Lechia – Jagiellonia 4:0 (koniec) | Korona – Wisła K. 3:2 (koniec) | Legia – Lech P. 2:0 (koniec)
Pogoń – Termalica 1:1 (koniec)
Legia Warszawa
2:0 (1:0)
Lech Poznań
Środa 17.05.2017, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Grupa Mistrzowska
    Końcowe statystyki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, do usłyszenia!

Zasłużony triumf Legii!

90+4
    Koniec meczu. (22:22:33)

90+2
    Kibice Legii zaczynają świętować. Oni wiedzą, że Lech już niczego tutaj nie zmieni. Gospodarze byli dziś drużyną lepszą i zasłużenie prowadzą. Kolejorz miał kłopot z kreowaniem klarownych sytuacji.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

88
    Goście jeszcze próbują coś ugrać, szukają swojej szansy. Są to jednak bezowocne starania. Miejscowi w dalszym ciągu popisują się bardzo efektywną grą obronną.

87
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Miroslav Radović, na boisku pojawia się Michał Kopczyński.
    86. Szał na trybunach!

85
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Mihai Radut, na boisku pojawia się Paweł Tomczyk.
    83. Michał KUCHARCZYK - 2:0

83
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUCHARCZYK. A jednak, a jednak tajna broń gospodarzy odpaliła! Kucharczyk najpierw przerzucił Putnocky'ego, a następnie dopełnił formalności. Chyba jest już pozamiatane!
    82. Na razie utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie Legii Warszawa.

82
    Kolejny atak Legii nie przyniósł żadnego rezultatu. Liczby mówią same za siebie. Gospodarze oddali już sześć celnych strzałów. Warszawiacy są lepiej dysponowanym zespołem.

81
    Strzały ogółem: 10-5.
    Celne strzały: 6-0.

80
    Tempo rywalizacji nie jest porywające. Co jakiś czas kąsają zawodnicy szkoleni przez Jacka Magierę. Nie brakuje też akcji gości z Poznania. Warto jednak odnotować, że podopieczni Bjelicy dotychczas nie oddali celnego strzału.

77
    Tetteh błyskawicznie zarobił żółtą kartkę. Brzydkie zachowanie zawodnika poznańskiej Lokomotywy. Kopnął rywala, nie trafiając w futbolówkę. Za moment Legia będzie egzekwować rzut wolny.

76
    Za około kwadrans już wszystko będzie jasne. Lech w dalszym ciągu stara się zaatakować, aczkolwiek niewiele z tego wynika. Gospodarze stawiają twarde warunki w defensywie.

75
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Gajos, na boisku pojawia się Abdul Azziz Tetteh.

74
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Guilherme, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.

73
    Zanosi się na kolejną zmianę po stronie ekipy ze stolicy naszego kraju. Przed momentem ostatnie wskazówki od trenera Jacka Magiery odbierał Michał Kucharczyk.
    72. Żółta kartka

72
    Odjidja-Ofoe uderzył łokciem Wilusza. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę, przywołał zawodnika Legii do siebie i upomniał go żółtym kartonikiem. To była dobra decyzja pana Stefańskiego.

71
    Posiadanie piłki: 46-54%.

70
    Radut popisał się mizerną centrą z narożnika boiska. Futbolówka spadła prosto na głowę Macieja Dąbrowskiego. Gospodarze w mgnieniu oka oddalili potencjalne niebezpieczeństwo.

69
    Lech nieustannie próbuje zagrozić bramce strzeżonej przez Malarza. Tutaj jeszcze wszystko zdarzyć się może, jeszcze wszystko jest możliwe! Jednobramkowe prowadzenie nie należy do najbezpieczniejszych.

68
    Faule: 11-11.
    67. Co za huknięcie!

67
    Ależ kosmicznie mocny strzał oddał teraz Guilherme! Piłka nie zmierzyła jednak w światło bramki. Moc była, ale zabrakło precyzji. Inicjatywa wróciła w posiadanie poznańskiego Kolejorza.

