Warszawa – PLL 3:3 (3:2 po rz. karnych) | Uniw. Gdański – UZ Zielona Góra 4:2 (koniec) | PLL – UZ Zielona Góra 0:4 (koniec)
Warszawa – Uniw. Gdański 1:0 (koniec)
Uniwersytet Gdański
4:2 (3:0)
Uniwersytet Zielonogórski
Niedziela 26.02.2017, 10:45 • Hala Sportowa, Katowice-Szopienice. • Akademickie Mistrzostwa Polski - mężczyźni • Półfinał

No i mieliśmy emocje w drugiej części spotkania! Gracze z Uniwersytetu Zielonogórskiego stawili wysoko poprzeczkę i udało im się nawet zdobyć trafienie kontaktowe. Finalnie jednak ze zwycięstwa cieszyć się mogą faworyzowani gdańszczanie. (11:50:36)

29:46
    Gol dla Uniw. Gdańskiego!
    Strzelcem bramki MATEUSZ CYMAN.

No i mamy już decydujące trafienie! Mateusz Cyman kieruje piłkę do siatki strzałem z najbliższej odległości po zagraniu od partnera. Tej straty nie odrobią już gracze z Zielonej Góry!

29:33
    To już ostatnie sekundy tego spotkania. Za moment grę od własnej połowy wznowią gracze UZ.

29:02
    Gol dla Uniwersytetu Zielonogórskiego!
    Strzelcem bramki MICHAŁ GRZESZCZYK.

No to zapowiada się nam ciekawa końcówka! Michał Grzeszczyk dobijał strzał z lewego skrzydła i ostatecznie udało mu się zdobyć kontaktowe trafienie!

28:18
    Pięknym podaniem został znaleziony przed bramką rywali Koppenhagen, ale uderzył z pierwszej tuż nad poprzeczką!

28:08
    Mamy drugie przewinienie w tej części gry zespołu Uniwersytetu Gdańskiego. Od rzutu wolnego wznowią ich rywale.

27:46
    Tym razem w roli lotnego bramkarza w zespole Uniwersytetu Gdańskiego pojawił się Michał Horbacz.

27:06
    Szukają spokojnie swojej sytuacji gracze z Zielonej Góry. Kolejne mocne strzelenie przed bramkę kończy się interwencją golkipera gdańszczan.

26:30
    UZ cały czas rozgrywa swoje akcje w przewadze. Nie potrafią jednak gracze tego teamu wypracować pozycji strzeleckiej.

26:11
    Mocno z prawego skrzydła wstrzelił futbolówkę w pole karne Michał Hoc, ale nikt nie zamknął dogrania.

26:00
    Do końca spotkania pozostały już tylko cztery minuty. Gdańszczanie decydują się grać z lotnym bramkarzem.

25:16
    Timeout dla UG.

25:16
    Strzelcem bramki MICHAŁ HOC.

No i udało się graczom z Zielonej Góry trafić do bramki Pytki! Po akcji na lewej stronie boiska i dośrodkowaniu bez większego trudu piłkę do siatki strzałem z najbliższej odległości pakuje Michał Hoc!

25:00
    Piękną kombinacyjną akcję wyprowadzili zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego, a przy próbie lobowania Pawicki trafia w poprzeczkę!

24:39
    Źle zagrali teraz w ataku zawodnicy z Zielonej Góry. Mamy drugie zagranie do bramkarza i w efekcie od rzutu wolnego pośredniego wznowią gdańszczanie.

24:20
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Gracze z Zielonej Góry tracą piłkę w ataku, a z własnej połowy do pustej bramki nie trafił Kriezel.

23:50
    Grają teraz z wycofanym bramkarzem zawodnicy przegrywającego teamu. Po strzale z woleja Grzeszczyka i interwencji Pytki piłka trafia jedynie w słupek graczy z Gdańska!

23:23
    W polu karnym gdańszczan upadł kapitan zespołu Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale sędzia nie wskazał na punkt karny.