Błękitni – Kotwica 2:0 (koniec) | Puszcza – Polonia B. 2:0 (koniec) | Gryf – GKS Bełchatów 4:1 (koniec)
Siarka T. – Polonia W. 1:0 (koniec) | Olimpia Z. – Stal S. W. 6:2 (koniec) | Rozwój – Raków 1:1 (koniec)
Legionovia – Warta 1:2 (koniec)
Błękitni Stargard
2:0 (2:0)
Kotwica Kołobrzeg
Sobota 22.04.2017, 15:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 27. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:56:53)

Błękitni Stargard utrzymali panowanie w regionie. Po zwycięstwie 1:0 w Kołobrzegu tym razem podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego wygrali 2:0 na własnym stadionie. Błękitni byli w pierwszej połowie zabójczo skuteczni. Do bramki trafili Fadecki oraz Szymusik. Po przerwie udowodnili swoją wyższość nad przeciwnikiem i po jego początkowym ataku, uspokoili sytuację na boisku. Kotwica praktycznie nie miała stuprocentowych sytuacji podbramkowych, a Błękitni mogli śmiało powiększyć prowadzenie. Futbolówka po strzale Szymusika zatrzymała się bowiem na słupku. Stargardzianie zostają w środku tabeli, natomiast Kotwica krok po kroku bliżej spadku.

90+3

90+2
    Nowy młodzieżowiec wszedł na boisko w doliczonym czasie. Czapłygin za Brzęczka. Zmiana na zyskanie czasu.

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Strzał ostatniej szansy Sanockiego z 20. metra. Wróbel nie dał się pokonać w trudniejszych sytuacjach i nie dał się pokonać również tym razem.

88
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Kotwicy Kołobrzeg. Szymański nie patyczkuje się już i po prostu wprowadza piłkę na połowę przeciwnika. Niewiele potrafi tam zdziałać jego drużyna.

86
    Kotwica Kołobrzeg nie ma już więcej zmian. Sanocki za Bartlewskiego na ostatnie minuty spotkania.

85
    Wróbel od bramki i ciekawe, czy któraś z drużyn jeszcze pokusi się o zmianę wyniku. Dynamiczniej poruszają się po murawie Błękitni.

83
    Już rozbici przyjezdni, a Błękitni chcą jeszcze bardziej efektownego wyniku. Szymański interweniował po próbie z dystansu.

80
    Więcek wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Odpoczywa już Flis, który w tym spotkaniu nie był groźny dla kołobrzeżan.

79
    Szymański urządził sobie wycieczkę poza pole karne i sfaulował wysoko Inczewskiego. Błękitni domagali się czerwonej kartki, ale jest tylko żółta, a na dodatek takie samo upomnienie dla protestującego Baranowskiego.

78
    Kibice Kotwicy Kołobrzeg opuścili stadion w Stargardzie i udali się na spotkanie Pogoni Szczecin w Lotto Ekstraklasie.

76
    Jak na zawołanie nowy wykonawca rzutu rożnego w Kotwicy Kołobrzeg. Centra Bartlewskiego wybita przez defensora Błękitnych, który akurat pilnował krótkiego słupka.

75
    Szybki kontratak po nieudanym zagraniu Świechowskiego. Piłkę dośrodkował płasko w pole karne Fadecki, a stamtąd strzelił Inczewski. Na posterunku czujnie Szymański!

74
    Świechowski wykonuje większość stałych fragmentów Kotwicy Kołobrzeg. Raz kopnie piłkę obiecująco, ale po chwili zrobi to fatalnie.

72
    Wróbel jest chyba nie do pokonania w tym spotkaniu. Czujnie poczekał na strzał Świechowskiego z rzutu wolnego i zatrzymał futbolówkę.

70
    Inczewski, który zdobył gola w poprzednich derbach z Kotwicą, zastąpił na 20 minut przed końcem meczu Wojtasiaka.

69
    Za długo zwlekali z zakończeniem kontrataku Skórecki z Flisem, przez co stoper Lewiński zdążył przerwać to wszystko wślizgiem.