66
    Za niespełna pół godziny już wszystko będzie jasne! Przed chwilą Legia była bliska odnotowania kolejnego trafienia, ale ostatecznie futbolówka tylko otarła się o głowę Radovicia.

65
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Dominik Nagy, na boisku pojawia się Kasper Hämäläinen.

64
    Lechici częściej atakują. Gospodarze natomiast upatrują swoich szans w kontratakach. Widać, że taki rezultat im wystarcza. Nic w tym dziwnego – bieżący wynik zapewnia Legii fotel lidera LOTTO Ekstraklasy.

63
    Tymczasem wydaje się, że do wejścia na murawę przygotowany jest już Kasper Hamalainen. Jest to zawodnik, który w przeszłości bronił barw Lecha Poznań. W związku z tym budzi wśród kibiców różne emocje.

62
    Sympatycy Kolejorza wciąż wierzą, że goście zdołają wywalczyć chociażby jedno trafienie i wywiozą z Warszawy przynajmniej rezultat remisowy. Czy to się ziści? Czas pokaże.

61
    Mamy premierową zmianę po stronie poznańskiej Lokomotywy. Roszada ta wydaje się być w pełni uzasadniona. Majewski był dziś kiepsko dysponowany. Teraz Lech będzie grał na dwóch napastników.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Marcin Robak.
    59. Dziś też miał kilka szans, ale je zmarnował.

58
    Kapitalny klimat tworzą fani warszawskiej Legii. Oni nawet przez moment nie siadają. Głośny doping z pewnością pomaga podopiecznym Jacka Magiery. Warto podkreślić, że w stolicy obecni są również sympatycy Lecha.

57
    Przesadził teraz Kędziora. Pan Daniel Stefański słusznie dopatrzył się przekroczenia wyznaczonych przepisów i przerwał rywalizację. Tym razem obyło się bez kartki, co też wydaje się być uzasadnione.

56
    Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Obraz rywalizacji uległ małej metamorfozie, jednak wynik wciąż jest korzystny dla warszawian. Przypomnijmy, że Legia prowadzi 1:0.

55
    Rzut rożny nie przyniósł gościom żadnych korzyści. Malarz umiejętnie wyszedł z bramki i popisał się pewnym piąstkowaniem. Fenomenalna postawa tego doświadczonego bramkarza.

54
    Przyjezdni są nieco aktywniejsi niż w trakcie pierwszej połowy. Chyba faktycznie trener Bjelica nimi wstrząsnął podczas przerwy. Przed momentem ekipa ze stolicy Wielkopolski wywalczyła korner.

53
    Jeżeli Legia wygra, to awansuje na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy. Poznaniakom do objęcia przewodnictwa w zestawieniu ligowym wystarczy rezultat remisowy. Czy goście zdołają to wywalczyć? Czas pokaże.

52
    Spokojnie wymieniają się teraz podaniami goście z Poznania. Być może chcą nieco uśpić czujność gospodarzy. Podopieczni Jacka Magiery są jednak szalenie przebiegli i nie popełniają większych błędów.

51
    Przewinień nie brakuje. Zawodnicy często idą na żyletki, dlatego też sędzia Daniel Stefański ma sporo pracy. Trzeba jednak przyznać, że staje na wysokości zadania i gwiżdże, kiedy trzeba.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie warszawskiej Legii. Gospodarze grają bardzo mądrze – nie pozwalają rywalom na zbyt wiele.
    47. Strzał Makuszewskiego.

47
    Ładnie przyspieszyli teraz goście z Poznania! Chyba w przerwie dostali mocną reprymendę od trenera Bjelicy. Uderzał Makuszewski, jednak futbolówka trafiła jedynie w boczną siatkę.

46
    Rozpoczynamy drugą odsłonę dzisiejszego starcia w stolicy naszego kraju! Grę wznowili zawodnicy warszawskiej Legii. Co ważne, w przerwę nie doszło do żadnych roszad. To może trochę dziwić, szczególnie w kontekście niemrawej postawy Lecha.

