Cagliari – Genoa 4:1 (koniec) | Lazio – Atalanta 2:1 (koniec) | Sampdoria – Empoli 0:0 (koniec)
Sassuolo – US Palermo 4:1 (koniec) | Napoli – Pescara 3:1 (koniec) | Udinese – AS Roma 0:1 (koniec)
Fiorentina – Juventus 2:1 (koniec)
Udinese Calcio
0:1 (0:1)
AS Roma
Niedziela 15.01.2017, 15:00 • Udine, Friuli • Włoska Serie A • Runda 20

Dziękuje za śledzenie spotkania zapraszając na relację ze skoków narciarskich, a dzieje się tam wiele! (16:57:31)

Faule: 16:17.

Trzy punkty jadą do Romy! Szczęśliwie, bo szczęśliwie, ale zwycięzców się nie ocenia jak to ktoś kiedyś powiedział. Bohaterami meczu na pewno został strzelec jedynej bramki w tym meczu Nainggolan i Wojciech Szczęsny, który uratował nie raz, nie dwa swój zespół przed utratą kompletu oczek. Na minus na zapiszę się gra Edina Dżeko i Bośniak musi jak najszybciej zmazać to spotkanie z pamięci, gdyż ilość niewykorzystanych dogodnych okazji była wręcz dramatyczna.

90+3

90+2
    Za chwilę ostatnia minuta gry w tym spotkaniu. Od bramki grę dalekim wybiciem wznowił Karnezis.

90
    Druga połowa potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.

90
    Francesco Totti wywalczył rzut wolny dla swojego z lewej strony boiska blisko szesnastki Udinese.

88
    Edin Dżeko próbuje indywidualnie powalczyć o korzystną pozycję, jednak wywalczył wyłącznie korner i cenne sekundy dla swojego zespołu.

87
    Świetne prostopadłe podanie otrzymał Thereau, który uderza z mało ciekawego kąta, jednak Szczęsny popisuje już nie po raz pierwszy fenomenalną interwencją!

85
    Edin Dżeko znajduje się sam na sam z Karnezisem i co? Zgadnijcie sami! Bośniak strzela wprost w golkipera Udinese!

84
    Obydwaj trenerzy szaleją przy linii końcowej. Gdyby zmierzyć ich tętno w tym momencie, to trzeba by dzwonić po karetkę.

82
    Dośrodkowanie z głębi pola i główkuje niecelnie Edin Dżeko. Chociaż z takiej pozycji ciężko byłoby mu zdobyć gola.

81
    Centra z rzutu rożnego i o mama mia Edin Dżeko przechodzi dzisiaj samego siebie! Kolejne wielkie pudło wykonaniu Bośniaka!

80
    Edin Dżeko powalczył i wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

79
    Do końca spotkania pozostało niespełna dziesięć minut meczu. Druga połowa nie jest już tak dobra jak pierwsza, jednak nie ma czemu się dziwić, gdyż ciężko jest utrzymać takie tempo przez pełne 90 minut.

77
    Zaostrzyła nam się i do notesu sędziego trafia Fofana.

76
    Szybko wznowiony rzut wolny i rozrzucenie futbolówki przez Naiggolana na lewą stronę, gdzie ustawiony Dżeko przerzucił piłkę na rywalem, jednak stojący obok gracz Udinese przejął piłkę.

75
    Felipe zarobił żółtą kartkę za faul na rozpędzającym się zawodniku AS Romy.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 12. Nainggolan

Kartki:   75. Felipe (UDI), 77. Fofana (UDI) – 40. Juan Jesus (ASR)

Spudłowany karny!: 18. Džeko (ASR), nietrafiony

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:3. Foule: 16:17.
    Udinese Calcio: Karnézis – Faraoni, Danilo (C), Felipe, Samir – Fofana, Kums (73. Ewandro), Jankto (52. Perica) – de Paul, D. Zapata (69. Hallfredsson), Théréau.
    Zmiany: Scuffet, Perisan – Angella, Perica, Matos, Hallfredsson, Adnan, Heurtaux, Evangelista, Ewandro, Balić.

AS Roma: Szczęsny – Manolás, Fazio, Juan Jesus – Peres, Leandro Paredes, Strootman, Emerson Palmieri – Nainggolan (C), El Shaarawy (63. Totti) – Džeko.
    Zmiany: Lobont, Alisson – Totti, Vermaelen, Seck, Rui, Gerson, Tumminello, Frattesi.

Główny: A. Damato
    Asystenci: F. Preti, S. Ranghetti