Bayer – Eintracht 3:0 (koniec) | Ingolstadt – Bayern 0:2 (koniec) | Werder – Borussia M. 0:1 (koniec)
Darmstadt – Borussia D. 2:1 (koniec) | RB Lipsk – Hamburg 0:3 (koniec) | Schalke 04 – Hertha 2:0 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
2:0 (1:0)
Hertha Berlin
Sobota 11.02.2017, 18:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Niemiecka Bundesliga • Runda 20

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (20:28:47)
    Trzy punkty zostają w Gelsenkirchen:

Za nami już bardzo dobre spotkanie na Veltins-Arena. Miejscowe Schalke 04 pokonuje ostatecznie 2:0 Herthe Berlin. Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj Burgstaller oraz Goretzka. Swoje szanse mieli dzisiaj również goście, ale byli bardzo nieskuteczni pod bramką rywali. Tym samym miejscowy team awansował na jedenaste miejsce w tabeli, a Stara Dama nadal plasuje się na szóstej lokacie.

90+3

90+3
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Guido Burgstaller, na boisku pojawia się Klaas-Jan Huntelaar.

90+2
    W końcówce starają się jeszcze goście zmniejszyć rozmiary porażki. Schieber ostatecznie nie miał szans, aby wygrać pojedynek biegowy z rywalem.

90+1
    Markus Schmidt ostatecznie dolicza do czasu trwania meczu dodatkowe trzy minuty. Raczej nikt nie odbierze już trzech oczek gospodarzom.

90
    W samej końcówce będą jeszcze wykonywać rzut wolny z bocznego sektora boiska przyjezdni piłkarze.

89
    Burgstaller świetnie starał się dryblować przed polem karnym rywali, ale później uprzedził go przeciwnik i ostatecznie gracz gospodarzy faulował w ofensywie.

88
    Za moment dowiemy się o ile minut sędzia Markus Schmidt zdecyduje się przedłużyć to spotkanie.

87
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Leon Goretzka, na boisku pojawia się Thilo Kehrer.

86
    Źle opanowywał piłkę przy linii bocznej boiska Schieber. Były zawodnik Borussii Dortmund ma jednak jeszcze czas na to, aby zaliczyć kontaktowe trafienie.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Nabil Bentaleb (FC Schalke 04 Gelsenkirchen).

84
    Kibice już świętują zdobycie kompletu punktów. Ich ulubieńcy cały czas utrzymują dość sporą zaliczkę.

83
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Genki Haraguči, na boisku pojawia się Julian Schieber.

82
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Daniel Caligiuri, na boisku pojawia się Max Meyer.

82
    Przy takim wyniku Schalke 04 awansuje w tabeli Bundesligi na jedenaste miejsce. Goście z kolei nadal będą na szóstym miejscu.

81
    Golkiper miejscowego zespołu bardzo pewnie wyłapuje uderzenie w krótki róg swojej bramki. Szczęścia strzałem głową próbował jeden z graczy gości.

80
    To już ostatnie dziesięć minut tej rywalizacji. Gospodarze za moment przeprowadzą pierwszą zmianę w tym meczu.

78
    Bardzo pewnie poczuł się w tej sytuacji Bentaleb. Jego odważne uderzenie z dalszej odległości zdecydowanie mija jednak bramkę Jarsteina.

77
    Bardzo ładnie do ofensywnej akcji podłączył się Kolasinac, ale żaden z jego partnerów nie zrozumiał jego zagrania na wolne pole.

76
    Cały zespół gospodarzy cofnął się na własną połowę boiska i wyczekuje swojej szansy na wyjście z kontrą.

75
    To już ostatni kwadrans tego spotkania. W ostatnich minutach zdecydowanie zaatakowali goście, ale nadal przegrywają dwoma bramkami.

74
    Pięknie do ofensywnej akcji podłączył się Pekarik! Ostatecznie uderzał on w pełnym biegu z dość ostrego kąta, a piłka o centymetry minęła dalszy słupek bramki!

73
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Salomon Kalou, na boisku pojawia się Alexander Esswein.

73
    Piękną dwójkową akcję przeprowadzili gospodarze. Po zagraniu Goretzki niecelnie z dość ostrego kąta uderzał Burgstaller!

72
    Podkręcili nieco tempo podopieczni Dardai'a. Wymieniają oni kolejne podania na połowie Schalke 04.

70
    Salomon Kalou pięknym podaniem uruchomił Ibisevicia! Bośniacki napastnik przełożył sobie piłkę na lepszą nogę, jednak jego strzał kapitalnie wybronił golkiper gospodarzy!

69
    Coraz mniej czasu pozostaje gościom na odrobienie strat w meczu. Węgierski szkoleniowiec powinien powoli myśleć o kolejnych ofensywnych zmianach.

