0:0 Jak widać siatkarze Effectora wiedzą, że mimo dobrych wyników trzeba pracować jeszcze intensywniej!

0:0

1:0
    Maciej Pawliński zaczął od nieudanej zagrywki.

1:1
    Szybka akcja na środku. Komenda rozgrywa do Maćkowiaka, a ten pewnie nie do obrony trafia w wolne pole.

2:1
    Odpowiada skutecznym atakiem na skrzydle Wojciech Siek.

2:2
    Po stronie przyjezdnych nie myli się w ataku Konrad Formela.

2:3
    Peter Wohlfahrtstatter pewnie uderza ze środka w boisko.

3:3
    Teraz Konrad Formela popełnia błąd w ataku.

4:3
    Paweł Gryc atakuje po rękach blokujących w aut.

4:4
    Zmuszony atakować z drugiej piłki Wohlfahrtstatter. Środkowy Effectora kończy akcję.

4:5
    Gryc blokowany na pojedynczym bloku przez Pawlińskiego.

4:6
    I teraz Paweł Gryc popełnia błąd i atakuje w aut.

5:6
    Kamil Kwasowski otrzymuje dokładnie rozegranie i poprawnie uderza w wolną strefę.

6:6
    Długa wymiana, ale ostatecznie przepychanka na siatce wygrana przez Kwasowskiego.

6:7
    Prosta akcja w wykonaniu gości i atak Macieja Pawlińskiego w okolice linii końcowej boiska.

7:7
    Adam Bartos uderza po rękach Pawlińskiego w aut.

7:8
    Leo Andrić pewnie w ataku.

8:8
    Mariusz Gaca atakuje ze środka po dłoniach Jędrzeja Maćkowiaka. Nie zdązył do obrony Andrić i znów bielszczanie doprowadzają do remisu.

8:9
    Teraz po dłoniach Bartosa w aut atakuje Andrić.

8:10
    Adam Bartos zablokowany przez Konrada Formelę.

8:11
    Bardzo długa wymiana zakończona kolejnym skutecznym uderzeniem Konrada Formeli.

9:11
    Zagrywkę daleko w aut posyła Maciej Pawliński.

10:11
    Myli się w ataku Konrad Formela i znów kielczanie na własne życzenie trwonią sporą przewagę nad rywalem.

10:12
    Leo Andrić w technicznym ataku, a z obroną nie zdążył Krzysztof Bieńkowski.

11:12
    Bardzo proste rozegranie akcji przez gospodarzy zakończone skutecznym atakiem Pawła Gryca.

11:13
    Formela mocno po rękach Bieńkowskiego.

11:14
    Skutecznie blokiem zatrzymuje atak rywala Leo Andrić, a trener BBTS-u Bielsko-Biała – Miroslav Palgut prosi o przerwę!

12:14
    Adam Bartosz po czasie skutecznie w boisko.

12:15
    Peter Wohlfahrtstatter ze środka uderza pewnie w boisko.

13:15
    A po stronie gospodarzy Wojciech Siek po skosie w boisko.

13:16
    Gra punkt za punkt trwa w najlepsze. Teraz Wohlfahrtstatter uderza na środku po rękach Gacy w aut.

14:16
    Skuteczny atak Kwasowskiego.

14:17
    Dobre rozegranie Marcina Komendy i skuteczny atak w wykonaniu Konrada Formeli. Nie miał szans w przyjęciu Czauderna.

15:17
    Psuje serwis Leo Andrić.

15:18
    A w szeregach BBTS-u błąd w polu zagrywki popełnia Kamil Kwasowski.

15:19
    Świetny blok Marcina Komendy i o drugą przerwę prosi trener BBTS-u – Miroslav Palgut!

15:20
    Pewnie na środku Jędrzej Maćkowiak w wolną strefę. Przyjezdni się powoli rozkręcają.

16:20
    Kamil Kwasowski nad blokiem w boisko.

