Błękitni – Garbarnia 2:0 (koniec) | Stal S. W. – Radomiak 2:2 (koniec) | Jastrzębie – Wisła Pu. 1:1 (koniec)
Gryf – Siarka T. 2:2 (koniec) | ŁKS – Olimpia E. 1:2 (koniec) | GKS Bełchatów – ROW Rybnik 1:2 (koniec)
MKS Kluczbork – Rozwój 1:1 (koniec)
ŁKS Łódź
1:2 (1:0)
Olimpia Elbląg
Sobota 23.09.2017, 16:00 • Stadion MOSiR, Łódź • 2. Liga • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 10. kolejki polskiej ligi. W sobotnie popołudnie na stadionie w Łodzi miejscowy ŁKS podejmie Olimpię Elbląg.

Faworytem tego spotkana są miejscowi. ŁKS w tym sezonie jeszcze nie przegrał i z 17 punktami na koncie zajmuje czwartą lokatę. Olimpia uzbierała dziewięć oczek, co daje jej trzynastą pozycję.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nam!

Protokół meczowy:

ŁKS Łódź:
    Kołba – Pyciak, Bielak, Juraszek, Widejko – Kostyrka, Margol, Kocot, Guzik – Pieczara – Radionov

Olimpia Elbląg:
    Daniel – Lewandowski, Wenger, Szuprytowski, Kurbiel, Stępień, Lisiecki, Ressel, Rozumowski, Danowski, Kop-Ostrowski

Sędziowie: Tomasz Marciniak.

1

2
    Odważnie rozpoczęli ten pojedynek przyjezdni. Akcji nie udało się jednak skutecznie wykończyć i od bramki rozpocznie Kołba.

3
    Zablokowana niska centra Widejko z lewej flanki. Łodzianie wznowią grę od wrzutu z autu.

4
    Kolejna akcja drużyny gości i zawodnikom z Elbląga udało się wywalczyć rzut rożny.

6
    Lewą stroną przedzierali się przyjezdni, ale czujnie w defensywie zachował się Pyciak.

7
    Spokojny początek spotkania w Łodzi. Żadna z drużyn nie jest w stanie wyraźnie przejąć inicjatywy.

9
    Wysokim pressingiem zagrali łodzianie i to się opłaciło. Gospodarze przejęli piłkę i od razu wyszli z akcją, zakończoną jednak niecelnym uderzeniem.

10
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u, ale zdołał zatrzymać piłkę zmierzającą poza linię końcową Kołba.

12
    Dobrze rozpoczęła to spotkanie Olimpia. Zawodnicy z Elbląga grają bez żadnych kompleksów. Różnica miejsc pomiędzy tymi drużynami w tabeli nie jest jak na razie widoczna na murawie.

14
    Płaskie uderzenie Pieczary z obrębu pola karnego zablokowane przez jednego z defensorów.

15
    Jakiegoś urazu doznał jeden z zawodników ŁKS-u i mamy krótką przerwę w grze.

16
    Za faul sprzed chwili na piłkarzu ŁKS-u żółtym kartonikiem ukarany został Kop-Ostrowski.

18
    Nie brakuje walki na murawie łódzkiego stadionu. Zawodnicy nie cofają nogi i do ostatniej chwili walczą o przejęcie futbolówki. To może się podobać!

19
    Olimpia miała wrzut z autu na wysokości pola karnego, ale nie przyniosło to przyjezdnym wymiernej korzyści. Chwilę później arbiter przerwał grę, gdyż faulowany był jeden z defensorów ŁKS-u.

21
    Rzut wolny dla Olimpii na połowie gospodarzy. Czy tym razem uda się zagrozić bramce miejscowych?

23
    Gra przeniosła się do środkowego sektora boiska. Przy piłce znajdują się łodzianie.

24
    Rykoszet po uderzeniu Margola z większej odległości i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

25
    Coraz pewniej zaczynają grać Rycerze Wiosny. Jak zareagują na to piłkarze z Elbląga?

26
    Lewandowski ucierpiał przed momentem w starciu niedaleko własnego pola karnego. Łodzianie oddają piłkę rywalom w geście fair-play.

