Bournemouth – West Ham 3:2 (koniec) | Everton – West Bromwich 3:0 (koniec) | Hull – Swansea 2:1 (koniec)
A.F.C. Bournemouth
3:2 (1:1)
West Ham United
Sobota 11.03.2017, 16:00 • Dean Court, Bournemouth • Angielska Premier League • Runda 28

To już wszystko z Dean Court. Na relacje na żywo z kolejnych meczów Premier League oraz innych lig europejskich i międzynarodowych zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. (18:02:04)
    Statystyki tego spotkania, podczas którego trudno było się nudzić.

Najmłodszy trener w lidze angielskiej triumfuje i dziękuje kibicom na Dean Court za wsparcie. My również dziękujemy Państwu za uwagę.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a jego losy ważyły się do końca. Ostatecznie trzeci gol Kinga okazał się decydujący. West Ham bardzo chciał strzelić bramkę, był bliski, gdy na tablicy widniał wynik 2:2, ale decydujący cios należał jednak do gospodarzy.
    Trzy bramki Kinga i trzy niezwykle cenne punkty. Dziś w Bournemouth wielkie święto.

Zawodnicy Bournemouth strzelili tylko 2 hat-tricki w historii Premier League. Obydwa z Hest Hamem. Tym razem bohaterem zostaje Joshua King.

90+6

90+5
    West Ham desperacko walczy o odzyskanie piłki, ale wydaje się, że na przeprowadzenie ataku zabraknie już Młotom czasu.

90+5
    Bournemouth trzyma swój wynik i wywalcza piłkę. Podopieczni Howe'a wychodzą z futbolówką na połowę West Hamu.

90+4
    Rzut wolny dla West Hamu i Lanzini już szykuje się do wrzutki. To dośrodkowanie ląduje jednak w rękawicach Boruca.

90+3
    Dośrodkowanie na Carrolla ale tym razem Boruc ponownie nie dał się zaskoczyć i wyłapuje piłkę. Bardzo dobry mecz Polaka mimo dwóch straconych bramek.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Steve Cook (A.F.C. Bournemouth).

90+2
    Akcja West Hamu kończy się fiaskiem. Piłkę od własnej bramki wznawia Boruc, ale to wybicie było niecelne. Piłka wraca w posiadanie stołecznych Młotów.

90+1
    Arbiter dolicza aż 5 minut do drugiej połowy. West Ham ma jeszcze szanse na wyrównanie.
    90. Joshua King (BTH) - 3:2

90
    Gol dla Bournemouth!
    Strzelcem bramki JOSHUA KING.

Wilshere po koronkowej akcji oddał strzał na bramkę, ale został on obroniony. Przy dobitce JOSHUY KINGA Randolph nie miał już najmniejszych szans. To już trzeci gol napastnika Bournemouth i nie mamy wątpliwości, kto znajdzie się w jedenastce kolejki!

90
    Ayew gubi się we własnym dryblingu i naraża swój zespół na groźną kontrę.

89
    Faul w ataku jednego z zawodników West Hamu w polu karnym gospodarzy. Piłka wraca w posiadanie podopiecznych Eddiego Howe'a.

88
    Rzut wolny i dośrodkowanie West Hamu w pole karne. Piłka zostaje wybita pewnie przez obronę Wisienek na rzut rożny.

87
    Drybing Ayew i podanie do Carrolla, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Anglik domaga się karnego przez zagranie ręką obrońcy Bournemouth, ale sędzia Madley szybko wybija mu z głowy nadzieję na jedenastkę.

86
    Uderzenie z dystansu Artera lewą nogą było niezłe, ale piłka minęła lewy słupek bramki Randolpha.

85
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Benik Afobe, na boisku pojawia się Jack Wilshere.
    Zmiana w drużynie A.F.C. Bournemouth: z boiska schodzi Ryan Fraser, na boisku pojawia się Lys Mousset.

84
    Rzut rożny dla Bournemouth. Dośrodkowanie Frasera i piłka zostaje wybita daleko od pola karnego West Hamu.

83
    Gol dla West Hamu!
    Strzelcem bramki ANDRÉ AYEW.

Fenomenalne prostopadłe podanie Obianga do Byrama, który zachował zimną krew i podał do ANDRE AYEW. Ten kopnął piłkę do pustej bramki i na tym akcja miała swój szczęśliwy dla gości koniec. Cudowna akcja West Hamu doprowadza do remisu!