16:21
    A teraz po stronie gości skutecznym uderzeniem popisuje się Konrad Formela.

17:21
    Niestety w kolejnej akcji już nie do końca prawidłowy atak Konrada Formeli ląduje na aucie.

18:21
    Zdołali się wybronić bielszczanie. W ataku Paweł Gryc, który uderza, a bez szans na obronę Andrić.

18:22
    Zmuszony atakować z drugiej piłki Marcin Komenda, ale uderzenie rozgrywającego Effectora Kielce ląduje w boisku.

19:22
    Przechodząca piłka, a Maciej Pawliński przestrzelił fatalnie w aut.

19:23
    Leo Andrić po dłuższej przerwie od ataku teraz skutecznie punktuje.

20:23
    Punktowy atak po skosie Wojciecha Sieka.

21:23
    I teraz bohater ostatniej akcji Wojciech Siek notuje asa serwisowego! Pierwszy czas dla trenera Effectora Kielce – Dariusza Daszkiewicza!

21:24
    Skuteczny w ataku Maciej Pawliński. Piłkę setową mają goście!

21:25
    Świetnie teraz blokiem Pawliński i po jego kolejnym indywidualnym punkcie Effector zwycięża pierwszego seta!

21:25
    Pierwszy set skończony.
    0:0 Tak wygląda "6" w której wyszli na parkiet przyjezdni!
    0:0 A tak prezentuje się "6" gospodarzy!
    0:0 Pierwsza partia przeważnie cały czas pod kontrolą gości z Kielc, którzy niekiedy tracili kontrolę nad wynikiem, ale natychmiast odskakiwali i to podopieczni trenera Daszkiewicza prowadzą po pierwszym secie!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Już na początku drugiego seta bardzo długa wymiana piłki i zmuszony atakować rozgrywający Marcin Komenda punktuje.

0:2
    Myli się w ataku Adam Bartos. Daleko w aut.

1:2
    Skuteczne uderzenie na skrzydle w wykonaniu Milosa Vemicia.

1:3
    Odpowiada pewnym atakiem Leo Andrić.

1:4
    Paweł Gryc fatalnie zerwał swój atak i natychmiast szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała – Miroslav Palgut prosi o przerwę!

2:4
    Po przerwie dostaje znów szansę od swojego rozgrywającego Gryc i tym razem uderza dobrze w boisko.

2:5
    Z drugiej piłki w boisko trafia Leo Andrić.

2:6
    Milos Vemić fatalnie atakuje w aut.

3:6
    Marcin Komenda psuje zagrywkę.

4:6
    Atak rywala skutecznie blokiem zatrzymuje Bartłomiej Lipiński.

5:6
    I znów Lipiński świetnie na siatce blokuje atak Formeli.

5:7
    Peter Wohlfahrtstatter uderza mocno na środku po rękach Gacy. Próbował jeszcze asekurować to zagranie Przemysław Czauderna, ale nie zdążył do piłki.

6:7
    Pewne uderzenie po przekątnej w boisko Bartłomieja Lipińskiego.

7:7
    Kamil Kwasowski wykonuje mocny i punktowy atak po rękach rywala w aut.

7:8
    Uciekają kielczanie. Dobrze teraz na siatce kiwa Maciej Pawliński.

7:9
    Peter Wohlfahrtstatter z asem serwisowym na swoim koncie!

8:9
    W skutecznym ataku Kamil Kwasowski.

8:10
    Błąd na zagrywce w wykonaniu Lipińskiego.

9:10
    Z drugiej piłki uderza Kwasowski w wolne pole.

9:11
    Maciej Pawliński po prostej w okolice 9. metra.

10:11
    Psuje serwis Pawliński.

10:12
    Wojciech Siek w ataku, ale pewnie blokiem zatrzymuje go Jędrzej Maćkowiak.

10:13
    Teraz próbuje swoich sił w ataku Bartłomiej Lipiński, ale zostaje on zablokowany przez Wohlfahrtstattera.