28
    Jeszcze jeden faul miejscowych. Przyjezdni ze spokojem wznawiają grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

30
    Ależ niewiele brakowało! Radionov huknął zza pola karnego, piłkę przypadkiem podbił jeszcze gracz Olimpii i futbolówka zatrzymała się na poprzeczce!

31
    Zawodnicy z Elbląga wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska.

32
    Stepień powalony na murawę w okolicach dwudziestego metra. Rzut wolny z groźnej odległości dla Olimpii.

34
    Nie wykorzystuje okazji ekipa z Elbląga, ale przyjezdnym udaje się utrzymać przy piłce.

35
    Płaskie uderzenie zza pola karnego oddał jeden z zawodników Olimpii, ale Kołba ze spokojem wyłapał futbolówkę.

37
    Naprawdę dobrze prezentują się dziś przyjezdni. Olimpia nie ogranicza się jedynie do defensywy, ale sama stara się konstruować ciekawe akcje ofensywne.

38
    Nieudane wykończenie akcji przez łodzian i z piątego metra grę wznowi Daniel.

40
    Radionov minął się z futbolówką po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Golkiper Olimpii bardzo dobrze wyłapuje futbolówkę i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

41
    Uderzenie na bramkę ŁKS-u, ale zabrakło precyzji! Niewiele brakował, a Kołba musiałby wyciągać piłkę z siatki!

41
    Gol dla ŁKS-u!

Katastrofalny błąd Daniela, a także Lewandowskiego i miejscowi wychodzą na prowadzenie! JEWHEN RADIONOV otrzymał podanie od rywala na szesnastym metrze i płaskim uderzeniem wykorzystał prezent!

43
    Korner dla ŁKS-u.

44
    Margol ładnie złożył się do strzału z woleja na linii pola karnego, jednak strzelił prosto w jednego z rywali. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

45
    Jedną minutę do pierwszej części spotkania doliczył arbiter.

45+1
    Ładna indywidualna akcja Guzika zakończona celnym uderzeniem na bramkę rywali. Piłka szła jednak w sam środek i nie miał kłopotów z interwencją Daniel.

45+2

Do przerwy ŁKS prowadzi na własnym terenie z Olimpią Elbląg 1:0! Mecz był wyrównany, a o bramce zadecydował indywidualny błąd. Czy po przerwie przebudzą się przyjezdni? Wracamy za niecały kwadrans!
    Ukrainiec potwierdza wysoką dyspozycję:

46

46
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kop-Ostrowski, na boisku pojawia się Bojas.

48
    Kocot próbował przedrzeć się lewym skrzydłem pod pole karne rywali, ale został powstrzymany przez dwóch defensorów Olimpii.

49
    Margol próbował przelobować Daniela, ale ten był jednak zbyt dobrze ustawiony, aby dać się zaskoczyć.

50
    Dwukrotnie dobrym piąstkowaniem popisał się przed momentem golkiper Olimpii.

52
    Seria rzutów rożnych dla gospodarzy nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Od bramki wznowi grę golkiper przyjezdnych.

54
    Niecelne uderzenie na bramkę ŁKS-u z rzutu wolnego.

56
    Wymieniają się podaniami na połowie rywali gracze Olimpii, ale brakuje im pomysłu na rozmontowanie defensywy ŁKS-u.

58
    Zupełnie nie spieszy się teraz zawodnikom drużyny gospodarzy. Spokojne tempo budowania akcji.

59
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Kolosov.

60
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Pieczara, na boisku pojawia się Bryła.

60
    Ładne uderzenie Kocota z obrębu pola karnego, ale bez kłopotów broni jego strzał Daniel.

61
    Już zza linii końcowej dogrywał piłkę Szuprytowski, co nie uszło uwadze arbitra. Z piątego metra grę wznawia Kołba.

