Chelsea – Arsenal 3:1 (koniec) | Crystal Palace – Sunderland 0:4 (koniec) | Everton – Bournemouth 6:3 (koniec)
Hull – Liverpool 2:0 (koniec) | Southampton – West Ham 1:3 (koniec) | Watford – Burnley 2:1 (koniec)
West Bromwich – Stoke 1:0 (koniec) | Tottenham – Middlesbrough 1:0 (koniec)
Everton F.C.
6:3 (3:0)
A.F.C. Bournemouth
Sobota 04.02.2017, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 24

Nie był to szczęśliwy mecz dla Artura Boruca, który sześciokrotnie wyciągał piłkę z siatki. W zasadzie przy żadnej bramce Polak nie popełnił błędu, winę ponoszą tylko i wyłącznie obrońcy Bournemouth, którzy czasem popełniali niewybaczalne błędy. (18:34:38)
    Końcowe statystyki!

Brak słów, aby opisać to spotkanie! Byliśmy świadkami aż 9 goli na Goodison Park, a wcale się na to nie zanosiło!

Po pierwszej połowie Everton prowadził 3:0 i wydawało się, że już wszystko jest rozstrzygnięte, a druga połowa nie przyniesie więcej emocji.
    Nic bardziej mylnego! Po przerwie Bournemouth ruszyło do ataku i doszło na 3:2! Zanosiło się na wyrównanie, ale wtedy znów odpalił Lukaku, który dołożył 2 trafienia i było już 5:2! Goście zdołali odpowiedzieć już tylko raz, ale wynik rywalizacji ustalił w doliczonym czasie gry Barkley.
    Wielkie brawa dla obu drużyn, oby więcej takich meczów!
    6 goli w drugiej połowie! Kosmiczny mecz na konto Evertonu!

90+6

90+6
    Wilshere bije z rzutu wolnego, ale pewnie interweniuje Robles! Arbiter używa gwizdka po raz ostatni i kończy te wyśmienite zawody! Ogromne uśmiechy na twarzach piłkarzy – to była piłkarska uczta!

90+5
    Arbiter jeszcze nie kończy tych zawodów i odgwizduje rzut wolny dla Bournemouth dosłownie na linii pola karnego! Czy będzie dziesiąta bramka tego popołudnia w Liverpoolu?
    90+4. Ross Barkley (EVE) - 6:3

90+4
    Gol dla Evertonu!

Piłkarze mogliby strzelać bez końca!!! ROSS BARKLEY tym razem kapitalnie wykorzystuje drugi kontratak! Artur Boruc wyszedł przed własne pole karne, ale Anglik minął naszego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki! Cóż za mecz, chyba jeden z lepszych w sezonie!

90+2
    Ależ okazja do kontrataku dla Evertonu! Barkley popędził przez połowę boiska i w końcu zdecydował się na zagranie piłki w stronę Lukaku! Interweniuje obrońca Bournemouth! Nie będzie piątego gola Lukaku!

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!
    90. Harry Arter (BTH) - 5:3

90
    Gol dla Bournemouth!

A jednak! HARRY ARTER dopina swego i dopisuje swoją bramkę w tym spotkaniu! Pierwsze świetnie wybronił go Robles i piłka odbiła się od słupka! Arter znów dopadł do futbolówki i wprowadził ją przez linię bramkową! Gdzie byli obrońcy?

89
    Na następny strzał z dystansu decyduje się Arter. Dobry mecz tego zawodnika, ale co z tego! Ostatecznie obok bramki Roblesa, który nie będzie się spieszył ze wznowieniem gry.

88
    Bardzo ładna postawa piłkarzy Bournemouth, którzy bezustannie próbują strzelić kolejne bramki. Everton ponownie wycofuje swoje szyki, 5 goli wystarczy na dziś!
    4 gole Lukaku!

86
    Nie mamy nic przeciwko, aby oglądać takie spotkania w każdej kolejce Premier League! Naprawdę wyśmienita ta druga połowa w wykonaniu obu drużyn. A jeszcze kilka minut przed nami!
    85. Romelu Lukaku (EVE) - 5:2

85

Mings nie dał rady przeciąć wślizgiem podania w stronę ROMELU LUKAKU, który po raz kolejny pokonuje Artura Boruca! Zanosiło się na tak gorącą końcówkę, ale teraz Everton pokazuje siłę! 7 goli za nami!