67
    Ofensywna trzecia zmiana w drużynie znad morza. Napastnik Sobków za skrzydłowego Chouwera.

66
    Dobrze zaczęli spotkanie zmiennicy Rydzak z Kacprzyckim, ale szybko popadli w przeciętność i zostali rozpracowani przez Błękitnych.

65
    Coraz ostrzejsi dla swoich zawodników są kibice z Kołobrzegu. Kotwica nie utrzyma się w lidze w obecnym tempie punktowania.

63
    Pojedynek jeden na jednego na prawym skrzydle. Bardziej zadowoleni Błękitni, ponieważ mieli po całym zamieszaniu wrzut z autu i zostali na połowie przeciwnika.

61
    Na zawołanie zrobiło się gorąco! Płaskie uderzenie zza pola karnego. To ponownie Szymusik, a Szymańskiego, który nawet nie ruszył się do futbolówki, uratował słupek. Błękitni mogli zamknąć mecz!

59
    Kwadrans po przerwie praktycznie bez sytuacji podbramkowych. Coś próbowali skonstruować kołobrzeżanie, ale Wróbel nie musiał się spocić przy swoich interwencjach.

57
    Po rzucie wolnym Błękitni mieli korner. Szymański poradził sobie na przedpolu po wrzutce Fadeckiego i próbował uruchomić podaniem Biela.

56
    Błękitni mogą uspokoić sytuację na własnej połowie. Dojrzale zachował się młodzieżowiec Brzęczek i sprowokował przeciwnika do faulu.

54
    Błękitni świadomie oddali inicjatywę przyjezdnym i czekają na ich ruch na własnej połowie.

53
    Giel pojawił się w bocznym sektorze boiska i wypracował korner dla Kotwicy Kołobrzeg. Po stałym fragmencie ponownie Giel, ale odbił dośrodkowanie Świechowskiego nad poprzeczkę.

51
    Wysoko rozgrywają stoperzy Witt z Lewińskim. Praktycznie przed polem karnym jest ustawiony boczny defensor Rydzak.

49
    Akcja zmienników. Kacprzycki próbował trafić między słupki po dośrodkowaniu Rydzaka. W ostatnim momencie zabrakło porozumienia między zawodnikami.

48
    Kotwica Kołobrzeg próbuje zorganizować się do ataku. Tylko ultra ofensywa pozwoli przyjezdnym myśleć o zapunktowaniu w Stargardzie.

46
    Dwóch nowych zawodników w jedenastce z Kołobrzegu. Ryszard Wieczorek wprowadził z ławki rezerwowych Kacprzyckiego i Rydzaka.

46

Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg wrócili na boisku. Ryszard Wieczorek najpewniej dokona jednej roszady personalnej w przerwie.

Zanosi się na drugie, derbowe zwycięstwo Błękitnych Stargard w tym sezonie. Po trafieniach Fadeckiego oraz Szymusika gospodarze prowadzą 2:0. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego tak skuteczni jeszcze w rundzie wiosennej nie byli. Choć optycznie gra była wyrównana, tylko oni kierowali piłkę do bramki przeciwnika. Stracone gole odebrały ochotę do atakowania przyjezdnym, choć dobrze rozpoczęli spotkanie i po atakach Biela i Świechowskiego było gorąco w polu karnym Błękitnych. Mecz w trudnych warunkach atmosferycznych i w gorącej atmosferze prowokowanej przez kibiców obu klubów.

45+2

45
    Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

44
    Szymański próbował ratować sytuację, ale sędzia i tak uznał, że futbolówka opuściła plac gry i Błękitni dostali korner.

43
    Kilka minut temu piłkarze dostali prysznic z nieba. Pogoda zrobiła się trochę łaskawsza po opadach deszczu, a momentami nawet gradu.

41
    Szarża Flisa. Wysunięty zawodnik Błękitnych zbiegł ze środka na skrzydło, gdzie wywalczył korner. Po stałym fragmencie bez zagrożenia.

39
    Walka w centrum boiska. Górą kołobrzeżanie, ale strzał, a może podanie Bartlewskiego nie dotarło go Giela.

38
    3:0 i mogło być pozamiatane, jednak Flis za długo zwlekał ze strzałem, choć 80 procent bramki było odsłonięte. Chyba nie zdawał sobie sprawy, w jak dobrym jest położeniu.

