Eibar – Atletico 2:2 (koniec) | Celta Vigo – Real Madryt 2:2 (koniec)
SD Eibar
2:2 (0:0)
Atletico Madryt
Środa 25.01.2017, 19:15 • Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar • Puchar Hiszpanii • Ćwierćfinał

Nie było to wybitne spotkanie, ale obie ekipy w końcówce zrekompensowały nam nudy z przekroju całego meczu! Pierwszą połowę należałoby jak najszybciej zapomnieć, ale po przerwie padły aż 4 gole!
    Drużyną zdecydowanie lepszą było dzisiaj Eibar i to gospodarze zasłużyli na zwycięstwo. Atlético przyjechało po prostu po awans do półfinału, pierwszy mecz już wszystko rozstrzygnął. (21:40:57)
    Atlético melduje się w półfinale Copa del Rey!

90+2

90+1
    Ostatnie ataki należą do gospodarzy, ale to Moya wyłapuje dośrodkowanie z prawego skrzydła! Arbiter w końcu używa gwizdka po raz ostatni! Remis!

90+1
    Tylko 1 minuta doliczona przez arbitra!

90
    Zupełnie nie wyszło to podanie Gabiemu, który nie zrozumiał się z partnerem. Yoel czym prędzej wyrzuca piłkę do kolegów z defensywy!

89
    Spalony ze strony madrytczyków i arbiter zdecydowanie przerywa ich akcję. Eibar wkrótce spróbuje objąć prowadzenie – w ataku pozycyjnym miejscowi!

88
    Szkoda, że dopiero teraz zachciało się grać obu drużynom. Pierwsza połowa była wręcz katastrofalna i początek drugiej był taki sam. Końcówka jednak wszystko wynagradza.

86
    Na drugą połowę chyba nie możemy narzekać! Aż 4 gole po przerwie i jeszcze kilka minut do zakończenia tego spotkania. Tu jeszcze może coś wpaść, pozostaje czekać!
    85. Juanfran Torres (ATM) - 2:2

85
    Gol dla Atlético!

Ależ fatalne zachowanie defensywy Eibar, która przepuściła rozpędzonego JUANFRANA TORRESA, który w dodatku świetnie przelobował wychodzącego z bramki Yoela. Rozstrzelały się obie ekipy!

84
    Eibar jest dziś zdecydowanie lepszą drużyną. Prowadzi grę, a także konstruuje więcej akcji ofensywnych. Do tego wyrównał i jeszcze objął prowadzenie!

83
    Zarówno Pedro León, jak i Enrich okazali się być strzałem w dziesiątkę! Już dwie bramki zmienników wprowadzonych z ławki! A to jeszcze nie koniec spotkania.

81
    Niedawno pisałem, że Atlético Madryt jest dzisiaj do ugryzienia! Goście grają wręcz fatalne zawody i jedynie gol po rzucie rożnym to zdecydowanie za mało! Teraz to podopieczni Diego Simeone ruszą do ataku!
    80. Pedro León (EIB) - 2:1

80
    Gol dla Eibar!

Gospodarze dopinają swego i wychodzą na prowadzenie! PEDRO LEÓN zamyka dośrodkowanie uderzeniem bez przyjęcia i piłka spada tuż przy słupku! Moya tylko odprowadził piłkę wzrokiem!

80
    Eibar po strzelonym golu zdecydowanie naciska! Kolejna interwencja golkipera Atlético i mamy coraz ciekawsze wydarzenia w szesnastce gości!

78
    Zupełnie nie wyszła ta akcja gospodarzom i dośrodkowanie z lewego skrzydła opuszcza plac gry. Moya wznowi od własnej bramki, ale Hiszpanowi wcale się nie spieszy.

77
    Wszystkie zmiany już za nami, a więc teraz rezerwowi mają okazję do wykazania się. Czy zobaczymy kolejne bramki na Estadio Municipal de Ipurúa?

Wiktor Bukowski

Gole: 73. Enrich, 80. Pedro León – 49. Gimenez, 85. Juanfran

Kartki:   15. Fran Rico (EIB), 59. Bebé (EIB) – 40. Lucas (ATM)

SD Eibar: Yoel – Rubén Peña, Alejandro Gálvez, Dos Santos, Ander Capa – Rivera, Fran Rico (34' Dani García) – Bebé, Imanol Sarriegui (73' Pedro León), Dorrio (72' Enrich) – Nano

Zmiany: Inui, Enrich, Dani García, Lejeune, Pedro León, Adrián, Areitio

Atletico Madryt: Moya – Juanfran, Gimenez, Savić, Lucas – Gabi, Saul (63' Koke), Nico Gaitan (74' Vrsaljko) – Correa, Gameiro (62' Carrasco), Torres

Zmiany: Moreira, Vrsaljko, Godin, Filipe Luis, Koke, Carrasco, Roberto Nuñez

Sędziowie: S. Latre
    19.01.2017
    Atletico - Eibar 3:0

Gole: 28. Griezmann, 60. Correa, 68. Gameiro

Kartki:   63. Saul Niguez (ATM) – 27. Escalante (EIB), 67. Fran Rico (EIB)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 7:0. Foule: 9:14.