82
    Dośrodkowanie Snodgrassa zbyt krótkie. Po chwili z akcji próbował również Antonio, ale jego centra skończyła w rękawicach Boruca.

81
    West Ham jest blisko wyrównania. Strzał Antonio zablokowany, ale West Ham wykona kolejny rzut rożny. Trzeba pamiętać, że w polu karnym znajduje się Andy Corroll.

80
    Antonio faulowany niedaleko linii środkowej podczas wyjścia z kontrą. Był to faul taktyczny Goslinga. Szansa na wstrzelenie piłki daleko ku bramce Boruca.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Dan Gosling (A.F.C. Bournemouth).

79
    Bardzo grona akcja Bournemouth. West Ham blokuje najpierw strzał Kinga, później Smitha. Wisienki mają rzut rożny.

78
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Cheikhou Kouyaté, na boisku pojawia się Sam Byram.

78
    Niezłe dośrodkowanie z akcji Lanziniego, ale Boruc popisał się instynktem i wyszedł do piłki łapiąc ją w obie ręce.

77
    Stały fragment gry nie przyniósł nic konkretnego, ale dalsza część akcji dała West Hamowi rzut rożny.
    76. Benik Afobe (BTH)

76
    Faul dla West Famu na połowie rywala. Rzut wolny daje możliwość wrzucenia piłki w pole karne.

75
    Światna akcja Bournemouth! Smith dośrodkował wprost na głowę Afobe, który oddaje minimalnie niecelny strzał głową. Wisienki bliskie podwyższenia prowadzenia.

74
    Po faulu niedaleko własnego pola karnego grę wznawia Artur Boruc. Wybicie było dalekie, ale gospodarze utrzymują się przy piłce.

73
    West Ham uspokaja swoją grę, a Andy Carroll cofnął się by pomóc kolegom w rozegraniu. Jednak nawet z jego pomocą kolejna akcja Młotów spala na panewce.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Benik Afobe (A.F.C. Bournemouth).

71
    Tym razem po starciu z Carrolem na murawie przez chwilę leżał Gosling. Antonio natomiast wraca na murawę.

70
    Antonio poślizgnął się i pechowo upadł na rękę. Nie będzie to żadne złamanie, ale Anglik nie podnosi się z murawy i jest w tym momencie obserwowany przez lekarzy.

69
    Artur Boruc ponownie przypomniał o swojej pewności. Strzał Antonio był całkiem niezły, ale nie na tyle dobry, by pokonać Polaka w bramce Bournemouth.

68
    Kontra Bournemouth była bardzo szybka. Do strzału doszedł nawet Afobe, ale to uderzenie zostało obronione przez Randolpha.

67
    Akcja West Hau. Noble podaje do Creswella, a jego dośrodkowanie zostaje wybite. Młoty nie tracą piłki na połowie rywala.

66
    Żółtą kartkę otrzymuje Marc Pugh (A.F.C. Bournemouth).

66
    Przeszliśmy szybko pod pole karne Bournemouth, ale dośrodkowanie Antonio było bardzo niecelne, a piłka wyszła poza boisko.

65
    Bournemouth włącza pressing i wypycha West Ham z piłkę pod ich pole karne. Młoty próbują uwolnić się spod nacisku rywala.

64
    Piłkę w polu karnym otrzymuje Andre Ayew. Zmiennik West Hamu odwraca się z futbolówką i oddaje zbyt słaby strzał, by zagrozić Borucowi.

63
    Creswell podaje do Antonio, który zostaje sfaulowany przez Smitha. West Ham wciąć przy piłce. Czekamy na rozwój tej akcji.

62
    West Ham w końcu utrzymuje się przy piłce. Ma jednak problem z przejściem niedaleko pola karnego Bournemouth.

61
    Snodgrass wraca na boisko. Były zawodnik Hull już jest gotowy do gry, a tymczasem urazy doznaje Harry Arter. Nie jest to mecz wolny od różnego rodzaju kontuzji.

60
    Wracamy do meczu! Bournemouth w ataku, a West Ham gra przez ten moment w osłabieniu.

60
    Przerwa w grze. Snodgrass jest opatrywany przez lekarzy klubowych, ale wszystkie dzieje się za boiskiem.

59
    Dwie ofensywne zmiany Bilicia być może zmienią obraz gry Młotów w ostatnich 30 minutach. Tymczasem dopiero wpuszczony Snodgrass po starciu z Danielsem leży na murawie i wyraźnie doznał jakiegoś urazu.