36
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ SZYMUSIK.

Wielka radość w Stargardzie! Akcję na obrzeżach pola karnego rozegrali Fadecki z Brzęczkiem. Płaskie uderzenie zostało zablokowane, ale do piłki dopadł jeszcze na skraju pola karnego Szymusik. Młodzieżowiec zaryzykował i zyskał. Płaskie uderzenie ominęło Szymańskiego i jest 2:0 dla Błękitnych!

33
    Można odnieść wrażenie, że zawodników zaabsorbowały wydarzenia na trybunach, przez co jakość ataków obu drużyn spadła.

32
    Biel zamykał akcję na prawej stronie boiska. Na razie skrzydłowi Kotwicy są efektywniejsi niż najlepszy strzelec zespołu Piotr Giel. Musi się budzić napastnik z Kołobrzegu.

30
    Zakotłowało się pod bramką Kotwicy Kołobrzeg. Przewrócił się Pustelnik, który próbował oddać uderzenie z bliska. Sędzia Sylwester Rasmus nie zobaczył faulu i nakazał kontynuować grę.

29
    Futbolówka w grze i Kotwica stara się skonstruować atak pozycyjny. Drużyna Ryszarda Wieczorka musi gonić przeciwnika.

27
    Tymczasem na boisku krótka przerwa spowodowana urazem Wojtasiaka. Grę wznowią od rzutu wolnego gospodarze.

26
    Więcej dzieje się w tym momencie w okolicy sektora gości niż na murawie. Kibice są blisko płyty boiska i za moment spotkanie może być przerwane.

24
    Strzelcem bramki WOJCIECH FADECKI.

Trzeci gol w drugim meczu Fadeckiego! Po podaniu Brzęczka piłkarz, którego niedawno testowała Pogoń Szczecin, wpadł w pole karne Kotwicy Kołobrzeg i w sytuacji sam na sam, trącił futbolówkę obok Szymańskiego. Piłka płakała, ale wpadła przy słupku do siatki!

23
    Biel pozwolił Wróblowi dopisać sobie kolejną interwencję po strzale z dystansu.

21
    Na trybunach są kibice obu klubów. Wymieniają się szorstkimi uprzejmościami. Derbowa atmosfera zapanowała na stadionie.

20
    Dużo stałych fragmentów ma Kotwica Kołobrzeg i tylko problem w tym, że dośrodkowania są albo przeciągnięte, albo prosto w rękawice Wróbla.

18
    Trzy interwencje Wróbla w minutę. W środku swojej krótkiej serii sparował futbolówkę po uderzeniu Świechowskiego z dystansu. Po chwili złapał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

17
    Akcja kombinacyjna Brzęczka i Gutowskiego na lewej stronie boiska. Pierwsze dośrodkowanie zablokowane, a drugie było odrobinę za szybkie, by Skórecki zakończył atak strzałem z bliska!

15
    Minął kwadrans ze wskazaniem na Kotwicę Kołobrzeg, ale od kilku minut Błękitni odpowiadają już gościom i oby niebawem ofensywa obu ekip przełożyła na gole.

14
    Wymuszona kontuzją zmiana w zespole Krzysztofa Kapuścińskiego. Na boisku jest Baranowski zamiast Liśkiewicza.

12
    Niebo nad stadionem Błękitnych na pewno nie jest błękitne. Zbiera się dużo ciemnych chmur i za moment może lunąć deszcz.

11
    Na połowie kołobrzeżan odpowiedział Fadecki. Autor dwóch trafień w poprzednim spotkaniu z Olimpią został zablokowany w momencie strzału i tylko korner dla gospodarzy.

9
    Kotwica idzie za ciosem. Świechowski mierzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Nie zaskoczył jednak Wróbla.

8
    Dośrodkowanie Azikiewicza z narożnika boiska prosto w rękawice Wróbla. Bramkarz Błękitnych doznał kontuzji w poprzednim spotkaniu, ale doszedł szybko do siebie.