84
    Przyjezdni jeszcze nie dają za wygraną! Kolejne dośrodkowanie w szesnastkę, tym razem do Afobe, ale on nie potrafił opanować futbolówki z obrońcą na plecach.

84
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Marc Pugh, na boisku pojawia się Benik Afobe.
    83. Romelu Lukaku (EVE) - 4:2

83

Bournemouth tak naciskało, ale teraz chyba już wszystko staje się jasne! Na kogo ma liczyć Everton, jak nie na ROMELU LUKAKU?! Kapitalne dośrodkowanie do wbiegającego Belga, a ten notuje dzisiaj hat-tricka!

81
    Tymczasem gospodarze przeprowadzają kolejny atak! Mirallas próbował dośrodkować "raboną", ale jego próba zostaje przejęta przez jednego z obrońców Bournemouth!

80
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Gareth Barry, na boisku pojawia się Mason Holgate.

79
    Szykuje się ostatnia roszada w ekipie gospodarzy. Everton chyba nastawia się na obronę tego wyniku, kto by się spodziewał po 45 minutach?!

77
    Mocne uderzenie Mirallasa z dość ciasnego kąta! Pewna interwencja Boruca, który jeszcze bardziej napędza swoich kolegów z pola. To będzie bardzo gorąca końcówka, jeszcze nic nie jest przesądzone!

76
    Piłkarze Evertonu coraz bardziej sobie nie radzą! Teraz Davies zatrzymywał piłkę ręką i także on zostaje wpisany do notesu sędziego!

75
    Niesamowite rzeczy dzieją się teraz na Goodison Park! Bournemouth rozgrywa niesamowite zawody, a Robles zatrzymuje kolejną "bombę" Artera kapitalną interwencją! Powinno być 3:3!

74
    Robles także zgarnia żółtą kartkę. Brzydkie wykopanie piłki i spore zarzuty Roblesa do swoich obrońców! Arbiter nieco uspokoi golkipera Evertonu.

74
    Kto by się spodziewał tak dobrego meczu po przerwie! Robles ma olbrzymie pretensje do swoich obrońców, którzy dopuścili do kolejnego strzału Artera! Będzie tylko rzut rożny po interwencji bramkarza!

73
    Pisałem już w pierwszej połowie, że Everton nie gra nic specjalnego dzisiejszego dnia! Gospodarze po prostu wykorzystali koszmarne błędy przeciwników i strzelili szybkie 3 gole. Nic poza tym nie pokazali!

72
    Mało brakło i mielibyśmy już wyrównanie! Kapitalna akcja indywidualna Pugha, który minął obrońcę, a następnie oddał potężny strzał na dalszy słupek! Zabrakło naprawdę niewiele i Robles nie miałby nic do powiedzenia!

71
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi Ademola Lookman, na boisku pojawia się Kevin Mirallas.
    70. Joshua King (BTH) - 3:2

70

Przyjezdni wracają do zawodów! Drugą bramkę zdobywa JOSHUA KING, który skutecznie zamknął podanie Frasera z prawej strony! Zafrasowana mina Ronalda Koemana przy linii bocznej!

69
    King przed okazją na drugie trafienie! Dostał on świetne podanie za obrońców, ale wychodzący z bramki Robles zdecydowanie skrócił kąt strzału! King uderza nad bramką!

68
    Nie możemy narzekać na tempo gry i brak emocji po przerwie! Pierwsza odsłona była bardzo kiepska mimo trzech goli Evertonu. Teraz mamy prawdziwy mecz! Oby tak dalej.
    Bournemouth szuka kolejnych goli!

66
    Lukaku wpada w pole karne, ale domaga się odgwizdania rzutu wolnego zaraz przed szesnastką! Arbiter nakazuje jednak dalszą grę i Everton wznowi grę tylko od wrzutu z autu na wysokości szesnastki!

66
    33 – 67 % w posiadaniu piłki dla Bournemouth!

65
    Lukaku upada na murawę i potrzebuje chwili na dojśćie do siebie. Szybko wracamy jednak do meczu i czekamy na kolejne gole w Liverpoolu!

