Błękitni – Kotwica 2:0 (koniec) | Puszcza – Polonia B. 2:0 (koniec) | Gryf – GKS Bełchatów 4:1 (koniec)
Siarka T. – Polonia W. 1:0 (koniec) | Olimpia Z. – Stal S. W. 6:2 (koniec) | Rozwój – Raków 1:1 (koniec)
Legionovia – Warta 1:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
4:1 (1:1)
GKS Bełchatów
Sobota 22.04.2017, 15:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Kolejne mecz przed nami w Wejherowie. Dziewiąty w tabeli Gryf podejmować będzie dziesiąty GKS Bełchatów. Oba klubu zgromadziły jak do tej pory 32 punkty, oba spisują się na wiosnę bardzo dobrze a o tym że Gryf jest wyżej w tabeli decyduje zwycięstwo wejherowian w rundzie jesiennej 3-2 na boisku rywala.

Jak już wyżej pisałem Gryf pokonał Bełchatów jesienią 3-2 i był to bardzo dobry i zacięty mecz.Dla Gryfa bramki zdobywali Ciechański (obecnie gra w Bełchatowie) Chwastek i Klimczak. Po tych bramkach Gryf prowadził już 3-0 ale gospodarze walczyli do końca, wprawdzie po bramkach Krzywickiego i Zgardy nieco poprawili rezultat ale i tak trzy punkty pojechały do Wejherowa.

Gryf chce wrócić na drogę zwycięstw. Po porażce przed dwoma tygodniami (a raczej pogromie 1-4 z Olimpią Elbląg) tydzień temu podopieczni Jarosława Kotasa zremisowali w stolicy Wielkopolski Poznaniu z Wartą 2-2. Mimo że Gryf dwukrotnie wychodził na prowadzenie po bramkach Nadolskiego i Marczaka to gospodarzom udało się doprowadzać do remisu.

Żądza rewanżu za porażkę na własnym stadionie ma być motywacja przed sobotnim meczem z Gryfem. GKS tydzień temu zremisował w Stalowej Woli 0-0 z miejscową Stalą i był to czwarty mecz bez porażki. Ostatni raz Bełchatowianie schodzili pokonani po meczu z Odrą Opole, wtedy w Opolu przegrali 1-3.

Przy okazji tego meczu nie można wspomnieć osoby trenera GKS-u Bełchatów którym jest Mariusz Pawlak, były trener Gryfa Wejherowo. Nikt chyba tak dobrze nie zna Gryfa jak ich były trener i to może być wielkim atutem gości. Trzeba również przyznać że pod wodzą Pawlaka GKS gra na wiosnę bardzo dobrze. Wraz z trenerem Mariuszem Pawlakiem do Bełchatowa z Wejherowa powędrował również Daniel Ciechański.

Ciekawy mecz z podtekstami szykuję się nam w sobotę. Już dziś zapraszam na relację z tego spotkania na portalu Lajfy.com. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15.

Gryf Wejherowo: Ferra – Czerwiński, Wicki, Kamiński, Dampc, Mońka, Klimczak, Nadolski, Kołc, Marczak, Chwatsek
    Rezerwowi: Leleń, Goerke, Łysiak, Tomczak, Vatseba, Wicon, Kafka

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik – Szymorel, Grolik, Lenartowski, Zgarda, Bartosiak, Flaszak, Klepczyński, Papikyan, Ryszka, Witasik
    Rezerwowi: Bruchajzer, Bociek, Ciechańskiu, Zięba, Nowak, Berłowski, Zdybowicz

Sędziowie: Tomasz Marciniak (Płock).

1

1
    A więc gramy. Gryf na żółto-czarno goście na biało. Pogoda dopisała jest słonecznie oby tylko dzisiejszy mecz był na wysokim poziomie.