7
    Podanie na wolne pole do rozpędzonego Bartosza Biela. Wróbel musiał ratować Błękitnych po uderzeniu osamotnionego skrzydłowego. Tylko korner dla zespołu znad morza!

5
    Dłużej w posiadaniu piłki Kotwica Kołobrzeg, ale bardziej pcha ją przed siebie niż kreatywnie rozgrywa. Jeszcze nie była w polu karnym Błękitnych.

4
    Było więc uderzenie po przeciwnej stronie boiska. Wróbla ostrzegł z dystansu Świechowski, który zdobył gola zza 16. metra w dwóch z trzech poprzednich meczów.

3
    Skórecki przejął piłkę w kole środkowym. Błąd pomocnika musiał naprawić Witt i dzięki jego interwencji Błękitni nie oddali uderzenia.

2
    Gospodarze w tradycyjnych, błękitnych strojach, natomiast Kotwica musiała przebrać się w jaskrawe fioletowe z różowymi akcentami.

1

Błękitni Stargard: Wróbel – Szymusik, Pustelnik, Liśkiewicz, Gutowski – Lisowski, Wojtasiak – Fadecki, Skórecki, Brzęczek – Flis.

Rezerwowi: Ufnal – Czapłygin, Inczewski, Baranowski, Karmański, Więcek, Zdunek.

Kotwica Kołobrzeg: Szymański – Chouwer, Witt, Lewiński, Azikiewicz – Paprzycki, Świechowski – Prejs, Bartlewski, Biel – Giel.

Rezerwowi: Błąkała – Sanocki, Rydzak, Nowik, Janeczko, Kacprzycki, Sobków.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Zapraszamy na relację na żywo z derbów Pomorza Zachodniego. Błękitni Stargard podejmą Kotwicę Kołobrzeg, która broni się przed spadkiem. Pierwszy gwizdek sędziego Sylwestra Rasmusa o godzinie 15.

Przed derbami oba kluby marzą o swoim pierwszym razie. W rundzie wiosennej Błękitni Stargard nie zwyciężyli jeszcze na własnym stadionie, a Kotwica Kołobrzeg na wyjeździe. Przy obecnej formie obu drużyn trudno wskazać faworyta.

Tydzień temu Błękitni Stargard zwyciężyli 2:1 z Olimpią w Zambrowie. Najlepiej w meczu na wodzie poradził sobie Wojciech Fadecki. Pomocnik, którego niedawno testowała Pogoń Szczecin, zdobył oba gole dla Błękitnych. Stargardzianie wygrali pierwsze spotkanie w tym roku.

Kotwica Kołobrzeg inaugurowała poprzednią kolejkę. Na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Rozwojem Katowice i pozostała w strefie spadkowej. Drużyna Ryszarda Wieczorka mocno potrzebuje punktów. Do bezpiecznej lokaty traci od piątku cztery "oczka".

W rundzie jesiennej Błękitni zdobyli Stargard. Zwycięstwo 1:0 zapewnił im napastnik, który uwielbia zdobywać gole po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, Sebastian Inczewski. W okresie przygotowań sparing między regionalnymi konkurentami został odwołany.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 24. Fadecki, 36. Szymusik

Kartki:   79. Baranowski (BSS) – 79. Szymański (KTW)

Błękitni Stargard: Wróbel – Szymusik, Pustelnik, Liśkiewicz (14. Baranowski), Gutowski – Lisowski, Wojtasiak (70. Inczewski) – Fadecki, Skórecki, Brzęczek (90. Czapłygin) – Flis (80. Więcek).

Zmiany: Ufnal – Czapłygin, Inczewski, Baranowski, Karmański, Więcek, Zdunek.

Kotwica Kołobrzeg: Szymański – Prejs (46. Kacprzycki), Witt, Lewiński, Azikiewicz (46. Rydzak) – Paprzycki, Świechowski – Chouwer (67. Sobków), Bartlewski (86. Sanocki), Biel – Giel.

Zmiany: Błąkała – Sanocki, Rydzak, Nowik, Janeczko, Kacprzycki, Sobków.

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)