64
    Everton stara się uspokoić grę w środkowej części boiska. Druga połowa jest dużo bardziej emocjonująca! W końcu zaczęło się coś dziać na Goodison Park!

63
    Godzina gry za nami, ale ten gol Bournemouth spowodował lekkie nerwy po stronie gospodarzy, którzy już nie mogą być tacy pewni! Kolejny stracony gol może oznaczać olbrzymie problemy w końcówce meczu!

62
    Zmiana w drużynie Everton F.C.: z boiska schodzi James McCarthy, na boisku pojawia się Tom Davies.
    61. Ważna interwencja Boruca!

61
    Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy, którzy szukają kolejnego gola! Artur Boruc kapitalnie interweniuje nogami, a próba dobitki trafia tylko w boczną siatkę! Znów było gorąco!
    59. Joshua King (BTH) - 3:1

59

Przyjezdni rozpoczynają odrabianie strat! Świetne podanie w pole karne do JOSHUY KINGA, który lekko trącił futbolówkę i zmylił Roblesa! 3:1 i zaczyna się robić coraz ciekawiej!

58
    Everton coraz bardziej włącza się w grę ofensywną! Kolejna próba dośrodkowania z lewego skrzydła, ale Boruc panuje we własnej szesnastce!

57
    Całą akcję zamknął James McCarthy za polem karnym! Uderzenie prostym podbiciem, ale w sam środek bramki Artura Boruca! Nasz reprezentant nie miał problemu z wyłapaniem tego strzału.

56
    Tymczasem to gospodarze starają się odprowadzić grę od własnej bramki. Będzie wznowienie z rzutu wolnego i szykuje się kąśliwe dośrodkowanie! To jednak spada na głowę pierwszego z obrońców.

54
    Oskrzydlający atak Frasera! Głębokie dośrodkowanie w pole karne przeciwników, ale pewnie wygląda dzisiaj Robles! Druga sprawa, że nawet nie był naciskany przez żadnego z rywali!

53
    Druga połowa rozpoczyna się bardzo ciekawie! Obie drużyny miały już pierwsze okazje i można tylko żałować, że na tablicy wyników jest aż 3:0!
    52. Uderzenie Barkleya przyblokowane!

52
    Ależ okazja Barkleya! Zbiegł on na lewą nogę i oddał przygotowany strzał! Świetnym wślizgiem przyblokował go jeden z obrońców, ale to mogło zaskoczyć Boruca! Ostatecznie obok bramki Polaka i będzie rzut rożny!

51
    Następne faule ze strony gospodarzy! Tym razem doszło do kąśliwego dośrodkowania w szesnastkę Roblesa, ale całą sytuację "czyszczą" obrońcy!

50
    Bardzo brzydki wślizg Schneiderlina prosto w nogi rywala. Mamy drugą kartkę w tym meczu. Wszystko działo się jednak w środkowej części boiska i nie będzie zagrożenia po rzucie wolnym.

49
    Arter próbuje uderzenia z dystansu, ale to nie mogło zaskoczyć Roblesa! Piłka leci wysoko ponad jego bramką i futbolówkę wyłapują wysoko siedzący kibice!

48
    Everton rozpoczyna bardzo wycofany, ale trudno się dziwić. Gospodarze pokazali na co ich stać, teraz czas na piłkarzy Bournemouth! Czy goście zaczną odrabiać straty?

47
    Bournemouth od razu przejmuje futbolówkę i stara się grać bardzo ofensywnie. Wilshere oddaje strzał, ale futbolówka odbija się od ciała blokującego obrońcy! Będzie korner!

46
    Szkoleniowiec Bournemouth natychmiast decyduje się na wymianę dwóch ogniw! Wszystko zostaje rzucone do ofensywy, tylko czy to przyniesie skutek?

46
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Dan Gosling, na boisku pojawia się Jordon Ibe.

46
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Simon Francis, na boisku pojawia się Brad Smith.

46

Obie ekipy wracają na murawę! Za moment rozpoczniemy drugą połowę!
    Statystyki po 45 minutach:

Bardzo dziwny przebieg tej pierwszej połowy. Everton już po 30 sekundach otworzył wynik rywalizacji. Kolejnych ataków Evertonu nie było zbyt wiele, ale gospodarze dołożyli kolejne 2 trafienia. Everton prowadzi bardzo pewnie, ale nic szczególnego nie pokazał. Po prostu bezradni są piłkarze Bournemouth.
    Czego możemy oczekiwać po drugiej połowie? Zostańcie z nami!
    Pewne prowadzenie Evertonu do przerwy!