58
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Sofiane Feghouli, na boisku pojawia się André Ayew.
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Mark Noble, na boisku pojawia się Robert Snodgrass.

57
    Nic z tego ataku West Hamowi nie wyszło. Piłka trafia w posiadanie Bournemouth, które rusza ze swoim kolejnym atakiem.

57
    Mark Noble dośrodkowuje do nikogo. Obrona Bournemouth nie zachowała zimnej krwi i wybiła panicznie piłkę na aut.

56
    Feghouli faulowany na połowie gospodarzy przez Danielsa. Szansa na wrzucenie piłki w pole karne dla Noble'a.

55
    Atak pozycyjny Bournemouth. Trzeba przyznać, że Wisienki mają pomysł na ich konstruowanie.

54
    Strzał Frasera zza pola karnego! Piłka odbiła się od obrońcy i nabrała niebezpiecznej rotacji, ale czujny Randolph łapie piłkę w obie ręce.

53
    Feghouli wbiegł w pole karne West Hamu z piłką, ale stracił ją na rzecz obrony gospodarzy.

52
    Nie obyło się bez interwencji lekarza, ale napastnik Bournemouth już jest gotowy do gry i ta zostaje wznowiona. Skończyło się szczęśliwie.

51
    W polu karnym West Hamu leży Joshua King, strzelec dwóch goli. Wydaje się jednak, że zawodnik będzie w staniu kontynuować to spotkanie.

50
    Bournemouth nie rezygnuje z ataku. Trzeba przyznać, że Eddie Howe nastawił swoich zawodników na spotkanie bardzo ofensywnie.

49
    Faul Carrolla na połowie rywali. Grę od rzutu wolnego daleka piłką wznawia Artur Boruc.
    48. Joshua King (BTH) - 2:1

48

Mieliśmy wątpliwości, tak jak sędzia Madley, ale ta bramka została jednak uznana. Dośrodkowanie w pole karne West Hamu, piłka po odbiciu trafia do Kinga, który strzałem z powietrza ponownie nie daje szans Randolphowi. Wisienki na prowadzeniu!

48
    Dośrodkowanie Fraisera, ale piłka zostaje wybita z pola karnego West Hamu. Wisienki utrzymały się w jej posiadaniu.

47
    Druga połowa rozpoczęta przez Bournemouth. Miejmy nadzieję, że drugie 45 minut będzie równie ciekawe.

46
    Dwie bramki, dwa rzuty karne, wiele akcji i strzałów. To spotkanie rzeczywiście wcale nie jest nudne.

Bournemouth rozegrało przyzwoitą pierwszą połowę, ale dwa zmarnowane karne na pewnie nie wpłyną pozytywnie na ich morale.

Joshua King strzelił aż 7 goli w 10 ostatnich spotkaniach. Do przerwy jego Bouremouth remisuje z West Hamem, ale to właśnie Wisienki były drużyną lepszą.

45+3

45+2
    West Ham odzyskuje piłkę i próbuje stworzyć jeszcze jakieś zagrożenie pod bramką Boruca. Lanzini doszedł nawet do strzału, ale ta próba była bardzo daleka od ideału.

45+1
    Przy tym rzucie rożnym faulem w ataku zakończył akcję swojej drużyny Cook. Sędzia Madley dolicza 2 minuty do pierwszej odsłony.

45
    Uderzenie Danielsa zablokowane. Po chwili Lanzini nie patyczkuje się i wybija piłkę na korner.

43
    Piłka utrzymuje się w posiadaniu Wisienek. Nie wiadomo jednak, czy drużyna zdąży zagrozić bramce Randolpha.

42
    Pierwsza połowa powoli dobiega końca. Bournemouth konstruuje jeden z ostatnich ataków przed zmianą stron.

41
    Na murawie leży Manuel Lanzini. Miejmy nadzieję, że piłkarz West Hamu nie doznał żadnej poważnej kontuzji.

40
    Fenomenalna interwencja Artura Boruca. Polak w kolejnym meczu prezentuje swoją najlepszą formę!

38
    Coś niebywałego. Bournemouth nie wykorzystało dwóch rzutów karnych w tym meczu! Tym razem Randolph wyczuł zamierzenia strzelca. West Ham bierze sprawy w swoje ręce i atakuje na bramkę Boruca.
    37. Benik Afobe (BTH)

37
    Benik Afobe (A.F.C. Bournemouth) nie wykorzystał rzutu karnego.

36
    Rzut karny. To już drugi rzut karny w tym meczu dla podopiecznym Howe'a! W polu karnym faulowany był Pugh.

36
    Koleje dośrodkowanie w pole karne West Hamu. Tym razem brakowało dokładności, ale piłka pozostaje w posiadaniu gospodarzy.

