MKP Szczecinek – Błękitni 0:7 (koniec) | Chełmianka – Rozwój 1:0 (koniec) | Legionovia – Znicz 3:1 (koniec)
ŁKS Łom. – Bytovia 2:4 (koniec) | Podhale N. Targ – Siarka T. 0:1 (koniec) | Polonia B. – Stal S. W. 0:3 (kont.)
Ruch Z. – Olimpia E. 3:3 (3:1 po rz. karnych) | Stal Rz. – Olimpia Z. 3:3 (7:6 po rz. karnych) | Warta S. – Stomil 0:0 (4:2 po rz. karnych)
Gryf S. – MKS Kluczbork 2:4 (koniec) | Kotwica – GKS T. 0:2 (koniec) | Świt NDM – Odra O. 5:0 (koniec)
Wda – Radomiak 1:3 (koniec) | Wisła Pu. – Raków 3:2 (koniec)
Kotwica Kołobrzeg
0:2 (0:0)
GKS Tychy
Sobota 15.07.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Kołobrzeg • Fortuna Puchar Polski • 1/64 finału

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

O meczu:

Sezon 2017/2018 w polskiej piłce rozpoczyna się na dobre! Wystartowała już Ekstraklasa, a dziś rozegrane zostaną mecze 1/64 finału Pucharu Polski. W jednym ze starć Kotwica Kołobrzeg na własnym terenie zmierzy się z GKS-em Tychy.

Miejscowi zeszły sezon zakończyli w niewesołych nastrojach. Kotwica co prawda w ostatnich kolejkach spisywała się w miarę przyzwoicie, ale nie zdołała odrobić strat i zakończyła rozgrywki w strefie spadkowej. Przez najbliższy rok zawodnicy z Kołobrzega rywalizować będą w grupie II trzeciej ligi.

GKS Tychy:

Niewiele brakowało, a przyjezdni również zanotowaliby spadek o jedną klasę rozgrywkową. Tyszanie zakończyli sezon na czternastej lokacie, z zaledwie dwoma oczkami przewagi nad Bytovią Bytów, którą czekały baraże. Sympatycy ekipy ze Śląska mają nadzieję, że tym razem uda się uniknąć widma degradacji.

Zeszłoroczne występy w pucharze:

Rok temu Kotwica w pierwszej rundzie pucharu wygrała 6:0 z Pogonią Lębork. W drugiej przyszło jej się zmierzyć z Chojniczanką, która mimo, iż przegrywała 0:2, zdołała odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 3:2. Tyszanie również odpadli po dwóch meczach. Najpierw po dogrywce uporali się z ŁKS-em Łomża, po czym ulegli Olimpii Zambrów.

Start spotkania:

Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy około piętnastu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Witam Państwa serdecznie! Obie ekipy są już w trakcie rozgrzewki. Poznaliśmy zestawienie przyjezdnych, czekamy jeszcze na skład gospodarzy. Spotkanie startuje za dwadzieścia minut!
    Tak prezentuje się arena nadchodzącego pojedynku:

1

3
    Dość aktywnie od pierwszej minuty grają obie ekipy. Przed momentem gospodarze wyprowadzili kontrę, po której wywalczyli rzut rożny.

7
    Spokojnie na własnej połowie podaniami wymieniają się podopieczni Jurija Szatałowa.

8
    To była bardzo groźna okazja miejscowych! Włodarczyk został obsłużony bardzo dobrym podaniem, jednak po wbiegnięciu w pole karne płasko uderzył obok bramki!

10
    W środku pola faulu dopuścił się jeden z zawodników Kotwicy.

12
    Znów śmielej próbowali zaatakować miejscowi, ale ponownie bardzo dobrze w defensywie zaprezentowali się tyszanie.

13
    Michurski faulowany na własnej połowie boiska i gospodarze rozpoczną od rzutu wolnego.

15
    Po dośrodkowaniu w pole karne Kotwicy strzelał głową jeden z zawodników GKS-u, ale uderzenie skutecznie zostało zablokowane.

16
    W natarciu w dalszym ciągu znajdują się przyjezdni. To oni są faworytem tego pojedynku i z pewnością będą chcieli to udowodnić swoją grą.

18
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez przyjezdnych od własnej bramki grę wznowi Michalak.

20
    Michalak pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokiej wrzutce w pole karne Kotwicy.

22
    Niewiele dzieje się w ostatnich minutach na boisku. Nieco częściej przy piłce znajdują się goście, którzy jednak mają kłopot ze zdecydowaniem pod polem karnym rywali.

23
    Kolejny raz golkiper gospodarzy bardzo pewnie przechwytuje futbolówkę po zbyt mocnym zagraniu w szesnastkę.

26
    Seria wrzutów z autu dla ekipy ze Śląska.

28
    Bardzo dobrze piąstkowanie Michalaka po rzucie rożnym dla GKS-u.

30
    Właśnie upłynęła trzydziesta minuta gry. Jak na razie najgroźniejszą akcję mieli miejscowi, ale to ich rywale mają kontrolę nad spotkaniem.

31
    Dobroliński zwyciężył pojedynek sam na sam z zawodnikiem rywali! Bardzo dobre zachowanie bramkarza GKS-u, który tym samym ratuje swój zespół przed utratą bramki.