45+3

45+2
    Tym razem to Robles popisuje się intuicyjną interwencją przed własną bramką! Najlepsza sytuacja Bournemouth w tym meczu, ale goście wciąż są bez gola!

45+1
    Rzut wolny mają jeszcze przyjezdni! Podanie do boku do Wilshere'a, ale jego uderzenie pozostawia wiele do życzenia. Robles tylko odprowadził piłkę wzrokiem, chociaż był tam rykoszet! Będzie korner!

45
    2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy!

44
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tej części gry. Spokojna końcówka i brakuje nam sytuacji podbramkowych!

43
    Jedna z pierwszych pewnych interwencji Artura Boruca! Coleman odpala bardzo mocny strzał i Polak nie ryzykował wyłapania tak silnego uderzenia! Pewne piąstkowanie do przodu!

42
    Role się odwróciły i teraz to piłkarze Evertonu mają futbolówkę przy nodze i popisują się ogromną ilością podań. Brak jednak zdecydowanego przesunięcia gry do przodu.

41
    Piłkarze Evertonu grają już bardzo spokojnie. Nie ma najmniejszego strachu przy prowadzeniu 3:0. A Bournemouth jeszcze ani razu nie zagroziło bramce Roblesa.

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy któraś z drużyn zdecyduje się na jeszcze większe ryzyko i spróbuje strzelić przed zejściem do szatni? Rzut rożny gości niczego nie przyniósł.
    Miejscowi mają powody do radości:

39
    W końcu dośrodkowanie zmierza w pole karne i na klatkę piłkę przyjął King. Wkroczył jeden z obrońców i wyekspediował futbolówkę na rzut rożny!

37
    Obrońcy Bournemouth wciąż konstruują atak pozycyjny, ale wymiana podań w środkowej strefie boiska nie przyczyni się do odrabiania strat! A jest za czym gonić.

36
    Znów mamy nieco spokojniejsze minuty. Chyba obie drużyny zdają sobie sprawę, że będzie bardzo ciężko odmienić wynik tej rywalizacji. A Everton będzie miał okazje do kolejnych trafień.

35
    Takie lekkie dośrodkowania Pugha nie mają szans na powodzenie. Miękka wrzutka w pole karne, ale w szesnastce nie było żadnego adresata. Robles z piłką w rękach.

33
    Kolejny atak piłkarzy Bournemouth nie przynosi rezultatu. Piłka opuszcza plac gry i Robles wznowi dalekim wykopem. Przy okazji skradnie kilka cennych sekund.

31
    Bournemouth wcale nie gra tak źle. Po prostu popełnia głupie błędy, a Everton natychmiast wykorzystuje takie sytuacje. 3:0 wskazuje na olbrzymią przewagę Evertonu, a wcale tak nie jest.

30
    Pół godziny gry za nami, ale chyba wszystko jest już rozstrzygnięte! Kolejna długa piłka w stronę rozpędzonego Lukaku, ale tym razem świetnie wyszedł z bramki nasz reprezentant! Skutecznie Boruc!
    29. Romelu Lukaku (EVE) - 3:0

29

Cóż wyprawia dzisiaj defensywa przyjezdnych? Fatalne podanie Francisa prosto pod nogi zupełnie niepilnowanego ROMELU LUKAKU, a ten skutecznie przelobował Boruca! Niesamowita skuteczność Evertonu, który trafia dzisiaj w każdym ataku!

28
    Czy będą kolejne trafienia w kolejnych minutach? Ta pierwsza odsłona niby trochę przynudza, ale na gole nie możemy narzekać!
    Zaangażowanie kolegów Artura Boruca na niewiele się zdaje:

27
    Było groźnie w polu karnym Evertonu, ale gospodarze wybiegają z kontratakiem! Williams zapędził się w pole karne rywali, ale tam zostaje powstrzymany! Świetny rajd obrońcy Evertonu!

26
    Wydaje się, że Everton nie prezentuje niczego specjalnego, ale dwubramkowe prowadzenie to już spora zaliczka! Ten mecz może być jednak bardzo ciekawy do ostatniego gwizdka.

