Gwardia – MMTS 24:29 (koniec)
COROTOP Gwardia Opole
24:29 (8:13)
MMTS Kwidzyn
Środa 19.04.2017, 18:30 • Hala im. Jerzego Klempela, Opole • Orlen Superliga mężczyzn • Ćwierćfinał

Zasłużone zwycięstwo ekipy z Kwidzyna. Są w połowie drogi do półfinału. Zawodnicy przybijają piąteczki, ale nikt tu przybity nie jest. Jest jeszcze rewanż i obie drużyny to wiedzą. Ja zapraszam na kolejne relacje, a teraz smacznego – jedzmy kolację. (20:02:33)
    60
    Jankowski znów. 30 sekund do końca, a tym czasie zdążylibyśmy obejrzeć ze 2 walki Gołoty. (24:29)
    59
    Goście wciąż mają dystans. Trafia Potoczny. (23:29)
    58
    Jankowski uwolnił się od obrońców jak celebryta od paparazzich – minął jednego, a już czekał kolejny. A jednak rzuca gola ten Jankes. (23:28)
    57
    Genda. trafia. Gen da, genu nie da – póki co przekazuje materiał do analizy przed rewanżem w Kwidzynie. Trener Kuptel ma o czym myśleć i nie chodzi o piękną żonę na trybunach. (22:28)
    56
    Jankowski. Gol! (22:27)
    56
    Nic z tego. Potoczny trafia. (21:27)
    55
    Mokrzki! Złapał, trafił i wrócił... zobaczyć jak Malcher broni rzut Pereta. (21:26)

54
    Rosiak odpocznie sobie 2 minuty. (20:26)
    54
    Krieger! (20:26)
    53
    Opole wciąż walczy! (20:25)
    52
    I Krzysztof zarządził bramkę dla swojej ekipy z Kwidzyna. 19:25. (19:25)
    51
    Teraz ochy i achy, na ten rzut Mokrzkiego spod pachy. Piękna bramka, taki szczur, że ukruszyłby mur. (19:24)
    50
    Znów karny, znów Potoczny. Teraz Malcher też pokonany. (18:24)
    49
    Malcher zmylony. Potoczny skutecznie. (18:23)

47
    Kibice jak u Rubika, klaszczą, bo ich pupile zaczęli grać jak rasowa orkiestra. Ja tu gadu, gadu i piszu, pisze, a Morawski nie trafia z karnego. Obronił Szczecina – refleks jak Neuer. (18:22)
    46
    Mokrzki, wturlała się ta piłka do bramki jak niejeden Pan po kawalerskim do domu. (18:22)
    45
    Ale Opole nie odpuszcza. (17:21)
    45
    Peret, jak komandos zielony beret, trafia ofiarnie. (16:21)
    44
    Mokrzki! Niby zmieścił piłkę w rogu, a jednak nikt mu wrogu nie powie – dla kibiców Opola do przyjaciel. (16:20)
    44
    Potoczny z karnego. Skuteczny jak aspiryna na ból głowy. (15:20)
    43
    Tymczasem Siwak lobem do pustej bramki. Jak zima zaskoczyła polskich kierowców w kwietniu, tak on zaskoczył tym zagraniem przeciwnika. (15:19)
    42
    Hurra, Hurra, Zadurrra. Ale to dalej 5 bramek straty. (14:19)

41
    Genda z karą 2 minut. Nogowski schodzi z ławki pod opieką lekarzy, uraz okazał się mocniejszy niż nam się wydawało. (13:19)
    41
    Ale Kwidzyn znów, 19 bramka gości. (13:19)
    41
    Morawski wykańcza szybką kontrę, duża tu zasługa Zadury, który wyrósł na wielkiego chłopa już dawno, ale dziś może wyrosnąć na bohatera Opola? (13:18)

40
    Opole jest dziś trochę jak dziurawy materac na wodzie. Niby robi co może, ale uchodzi z nich powietrze. (12:18)
    39
    Peret wykańcza kontrę. (12:18)
    38
    Ale Kwidzyn utrzymuje dystans, jak bokser, jak Tommy Lee Jones w "Ściganym". (12:17)
    37
    Zadura, znów on! Rzuca dziś piłką jak raper rymami. (12:16)
    37
    Yogi nie dał rady. Potoczny górą. (11:16)

37
    Peret leży, Malcher czeka na pojedynek z Potocznym. Jak to się... potoczy? (11:15)
    36
    Zadura! Poleciał w górę jak myśliwiec i rzucił bombę na bramkę gości. (11:15)
    34
    Genda pociągany, ale trafił. (10:15)
    33
    A kluczem są takie akcje! Mokrzki rzuca 10 gola. (10:14)
    33
    Jankowski! (9:14)
    31
    Peret skutecznie. 14 gol dla gości. (8:14)