35
    Łuszkiewicz zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Kotwicy, ale fatalnie spudłował.

37
    Kasprzycki brzydko atakowany w środkowej strefie boiska przez Łukasza Matusiaka i arbiter sięga po żółtą kartkę!

39
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się Śmiechowski, ale zabrakło precyzji.

41
    Kotwiczanie rozpoczną od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

43
    Wydaje się, że niewiele rozegra się jeszcze w tej części gry. Dominują tyszanie, ale raczej nie zdążą stworzyć sobie jakiejś dogodnej okazji jeszcze przed przerwą.

45
    O dwie minuty przedłużył pierwszą połowę arbiter.

45+2

Do przerwy bez bramek w Kołobrzegu! Obie ekipy miały swoje szanse, ale zabrakło szczęścia i dobrze spisywali się bramkarze. Miejmy nadzieję, że po przerwie worek z golami się rozwiąże. Wracamy za niecały kwadrans!

46

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Radzewicz, na boisku pojawia się Ćwielong.

48
    Michalak bardzo pewnie broni uderzenie z dystansu jednego z rywali.

49
    Zdecydowanie rozpoczęli drugą połowę tego spotkania pierwszoligowcy. Ponownie do interwencji zmuszony został golkiper gospodarzy.

51
    Chwila oddechu dla defensywy ekipy z Kołobrzegu. Od autu rozpoczną gospodarze.

53
    Drużyna Kotwicy rozpocznie od rzutu wolnego na połowie swoich rywali.

54
    Kolejne dośrodkowanie Śmiechowskiego ze stałego fragmentu gry, ale prosto w objęcia golkipera tyszan.

56
    Niecelnie z okolic jedenastego metra na bramkę Kotwicy uderzał jeden z zawodników zespołu przyjezdnych.

57
    Ostre, spóźnione wejście Tanżyny niedaleko własnego pola karnego i arbiter po raz drugi w tym spotkaniu sięga po kartkę.

58
    Po centrostrzale zmuszony do interwencji został Dobroliński! Bramkarz GKS-u przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

60
    Mańka zablokował Danielczyka na wysokości linii środkowej boiska i od autu rozpoczną miejscowi.

64
    Gospodarze ponownie wywalczyli rzut wolny nieopodal szesnastki swoich rywali.

65
    Dobre piąstkowanie Dobrolińskiego po wrzutce Śmiechowskiego. Uderzać zza pola karnego próbował jeszcze Michurski, ale niecelnie.

68
    Spore zamieszanie w polu karnym Kotwicy, ale ostatecznie bez szwanku wychodzą z tego gospodarze.

70
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez tyszan z piątego metra grę wznowi Michalak.

71
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Matusiak, na boisku pojawia się Szumilas.

73
    Goście mogli wyjść na prowadzenie! Michalak znakomicie jednak rzucił się pod nogi szarżującego rywala i uniemożliwił mu oddanie strzału!

75
    Gol dla GKS-u!

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie! MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ po indywidualnej akcji płaskim strzałem pokonuje Michalaka!

76
    Nieprzepisowe zagranie Rydzaka na własnej połowie boiska i arbiter decyduje się na ukaranie kapitana Kotwicy kartonikiem.

77
    Ależ niewiele brakowało! Po dośrodkowaniu Ćwielonga piłka spadła na ósmy metr, gdzie z półwoleja uderzał Łuszkiewicz, który potężnie obił poprzeczkę!

78
    Zablokowane uderzenie Danielczyka i miejscowi wykonywać będą rzut rożny.

80
    Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dziesięć minut. Bardzo mało czasu pozostało miejscowym na odwrócenie losów spotkania.

81

Po świetnym dośrodkowaniu Ćwielonga z narożnika boiska do strzału głową złożył się DANIEL TANŻYNA, który precyzyjnym uderzeniem skierował piłkę do siatki!

83
    Wyraźnie uszło powietrze z zawodników Kotwicy. Jeszcze dziesięć minut temu wydawało się, że może dojść do dogrywki, a teraz gospodarze przegrywają dwoma golami i najprawdopodobniej niebawem pożegnają się z pucharem Polski.

85
    Zmiana w ekipie gospodarzy. W miejsce Michurskiego na murawie melduje się Łuszczak.

86
    Błanik uderzał głową na bramkę rywali, ale piłka wylądowała na "dachu" bramki Kotwicy.

90
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Fidziukiewicz, na boisku pojawia się Wróblewski.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

90+2
    Próbowali jeszcze raz zaatakować przyjezdni, aby podwyższyć wynik, ale ostatecznie obyło się bez zagrożenia pod bramką Kotwicy.

90+3
    Tyszanie triumfują w Kołobrzegu!

Spotkanie w Kołobrzegu właśnie dobiegło końca! Mecz był całkiem wyrównany, ale w końcowej fazie lepiej spisali się przyjezdni i to właśnie oni dzięki zwycięstwu 2:0 meldują się w kolejnej rundzie. GKS Tychy zmierzy się w niej ze zwycięzcą pary KS Stilon Gorzów Wielkopolski/Puszcza Niepołomice. Dziękuję za uwagę! (19:52:21)

Gole: 75. Michalak, 81. Tanżyna

Kartki:   76. Rydzak (KTW) – 37. Matusiak (GKT), 57. Tanżyna (GKT)