1:1 (0:0)
Świt Skolwin
Sobota 26.11.2016, 13:00 • Obiekt Sportowy Bukowe, Szczecin • 3 liga, grupa II

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:55:27)

Runda jesienna w Szczecinie zakończyła się remisem przedstawicieli tego miasta. Pogoń II miała delikatną przewagę w drugiej połowie, kiedy grała z wiatrem. Udokumentował ją golem Jaroch i Portowcy byli 20 minut od kolejnego derbowego zwycięstwa. Świt uniknął jednak piątej porażki z rzędu. Skórę skolwinian uratował ich najlepszy strzelec, zarazem stoper Kołodziejski. Obrońca ustalił wynik na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Obie drużyny zakończyły rundę jesienną nad strefą spadkową, ale wiosną będą kontynuować walkę o utrzymanie. Generalnie był to mecz walki, w którym na piłkarskie mięso trzeba było poczekać 70 minut. Na szczęście dla zmarzniętych kibiców, w końcówce działo się więcej pod obiema bramkami.

90+4

90+4
    Graś z kartonikiem za przerwanie kontrataku.

90+3
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Kujawa i Pogoń dokończy mecz w osłabieniu. Młody obrońca faulował w bocznym sektorze boiska.

90+1
    Świetne wyjście Brzozowskiego na przedpole, przez co rozpędzony Jóźwiak nie mógł oddać zabójczego strzału na bramkę Pogoni.

90
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu.

88
    Kujawa wracał po stałym fragmencie i przy okazji przerwał kontratak Świtu. Żółta kartka.

87
    Obst nie wiedział, co chce zrobić z piłką i jego uderzenie z rzutu wolnego nie poszybowało nawet w światło bramki.

86
    A także dla Odlanickiego-Poczobuta za przewinienie taktyczne.

85
    Kartka dla Boruckiego za oddanie strzału ewidentnie po gwizdku sędziego.

84
    Skolwinianie przesunęli wysoko formacje i konstruują swoje ostatnie ataki w tym meczu oraz rundzie.

82
    Zbyt dalekie podanie z głębi pola i Rosa nie miał konkurenta do opanowania piłki.

80
    Sztab Świtu tradycyjnie pressuje sędziów, ale ci opierają się pretensjom gości.

79
    Świt chce iść za ciosem po wyrównaniu. Trochę więcej piłkarskiego mięsa w ostatnich 20 minutach derbów.

77
    Gol dla Świtu!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KOŁODZIEJSKI.

Wyrównanie w Szczecinie! Kołodziejski wyczekał na swoją szansę w polu karnym Pogoni i główkował potężnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego! Obrońca jest coraz wyżej w klasyfikacji strzelców.

76
    Faul na linii pola karnego i Peda został napomniany za swoje przewinienie.

75
    Jaroch ponownie szarżował po odebraniu futbolówki Bilowi. Tym razem zabrakło miejsca autorowi gola.

73
    Świt w opałach. Odlanicki-Poczobut próbował odpowiedzieć, ale gospodarze umocnili zasieki na 16. metrze.

71
    GOL dla Pogoni!
    Strzelcem bramki GRACJAN JAROCH.

Świetna akcja na lewym skrzydle Jarocha. Dostał podanie w tempo i wbiegł na przebój w pole karne Świtu. Doskonałe, lokowane uderzenie rozpędzonego napastnika i Pogoń prowadzi!

69
    Duże zamieszanie w polu karnym granatowo-bordowych po wrzutce z rzutu wolnego. Wszystko skończyło się potężnym, ale chybionym strzałem Krawca. Mogło to być groźniejsze.

68
    Brzydkie przewinienie Adamczuka na Krawca i żółta kartka dla kapitana Pogoni.

66
    Walka w środku pola. Ten mecz ma fragmenty tak bezbarwne, że można nimi straszyć dzieci.

65
    Świt na połowie zespołu z centrum miasta. Rzut wolny i krótkie rozegranie przerwane przez Portowców.

62
    G. Szczepanik to drugi zmiennik w Świcie Skolwin. Nie ma już na boisku Kurczaka.

62
    Mocno bita z rzutu wolnego piłka nie została przecięta przez żadnego zawodnika Pogoni i skończyła lot w rękawicach Rosy.

60
    Kwadrans po przerwie to w zasadzie pierwszy ze wskazaniem na Pogoń II Szczecin. Zapachniało stuprocentowymi sytuacjami podbramkowym.

58
    Futbolówka wrzucona w pole karne nieco uciekła Pedzie, co umożliwiło skuteczną interwencję bramkarzowi ze Skolwina.