35
    Gospodarze będą mieli szansę na wrzucenie piłki w pole karne z rzutu wolnego.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Pedro Obiang (West Ham United F.C.).

33
    Rzut wolny dla West Hamu i dośrodkowanie Noble'a/ Piłkę na rzut rożny po tym zagraniu wybija Francis.
    31. Joshua King (BTH) - 1:1

31

Zamieszanie w polu karnym West Hamu. Piłka odbija się po podaniu górą od kilku zawodników w polu karnym, aż w końcu dopadł do niej JOSHUA KING, który pewnym strzałem pokonał nie mającego szansy powodzenia Randolpha! Ten mecz zaczyna się od nowa.

31
    Dośrodkowanie Goslinga. Piłkę głową z pola karnego zmuszony wybijać Jose Fonte.

30
    Rzut rożny wykonany przez gospodarzy. Nie przyniósł on jednak większego zagrożenia, niż niecelny strzał głową.Od bramki Randolph.

28
    Bardzo dobra próba Fraisera! Na miejscu był jednak Randolph, który pewnie obronił ten strzał.

27
    Podopieczni Howe'a wracają na swoją połowę z rozegraniem, ale zmierzają powoli ku polu karnemu rywali z Londynu.

26
    West Ham jest zdyscyplinowany z tyłu. Kolejne ataki Wisienek nie przynoszą rezultatu.

25
    Piłka wraca w posiadanie Wisienek dość szybko. Czuć, że zależy im na wyrównaniu do przerwy.

24
    Bournemouth próbuje kolejnego ataku pozycyjnego, ale tym razem w ich poczynania ponownie wkradła się niedokładność.

23
    Niezłe dośrodkowanie Lanziniego w pole karne. Wybita piłka trafia do Feghouliego, który spróbował strzału. Piłka ominęła jednak bramkę.

22
    Hest Ham w ataku pozycyjnym. Jego rezultatem jest jednak jedynie rzut rożny.

21
    Bournemouth ma problem z utrzymaniem się przy piłce. West Ham idzie z kolejnym atakiem.

19
    Antonio próbował strzału na bramkę Boruca. Nie udało się jednak podwyższyć rezultatu. Ten strzał nie był odpowiednio przygotowany.

17
    Długa piłka Noble'a była niecelna. Bournemouth odzyskuje piłkę a Obiang był zmuszony, by faulować. Obyło się jednak be kartki.

16
    West Ham przejmuje piłkę i rozgrywa ją w środku pola. Próbują uspokoić grę.

14
    Joshua King prawie doszedł do tego podania Danielsa i oml nie doprowadził do wyrównania. Wisienki ruszają po odrobienie strat.

13
    Długa piłka do przodu. Bardzo groźny strzał Danielsa. TO uderzenie było jednak niecelne.

12
    Akcja toczy się w środku pola. Bournemouth rozgrywa piłkę na własnej połowie.
    10. Michail Antonio (WHU) - 0:1
    10. Joshua King (BTH) - 0:1

10
    Strzelcem bramki MICHAIL ANTONIO.

Sofiane Feghouli przeprowadza ładną akcję i podanie do MICHAILA ANTONIO, który pewnie kończy ten atak strzałem i pokonuje Boruca. West Ham prowadzi!
    8. Sofiane Feghouli (WHU)

8
    Joshua King (A.F.C. Bournemouth) nie wykorzystał rzutu karnego.

6
    Rzut karny. Za chwilę Bournemouth wykona jedenstkę. Faulowany Daniels.

4
    Akcja Feghouliego i Lanziniego nieudana. Z kontrą rusza Gosling.

3
    Mecz rozpoczął się w szybkim tempie. Bournemouth rusza z pierwszym atakiem.

1
    Slaven Bilić wybrał taki wyjściowy skład na mecz z Bournemouth:

Skład, w jakim Bournemouth wyjdzie na to spotkanie:

Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. Będziemy na bieżąco informować Państwa o przebiegu meczu.
    Bardzo łądny gol Lanziniego strzelony 11 lutego przeciwko West Bromwich Albion.