63
    Nieustannie walczą o doprowadzenie do remisu gracze Olimpii, jednak w dalszym ciągu rezultat nie ulega zmianie.

64
    Jakiegoś urazu doznał Kostyrka, który nie podnosi się z murawy.

65
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Kostyrka, na boisku pojawia się Pyrdoł.

66
    Margoł zdecydował się na strzał z trzydziestu metrów. Nie ma mowy o jakimkolwiek zagrożeniu pod bramką Olimpii.

67
    Dobrze zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej znajdował się Radionov.

67
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Kocot, na boisku pojawia się Gamrot.

68
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Szuprytowski, na boisku pojawia się Szmydt.

70
    Daniel bez kłopotów wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

71
    Zbyt lekkie uderzenie Pyrdoła i futbolówka ląduje w objęciach golkipera Olimpii.

73
    Bryła wystawiał się na wolną pozycję, ale Pyrdoł nie zdołał precyzyjnie do niego zagrać. Od autu grę wznawia ŁKS.

74
    Pyrdoł odegrał piłkę do Bryły na szesnasty metr, ale ten uderzył minimalnie niecelnie!

75
    Szybkie tempo gry obserwujemy obecnie w Łodzi. Gra przenosi się błyskawicznie spod jednej bramki pod drugą. Czy zakończy się to golem dla któregoś z zespołów?

76
    Gol dla Olimpii!

Przyjezdni doprowadzają do wyrównania! Świetne dogranie Kolosova piętą na dziesiąty metr do MATEUSZA SZMYDTA, który uderzenie w kierunku dłuższego słupka pokonał golkipera ŁKS-u!

79
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Guzik, na boisku pojawia się Maschera.

80
    Przed nami końcowe dziesięć minut tego pojedynku. Czy gospodarze rzucą się, aby ponownie wyjść na prowadzenie? A może do goście pójdą za ciosem? Czekają nas spore emocje!

81
    Pyciak nieszczęśliwie upadł na murawę i mieliśmy krótką przerwę w grze. Na szczęście z graczem ŁKS-u wszystko jest już w porządku i gramy dalej!

82
    Bojas zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale absolutnie nie sprawił golkiperowi gospodarzy tym strzałem żadnych kłopotów.

83
    Wrzutka w pole karne łodzian, ale nie było tam żadnego z zawodników Olimpii, który mógłby tę akcję wykończyć.

84
    Ależ było blisko! Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderzał Kolosov, ale trafił prosto w Kołbę!

85

Coś nieprawdopodobnego! ANTON KOLOSOV oddał zaskakujące uderzenie z obrębu szesnastki z dość ostrego kąta i Kołba skapitulował! Świetną asystą popisał się w tej akcji Stępień.

86
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Danowski, na boisku pojawia się Korkliniewski.

88
    Goście wznawiają grę od rzutu wolnego w środkowym sektorze boiska. Łodzianie nie grają teraz dobrego futbolu i mają kłopot z przejęciem futbolówki.

89
    Ostre starcie Bryły i Lewandowskiego, na szczęście żadnemu z nich nic się nie stało.

90
    Aż o pięć minut zostaje przedłużony ten pojedynek.

90+2
    Cały czas atakują przyjezdni! Gospodarze są totalnie oszołomieni, co starają się wykorzystać zawodnicy Olimpii.

90+4
    Rozumowski nieprzepisowo zaatakował Pyciaka i został ukarany żółtym kartonikiem.

90+5
    Widejko zagrał płaską piłkę do Gamrota, ale ten minimalnie spudłował z szesnastego metra!

90+5
    Golkiper Olimpii ukarany żółtym kartonikiem za opóźnianie gry.

90+6

Spotkanie właśnie dobiegło końca! Niespodzianka w Łodzi, ponieważ ŁKS prowadził do przerwy, a ostatecznie po raz pierwszy w tym sezonie notuje porażkę. Dziękuję za uwagę! (17:55:01)

Gole: 41. Radionov – 76. Szmydt, 85. Kolosov

Kartki:   16. Kop-Ostrowski (OLE), 90+4. Rozumowski (OLE), 90+5. Daniel (OLE)