11:13
    A po stronie gospodarzy świetnie blokiem zagrał Dmitry Storozhylov.

11:14
    Leo Andrić pewnie uderza, a piłka ląduje w boisku.

12:14
    Siek w ataku. Nie zdołali się wybronić rywale.

13:14
    Bartłomiej Lipiński mocno po rękach Konrada Formeli w aut.

13:15
    Odpowiada Andrić uderzając pewnie po palcach Lipińskiego.

13:16
    Myli się w ataku Milos Vemić. Drugą przerwę w tym secie wykorzystuje Miroslav Palgut – trener BBTS-u!

14:16
    Prosta akcja gospodarzy i Lipiński pewnie huknął w wolną strefę.

14:17
    Wojciech Siek myli się w polu serwisowym.

15:17
    Skuteczne uderzenie Bartłomieja Lipińskiego.

15:18
    A odpowiada po stronie Effectoru dobrym atakiem Konrad Formela.

16:18
    Kamil Kwasowski atakuje, a błąd na siatce popełnia wpadając w nią Maćkowiak.

17:18
    As serwisowy Kamila Kwasowskiego! O czas prosi szkoleniowiec Effectora Kielce – Dariusz Daszkiewicz!

17:19
    Dokładnie Komenda na skrzydło do Andricia, a ten punktuje w wolne pole.

18:19
    Pewne uderzenie w pole rywala notuje teraz Lipiński.

19:19
    Konrad Formela zablokowany przez Dmitry Storozhylova!

19:20
    Jakub Wachnik po rękach Wojciecha Sieka w aut. Łapią oddech goście.

20:20
    Teraz Bartłomiej Lipiński odpowiada w podobnym stylu obijając dłonie rywala w bloku.

21:20
    Dmitry Storozhylov na zagrywce i mamy as serwisowy! Bielszczanie na prowadzeniu, a o drugi czas w tym secie prosi trener Effectora Kielce – Dariusz Daszkiewicz!

21:21
    Kamil Kwasowski miał w powietrzu ważną piłkę i został zablokowany przez Jakuba Wachnika.

22:21
    Leo Andrić w takim momencie psuje atak i uderza w aut.

23:21
    Kolejny as w krótkim odstępie czasu. Jego autorem Milos Vemić! Nie poradził sobie w obronie Wachnik.

23:22
    Mocno i skutecznie na środku Peter Wohlfahrtstatter.

23:23
    Pewnie teraz atakuje Maciej Pawliński po dłoniach Wojciecha Sieka w aut. Ciekawa końcówka tego drugiego seta.

24:23
    Dobry atak w boisko Bartłomieja Lipińskiego. Piłka setowa dla gospodarzy!

25:23
    Maciej Pawliński zablokowany przez Bartłomieja Lipińskiego i mamy wyrównanie!

25:23
    Drugi set skończony.
    0:0 Znów przez większą część seta przeważali goście, ale w końcówce do pracy wziął się BBTS i ostatecznie pokonał w drugim secie Effector. Mamy remis 1:1 i parę minut przerwy. Czeka nas tutaj jeszcze sporo emocji!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Storozhylov popełnia na początku błąd odbicia.

1:1
    Kamil Kwasowski po dłoniach Jędrzeja Maćkowiaka w aut.

1:2
    Rozgrywający Effectora – Marcin Komenda zmuszony atakować z drugiej piłki i po raz kolejny skutecznie.

2:2
    Pewnie uderza Milos Vemić, a w przyjęciu nie radzą sobie goście.

3:2
    As serwisowy na koncie Bartłomieja Lipińskiego!

4:2
    Skutecznie po bloku rywali uderza Lipiński.

4:3
    Psuje teraz serwis Bartłomiej Lipiński.

5:3
    Na skrzydle po prostej w wolne pole uderza Vemić.

6:3
    W ataku myli się Maciej Pawliński. Kolejny łatwy punkt na koncie bielszczan.

