Gwardia – MMTS 24:29 (koniec)
COROTOP Gwardia Opole
24:29 (8:13)
MMTS Kwidzyn
Środa 19.04.2017, 18:30 • Hala im. Jerzego Klempela, Opole • Orlen Superliga mężczyzn • Ćwierćfinał

Zasłużone zwycięstwo ekipy z Kwidzyna. Są w połowie drogi do półfinału. Zawodnicy przybijają piąteczki, ale nikt tu przybity nie jest. Jest jeszcze rewanż i obie drużyny to wiedzą. Ja zapraszam na kolejne relacje, a teraz smacznego – jedzmy kolację. (20:02:33)

Koniec meczu. (24:29)
    60
    Jankowski znów. 30 sekund do końca, a tym czasie zdążylibyśmy obejrzeć ze 2 walki Gołoty. (24:29)
    59
    Goście wciąż mają dystans. Trafia Potoczny. (23:29)
    58
    Jankowski uwolnił się od obrońców jak celebryta od paparazzich – minął jednego, a już czekał kolejny. A jednak rzuca gola ten Jankes. (23:28)
    57
    Genda. trafia. Gen da, genu nie da – póki co przekazuje materiał do analizy przed rewanżem w Kwidzynie. Trener Kuptel ma o czym myśleć i nie chodzi o piękną żonę na trybunach. (22:28)
    56
    Jankowski. Gol! (22:27)
    56
    Nic z tego. Potoczny trafia. (21:27)

55
    Karny. Zembrzycki wchodzi za Malchera by obronić ten rzut. (21:26)
    55
    Mokrzki! Złapał, trafił i wrócił... zobaczyć jak Malcher broni rzut Pereta. (21:26)

54
    Rosiak odpocznie sobie 2 minuty. (20:26)
    54
    Krieger! (20:26)

53
    Malcher podnosi nogę wyżej niż ja głowę! Znów obronił. (20:25)
    53
    Opole wciąż walczy! (20:25)
    52
    I Krzysztof zarządził bramkę dla swojej ekipy z Kwidzyna. 19:25. (19:25)
    51
    Teraz ochy i achy, na ten rzut Mokrzkiego spod pachy. Piękna bramka, taki szczur, że ukruszyłby mur. (19:24)

51
    Łangowski wyskoczył w górę jak Filip z Konopi, jednak tu nic zakazanego nie było. Chociaż moment, zaczynają gospodarze. Faul? (18:24)
    50
    Znów karny, znów Potoczny. Teraz Malcher też pokonany. (18:24)

49
    Mogła być piękna asysta i jeszcze piękniejsza bramka, ale Szczecina broni rzut Łangowskiego (łapał piłkę w powietrzu po podaniu Lemaniaka. (18:23)
    49
    Malcher zmylony. Potoczny skutecznie. (18:23)

48
    Broni Malcher, ale według sędziego Morawski faulował. Karny dla gości, krok od ich radości. (18:22)

47
    Kibice jak u Rubika, klaszczą, bo ich pupile zaczęli grać jak rasowa orkiestra. Ja tu gadu, gadu i piszu, pisze, a Morawski nie trafia z karnego. Obronił Szczecina – refleks jak Neuer. (18:22)

47
    Szczecina wszedł do bramki. Szef wszystkich szefów? Bramkarz wszystkich bramek? Krzysztof Jarzyna? Nie, nie, to naprawdę Krzysztof, ale Szczecina. (18:22)
    46
    Mokrzki, wturlała się ta piłka do bramki jak niejeden Pan po kawalerskim do domu. (18:22)

46
    Kwidzyn! (17:22)
    45
    Ale Opole nie odpuszcza. (17:21)
    45
    Peret, jak komandos zielony beret, trafia ofiarnie. (16:21)
    44
    Mokrzki! Niby zmieścił piłkę w rogu, a jednak nikt mu wrogu nie powie – dla kibiców Opola do przyjaciel. (16:20)
    44
    Potoczny z karnego. Skuteczny jak aspiryna na ból głowy. (15:20)
    43
    Tymczasem Siwak lobem do pustej bramki. Jak zima zaskoczyła polskich kierowców w kwietniu, tak on zaskoczył tym zagraniem przeciwnika. (15:19)

43
    Przerwa w grze. Gdyby Gwardii udało się awansować do półfinału, to nie byłby tylko sen... to sensacja. (14:19)
    42
    Hurra, Hurra, Zadurrra. Ale to dalej 5 bramek straty. (14:19)

41
    Genda z karą 2 minut. Nogowski schodzi z ławki pod opieką lekarzy, uraz okazał się mocniejszy niż nam się wydawało. (13:19)
    41
    Ale Kwidzyn znów, 19 bramka gości. (13:19)
    41
    Morawski wykańcza szybką kontrę, duża tu zasługa Zadury, który wyrósł na wielkiego chłopa już dawno, ale dziś może wyrosnąć na bohatera Opola? (13:18)