Mamy przerwę. Widowisko ładne, ale bardziej ze wskazaniem na walkę niż na piękną grę. Teraz wszyscy trochę ochłoną lub pochłoną – zależy czy ktoś jest głodny. Ja na pewno chcę tu jeszcze zasmakować w emocji.
    29
    Lemaniak jeszcze daje impuls! (8:13)
    24
    Opole na 7! Mokrzki trafia. (7:13)
    23
    Nogowski w piłkę ręczną gra – ciekawe. Skutecznie ten Pan i 13 gol gości. (6:13)

23
    Kibice dziwią się za co kara dla Zadury. Woda się zagotowała? Nie, to kibice się zagotowali i było słychać gwizdek sędziego. (6:12)

21
    Seroka dostaje czerwoną kartkę. Łangowski ucierpiał, ale wstaje, za to Seroka już dziś z ławki nie wstanie – koniec meczu dla tego Pana. Seroka nie Vidal, wykluczenie zasłużone jak Nobel dla Marii Curie-Skłodowskiej. (6:12)
    19
    Łangowski, 6 gol dla Opola. (6:12)
    19
    Genda wyczekał i trafia bramkę, ale gol nieuznany. Spalony? Nie ta dyscyplina, nie ten sędzia. Karny wykorzystany przez Potocznego. (5:12)
    18
    A goście odjeżdżają z wynikiem jak Pendolino Regio. (5:11)

17
    Lemaniak nie trafia w bramkę. Gdzie był Morawski? Zerwać to można z dziewczyną lub chłopakiem, ale nie z tradycją. (5:10)

17
    Siwak leci w powietrze, Seroka go zatrzymuje i... jego przekleństwa lecą w eter. 2 minuty kary dla Seroki. (5:10)
    16
    Trochę tu jak u Barbera, gol.... gol dla Gwardii. (5:10)

14
    Malcher broni dwa rzuty z rzędu! To nie kot, to Tygrys. (4:10)
    14
    Łangowski objął czule przeciwnika, ale za mocno, karny i Seroka z golem. Dosłownie trafił w 10. (4:10)

13
    Tarcijonas z karą 2 minut. (4:9)
    13
    Kopiuj wklej: Seroka znów rzuca. Szablon mu Gepetto wystrugał i jedzie z tym. (4:9)
    12
    Seroka se Rocka włączył i rzuca rytmicznie te gole, teraz trafia z karnego. (4:8)
    12
    Gol dla Gwardii, ale karny dla Kwidzyna. (4:7)
    11
    Seroka rzuca przez całe boisko i gol. Piękna bramka, a Bestia w bramce Opola wściekła. (3:7)

10
    Poprzeczka, ale z deszczu pod rynnę. Sędzia nie pokazuje znaku Solidarności, on daje Zadurze 2 minuty kary. (3:6)
    9
    Tarcijonas! Złożył się do tego rzutu jak origami. (3:6)

9
    Faul Gendy na Łangowskim. Żółta kartka dla Kwidzyniaka. (2:6)

9
    Póki co ekipa z Kwidzyna póki co lepsza. Piłkę wymieniają się równie często co zakochani śliną. (2:6)
    8
    Mamy gender? Kwidzyn ma Gendę, a Genda ma bramkę. Chwila przerwy, może Opole nabierze werwy? (2:6)
    7
    Znów Seroka i znów pachy ku niebu w geście triumfu. (2:5)

7
    Goście z Kwidzyna. Mają piłkę, mają ochotę na bramkę, ogólnie mimo, że kwiecień to oni... mają. (2:4)

7
    Żółta kartka dla Zadury. (2:4)
    5
    Seroka popieścił, popieścił i zmieścił. (2:4)
    4
    Rosiak skutecznie z karnego. Aż uniósł pachy w geście triumfu. (2:3)
    3
    Morawski z karnego. Teraz swoją szansę ma Kwidzyn i Rosiak. (2:2)
    2
    Rosiak trafia! Kto myślał, że chodzi o Rasiaka? (1:2)
    1
    Ale Zadura poprawił i gol. (1:1)
    1
    I zaczęli od gola. (0:1)

Puchar już czeka na biurku sędziów, ale dziś to zawodnicy mogą ewentualnie oklaski dostać, a nie puchar. Uspokoję też wszystkich przed meczem, dziś nikt tu bramek ze spalonego trafiać nie będzie. I żadne tam Hala Madrid, dziś wołamy HALA GWARDII!

Rafał Wałęka

COROTOP Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki, Zając – Adamski, Siwak, Łangowski, Bąk, Tarcijonas, Mokrzki, Stańko, Jankowski, Zadura, Morawski, Przybysz

TRENER: Rafał Kuptel

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Kiepulski – Genda, Krieger, Szpnera, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janikowski, Pilitowski

TRENER: Patryk Rombel

Sędziowie: Pelc, Pertzalf, Musiał, Klimkowicz, Budziosz, Majka

Widownia: 1000 i ja