25
    Przyjezdni znów rzucają się do ataku w celu odrobienia strat! Będzie bodajże pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu. Czy to przyniesie zamierzony skutek?
    23. James McCarthy (EVE) - 2:0

23

Bardzo szczęśliwa bramka gospodarzy! Wszystko rozpoczął Lukaku, który wpadł w pole karne! Podanie do środka pola i uderzeniem popisuje się JAMES MCCARTHY, który pierwsze został zablokowany, ale piłka jeszcze raz odbiła się od jego ciała! Zupełnie zmylony był Artur Boruc!

22
    Niestety gorzej prezentują się gospodarze, jakby im w ogóle nie zależało na zwycięstwie, czy kolejnych golach. Ten gol z pierwszej minuty może być bardzo złudny dla nich samych.

21
    Niżej notowane Bournemouth stara się przedrzeć w zasadzie każdym możliwym sposobem, ale zasieki Evertonu są na razie bardzo szczelne. W dodatku z kontrą wybiega Lukaku, ale on także zostaje powstrzymany!

19
    Zupełnie nieudana próba zgrania piłki przez Lukaku. W końcu futbolówka opuszcza plac gry i Artur Boruc będzie mógł oddalić piłkę spod własnego pola bramkowego.

18
    Ekipa z Liverpoolu tylko momentami gości na połowie Bournemouth. Kiepskie to zawody, ale powinniśmy się cieszyć z otwarcia wyniku.

17
    Zawodnicy Bournemouth zdecydowanie dążą do gola wyrównującego, ale defensywa Evertonu na razie nie popełnia większych błędów. Szkoda także, że gospodarze niewiele pokazują w ataku.

16
    Zanosiło się na dobry atak przyjezdnych! King wpadł w szesnastkę Evertonu, ale nie potrafił sfinalizować swojej akcji! Świetny blok jednego z defensorów!

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Dość niespodziewana bramka w pierwszych sekundach spotkania to niestety jedyna okazja tego meczu. Poza golem nie wydarzyło się kompletnie nic.
    Czy goście wyrównają?

14
    Zupełnie niepotrzebny atak Artera, który zgarnia pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Wciąż bardzo mało wydarzeń czysto piłkarskich!

12
    60 – 40 % w posiadaniu piłki na korzyść gospodarzy!

11
    Lookman ładnie przełożył futbolówkę na drugą nogę i zdecydował się na strzał po ziemi na dalszy słupek bramki Artura Boruca! Na szczęście Polaka, piłka zmierza obok bramki!

10
    Może cieszyć fakt, że piłkarze niepotrzebnie się nie faulują. Gra jest płynna, bez zbędnych przerw. Szkoda tylko, że kolejne akcje przychodzą tak mozolnie. Liczymy na znacznie większe emocje.

9
    Może teraz się uda? Barkley posyła dośrodkowanie w pole karne, w stronę osamotnionego Lukaku. Nie było jednak szans powalczyć z dwójką rosłych obrońców.

8
    Niestety nie dzieje się nic ciekawego na Goodison Park. Everton nie poszedł za ciosem i nie próbuje zaskoczyć Boruca po raz drugi.

7
    Everton zdecydowanie wycofał się po strzeleniu pierwszego gola. Nie mamy kolejnych okazji gospodarzy, którzy wyraźnie oczekują ruchu ze strony przeciwników. My także czekamy!

5
    Bournemouth próbowało rajdu prawym skrzydłem, ale futbolówka ucieka poza linię końcową boiska i od bramki będzie rozpoczynał Robles.

4
    Przyjezdni starają się prowadzić atak pozycyjny, ale wcale nie jest łatwo wyprowadzić piłkę z własnej strefy boiska. Spokojniejszy okres spotkania, nie ma szaleńczych ataków z żadnej ze stron.

3
    Obie drużyny potraktowały tę akcję, jakby gola w ogóle nie było. To dopiero pierwsze momenty tego meczu, trzeba trochę uspokoić boiskowe poczynania.