40
    Opole jest dziś trochę jak dziurawy materac na wodzie. Niby robi co może, ale uchodzi z nich powietrze. (12:18)
    39
    Peret wykańcza kontrę. (12:18)
    38
    Ale Kwidzyn utrzymuje dystans, jak bokser, jak Tommy Lee Jones w "Ściganym". (12:17)
    37
    Zadura, znów on! Rzuca dziś piłką jak raper rymami. (12:16)
    37
    Yogi nie dał rady. Potoczny górą. (11:16)

37
    Peret leży, Malcher czeka na pojedynek z Potocznym. Jak to się... potoczy? (11:15)
    36
    Zadura! Poleciał w górę jak myśliwiec i rzucił bombę na bramkę gości. (11:15)

36
    To Nogowski. Wstał, ale jest trochę otumaniony. Zajmie się nim lekarz. (10:15)

36
    Zawodnik gości pechowo uderzył w ścianę, źle to wygląda. Przerwa w grze. (10:15)

35
    Zadura potężnie, ale odbija Grenda. (10:15)
    34
    Genda pociągany, ale trafił. (10:15)
    33
    A kluczem są takie akcje! Mokrzki rzuca 10 gola. (10:14)

33
    Kibice Gwardii są teraz trochę jak hydraulik bez kluczy, myślą, że samo się rozkręci. (9:14)
    33
    Jankowski! (9:14)
    31
    Peret skutecznie. 14 gol dla gości. (8:14)

31
    Siwak zgubił piłkę, trochę go nerwy zjadły. (8:13)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (8:13)

Mamy przerwę. Widowisko ładne, ale bardziej ze wskazaniem na walkę niż na piękną grę. Teraz wszyscy trochę ochłoną lub pochłoną – zależy czy ktoś jest głodny. Ja na pewno chcę tu jeszcze zasmakować w emocji.

30
    Pierwsza połowa skończona. (8:13)

29
    Jankowski miał mnóstwo czasu, ale chciał za szybko skończyć... a wiemy, że to żaden powód do dumy. Stracił piłkę, ale Malcher jak zwykle na posterunku. (8:13)
    29
    Lemaniak jeszcze daje impuls! (8:13)

28
    Malcher broni bramki jak Dicaprio Rose przed utopieniem się. (7:13)

27
    2 minuty do końca pierwszej połowy. Mało bramek w sumie, ale Kwidzyn nie ma na co narzekać. (7:13)

26
    Gra pasywna, trzeba było rzucać to Łangowski rzucił, ale bardzo słabo. (7:13)

26
    Skrupulatny ten sędzia – ale chyba nie takiego określenia użyli kibice wobec Pana z gwizdkiem. (7:13)

24
    Nie wiem kto tu widział jeże, ale jakiś kibic Opola powiedział: Nie wierzę, nie wierzę, w sumie gospodarze nie mają podstaw do optymizmu. (7:13)
    24
    Opole na 7! Mokrzki trafia. (7:13)
    23
    Nogowski w piłkę ręczną gra – ciekawe. Skutecznie ten Pan i 13 gol gości. (6:13)

23
    Kibice dziwią się za co kara dla Zadury. Woda się zagotowała? Nie, to kibice się zagotowali i było słychać gwizdek sędziego. (6:12)

21
    Seroka dostaje czerwoną kartkę. Łangowski ucierpiał, ale wstaje, za to Seroka już dziś z ławki nie wstanie – koniec meczu dla tego Pana. Seroka nie Vidal, wykluczenie zasłużone jak Nobel dla Marii Curie-Skłodowskiej. (6:12)

21
    Mokrzki faulowany, szybki... i wściekły. Opole ma piłkę... (6:12)
    19
    Łangowski, 6 gol dla Opola. (6:12)
    19
    Genda wyczekał i trafia bramkę, ale gol nieuznany. Spalony? Nie ta dyscyplina, nie ten sędzia. Karny wykorzystany przez Potocznego. (5:12)
    18
    A goście odjeżdżają z wynikiem jak Pendolino Regio. (5:11)

17
    Lemaniak nie trafia w bramkę. Gdzie był Morawski? Zerwać to można z dziewczyną lub chłopakiem, ale nie z tradycją. (5:10)

17
    Siwak leci w powietrze, Seroka go zatrzymuje i... jego przekleństwa lecą w eter. 2 minuty kary dla Seroki. (5:10)
    16
    Trochę tu jak u Barbera, gol.... gol dla Gwardii. (5:10)