2
    Mocne podanie z autu w kierunku Ryszki okazało się chyba zbyt mocne. Piłka poza boiskiem od bramki Ferra.

3
    Faulowany w środku boiska jest Łysiak, zapowiada się na jakąś wrzutkę w pole karne.

3
    Mocno bitą piłkę wybijają obrońcy gości.

4
    Przy linii bocznej przewracany jest Papkiyan. Wrzutkę Bartosiaka wybijają obrońcy.ale nadal w posiadaniu piłki są przyjezdni.

6
    Pierwsza niezła akcja gości szybko rozegrany wolny zagranie do Papikyajanana ten podał do Grilika a strzał zawodnika GKS-zmierzający do bramki wybili obrońcy.

7
    Słąba próba strzału Flaszki, ale to goście prezentują się nieco lepiej. Są częściej przy piłce i więcej czasu spędzają na połowie Gryfa.

9
    Z bramki wychodzi Ferra i przejmuje piłkę. Tym razem bezbłędnie zagrała defensywa.

10
    Teraz to z kolei gospodarze postarali się aby bramkarz Bełchatowa się nie nudził. Na strzał z przed pola zdecydował się Krzysztof Wicki ale zabrakło mu nieco precyzji.

11
    Niewielka grupa kibiców wybrała się z Bełchatowa na mecz jest ich może około ..10.

12
    Przewinił Łysiak w środku boiska. Bartosiak zbyt mocno podawał do Klepczyńskiego i od bramki Ferra.

13
    Po fatalnym zagraniu Zgardy aut dla Gryfa. Jak na razie mecz toczy się głównie w środku boiska.

14
    Bartosiak nabił piłkę na obrońcę Gryfa i będzie rzut rożny dla gości.

15
    Szybko rozegrany ten rożny dośrodkowanie w pole karne i w walce o piłkę Ryszka faulował Dampca.

17
    Rzut wolny kilka metrów przed polem karnym mają przyjezdni. Niezła okazja na strzał, do piłki podchodzi Bartosiak. Po jego wrzutce z bramki wyszedł Ferra i wypiąstkował tą piłkę. Przy okazji bramkarz Gryfa był też faulowany.

18
    Nie ustaje głośny doping dla Gryfa od początku meczu. Na boisku jednak fauluję Wicki Szymorka i goście rozpoczną kolejną akcję od rzutu wolnego.

19
    Zbyt ostro faulował Maciej Dampc i otrzymuję słuszną żółtą kartkę.

20
    Dwukrotnie starali się dośrodkować piłkarze GKS-u w pole Gryfa ale bez rezultatu.

21
    Zatrzymany był w polu karnym Marczak przez obrońców. Zrobili to jednak zgodnie z przepisami i o karnym nie może być mowy.

22
    Podanie z wolnego Dampca do Lenarcika. Można było lepiej wykonać ten stały fragment.

23
    Nie opanował piłki Papikyan, ta wychodzi poza boisko. Czekamy aż rozkręci się nam ten mecz. Przydałaby się jakaś bramka.

25
    Na stadionie w Wejherowie cały czas bez bramek...

26
    Obaj trenerzy cały czas stoją przy lini i starają się coś podpowiadać swoim podopiecznym.

27
    Leży na boisku Wicki, więc piłkarze gości wybijają piłkę poza boisko.

28
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Wicki, na boisku pojawia się Wicon.

29
    Pierwsza wymuszona kontuzją zmiana. Szansa dla Wicona aby rozkręcić nieco grę swoich kolegów.

30
    Pół godziny gra za nami. Kopanina to chyba dobre słowo aby opisać to się oglądamy od kilku minut w Wejherowie.

31
    Papikyan poza boiskiem chyba nie dokończy tego meczu.

32
    Lenarcik od bramki po zbyt mocnym podaniu Czerwińskiego.

33
    Wraca na boisko zawodnik GKS-u nieco utyka ale będzie kontynuował to spotkanie.

34
    Bardzo dobre zagranie do Klimczaka ten przekłada sobie piłkę na lewą nogę ale jego strzał jest zablokowany.

35
    Papikyan minął trzech zawodników Gryfa i przewrócił się w polu karnym. Zdaniem sędziego chciał on wymusić rzut karny i dlatego zobaczył żółty kartonik.