KAPITALNA FORMA ARTURA BORUCA

W poprzednim meczu Bournemouth zremisowało na Old Trafford z Manchesterem United grając przez całą drugą połowę w osłabieniu. Ten cenny punkt Wisienki zawdzięczają głównie Arturowi Borucowi, który bronił o wiele więcej, niż od niego wymagano. Polak ratował drużynę w sytuacjach sam na sam, w przypadku pięknych strzałów z dystansu, a co najważniejsze – obronił rzut karny Zlatana Ibrahimovicia. Polska kadra może żałować, że golkiper ogłosił ostatnio zakończenie kariery reprezentacyjnej. Jesteśmy przekonani, że w meczu z West Hamem to właśnie Artur Boruc stanie między słupkami w ekipie gospodarzy.
    "West Ham jest bardzo zdyscyplinowaną drużyną. W meczu z nimi musimy być bardzo ostrożni" - Simon Francis nie lekceważy rywali i docenia ich dużą jakość.

BEZPOŚREDNIE MECZE

Obie drużyny grały ze sobą pięć razy od 1999 roku. Czterokrotnie górą był West Ham, a tylko raz wygrały Wisienki. W tym sezonie drużyna z Londynu wygrała z Bournemouth u siebie 1:0 po bramce Michaila Antonio.W tym spotkaniu czerwoną kartkę obejrzał również Harry Arter, czyli pomocnik ekipy z Dean Court.

WEST HAM UNITED F.C.

Jest jeden czynnik przemawiający za Młotami – ich forma w meczach na wyjeździe, która jest naprawdę zadowalająca. Ale trzeba jasno powiedzieć, że ostatnio podopieczni Bilicia nie sprawują się najlepiej i przez to wypadli z pierwszej dziesiątki tabeli. W tym spotkaniu na Dean Court bardzo trudno wskazać faworyta. Odejście Dimitriego Payeta musiało wpłynąć na grę całego zespołu, ale ten sezon w wykonaniu West Hamu od początku do końca jest bardzo przeciętny i różnica ta nie jest aż tak widoczna.

A.F.C. BOURNEMOUTH

Wisienki Eddiego Howe'a przeżywają kryzys formy. Jeszcze niedawno wydawało się, że drużyna utrzyma się w lidze bez przeszkód. Dziś nie jest to już takie oczywiste, ponieważ The Cherries w ostatnich 10 meczach wygrali tylko raz i uzbierali 6 punktów. Ubiegłotygodniowe starcie z Manchesterem United i wywalczony remis na Old Trafford może być punktem zwrotnym, a przewaga nad strefą spadkową jest jeszcze dość wyraźna, by presję i strach zostawić w tym meczu za sobą.

To spotkanie zostanie rozegrane w ramach 28. kolejki angielskiej Premier League. Czternaste w tabli ligowej Bournemouth podejmie na własnym stadionie nieco wyżej notowany West Ham United Slavena Bilicia. Młoty zajmują obecnie bezpieczne, ale niezbyt rewelacyjne 11. miejsce. Ich rywale jednak będą w tym meczu walczyć o utrzymanie. To sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Kacper Dąderewicz

Gole: 31. J. King, 48. J. King, 90. J. King – 10. Antonio, 83. A. Ayew

Kartki:   66. Pugh (BTH), 72. Afobe (BTH), 80. Gosling (BTH), 90+3. S. Cook (BTH) – 34. Obiang (WHU)

Spudłowany karny!: 6. J. King (BTH), nietrafiony, 36. Afobe (BTH), bramkarz Randolph obronił

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 9:7. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 0:0. Foule: 20:15.
    A.F.C. Bournemouth: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Arter, Gosling – Pugh, J. King, Fraser (85. Mousset) – Afobe (85. Wilshere).
    Zmiany: Allsop – B. Smith, Wilshere, Mousset, Gradel, Cargill, Ibe.

West Ham United: Randolph – Kouyaté (78. Byram), Fonte, Reid, Cresswell – Obiang, Noble (C) (58. Snodgrass) – Feghouli (58. A. Ayew), Lanzini, Antonio – Carroll.
    Zmiany: Adrián – Byram, Collins, Masuaku, Snodgrass, E. Fernandes, A. Ayew.

Sędziowie: Robert Madley – Peter Kirkup, Stephen Child – Roger East