D.R. Konga – Ghana 1:2 (koniec) | Egipt – Maroko 1:0 (koniec)
Demok. Rep. Konga
1:2 (0:0)
Ghana
Niedziela 29.01.2017, 17:00 • Stade d'Oyem, Oyem, Gabon • Puchar Narodów Afryki • Ćwierćfinał
    Czarne Gwiazdy grają dalej!

Reprezentacja Ghany w półfinale Pucharu Narodów Afryki! Druga połowa tego starcia była o niebo lepsza. Piłkarze stworzyli naprawdę emocjonujące widowisko i doczekaliśmy się również bramek. Decydującą, z rzutu karnego zdobył Andre Ayew. Czarne Gwiazdy o finał zawalczą z Kamerunem! (18:54:29)

90+5

90+4
    Niecelna próba Lampartów. Razak nie śpieszy się z wykopaniem futbolówki sprzed własnej bramki. Za kilka chwil Camille zakończy ten mecz.

90+3
    Piłka w posiadaniu Czarnych Gwiazd. Ostatnie sekundy tego pojedynku.
    90+1. Okazja Atsu:

90+1
    Atsu miał możliwość ustalenia wyniku. Pięknie minął rywala, ale następnie nie zdołał pokonać Matampiego. Golkiper DR Konga odbija futbolówkę nogą na rzut rożny.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Za moment dowiemy się, o ile arbiter przedłuży ten ćwierćfinał.

87
    Już dobrze poznaliśmy się na takich cyrkowych występach bramkarzy na Pucharze Narodów Afryki. Jeden z nich potknął się o własne nogi wybijając piątkę.
    87. Parada Razaka:

86
    Świetna, niezwykle ważna interwencja Razaka! Zatrzymał piłkę po groźnym strzale rywala i sparował ją na rzut rożny. Jeszcze teraz trochę pajacuje. Przewrócił się na murawę. Sygnalizuje kontuzję.

84
    Roszada w składzie Lampartów. Boisko opuścił kontuzjowany Mulumba. W jego miejsce na końcówkę wbiega Bolingi.

83
    Podwójna szybka zmiana Lampartów. Bokila i Bakambu zostali oddelegowani na boisko, zaś na ławkę zeszli Mubele i M'Poku.

83
    Błyskawiczna kontra Czarnych Gwiazd. Ponownie prawą flanką ruszył bardzo szybki Atsu. Tym razem jednak próbował nabrać sędziego na przewinienie rywala. Nieudana symulka.

80
    Piłka jest przewrotna. Jeszcze kilka minut wcześniej można było dyskutować nad tym, czy Camille przestraszył się podjęcia śmiałej decyzji wyrzucenia Amartey'a z boiska. Ułatwiłoby to Lampartom zadanie. Tymczasem to Ghana obejmuje prowadzenie i jest bliżej zwycięstwa.
    78. André AYEW - 1:2

78
    Gol dla Ghany!
    ANDRÉ AYEW wolno podchodził do wyegzekwowania jedenastki. Do końca przypatrywał się reakcji Matampiego i chwilę później strzałem po ziemi posłał futbolówkę w przeciwny róg. Ghana bardzo blisko awansu do półfinału!

77
    Atsu wybiegł przed Mutambalę i sprytnie wykorzystując pozycję dał się podciąć. Padł na murawę, a obrońca DR Konga nie pozostawił arbitrowi wyboru.