68
    Mamy już oficjalne potwierdzenie frekwencji. Na Veltins-Arena zebrało się dzisiaj aż 61 981 widzów.

67
    Świetnie w defensywie interweniuje Naldo. Później jednak napastnik Schalke przewinił w ofensywnej akcji.

66
    Burgstaller otrzymał niezłe podanie między defensorami przyjezdnego teamu, ale uprzedził go jeszcze golkiper Schalke.

65
    Ibisević wrócił na własną połowę i fauluje swojego rywala. Bośniak ma szczęście, że nie otrzymał drugiego napomnienia.
    Goretzka podwyższa prowadzenie:

64
    Ciężko będzie teraz berlińczykom wrócić do gry o choćby remis. Solidnie grają dzisiaj miejscowi zawodnicy.
    62. Leon Goretzka (SCH) - 2:0

62
    Gol dla Schalke
    Strzelcem bramki LEON GORETZKA.

Cóż za akcja tego młodego pomocnika! Leon Goretzka otrzymał piłkę na linii środkowej boiska i później po indywidualnej szarży uderzył nie do obrony z dwudziestego metra! Już widać wielkie umiejętności u tego zawodnika Schalke 04!

61
    W poprzedniej sytuacji Ibisević ładnie założył siatkę Naldo, ale później starał się wymusić rzut wolny. Sędzia nie dał się jednak na to nabrać.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Vedad Ibišević (Hertha Berlin).

60
    Godzina tego spotkania już za nami. od rzutu wolnego wznowią gospodarze po przewinieniu Brooksa.

59
    Hertha wymienia kolejne podania na własnej połowie boiska, ale nie atakują ich wyższym podejściem pressingiem gospodarze.

58
    Mijają kolejne minuty po przerwie, a nadal utrzymuje się minimalne prowadzenie miejscowego zespołu.
    Służy defensorowi wypożyczenie do Schalke:

56
    Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce Naldo trafił do siatki strzałem z rzutu wolnego. Tym razem jednak jego próba była niecelna.

55
    Przewinienie pomocnika gości miało miejsce tuż przed linią pola karnego Starej Damy. Później niecelnie z rzutu wolnego uderzał Naldo.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Genki Haraguči (Hertha Berlin).

54
    Niezbyt dobrze układa się przyjezdnej drużynie konstruowanie ofensywnych akcji w ataku pozycyjnym. Zdecydowanie wolą oni grać z kontry.

53
    Ofensywna akcja gospodarzy kończy się rzutem rożnym Ostatecznie bez większego problemu wyłapuje dośrodkowanie z narożnika boiska Jarstein.

52
    Za pierwszym razem fatalnie wybijał piłkę z pola karnegio Badstuber, ale później w porę zdołał naprawić swój błąd.

51
    W drugiej odsłonie to goście starają się utrzymywać dłużej w posiadaniu piłki i konstruują akcje w ataku pozycyjnym.

50
    Brooks potrzebuje chwili przerwy. Rozwiązał mu się but i jego partnerzy wybili piłkę za linię boczną boiska, aby mógł go zawiązać.

49
    Piłka wpadła w tej sytuacji do bramki zespołu gospodarzy, jednak wcześniej na wyraźnym ofsajdzie był Ibisević.

48
    Ależ skiksował w tej sytuacji Burgstaller! Po dograniu Kolasinaca spudłował on uderzając z ośmiu metrów!

47
    Czech z pewnością może wnieść sporo ożywienia na skrzydle zespołu Herthy Berlin. Stocker w pierwszej połowie był kompletnie niewidoczny.

46
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Valentin Stocker, na boisku pojawia się Vladimír Darida.

46
    Do przerwy prowadzą gospodarze:

Za nami pierwsza odsłona tego spotkania. Długo wydawało się, że oba teamy zejdą do szatni z zerowym dorobkiem strzeleckim. Ostatecznie jednak 1:0 prowadzą miejscowi piłkarze. Jedyną bramkę zdobył Burgstaller, który wykorzystał idealne dogranie Bentaleba. Wcześniej jeszcze fatalnie w środku pola piłkę stracił Kalou i to on ponosi główną winę za utratę gola. W drugiej połowie liczymy również na spore emocje i jeszcze więcej bramek!

45+1

45+1
    Sędzia Markus Schmidt zdecydował się doliczyć do pierwszej odsłony zaledwie jedną minutę.

45
    Strzelec pierwszej bramki w tym meczu wyszedł na wolne pole i otrzymał podanie, jednak okazało się, że wcześniej był na ofsajdzie.