46
    Statystyki po I połowie.

Kibice Lecha nie mają powodów do optymizmu.

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w stolicy naszego kraju już za nami. Na razie mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Przypomnijmy, że już w 7. minucie gola na koncie warszawskiej Legii zapisał Odjidja-Ofoe. Poznaniacy próbowali kontratakować, ale na niewiele się te starania zdały.

45

44
    Na trybunach jest naprawdę kapitalnie. Panuje wyborna atmosfera, mało kto siedzi. Na boisku wciąż słabiej. Lechici atakują, ale w dalszym ciągu są to mało skuteczne kąsania.
    43. Kolejna świetna oprawa.

42. A jak będzie tym razem?

41
    Znów zrobiło się niesamowicie gorąco! Legia wyprowadziła niebezpieczny atak, ale nie został on zwieńczony celnym strzałem. Inicjatywa wracała w posiadanie poznańskiego Kolejorza.

40
    Kolejna akcja poznańskiej Lokomotywy spaliła na panewce. Coś z tą maszyną jest dziś nie tak. Nie jedzie po tym torze, którzy jest skierowany w stronę mistrzostwa Polski.

38
    Na trybunach jest z pewnością również wielu skautów. Być może obserwują oni na przykład Dawida Kownackiego, który miewa kapitalne występy. Dziś jednak niczym nie zachwycił. Może wkrótce się to zmieni.

37
    Warto wspomnieć, że dzisiejszy mecz z poziomu trybun śledzi wiele znanych osobowości. Wśród nich znalazł się między innymi selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka.

36
    Cóż tu wiele się rozwodzić. Brakuje emocji i konkretów. Lech co jakiś czas kąsa, ale są to takie lekkie ukąszenia. Legia jest mocniejsza, choć też aktualnie nie potrafi sprokurować zagrożenia pod bramką Putnocky'ego.

35
    Strzały ogółem: 5-2.
    Strzały celne: 3-0.

33
    Warto podkreślić, że w dalszym ciągu lepszą postawę prezentują podopieczni Jacka Magiery. To właśnie gospodarze są zespołem aktywniejszym. Warszawiacy częściej znajdują się na połowie Kolejorza.

32
    Na trybunach wciąż jest bardzo, ale to bardzo gorąco. Na murawie trochę chłodniej. Zawodnicy obu ekip nie palą się do wyprowadzania ataków. Brakuje niebezpieczeństw. Być może to przysłowiowa cisza przed burzą?

31
    Bardzo możliwe jest, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Początek tego meczu był szalenie emocjonujący, lecz obecnie nie dzieje się zbyt wiele...

30
    Podania ogółem: 150-119
    Celne podania: 122-78
    29. Żółta kartka dla Trałki.

29
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka (Lech Poznań). Spóźniona interwencja tego zawodnika. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i sięgnął po kartonik. To musiało się tak skończyć.

27
    Trochę siadło nam tempo tego spotkania. W dalszym ciągu stroną aktywniejszą są gospodarze, lecz niewiele z tego wynika. Defensywa Lecha już wyszła z szatni i obecnie prezentuje się całkiem przyzwoicie.
    26. Na razie to Odjidja-Ofoe jest bohaterem Legii.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Czy Legia utrzyma prowadzenie do przerwy? A może podopieczni Bjelicy zdołają doprowadzić do wyrównania? Czas pokaże!

23
    Mamy kolejną żółtą kartkę w tym spotkaniu. Przed momentem pan Daniel Stefański dojrzał wykroczenie przepisów w wykonaniu Radovicia i postanowił go za to ukarać.

22
    Posiadanie piłki: 46-54%

21
    Stały fragment gry nie przyniósł przyjezdnym nawet szczątkowych korzyści. Inicjatywa w mgnieniu oka powróciła w posiadanie zawodników szkolonych przez Jacka Magierę, którzy znów ruszają do ataku.
    20. Żółta kartka dla Guilherme.

20
    Guilherme brzydko potraktował Makuszewskiego, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Za moment Lech Poznań będzie egzekwować rzut rożny. Może być bardzo groźnie!