14
    Malcher broni dwa rzuty z rzędu! To nie kot, to Tygrys. (4:10)

14
    Jankowski sam na sam z Kiepulskim. Bramkarz Kwidzyna rozłożył się jak parasol i obronił rzut Gwardzisty. (4:10)
    14
    Łangowski objął czule przeciwnika, ale za mocno, karny i Seroka z golem. Dosłownie trafił w 10. (4:10)

13
    Tarcijonas z karą 2 minut. (4:9)
    13
    Kopiuj wklej: Seroka znów rzuca. Szablon mu Gepetto wystrugał i jedzie z tym. (4:9)
    12
    Seroka se Rocka włączył i rzuca rytmicznie te gole, teraz trafia z karnego. (4:8)
    12
    Gol dla Gwardii, ale karny dla Kwidzyna. (4:7)
    11
    Seroka rzuca przez całe boisko i gol. Piękna bramka, a Bestia w bramce Opola wściekła. (3:7)

11
    Rosiak nieskutecznie z karnego, nie ma gola. (3:6)

10
    Poprzeczka, ale z deszczu pod rynnę. Sędzia nie pokazuje znaku Solidarności, on daje Zadurze 2 minuty kary. (3:6)
    9
    Tarcijonas! Złożył się do tego rzutu jak origami. (3:6)

9
    Faul Gendy na Łangowskim. Żółta kartka dla Kwidzyniaka. (2:6)

9
    Wracamy do gry. Gwardia ma piłkę. Będą mieli bramkę? (2:6)

9
    Póki co ekipa z Kwidzyna póki co lepsza. Piłkę wymieniają się równie często co zakochani śliną. (2:6)
    8
    Mamy gender? Kwidzyn ma Gendę, a Genda ma bramkę. Chwila przerwy, może Opole nabierze werwy? (2:6)
    7
    Znów Seroka i znów pachy ku niebu w geście triumfu. (2:5)

7
    Goście z Kwidzyna. Mają piłkę, mają ochotę na bramkę, ogólnie mimo, że kwiecień to oni... mają. (2:4)

7
    Żółta kartka dla Zadury. (2:4)

6
    Kontra, Łangowski sam na sam z bramkarzem i nie ma gola! (2:4)
    5
    Seroka popieścił, popieścił i zmieścił. (2:4)
    4
    Rosiak skutecznie z karnego. Aż uniósł pachy w geście triumfu. (2:3)
    3
    Morawski z karnego. Teraz swoją szansę ma Kwidzyn i Rosiak. (2:2)

2
    Zadura naciera jak stolarz deskę szlifierką, ale faul i rzut karny. Jest kilka tradycji, Boże Narodzenie, Wielkanoc i... rzuty karne Morawskiego. (1:2)
    2
    Rosiak trafia! Kto myślał, że chodzi o Rasiaka? (1:2)
    1
    Ale Zadura poprawił i gol. (1:1)

1
    Teraz Zadura półtorej metra nad bramką, poszedł na całość, a tu... Zonk. (0:1)
    1
    I zaczęli od gola. (0:1)

1
    Goście zaczęli. Mają piłkę, mają ochotę na bramkę, ogólnie mimo, że kwiecień to oni... mają. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Puchar już czeka na biurku sędziów, ale dziś to zawodnicy mogą ewentualnie oklaski dostać, a nie puchar. Uspokoję też wszystkich przed meczem, dziś nikt tu bramek ze spalonego trafiać nie będzie. I żadne tam Hala Madrid, dziś wołamy HALA GWARDII!

No i jesteśmy. Czirliderki już tańczą, kibice czekają, a piwosze już mają pretekst.

Rewanż zaplanowano na 25 kwietnia, wtedy gospodarzem będzie oczywiście Kwidzyn. Słyszałem też o znacznym wzroście
    zainteresowania manicure w Opolu... czemu? Kibice już ostrzą sobie pazurki na środowe
    emocje!

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, Gwardia Opole pokonała u siebie Zagłębie Lubin 34:29,
    natomiast team z Kwidzyna sensacyjnie uległ, też u siebie, Meblom Wójcik z Elbląga 25:28.
    Zawodnik Kwidzyna, Paweł Kiepulski, stwierdził nawet, że jego zespół stał w obronie jak
    parasole. Zobaczymy czy w środę ręce bądą rozkładać jak właśnie parasol niezrozumienia czy dłonie same złożą się do oklasków.

To dwumecz, więc jedno spotkanie nic nie rozstrzyga, ale jeśli chce się awansować do
    półfinału, trzeba być skoncentrowanym w każdym fragmencie meczu jak pomidory w pojemniczku z
    Dawtony na zupę.

Dopiero co skończyły się Święta, ale czas już brać się roboty. Była Wielkanoc, może być Wielki wieczór, jeśli obie ekipy postarają się o doskonałe widowisko. Oby pot lał się tutaj
    jak woda w lany poniedziałek, a każdy z zawodników pokazał "jaja" na parkiecie – w sensie