2
    Jak zareagują teraz przyjezdni, którzy w zasadzie mają mnóstwo czasu na odrabianie strat? Wydaje się jednak, że to Everton dostał dodatkowy wiatr w żagle!
    1. Romelu Lukaku (EVE) - 1:0

1

30 sekund za nami, a Everton już obejmuje prowadzenie! ROMELU LUKAKU decyduje się na przepiękne uderzenie z dystansu i piłka wpada tuż przy słupku! Artur Boruc nie miał szans sięgnąć tej futbolówki!

1
    Rozpoczynają zawodnicy Evertonu, którzy grają w niebieskich koszulkach! Bournemouth w czerwono-czarnych pasiakach. Liczymy na dobre zawodu obu drużyn!

1

Obie ekipy wychodzą na murawę Goodison Park! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron. Bardzo miła atmosfera w Liverpoolu.
    Garstka kibiców Bournemouth:

Everton F.C.: Robles – Coleman, Ra. Funes Mori, A. Williams, Baines – Schneiderlin, Barry (C) – Barkley, James McCarthy, Lookman – Lukaku.

Rezerwowi: Stekelenburg – Davies, Gueye, Holgate, Jagielka, Mirallas, E. Valencia.

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Francis (C), S. Cook, Surman, Mings – Arter, Gosling – Fraser, Wilshere, Pugh – J. King.

Rezerwowi: Allsop – Afobe, Ibe, Mousset, B. Smith, Stanislas.

Sędziowie: Mike Jones.
    Artur Boruc oczywiście od pierwszej minuty w barwach Bournemouth:

Znamy już skład gospodarzy!

Szykują się spore emocje na Goodison Park! Liczymy oczywiście na czyste konto Artura Boruca i jak najlepszy mecz naszego reprezentanta! Zapraszamy wszystkich Państwa do śledzenia relacji na żywo z tego spotkania na naszym portalu!
    Czy Ronald Koeman zgarnie miano najlepszego szkoleniowca stycznia?

W poprzednim spotkaniu

Zeszłą kolejkę obie drużyny rozegrały dopiero przed kilkoma dniami. Everton zremisował 1:1 na stadionie Stoke City. Z kolei Bournemouth gościło u siebie Crystal Palace, któremu uległo 0:2. Obie ekipy walczą więc o małe przełamanie!

Gospodarze mają stabilną sytuację w górnej części tabeli. Ekipa z Liverpoolu na ten moment zajmuje 7. lokatę, a na swoim koncie zgromadziła dotychczas 37 "oczek". Już wiadomo, że Everton nie zmieni swojej pozycji po tej kolejce. Do szóstego Manchesteru United jest strata 5 punktów, natomiast kolejne West Brom traci do Evertonu 4 punkty.
    Spotkanie poprowadzi arbiter Mike Jones:

Przyjezdni walczą o każdy możliwy punkt, szczególnie z wyżej notowanymi rywalami. Zespół Eddiego Howe aktualnie plasuje się na 14. pozycji z dorobkiem 26 punktów przed tą kolejką. Ewentualna wygrana nad Evertonem mogłaby wywindować gości kilka pozycji w górę. Na spadek nie ma szans, ponieważ kolejne Middlesbrough traci 5 "oczek".

Wkraczamy w 24. kolejkę angielskiej Premier League! Na Goodison Park miejscowy Everton podejmie A.F.C. Bournemouth z Arturem Borucem między słupkami!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Wiktor Bukowski

Gole: 1. Lukaku, 23. James McCarthy, 29. Lukaku, 83. Lukaku, 85. Lukaku, 90+4. Barkley – 59. J. King, 70. J. King, 90. Arter

Kartki:   50. Schneiderlin (EVE), 74. Robles (EVE), 76. Davies (EVE) – 14. Arter (BTH)

Everton F.C.: Robles – Coleman, Ra. Funes Mori, A. Williams, Baines – Schneiderlin, Barry (C) (80. Holgate) – Barkley, James McCarthy (62. Davies), Lookman (71. Mirallas) – Lukaku.
    Zmiany: Stekelenburg – Davies, Gueye, Holgate, Jagielka, Mirallas, E. Valencia.

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Francis (C) (46. B. Smith), S. Cook, Surman, Mings – Arter, Gosling (46. Ibe) – Fraser, Wilshere, Pugh (84. Afobe) – J. King.
    Zmiany: Allsop – Afobe, Ibe, Mousset, B. Smith, Stanislas, Cargill.

Sędziowie: Mike Jones