57
    Kitano jest poza boiskiem, a ponad dwa kwadranse powalczy ze Świtem Peda.

56
    Gra wznowiona bez Kitano i może być trzecia w tym spotkaniu wymuszona zmiana.

55
    Kitano ucierpiał wskutek wślizgu i nie podnosi się z boiska.

54
    Doskonała interwencja wślizgiem Kołodziejskiego, gdy Kitano startował do pojedynku sam na sam z bramkarzem.

53
    Kitano poszedł na przebój między piłkarzami ze Skolwina. Płaskie uderzenie z dystansu straciło energię na nodze defensora i poturlało się w rękawice Rosy.

52
    Jóźwiak miał początkowo świetną pozycję do oddania strzału, po czym na własne życzenie wygonił się do boku i było już trudno o pokonanie Brzozowskiego.

51
    Stańczyk wbiegł w pole karne Świtowców przy okazji rzutu wolnego. Nie zdołał oddać strzału z bliska po zbyt głębokim dośrodkowaniu.

50
    Bil wyszedł za Kitano wysoko, ale nie znalazł innego sposobu na zatrzymanie Japończyka niż faul. Pierwsza żółta kartka.

49
    Opanowali sytuację przyjezdni z północy Szczecina i zastanawiają się jak rozegrać swój atak.

47
    Na spalonym Jaroch, ale akcja z jego udziałem jest zapowiedzią aktywniejszej gry Pogoni po przerwie.

46

Pierwsza połowa bez goli, bez kartek i z niewielką dawką emocji. Świt Skolwin był stroną aktywniejszą w ofensywie i bliżej zmiany wyniku, ale nie pokazał na tyle dużo dobrego futbolu, by zasłużyć na wysoką ocenę, a przede wszystkim gola. Pogoń II Szczecin gra twardo w środku pola, ale poza kilkoma strzałami z dystansu, nie zagroził skolwinianom.

45+3

45+1
    Graś znalazł w sobie energię na jeszcze jeden rajd w pierwszej połowie. Wywalczył wrzut z autu, po którym Kurczak nie opanował piłki.

45
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

43
    Gdyby sędzia był skrupulatny, powinien przedłużyć pierwszą połowę o minimum 4 minuty.

42
    Krystek obrócił się z piłką w polu karnym i znalazł odrobinę miejsca, by oddać strzał. Doświadczony napastnik spudłował.

40
    Maćkowski na spalonym. Trudno przypomnieć sobie poprzednią, składną akcję zespołu z centrum Szczecina.

39
    Kurczak tym razem nie dośrodkował, a spróbował płaskiego strzału z rzutu wolnego. Brzozowski kontrolował sytuację, a ponadto piłka wylądowała poza bramką.

38
    W jednej z akcji Świt miał przewagę liczebną, ale nie potrafił wypracował sobie pozycji do oddania strzału. Kibice gości tylko westchnęli.

37
    Brzozowski wyjaśnił sytuację we własnym polu karnym. Pewnym chwytem popisał się bramkarz Pogoni II Szczecin.

35
    Kronkowski miał zamiar przyspieszyć akcję Świtu, ale podał prosto poza boisko.

34
    Kombinacja Jóźwiaka i Grasia na prawej stronie boiska. Na dośrodkowanie zapolował Krystek i główkował nieznacznie obok słupka. Brzozowski nie mógł być pewny swego!

33
    Twardo gra Pogoń w środku pola i trochę zabija mecz. Świt aktywniejszy w ataku, ale tylko kilka jego akcji było konkretnych.

31
    Wydawało się, że Filipowicz będzie kontynuować grę, a jednak konieczna była zmiana kontuzjowanego zawodnika na Jóźwiaka.

30
    O własnych siłach zszedł poza boisko Filipowicz. Za moment Świt będzie w komplecie.

29
    Cały czas kontuzje i przerwy w grze. To nie ułatwia odbioru derbów Szczecina.

27
    Ostatnie ostrzeżenie od sędziego dla Krystka, którego faul w środku pola był zbyt agresywny.

26
    Pierwsza szarża Maćkowskiego na lewej stronie boiska. Sędzia zobaczył złamanie przepisów, więc futbolówka dla Świtu.

25
    Kontuzjowany Kowalczyk nie jest w stanie dalej walczyć. Za niego wbiegł już w 25. minucie Maćkowski.

24
    Trzecia przerwa spowodowana urazem. Tym razem poza boisko został zniesiony Kowalczyk, którego stopa jest chłodzona.

22
    Filipowicz opanował trudną piłkę tuż przed linią pola karnego. Napastnik Świtu obrócił się z nią i oddał sytuacyjny strzał. Zabrakło metra do szczęścia!

20
    Gra wznowiona, ale nic nowego to nie przyniosło. W nieefektywnym natarciu Świt.

19
    Na boisku leży Oskar Szczepanik i będzie przymusowa przerwa w grze.

18
    Trochę lepsze są ostatnie ataki Świtu, ale nie kończą się celnymi strzałami na bramkę Pogoni. Obok niej huknął z dystansu Kronkowski.