7:3
    Peter Wohlfahrtstatter popełnia kolejny błąd w szeregach drużyny gości. Tym razem psuje atak ze środka. Odskakują powoli gospodarze, a trener Effectora Kielce – Dariusz Daszkiewicz prosi o pierwszy czas w tym secie!

7:4
    W końcu punktują goście. Jakub Wachnik kończy akcję.

8:4
    Pewnie po prostej Kamil Kwasowski.

8:5
    Błąd w ataku popełnia Bartłomiej Lipiński.

9:5
    Kiwa Dmitry Storozhylov i zdobywa łatwy punkt.

10:5
    As serwisowy w wykonaniu Dmitryego Storozhylova!

10:6
    Teraz już zespuł zagrywkę Storozhylov.

11:6
    Również i po stronie przyjezdnych w aut serwuje Patryk Więckowski.

11:7
    Długa akcja, którą kończy Patryk Więckowski uderzając po dłoniach Milosa Vermicia.

11:8
    Teraz po stronie Effectora atakuje Jakub Wachnik po bloku Bartłomieja Lipińskiego.

12:8
    W odpowiedzi Lipiński, który uderza, a z kłopoty w przyjęciu ma Więckowski.

12:9
    Mocno i celnie na środku Jędrzej Maćkowiak w boisko.

13:9
    Po skosie w parkiet trafia Milos Vemić.

13:10
    Szybka akcja gości i Jakub Wachnik kończy swoje uderzenie.

14:10
    A Milos Vemić uderza po rękach Patryka Więckowskiego.

15:10
    Peter Wohlfahrtstatter zepsuł zagrywkę.

15:11
    A po stronie gospodarzy serwis zepsuty przez Milosa Vermicia.

15:12
    As serwisowy na koncie Jakuba Wachnika!

16:12
    Teraz już Wachnik serwuje w aut.

16:13
    Po dłoniach Mariusza Gacy w aut uderza Leo Andrić.

17:13
    Uderzenie Macieja Pawlińskiego ląduje na aucie.

18:13
    Kolejny raz doświadczony Maciej Pawliński psuje atak. O drugi czas w trzeciej partii prosi szkoleniowiec Effectora Kielce – Dariusz Daszkiewicz!

19:13
    Wygrywa Kamil Kwasowski walkę na siatce.

19:14
    Szybka akcja na środku i kończy atakiem Jędrzej Maćkowiak.

19:15
    Komenda wykorzystuje przechodzącą piłkę.

20:15
    Leo Andrić przestrzelił na zagrywce w aut.

20:16
    Pewnie Pawliński uderza po dłoniach Vemicia.

20:17
    Marcin Komenda wykorzystuje przechodzącą piłkę. O przerwę prosi trener BBTS-u Bielsko-Biała – Miroslav Palgut!

21:17
    Na zagrywce Maciej Pawliński. Jego serwis ląduje na aucie.

21:18
    Na środku pewnie Maćkowiak w aut z wykorzystaniem rąk Sieka.

21:19
    Długa wymiana i ostatecznie Vemić uderza w blok Komendy, a piłka wraca i spada pod nogami atakującego.

22:19
    Wojciech Siek z drugiej piłki kończy akcję w boisku.

23:19
    Milos Vemić z drugiej piłki, a bez szans na obronę Leo Andrić.

23:20
    Nie poddają się kielczanie. Jakub Wachnik po skosie w narożnik parkietu.

24:20
    Świetnie blokuje atak rywala Milos Vemić! Piłka setowa dla BBTS-u!

24:21
    Szybka akcja gości i Leo Andrić atakuje w wolne pole.

25:21
    Mocnym atakiem w boisko kończy tego seta Bartłomiej Lipiński!

25:21
    Trzeci set skończony.
    0:0 Niespodziewany był przebieg tego seta. Gospodarze od początku wyrobili sobie sporą przewagę i do końca ją utrzymywali. Pod koniec jeszcze Effector nawiązał walkę, ale nic z tego. BBTS prowadzi 2:1!

