Torino – Atalanta 1:1 (koniec) | Cagliari – Bologna 1:1 (koniec) | Crotone – Empoli 4:1 (koniec)
Fiorentina – Genoa 3:3 (koniec) | Sassuolo – Juventus 0:2 (koniec) | Udinese – AC Milan 2:1 (koniec)
Sampdoria – AS Roma 3:2 (koniec) | Napoli – US Palermo 1:1 (koniec)
UC Sampdoria
3:2 (1:1)
AS Roma
Niedziela 29.01.2017, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 22

Występ Polaków

Bartosz Bereszyński oraz Wojciech Szczęsny rozegrali pełne 90 minut! Nasz reprezentacyjny bramkarz niby puścił 3 gole, ale przy żadnym z nich nie miał kompletnie nic do powiedzenia. Dobre zawody Bereszyńskiego, który raczej skutecznie zabezpieczał prawą stronę obrony Sampdorii. W 62. minucie na murawie pojawił się również Karol Linetty, lecz nie widzieliśmy zbyt wielu akcji naszego pomocnika. Polski mecz na korzyść gospodarzy! (17:17:34)

Takie spotkania poprosimy co tydzień! W meczu Sampdorii z Romą nie mogliśmy się nudzić nawet przez moment! 5 bramek z obu stron, mnóstwo kolejnych sytuacji na podwyższenie rezultatu, w tym meczu mieliśmy po prostu wszystko!
    Ostatecznie to gospodarze zwyciężają 3:2 i jest to świetny rewanż za niedawną porażkę 0:4 w Pucharze Włoch! Juventus odjeżdża AS Romie w ligowej tabeli!
    Roma nie wywozi z Genui nawet punktu! Fantastyczne zawody za nami!

90+6
    90+5. Spalony Edina Džeko, ale to był błąd sędziego!

90+5
    Sampdoria w defensywie, ale rzymianie nie mogą dopiąć swego! W polu karnym upada Džeko, ale arbiter odgwizduje spalonego Bośniaka! Już nic nie zagrozi w tym meczu gospodarzom!

90+4
    Jeszcze przewinienia ze strony gości i Torreira wykorzysta te ostatnie sekundy rywalizacji! Szybko nie podniesie się z boiska, a w dodatku Sampdoria będzie rozpoczynać od rzutu wolnego.

90+3
    Rzymianie rzucają już wszystkie siły do ataku! Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla AS Romy i w pole karne rywali rusza także Wojciech Szczęsny!

90+1
    Jeszcze jedna kartka, tym razem dla Tottiego, chyba za niepotrzebne dyskusje. Będzie jednak stały fragment gry dla gości i to Totti podejdzie do futbolówki! To może być uderzenie życia Włocha!

90+1
    4 minuty dłużej potrwają te zawody! 4 minuty nadziei rzymian na chociażby jeden punkt!
    90. Fantastyczna interwencja Szczęsnego:

90
    Akcja meczowa w wykonaniu świeżego Đuričicia! Świetnie przechytrzył on Paredesa, ale nie potrafił już pokonać Wojtka Szczęsnego! Polak pozostawia jeszcze Romę w grze!

88
    Obie drużyny prezentują nam futbol na najwyższym poziomie! Przed nami już ostatnie minuty w Genui! Co jeszcze się tutaj wydarzy? Przy piłce wciąż przyjezdni.

87
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Thomas Vermaelen, na boisku pojawia się Leandro Paredes Leandro Paredes.

86
    Jeszcze jeden rzut wolny dla rzymian! Dośrodkowanie Tottiego, który zupełnie zaskoczył defensorów Sampdorii! Uderzenie jednego z partnerów, ale goście zepsuli swój atak! Będzie ostatnia zmiana w Romie.
    85. Okazja El Shaarawy'ego i broni Puggioni!

85
    Tym razem to Puggioni ratuje skórę swojej drużyny! Bereszyński nie nadążył za El Shaarawym, ale Włoch nie zdołał pokonać golkipera Sampdorii! Ależ to jest mecz, niesamowite!
    85. Nieuznana bramka Džeko!

85
    Niesamowita asysta Tottiego, który wypuścił Džeko za obrońców! Potężny strzał Bośniaka z woleja, a piłka wpada do bramki Puggioniego! W powietrzu jest natomiast chorągiewka asystenta – był spalony!