Gabon – Burkina Faso 1:1 (koniec) | Kamerun – Gwinea-Bissau 2:1 (koniec)
Gabon
1:1 (1:1)
Burkina Faso
Środa 18.01.2017, 17:00 • Stade d'Angondjé (Libreville) • Puchar Narodów Afryki • Grupa A

Gabon remisuje z Burkiną Faso 1:1. Wynik meczu, w 23. minucie gry otworzył dobrze znany polskim kibicom, Nakoulma. Wyrównał kilkanaście minut później, z rzutu karnego gwiazdor Borussii Dortmund, Aubameyang. Obie ekipy dzielą się punktami, po meczu walki. W drugiej połowie kilka okazji na zdobycie gola mieli Gabończycy, ale zabrakło precyzji, bądź skutecznie interweniował Koffi Kouakou. Sporo mieliśmy też kontuzji, a co za tym idzie wymuszonych zmian. Dziękujemy za wspólne emocje i zapraszamy na kolejne mecze Pucharu Narodów Afryki na Lajfy.com! (18:54:32)

90+4

90+4
    Jednak niedokładna wrzutka. Szybko do piłki wracają reprezentanci Gabonu, którzy dominują w końcówce.

90+4
    Jeszcze rzut wolny dla Gabonu. Do bramki spora odległość, ale kto wie, czy Gabończycy nie pokuszą się o precyzyjne dośrodkowanie.

90+3
    W środkowej strefie faul na graczu Gabonu. Dalekie, ale niedokładne dośrodkowanie w pole karne.

90+2
    Połowa doliczonego czasu już upłynęła i nie działo się nic ciekawego.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

89
    Cierpi Koffi. Ma jakieś problemy z kostką golkiper Burkiny Faso, ale wraca do gry, nie ma wyboru.
    89. Wspomniane uderzenie głową:

89
    Serge Kevyn niewiele pomylił się teraz głową, świetnie spod końcowej linii dośrodkował mu Denis Bouanga. To była okazja na 2:1!

88
    Tylko przez chwilę, bowiem teraz na noszach zniesiony Diawara. Cóż się tu wyprawia?

87
    Coulibaly wrócił do gry i po kilku minutach, Burkina Faso w komplecie.

86
    Nieprecyzyjne dośrodkowanie Nakoulmy. Znów górą Ovono.

85
    Pewnie na przedpolu własnej bramki interweniuje Ovono. Razak Traore popisał się teraz niezłą, indywidualną akcją.

85
    Jeszcze 5 minut regulaminowego czasu. Czy któraś z ekip przechyli szalę zwycięstwa? W ostatnich minutach bliżej ku temu Gabończykom.

84
    Krótko rozegrany róg, dośrodkowanie w drugie tempo na dalszy słupek niedokładne.

83
    Korner dla Gabonu. Tymczasem za linią boczną masażyści robią wszystko, by Coulibaly mógł kontynuować zawody. Gracz Burkiny Faso ma opatrywaną głowę.
    81. Instynktowna interwencja Koffiego:

81
    Denis Bouanga mocno uderza z 7. metra, ale świetnie ustawiony Koffi interweniuje nogami! Gabon powinien teraz wyjść na prowadzenie, ale nadal mamy remis!