19
    Miejscowi znów przechwycili futbolówkę i operują nią na wysokości środka boiska. Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienia. Być może goście zaczęli grać nieco lepiej, ale nie jest to jakaś potężna metamorfoza.

18
    Kolejorz próbuje wrzucić wyższy bieg, ale gospodarze nieustępliwie stawiają niesłychanie twarde warunki. Podopieczni Jacka Magiery bardzo dobrze organizują się w defensywie.

17
    Warszawiacy troszeczkę zwolnili. Obecnie nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Być może ponownie chcą uśpić czujność przeciwników. Legia spokojnie operuje futbolówką.

16
    Ekipa ze stolicy Wielkopolski ma spory kłopot z przechwyceniem futbolówki, a co tu dopiero mówić o wyprowadzeniu jakiegoś sensownego ataku. Zdecydowanie lepszą dyspozycję przedstawiają miejscowi.

15
    Kwadrans gry już za nami. Póki co znacznie lepiej spisywała się drużyna prowadzona przez Jacka Magierę. Goście nie zaprezentowali niczego, co mogłoby zasłużyć na wyróżnienie.

14
    Dawid Kownacki ma jakieś problemy z kolanem. Przed momentem zbiegł poza linię boczną, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna. Miejmy nadzieję, że popularny "Kownaś" szybko odzyska pełnię sił i będzie mógł grać dalej.

13
    Niesamowicie rozochoceni są gospodarze. Widać, że szybko chcą zainkasować drugie trafienie. Przed momentem ponownie rozpędził się Nagy, ale oddał za lekki strzał, by móc zaskoczyć Putnocky'ego.

12
    Znów zrobiło się bardzo, ale to bardzo gorąco! Tym razem na strzał z prawej strony pola karnego odważył się Guilherme, jednak trafił jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez bramkarza Kolejorza.

10
    Na trybunach prawie nikt nie siedzi. Wszyscy kibice wstali z miejsc i głośno wiwatują. To wymarzony początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Jacka Magiery. Lechici na razie grają bez rewelacji.

9
    Ładnie przyspieszył teraz Nagy! Nie zdołał on jednak zagrozić bramce strzeżonej przez Matusa Putnocky'ego. Z dobrej strony zaprezentował się jeden z obrońców Lecha, który wyblokował strzał rywala.

8
    Trzeba przyznać, że Putnocky mógł zachować się lepiej. Trochę przysnął bramkarz poznańskiej Lokomotywy. Inna sprawa jest taka, że nie popisali się też defensorzy ekipy ze stolicy Wielkopolski.
    7. Vadis ODJIDJA-OFOE - 1:0

7
    Strzelcem bramki VADIS ODJIDJA-OFOE. Kapitalna akcja gospodarzy. Dąbrowski perfekcyjnie podał do partnera z drużyny, który nie miał większego problemu z pokonaniem golkipera Lecha. Legia błyskawicznie otworzyła wynik spotkania!

7
    Warto wspomnieć, że jeżeli Lech przynajmniej zremisuje z warszawską Legią, to awansuje na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy. Gospodarzom do awansowania na pierwsze miejsce tabeli potrzebne jest zwycięstwo.

6
    To jest spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym. Takie klasyki, jak potyczki Legii z Lechem rządzą się swoimi prawami. Tutaj gra się o coś więcej niż tylko zwycięstwo. Możemy zatem spodziewać się potężnej dawki emocji.

5
    Na trybunach panuje naprawdę wyborna atmosfera. Zgromadzeni kibice od pierwszych minut prowadzą niesamowicie głośny doping. Warto podkreślić, że widownia wypełniła się po same brzegi.

4
    Początek dość spokojny. Obie ekipy nie podejmują większego ryzyka i stawiają na spokojne rozgrywanie futbolówki. To zrozumiałe. Zarówno goście, jak i gospodarze chcą wyczuć zamiary rywala.
    3. Jeszcze jedna migawka z oprawy.