36
    Najpierw z piłką od środka boiska pobiegł Klimczak zagrał do Chwastka ten zrobił kółko z piłką podał do Wicona a zawodnik Gryfa oddał futbolówkę rywalom.

37
    Gol dla Gryfa!
    Na strzał z przed pola zdecydował się ADRIAN KLIMCZAK po drodze piłka trafiła jeszcze w nogi jednego z obrońców i kompletnie zmyliła Lenarcika.

38
    Goście muszą teraz zagrać bardziej odważnie a przez to stworzy się okazja na szybkie kontry dla Gryfa.

40
    Bartosiak zbyt mocno zagrał z rożnego w pole karne. Nie mieli szans jego koledzy na oddanie strzału.

41
    Przewracany jest na linii pola karnego zawodnik gości. Miejsce do oddania strzału bardzo dobre. Gdyby był tu Lewandowski już za chwilę mielibyśmy remis.

42
    Gol dla GKS-u!
    Cudowne uderzenie z wolnego ARTUR LENARTOWSKIEGO w długi róg bramki nie do obrony. Mamy remis w meczu.

44
    Jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrónania wynik meczu jest więc sprawą otwartą.

45
    Traci piłkę pod polem karnym gości Klimczak, a sędzie dolicz dwie minuty do regulaminowych 45.

45+1
    Pewnie Lenarcik wyłapał to dośrodkowanie. Czy wynik ulegnie jeszcze zmianie przed przerwą?

45+2

Do przerwy mamy remis po jeden i właściwie poza tymi bramkami nie wiele dzieje się na boisku. Może po przerwie zobaczymy nieco szybsze i ciekawsze spotkanie. Przed nami przerwa i czas dla trenerów obu zespołów aby przygotować taktykę na drugą połowę.

46

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Papikyan, na boisku pojawia się Ciechańki.

47
    Powstrzymany był przed polek karnym Lenartowski. Kamiński do spółki z Dampcem poradzili sobie z rywalem.

48
    Lepiej w drugą połowę weszli gości którzy nie schodzą z połowy Gryfa.

49
    Na spalonym złapany został Dawid Flaszka. Mocnym wykopem grę wznawia Ferrra ale piłka spada wprost pod nogi zawodnika z Bełchatowa.

50
    Ciechański faulował na 30-metrze Nadolskiego. Kołc szykuję się do strzału.

51
    A jednak mocno po ziemi uderzył Kamiński, Lenarcik rzucił się w prawą stronę i złapał piłkę.

52
    Przerwa w meczu strzelec bramki Lenartowski potrzebuję pomocy medycznej.

54
    Wracamy do gry. Piłkarze Gryfa zgodnie z zasadą fair-play oddali piłkę gościom.

55
    Chciał dośrodkować Mońka ale trafił w nogę obrońcę, piłka poszybowała w górę wprost w ręce Lenarcika.

56
    Prawą stronę wspaniale przedarł się Czerwiński i podał na 10 metr do ROBERTA CHWASTKA który technicznym strzałem obok słupka nie dał szans bramkarzowi.

57
    Kopia akcji z przed minuty tym razem kapitalnie zagrał Klimczak do PRZEMYSŁAWA CZERWIŃSKIEGO. Jemu nie pozostało nic innego jak przyłożyć nogę i zdobyć bramkę.

58
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Lenartowki, na boisku pojawia się Bociek.

59
    Piłka po strzale Ciechańskiego z woleja o centymetr mija bramkę Ferry. Nie wiele zabrakło byłemu graczowi Gryfa !!!

60
    Podkręcił piłkę Czerwiński z wolnego ale ta poszybowała ponad poprzeczką. Ostatnie pięć minut w wykonaniu Gryfa były fenomenalne. Ręce same składają się do oklasków.

62
    Kamiński wybija dośrodkowanie Klepczyńskiego. Gryf rusza z szybką kontrą.

63
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Flaszka, na boisku pojawia się Nowak.