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

1:0
    Od punktowego ataku na skrzydle zaczyna czwartą partię Bartłomiej Lipiński.

1:1
    Odpowiada pewnie na środku Peter Wohlfahrtstatter.

2:1
    Z przechodzącej piłki w aut atakuje Jakub Wachnik.

2:2
    Kiwka Marcina Komendy ląduje w boisku.

2:3
    Pomyłka w ataku Milosa Vemicia i Effector na prowadzeniu.

2:4
    Leo Andrić pewnie poza plac gry z wykorzystaniem rąk Milosa Vemicia.

2:5
    Jakub Wachnik świetnym blokiem zatrzymuje atak Bartłomieja Lipińskiego. Miroslav Palgut – trener gospodarzy prosi o pierwszy czas!

2:6
    Czas nie wytrącił kielczan z formy. Wachnik pewnie uderza w boisko.

3:6
    Nie do obrony uderza Adam Bartos.

4:6

4:7
    Teraz już psuje zagrywkę Lipiński.

5:7
    Po dłoniach Macieja Pawlińskiego uderza teraz Bartłomiej Lipiński w aut.

5:8
    Ze środka mocno uderza Jędrzej Maćkowiak. Nie wybronił się Przemysław Czauderna.

5:9
    Sporo się namęczyli teraz goście żeby wykończyć tą akcję, ale ostatecznie Maciej Pawliński nad blokiem w wolną strefę.

6:9
    Po stronie BBTS-u szybka wymiana, którą mocnym uderzeniem ze środka kończy Wojciech Siek.

6:10
    Leo Andrić ze skrzydła po ostrym skosie w boisko.

7:10
    Zmuszony do ataku Dmitry Storozhylov uderza i kończy atak.

7:11
    Kamil Kwasowski zablokowany przez Marcina Komendę.

8:11
    Teraz Jakub Wachnik zepsuł atak.

9:11
    Świetnie zaczekał Mariusz Gaca i zablokował atak Leo Andricia.

9:12
    Mocne uderzenie Wachnika przełamuje blok Lipińskiego.

10:12
    Szybka akcja gospodarzy i Adam Bartos kończy akcję. Powoli, ale odrabiają nieco straty siatkarze BBTS-u.

11:12
    Fatalnie teraz Andrić odbija nieczysto piłkę. O przerwę prosi trener Effectora Kielce – Dariusz Daszkiewicz!

12:12
    Wojciech Siek zatrzymuje na środku atak Jędrzeja Maćkowiaka.

12:13
    Teraz w szeregach gości Jakub Wachnik uderza po dłoniach Sieka.

12:14
    Bardzo mocno atakuje Pawliński. Nie poradził sobie w defensywie Storozhylov.

13:14
    Gospodarze w akcji ofensywnej. Kończy ją Adam Bartos.

14:14
    Psuje atak Leo Andrić. Uderza on w aut.

14:15
    Kamil Kwasowski w ataku posyła piłkę w aut.

14:16
    Andrić uderza w aut, ale po rękach Bartosa stąd punkt na koncie gości.

15:16
    Wojciech Siek pewnie teraz blokuje atak Leo Andricia.

15:17
    Dokładnie Komenda rozgrywa do Andricia, a ten już teraz wykorzystuje swoją szansę.

16:17
    Po dłoniach Andricia w aut uderza Kwasowski.

17:17
    Pewnie w boisko uderza Bartłomiej Lipiński i o drugi czas w tym secie prosi trener Effectora Kielce – Dariusz Daszkiewicz!

17:18
    Maciej Pawliński pewnie po przerwie kończy atak w boisku.

17:19
    Wohlfahrtstatter blokuje świetnie atak Bartosa i goście uciekają na dwa punkty.

17:20
    Kończy swój atak uderzając w wolne pole Jakub Wachnik. Natychmiast swój ostatni czas w tej partii wykorzystuje trener BBTS-u – Miroslav Palgut!