Freiburg – Hertha 2:1 (koniec) | Mainz – Borussia D. 1:1 (koniec)
FSV Mainz 05
1:1 (0:1)
Borussia Dortmund
Niedziela 29.01.2017, 17:30 • Opel Arena (Mainz) • Niemiecka Bundesliga • Runda 18

Dziękuje za śledzenie meczu na naszym portalu zapraszając na resztę dzisiejszych spotkań na portalu. (19:29:40)
    To zdjęcie wyraża więcej niż milion słów.

Faule: 13:13.

No i mamy małą niespodziankę w Mainz, gdyż gospodarze remisują z faworyzowaną Borussię. Podopieczni Thomasa Tuchela powinni pluć sobie w brodę, gdyż druga część meczu rozegrali jakby mieli już całe spotkanie wygrane i zostali przez to skarceni w 83 minucie przez Latza. W końcówce meczu zawodnicy z Moguncji mogli zgarnąć pełną pulę, jednak strzał De Blasisa przeleciał obok lewego słupka.

90+2

90+2
    Było blisko bramki dla gospodarzy! Uderzenie zza pola karnego De Blasisa futbolówka przeleciała milimetry od lewego słupka!

90
    Dwie minuty doliczył sędzia techniczny.

89
    Podanie na lewą flankę i uderzenie zza szesnastki Seydela przelatuje nad poprzeczką Dortmundu. Podpalił się wprowadzony ponad dwadzieścia minut pomocnik Mainz.

88
    Poczuli swoją szanse podopieczni Martina Schmidta, którzy ruszyli do ataków i chcą sprawić niespodziankę.

86
    Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Gonzalo Castro, na boisku pojawia się Christian Pulisic.

85
    Ruszyli teraz dortmundczycy do ataku, gdyż remis dla nich jest jak porażka. Trzeba przyznać, że podopiecznych Thomasa Tuchela ukąsił minimalizm.

83
    Gol dla Mainz!
    Strzelcem bramki DANNY LATZA.

Świetne dośrodkowanie w pole karne Dortmundu i spóźniony Łukasz Piszczek i nie zdołał uprzedzić Danny'ego Lat, który strzałem głową pokonuje Romanego Burkiego!
    83. Danny Latza (MAI) - 1:1

81
    Rzut wolny dla Dortmundu. Do piłki podszedł Marcel Schmelzer, którego strzał pewnie łapie golkiper z Moguncji.

77
    Na Opel Arena mamy dzisiaj komplet widzów, czyli 34 tysiące.

76
    Walczy o piłkę Seydel, który popełnia faul w ataku faulując Schmelzera.

75
    Skoczyli sobie do gardeł Schurrle i Jairo, a sędzia Zwayer jednemu i drugiemu pokazuje żółtą kartkę na ostudzenie emocji.

74
    W miejsce Muto pojawia się De Blasis i mamy dwie świeże krwi z przodu w ataku Mainz.

72
    Mało widoczny Pierre-Emerik Aubameyang opuszcza plac gry, a w jego miejsce pojawia się Dembele, który ma prawie dwadzieścia minut na pokazanie swoich umiejętności.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 83. Latza – 3. Reus

Kartki:   55. Gbamin (MAI), 75. Jairo (MAI) – 75. Schürrle (DOR)

Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 3:3. Foule: 13:13.
    FSV Mainz 05: Lössl – Brosinski, Bungert (C), Bell, Donati – Latza, Gbamin (62. Ramalho) – Jairo, Frei (69. Seydel), Öztunali – Muto (74. De Blasis).
    Zmiany: Huth – Bussmann, De Blasis, Hack, Holtmann, Ramalho, Seydel.

Borussia Dortmund: Bürki – Schmelzer (C), Ginter, Papastathópoulos, Piszczek – Guerreiro (67. M. Götze), Weigl, G. Castro (86. Pulisic) – Reus, Aubameyang (72. Dembèlé), Schürrle.
    Zmiany: Weidenfeller – Bartra, Dembèlé, Durm, M. Götze, Kagawa, Pulisic.

Główny: F. Zwayer
    Asystenci: M. Achmuller, M. Jollenbeck
    Techniczny: C. Bornhorst