16
    Słowo o warunkach rozgrywania meczu. Sztuczne boisko jakie jest każdy wie. Aura natomiast chłodna, ale nie mroźna, a przede wszystkim nie zanosi się na deszcz.

15
    Faul w centrum boiska na Kitano. Sędzia nie pozwolił gospodarzom szybko wznowić gry ze stałego fragmentu.

14
    Pierwsza poważna obrona Brzozowskiego. Celne uderzenie na bramkę Pogoni oddał z narożnika pola karnego Odlanicki-Poczobut. Bramkarz nie dał się zaskoczyć!

13
    Rzut wolny dla skolwinian z lewego skrzydła. Po zbyt płaskiej wrzutce Kurczaka poradzili sobie granatowo-bordowi.

12
    Wściekają się trenerzy ze Skolwina. Zbyt łatwo Graś pozwolił Kowalczykowi na wejście z lewego skrzydła w pole karne.

10
    Niezłe tempo meczu, ale momentami brakuje jeszcze jakości w akcjach obu drużyn.

9
    Jaroch rozrzucił grę na skrzydło do Kowalczyka. Utalentowany pomocnik oddał strzał z okolic narożnika pola karnego i nie pomylił się mocno.

8
    Filipowicz zaskoczył obrońców Pogoni II Szczecin, wbiegł przed nich i gdyby lepiej dziobnął piłkę, mógł ominąć również Brzozowskiego i cieszyć się z gola!

7
    Obst przed polem karnym Świtu i miał trochę miejsca, by oddać strzał. Metr obok bramki, której pilnuje Rosa.

5
    Pierwsze dłuższe rozegranie Pogoni i Świt musiał ratować się wślizgiem w obrębie szesnastki. Po chwili Rosa zatrzymał wstrzelenie Kujawy.

3
    Graś ze zwodem przy linii bocznej boiska, ale zabrakło placu bocznemu defensorowi Świtu Skolwin.

2
    Na samym początku ostre wejście w nierozgrzany mięsień. Obok Odlanickiego-Poczobuta służby medyczne ale chyba będzie kontynuować grę.

1

Drużyny są już na sztucznym boisku przy Pomarańczowej. Portowcy w granatowo-bordowych strojach, a Świt w błękitnych koszulkach oraz czarnych spodenkach.

Dopiero w 17. kolejce dojdzie do pojedynku dwóch przedstawicieli Szczecina w III lidze. Pogoń II podejmie Świt Skolwin na sztucznym boisku przy ulicy Pomarańczowej. Zapraszamy na relację na żywo od godziny 13.

Pogoń II Szczecin zdążyła już pokonać w listopadzie regionalnego przeciwnika. Błysk Seiyi Kitano wyrażony w postaci dwóch bramek dał rezerwistom zwycięstwo 2:1 z Vinetą Wolin. Ewentualna wygrana ze Świtem będzie oznaczać, że drużyna Pawła Sikory rządzi na ziemi szczecińskiej.

Zwycięstwo z Vinetą Wolin pozwoliło Portowcom zrównać się punktami ze Świtem Skolwin. Bezpośredni pojedynek zdecyduje, która drużyna będzie zimować na wyższej lokacie w tabeli. Pogoń wystąpi w podobnym, młodym składzie jak w poprzednich kolejkach.
    Ostatni mecz rezerwistów w roku.

Świt Skolwin przeżywa kryzys na dwóch frontach. Juniorzy stracili prowadzenie w wyścigu do Centralnej Ligi Juniorów. Seniorzy przegrali cztery poprzednie mecze i wrócili do walki o utrzymanie w III lidze. Szansa na odkucie się w tym roku została jedna.

Boisko przy ulicy Pomarańczowej nie premiuje żadnego zespołu. Co prawda Pogoń II Szczecin trenowała na nim w ostatnim czasie i zagrała mecz z Polonią Środa Wielkopolska. Świt Skolwin organizował tam domowe spotkania na początku roku.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.

Gole: 71. Jaroch – 77. Kołodziejski

Kartki:   68. Adamczuk (PO2), 76. Peda (PO2), 85. Borucki (PO2), 88. Kujawa (PO2) – 50. Bil (SSK), 86. Odlanicki-Poczobut (SSK), 90+4. Graś (SSK)   90+3. Kujawa (PO2)

Pogoń II Szczecin: Brzozowski – Adamczuk, Kuzko, Stańczyk, Kujawa – Obst, Borucki – Bochnak, Kitano (57. Peda), Kowalczyk (25. Maćkowski) – Jaroch.

Świt Skolwin: Rosa – Graś, Bil, Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut – Filipowicz (31. Jóźwiak), O. Szczepanik, Kronkowski, Krawiec – Kurczak (62. G. Szczepanik), Krystek.

Zmiany: Kaczmarek – Jóźwiak, Ładziak, G. Szczepanik, Wyganowski, D. Andrzejewski, Ortel.