2
    Obydwaj trenerzy zostawili na ławkach bardzo ważnych piłkarzy. Jacek Magiera oszczędza Hamalainena, natomiast w pierwszej jedenastce Kolejorza zabrakło Robaka.

1
    Spotkanie rozpoczęli zawodnicy poznańskiego Lecha, którzy zagrają dziś w niebieskich strojach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w białych kompletach. Zanosi się na bardzo interesujący spektakl!

1
    Na trybunach panuje kapitalna atmosfera.

Niebawem początek spotkania!

Fani Legii zwarci i gotowi.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Trwa przedmeczowy rozruch.

Znamy już składy obu ekip:

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Jodłowiec, Moulin – Guilherme, Odjidja-Ofoe, D. Nagy – Radović.

Rezerwowi: Cierzniak – Rzeźniczak, Broź, Kopczyński, Hämäläinen, Kucharczyk, Necid.

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostewycz – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majewski, Radut – Kownacki.

Rezerwowi: Burić – L. Nielsen, Wasielewski, Puchacz, Tetteh, Tomczyk, Robak.

Sędziowie: Daniel Stefański – Krzysztof Myrmus, Dawid Golis – Zbigniew Dobrynin.
    Rozgrzewka rozpoczęta!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Legia Warszawa – Lech Poznań. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Przewidywane składy:

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Moulin – Guilherme, Ofoe, Nagy – Radović.

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski, Majewski, Radut – Robak.
    Goście też nie próżnowali. Co ważne, do treningów wrócił Kucharczyk.

Piłkarze Lecha pieczołowicie przygotowywali się do meczu z Legią.

Natomiast Lech Poznań w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobył o jedno "oczko" więcej niż ekipa Legii Warszawa. Na dorobek punktowy drużyny prowadzonej przez Nenada Bjelicę złożyło się dziewiętnaście triumfów, siedem remisów i siedem porażek. Kolejorz był murowanym kandydatem do wygrania w finale Pucharu Polski. Poznaniacy sprawili jednak swoim fanom przykrą niespodziankę, przegrywając z Arką Gdynia. W związku z tym zapewne będą chcieli się odkuć, sięgając po tytuł mistrza Polski.

Legia Warszawa z bardzo dobrej strony prezentuje się w trwającym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Obecnie zespół prowadzony przez Jacka Magierę zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dotychczas ekipa ze stolicy naszego kraju wywalczyła dziewiętnaście zwycięstw, osiem remisów, a także sześć porażek. W Warszawie nie ukrywają, że chcą zgarnąć mistrzostwo Polski. Jest to plan możliwy do zrealizowania. Po 33 spotkaniach Legia traci do liderującej Jagiellonii Białystok zaledwie jedno "oczko".
    Tabela LOTTO Ekstraklasy po 33 kolejkach.

Pora na hitowe starcie w ramach 34. kolejki naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy! Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy naszego kraju, gdzie warszawska Legia zmierzy się z drużyną Lecha Poznań. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Mateusz

Gole: 7. Odjidja-Ofoe, 83. Kucharczyk

Kartki:   20. Guilherme (LEG), 23. Radović (LEG), 72. Odjidja-Ofoe (LEG) – 29. Trałka (LPO), 77. Tetteh (LPO)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:0. Foule: 16:13.
    Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Jodłowiec, Moulin – Guilherme (74. Kucharczyk), Odjidja-Ofoe, D. Nagy (65. Hämäläinen) – Radović (87. Kopczyński).
    Zmiany: Cierzniak – Rzeźniczak, Broź, Kopczyński, Hämäläinen, Kucharczyk, Necid.

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostewycz – Trałka, Gajos (75. Tetteh) – Makuszewski, Majewski (60. Robak), Radut (85. Tomczyk) – Kownacki.
    Zmiany: Burić – L. Nielsen, Wasielewski, Puchacz, Tetteh, Tomczyk, Robak.

Sędziowie: Daniel Stefański – Krzysztof Myrmus, Dawid Golis – Zbigniew Dobrynin

Widownia: 28 820