64
    Niezłe dośrodkowanie Nadolskiego ale nikomu w polu karnym nie udało się zamienić tego na strzał.

65
    Podskoczyła piłka przed Wiconem po podaniu Chwastka przed polem karnym. Gdyby Wicon opanował tą piłkę miałby sporo miejsca na oddanie strzału.

67
    Miękkie dośrodkowanie Dampca w polu karne, wybijają obrońcy przyjezdnych. Do bezpańskiej piłki dochodzi Kamiński ale uderza bardzo nieclenie.

68
    Piłka poza boiskiem. Atak Bełchatowa został zatrzymany. Od bramki Ferra ale widać że nie spieszy mu się za bardzo.

70
    Genialnie uderzył piłkę Dampc ta odbiła się od spojenia i spadłą wprost pod nogi MICHAŁA MARCZAKA. Ten miał przed sobą pustą bramkę i nie zmarnował tego.

71
    Nokaut gości !!!!! To będzie smutny powrót na Wzgórze Wolności dla trenera Pawlaka.

72
    W głowach piłkarzy Bełchatowa jest już chyba jedna myśl niech ten mecz się już skończy. Gryf szuka natomiast kolejnego gola.

73
    Strzał Czerwińskiego trącił jeden z obrońców i piłka omal nie wpadła do bramki. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

74
    Faulowany był Mońka w momencie dośrodkowania. Sędzia stał blisko i odgwizdał faul na zawodniku Gryfa.

75
    Poradzili sobie z tą wrzutką obrońcy z Bełchatowa, ale na kwadrans przed końcem meczu ich sytuacja nie wygląda najlepiej

76
    Karny dla Gryfa!!!!!!!!!!!!!!!!

77
    Jak przed dwoma tygodniami tak i dziś Piotr Kołc marnuję jedenastkę!!!!!!!!!!!!!!!

78
    Adam Nowak był na spalonym. Piłkę będzie wybijał Ferra chyba jest trochę znudzony ostatnio nie miał wiele pracy.

79
    Zmiana w drużynie PGE GKS Bełchatów: z boiska schodzi Szymorek, na boisku pojawia się Zdybowicz.

80
    Dziesięć minut do końca meczu i tylko jakiś kataklizm może zabrać zwycięstwo Gryfowi w tym meczu.

81
    Spokojnie Gryf rozgrywa piłkę na własnej połowie.

82
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Klimczak, na boisku pojawia się Goerke.

83
    Nie dojdzie to tego podania Marczak od autu wznawia grę Witasik.

85
    Dobrze złożył się do strzały Daniel Ciechański ale ponownie zabrakło mu niewiele. Ponownie piłka minimalnie mija bramkę Ferry.

86
    Trzecia próba Ciechańskiego i tym razem jest on blokowany.

87
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czerwiński, na boisku pojawia się Tomczak.

88
    Dalekie wybicie do Marczaka i mimo że napastnik Gryfa ambitnie walczy żeby dojść do tego podania to został uprzedzony przez bramkarza.

89
    Czwarta próba Ciechąńskiego, uderzenie z dystansu wprost w bramkarza Ferry.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty do tego meczu.

90+2
    Mimo tak dobrego wyniku trener Kotas wciąż mobilizuję do jeszcze lepszej gry.

90+3
    Nie ma szczęścia Ciechański w tym meczu. Tym razem próbował z woleja ale nie trafił nawet w światło bramki.

90+3

Renesans gospodarzy po porażce z Olimpią Elbląg dziś odnoszą bardzo wysokie zwycięstwo z GKS-em Bełchatów 4-1. Pierwsza połowa była dość wyrównana ale w drugiej Gryf jak rasowy bokser trzykrotnie powalił Bełchatowian na deski. Smutny powrót do domu trenera Pawlaka i jego podopiecznych. W Wejherowie zaś święto Gryf jest coraz bliżej utrzymania a ich gra wygląda na prawdę nieżle. Opuszczamy już stadion życzę miłego popołudnia i zapraszam na nasze kolejne transmisję. (16:57:25)