Chelsea – Arsenal 3:1 (koniec) | Crystal Palace – Sunderland 0:4 (koniec) | Everton – Bournemouth 6:3 (koniec)
Hull – Liverpool 2:0 (koniec) | Southampton – West Ham 1:3 (koniec) | Watford – Burnley 2:1 (koniec)
West Bromwich – Stoke 1:0 (koniec) | Tottenham – Middlesbrough 1:0 (koniec)
Everton F.C.
6:3 (3:0)
A.F.C. Bournemouth
Sobota 04.02.2017, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 24

Nie był to szczęśliwy mecz dla Artura Boruca, który sześciokrotnie wyciągał piłkę z siatki. W zasadzie przy żadnej bramce Polak nie popełnił błędu, winę ponoszą tylko i wyłącznie obrońcy Bournemouth, którzy czasem popełniali niewybaczalne błędy. (18:34:38)
    Końcowe statystyki!

Brak słów, aby opisać to spotkanie! Byliśmy świadkami aż 9 goli na Goodison Park, a wcale się na to nie zanosiło!

Po pierwszej połowie Everton prowadził 3:0 i wydawało się, że już wszystko jest rozstrzygnięte, a druga połowa nie przyniesie więcej emocji.
    Nic bardziej mylnego! Po przerwie Bournemouth ruszyło do ataku i doszło na 3:2! Zanosiło się na wyrównanie, ale wtedy znów odpalił Lukaku, który dołożył 2 trafienia i było już 5:2! Goście zdołali odpowiedzieć już tylko raz, ale wynik rywalizacji ustalił w doliczonym czasie gry Barkley.
    Wielkie brawa dla obu drużyn, oby więcej takich meczów!
    6 goli w drugiej połowie! Kosmiczny mecz na konto Evertonu!

90+6

90+6
    Wilshere bije z rzutu wolnego, ale pewnie interweniuje Robles! Arbiter używa gwizdka po raz ostatni i kończy te wyśmienite zawody! Ogromne uśmiechy na twarzach piłkarzy – to była piłkarska uczta!

90+5
    Arbiter jeszcze nie kończy tych zawodów i odgwizduje rzut wolny dla Bournemouth dosłownie na linii pola karnego! Czy będzie dziesiąta bramka tego popołudnia w Liverpoolu?
    90+4. Ross Barkley (EVE) - 6:3

90+4
    Gol dla Evertonu!

Piłkarze mogliby strzelać bez końca!!! ROSS BARKLEY tym razem kapitalnie wykorzystuje drugi kontratak! Artur Boruc wyszedł przed własne pole karne, ale Anglik minął naszego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki! Cóż za mecz, chyba jeden z lepszych w sezonie!

90+2
    Ależ okazja do kontrataku dla Evertonu! Barkley popędził przez połowę boiska i w końcu zdecydował się na zagranie piłki w stronę Lukaku! Interweniuje obrońca Bournemouth! Nie będzie piątego gola Lukaku!

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!
    90. Harry Arter (BTH) - 5:3

90
    Gol dla Bournemouth!

A jednak! HARRY ARTER dopina swego i dopisuje swoją bramkę w tym spotkaniu! Pierwsze świetnie wybronił go Robles i piłka odbiła się od słupka! Arter znów dopadł do futbolówki i wprowadził ją przez linię bramkową! Gdzie byli obrońcy?

89
    Na następny strzał z dystansu decyduje się Arter. Dobry mecz tego zawodnika, ale co z tego! Ostatecznie obok bramki Roblesa, który nie będzie się spieszył ze wznowieniem gry.

88
    Bardzo ładna postawa piłkarzy Bournemouth, którzy bezustannie próbują strzelić kolejne bramki. Everton ponownie wycofuje swoje szyki, 5 goli wystarczy na dziś!
    4 gole Lukaku!

86
    Nie mamy nic przeciwko, aby oglądać takie spotkania w każdej kolejce Premier League! Naprawdę wyśmienita ta druga połowa w wykonaniu obu drużyn. A jeszcze kilka minut przed nami!
    85. Romelu Lukaku (EVE) - 5:2

85

Mings nie dał rady przeciąć wślizgiem podania w stronę ROMELU LUKAKU, który po raz kolejny pokonuje Artura Boruca! Zanosiło się na tak gorącą końcówkę, ale teraz Everton pokazuje siłę! 7 goli za nami!

Wiktor Bukowski

Gole: 1. Lukaku, 23. James McCarthy, 29. Lukaku, 83. Lukaku, 85. Lukaku, 90+4. Barkley – 59. J. King, 70. J. King, 90. Arter

Kartki:   50. Schneiderlin (EVE), 74. Robles (EVE), 76. Davies (EVE) – 14. Arter (BTH)

Everton F.C.: Robles – Coleman, Ra. Funes Mori, A. Williams, Baines – Schneiderlin, Barry (C) (80. Holgate) – Barkley, James McCarthy (62. Davies), Lookman (71. Mirallas) – Lukaku.
    Zmiany: Stekelenburg – Davies, Gueye, Holgate, Jagielka, Mirallas, E. Valencia.

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Francis (C) (46. B. Smith), S. Cook, Surman, Mings – Arter, Gosling (46. Ibe) – Fraser, Wilshere, Pugh (84. Afobe) – J. King.
    Zmiany: Allsop – Afobe, Ibe, Mousset, B. Smith, Stanislas, Cargill.

Sędziowie: Mike Jones