43
    Bardzo szybko okazję na doprowadzenie do remisu mieli goście, jednak w ofensywie przewinił jednak Ibisević.
    41. Guido Burgstaller (SCH) - 1:0

41
    Strzelcem bramki GUIDO BURGSTALLER!

Ależ fatalnie w tej sytuacji zachowali się berlińczycy! Pierwszą okazję zmarnował fatalnym rozegraniem akcji Goretzka i opanowali futbolówkę goście. Źle wychodzili oni jednak z piłką i później kapitalnym podaniem znalazł Bentaleb wychodzącego na pozycję Burgstallera! Ten z kolei po przyjęciu skierował futbolówkę w krótki róg bramki Jarsteina!

41
    Daniel Caligiuri wypracował sobie pozycję strzelecką, jednak jego strzał zza pola karnego mija ostatecznie bramkę o kilka metrów.

40
    Aktywny Salomon Kalou centruje z lewego skrzydła, ale bez większego problemu wybija futbolówkę z szesnastki Naldo.

39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy meczu. Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut.

38
    Posiadanie piłki nadal zdecydowanie bardziej przemawia za miejscowym teamem, ale nie ma to przełożenia na zdobycze bramkowe (66%-34%).

36
    Szybka kontra ze strony berlińczyków. Nikt nie zdołał jednak zamknąć dośrodkowania z prawej strony boiska.

35
    Z bardzo szybką akcją wyszli gospodarze! Piłkę na linii pola karnego otrzymał Burgstaller i uderzał w kierunku dalszego rogu bramki! Futbolówka mija jednak słupek w odległości metra!

34
    Badstuber nie zdążył w tej sytuacji zablokować rozpędzonego na skrzydle rywala, ale z pola karnego wybija futbolówkę kapitan gospodarzy.

33
    Stark stara się w tej sytuacji wymusić na arbitrze ukaranie rywala żółtą kartką, ale Schmidt pozostaje nieugięty.

32
    Gospodarze wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska. Nie stosują wysokiego podejścia gracze Starej Damy.

31
    Już ponad pół godziny rywalizacji za nami. Nadal nie mamy bramek na Veltins-Arena, choć sytuacji po obu stronach nie brakuje.

30
    Golkiper miejscowego zespołu bardzo pewnie wyszedł w tej sytuacji do ostrego dośrodkowania i wyłapał futbolówkę na ósmym metrze.

29
    Schalke 04 stara się zastosować pressing na całym boisku. Ostatecznie jednak faulowany był jeden z graczy gości.

28
    Najpierw niezbyt pewnie w polu karnym interweniował Naldo, ale chwilę później faulowany był przy interwencji Fährmann.

27
    Będziemy mieli rzut wolny dla Herthy Berlin. Będzie to bardzo dobra okazja na centrę w pole karne graczy miejscowego teamu.

25
    Goretzka oddaje już trzeci strzał w tym meczu! Tym razem otrzymał on idealne podanie na linii pola karnego, ale jego uderzenie w kapitalnym stylu broni Jarstein!

24
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mamy dobrą interwencję Badstubera i kolejny rzut rożny dla gości z Berlina.

23
    Kalou nie zdołał przedrzeć się środkiem pola i stracił futbolówkę. Chwilę później Ibisević ugrał korner.

22
    Za moment grę od własnej bramki wznowi Jarstein. Na pole gry wrócił już z kolei kapitan przyjezdnego teamu.
    Trwa zacięta walka na murawie:

20
    Na murawie leży kontuzjowany Ibisević. Mamy w związku z tym chwilową przerwę w grze.

19
    Starają się nieco uspokoić swoje poczynania zawodnicy Dardai'a. Ofensywna akcja Plattenhardta została jednak zatrzymana.

18
    Zdążyli się już ustawić w defensywie goście i przejęli futbolówkę. Chwilę później Goretzka faulem zatrzymał kontrę Starej Damy.

17
    Posiadanie piłki zdecydowanie bardziej przemawia za miejscowym zespołem (70%-30%).
    16. Goretzka mocnym strzałem trafia w słupek:

16
    Tym razem z 25. metra huknął potężnie Goretzka! Bramkarz nawet nie drgnął w tej sytuacji, a piłka z ogromną siłą uderzyła w słupek bramki Herthy!
    15.

15
    Pierwszy kwadrans tego spotkania już za nami. Zdecydowanie przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, ale to przyjezdni stworzyli sobie lepszą okazję do zdobycia bramki.

13
    Stara Dama na początku rywalizacji zmuszona jest do gry w głębokiej defensywie. Udało się jednak wyprowadzić berlińczykom szybki kontratak, który niecelnym strzałem z pola karnego finalizował Kalou!

12
    Bardzo duży spokój widać w grze Naldo. Były zawodnik Werderu Brema umiejętnie wyprowadza piłkę do ofensywnej akcji.

11
    Bez pomysłu szarżował w tej sytuacji Caligiuri i w efekcie odebrali mu futbolówkę defensorzy przyjezdnego teamu.

10
    Ładnie podania na połowie rywali wymieniają gracze Schalke 04. Podopieczni węgierskiego szkoleniowca ostatecznie faulują w defensywie.

9
    Hertha Berlin wznowi grę od rzutu wolnego na połowie rywali. Zdecydowali się jednak wycofać futbolówkę do własnego bramkarza.
    Pięknie prezentuje się stadion Schalke:

7
    Pierwsze uderzenie w meczu oddaje Goretzka, ale jego próba zza pola karnego przeleciała wysoko nad bramką Jarsteina.

6
    Na początku rywalizacji dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze, ale niewiele z tego wynika.

5
    Kolasinac bardzo dobrze podłączył się do ofensywnej akcji, jednak już w polu karnym rywali faulował w ofensywie.

4
    Na ofsajdzie znalazł się zawodnik miejscowego teamu i w efekcie od rzutu wolnego pośredniego grę wznowią przyjezdni gracze.

3
    Ładnie na wyprzedzenie zagrał w tej sytuacji Naldo i był on ostatecznie podcinany przez wracającego Ibisevicia.

2
    Zawodnicy gości starają się wyprowadzić pierwszy ofensywny atak na lewym skrzydle, ale traci piłkę Kalou.
    Startujemy:

1

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Kolasinac, Höwedes, Naldo, Badstruber – Stambouli, Goretzka, Bentaleb, Schöpf – Caligiuri, Burgstaller.
    Rezerwowi: Nübel, Geis, Meyer, Konoplyanka, Kehrer, Huntelaar, Nastasić.

Hertha Berlin: Jarstein – Pekarik, Stark, Brooks, Plattenhardt – Lustenberger, Haraguchi – Kalou, Langkamp, Stocker – Ibisević (C).
    Rezerwowi: Kraft, Skjelbred, Darida, Esswein, Allagui, Schieber, Mittelstädt.

Główny: Markus Schmidt
    Asystenci: Alexander Sather, Christof Günsch
    Techniczny: Rafael Foltyn.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30 do naszej relacji!
    Bilans ostatnich starć między tymi drużynami:

Hertha Berlin:

Zaskakująco dobrze spisuje się zespół ze stolicy Niemiec w obecnym sezonie. Po 19. rozegranych meczach ma na koncie 33. punkty i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Team ma na dodatek dodatni bilans bramkowy (+6). W ostatniej ligowej kolejce gracze tej drużyny pokonali na własnym obiekcie FC Ingolsadt 1:0. Najskuteczniejszym gracze drużyny jest Vedad Ibisević. Bośniak ma na koncie już osiem trafień w bieżącej kampanii ligowej.
    Garść statystyk w wykonaniu Naldo:

FC Schalke 04:

Team ten niezbyt dobrze spisuje się w obecnym sezonie niemieckiej Bundesligi. Po 19. rozegranych spotkaniach ma na koncie zaledwie 22. punkty i zajmuje niskie dwunaste miejsce w tabeli. Nad strefą barażową Schalke ma tylko sześć oczek przewagi. Co ciekawe bilans bramkowy teamu jest dodatni (+1). W ostatniej kolejce ligowej zespół z Veltins-Arena zremisował z Bayernem Monachium 1:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Bentaleb, który ma na koncie cztery bramki.
    Przedstawiamy obiekt sobotniego starcia:

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami bardzo interesującego spotkania w Gelsenkirchen. Miejscowe Schalke 04 zmierzy się z Hertą Berlin. Bardzo ciężko jest wskazać faworyta tej rywalizacji. Gospodarze obecnie plasują się w dolnej części tabeli Bundesligi i mają nikłe szanse na grę w europejskich pucharach. Berlińczycy z kolei zajmują wysoką pozycję i nadal mają realną szansę na grę w Champions League. Zapowiada się więc emocjonujący pojedynek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Dawid Czempisz

Gole: 41. Burgstaller, 62. Goretzka

Kartki:   85. Bentaleb (SCH) – 54. Haraguči (HER), 60. Ibišević (HER)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 10:2. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 3:2. Foule: 20:15.
    FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Höwedes (C), Naldo, Badstuber – Schöpf, Goretzka (87. Kehrer), Stambouli, Bentaleb, Kolašinac – D. Caligiuri (82. Meyer), Burgstaller (90+3. Huntelaar).
    Zmiany: Nübel – Geis, Meyer, Konopljanka, Kehrer, Huntelaar, Nastasić.

Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Lustenberger, Stark – Haraguči (83. Schieber), Stocker (46. Darida), Kalou (73. Esswein) – Ibišević (C).
    Zmiany: Kraft – Skjelbred, Darida, Esswein, Allagui, Schieber, Mittelstädt.

Techniczny: Rafael Foltyn

Widownia: 61 981