Szczecin – Słomniki 3:4 (koniec) | Clearex – AZS Gdańsk 3:3 (koniec)
Clearex Chorzów
3:3 (3:0)
AZS UG Gdańsk
Niedziela 15.10.2017, 17:00 • Hala Sportowa, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 3

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 Clearex Chorzów podejmie AZS UG Gdańsk w ramach trzeciej kolejki Ekstraklasy Futsalu. Zapowiada się wyrówna walka drużyn, które obecnie w tabeli klasyfikują się w środkowej części tabeli z 3 punktami na koncie. Na chorzowskiej hali będziemy mieli okazję oglądać kilku reprezentantów Polski. W zespole Clearexu Chorzów: Mikołaja Zastawnika, Roberta Gładczaka, Tomasza Luteckiego, natomiast w zespole przyjezdnego teamu Wojciecha Pawickiego.

Clearex Chorzów po drugiej kolejce Ekstraklasy Futsalu plasuje się na 9. miejscu w tabeli. Gospodarze tego spotkania mają na swoim koncie 3 punkty, które zagwarantowali sobie dzięki zwycięstwu z Lex Kancelaria Słomniki 5:4. Chorzowianie nie poradzili sobie jednak tak dobrze w swoim pierwszym rozgrywanym meczu z obecnym liderem klasyfikacji Rekordem Bielsko-Biała, który zakończył się wynikiem 1:6. W trakcie dwóch rozegranych meczy gospodarze zdobyli łącznie 6 bramek przy stracie 10. Najlepszymi strzelcami pięciokrotnego mistrza Polski okazali się Tomasz Golly oraz Vadym Ivanov, którzy zdobyli dla swojego teamu po 2 bramki.

AZS UG Gdańsk przed spotkaniem z Clearex Chorzów zajmuje 7. miejsce w tabeli. Zespół również ma na swoim koncie 3 oczka po znaczącym zwycięstwie 8:4 z MKF Solnym Miastem Wieliczka. Goście nie zdołali jednak zdobyć punktów w starciu z Piastem Gliwice. W trakcie spotkania gdańszczanie nie zdołali zdobyć ani jednego gola kończąc mecz z wynikiem 0:6. Drużyna ma na swoim koncie 8 skutecznych strzałów oraz 10 straconych bramek. Najlepszym strzelcem zespołu z wynikiem 6 goli jest Maciej Osłowski, który zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu strzelców Ekstraklasy Futsalu.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 do naszej relacji.

1

0:15
    Mecz rozpoczynają gospodarze. Od razu wyprowadzają atak na bramkę Burglina.

0:30
    Maciej Mizgajski oddaje mocny strzał z bliskiej odległości. Furbolówka odbija się jednak od poprzeczki.

1:20
    Chorzowianie nie potrafią wyjść ze swojej połowy. W efekcie od autu grę wznowią goście.

2:20
    Maciej Mizgajski traci piłkę w środku pola. Po chwili goście wyprowadzają jednak zły atak.

3:00
    Ivanov oddaje mocny strzał na bramkę gości z środka boiska. Piłkę jednak wybija Wesserling.

4:05
    Do piłki w polu karnym gospodarzy dochodzi Poźniak. Podał do swojego partnera, który niecelnie uderza na bramkę.

5:00
    Osiński oddaje mocny strzał tuż obok bramki.

5:50
    Gospodarze wznowią grę od rzutu rożnego. Do piłki ustawionej w narożniku boiska podchodzi Robert Gładczak.

6:10
    Mocne uderzenie z prawego skrzydła reprezentanta naszego kraju Roberta Gładczaka. Jacek Burglin paruje jdnak piłkę przed siebie.

6:45
    Wracający na własną połowę boiska Tomasz Lutecki przewrócił swojego rywala. W efekcie mamy pierwszy faul w meczu.

7:00
    Świetną okazję miał Horbacz! Uderzył on mocno po ziemi z lewej strony boiska, ale golkiper gospodarzy ładnie odbija piłkę nogami!

7:05
    Wesserling poddaje do Mikołaja Krefta, który z woleja na bramkę! Futbolówka odbija się od poprzeczk i wychodzi w pole gry!

8:07
    Tomasz Golly był wyraźnie faulowany przez rywala tuż przed linią pola karnego. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

8:12
    Będzie rzut karny dla zespołu gospdoarzy po zagraniu ręką zawodnika gości!

8:15
    Gol dla Clearexu!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa GOLLY.

Bardzo szybko miejscowy zespół obejmuje prowadzenie w tym spotkaniu! Tomasz Golly pewnym uerzeniem w róg bramki pokonał Jacka Burglina!

9:00
    Warto w tym momencie podać liczbę akumulowanych przewinień po obu stronach. Jedno na koncie mają gospodarze, a trzy goście.

9:33
    Gospodarze wymieniają podania na własnej połowie. Później niezłą akcją popisał Gładczak i z jego strzałem nieźle poradził sobie Burglin!

10:00
    Za nami już dziesięć minut tego spotkania. Clearex Chorzów prowadzi 1:0 po celnym uderzeniu z rzutu karnego Tomasza Gollego.

10:32
    Gładczak ambitnie powalczył o piłkę na połowie rywali i odegrał ją do Segeta! Uderzenie tego drugiego z ogromnym trudem broni Jacek Burglin!

11:05
    Po ładnym dryblingu przy linii bocznej boiska okazję strzelecką miał Cyman! Wychodzący jednak z bramki Krzywicki popisał się dobrą interwencją!

11:19
    Vadym Ivanov mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale nie zamknął akcji Świtoń. Później z problemami strzał Poźniaka broni Krzywicki.

12:15
    Kapitalną okazję na podwyższenie wyniku miał Ivanov! Uderzył on jednak nad bramką po podaniu Łuszczka!

12:41
    Strzelcem bramki ROBERT ŚWITOŃ.

Bardzo skuteczni są dzisiaj miejscowi piłkarze! Po zagraniu Segeta sytuację sam na sam z bramkarzem bez większego trudu finalizował Robert Świtoń!

13:20
    Gospodarze starają się teraz dłużej utrzymać przy piłce na połowie rywali. Źle zgrywał ostatecznie futbolówkę Seget,

13:55
    Wojciech Pawicki stara się krótkimi podaniami wyprowadzić akcję swojego zespołu. Finalnie piłkę na aut wybił Maciej Mizgajski.

14:19
    Cyman nie miał szans w walce o górną piłkę z Mizgajskim. Później po szybkiej kontrze i zagraniu na pierwszy metr od Osińskiego nie trafia do bramki Cyman!

15:00
    Ależ sytuację zmarnował teraz Maciej Mizgajski! Otrzymał idealne podanie od Luteckiego i skiksował na czwartym metrze.

15:36
    Krzywicki zdołał teraz złapać futbolówkę w boisku i tym samym gospodarze wyprowadzić mogą ofensywną akcję.

15:51
    Poźniak był faulowany na dziesiątym metrze przez wracającego na własną połowę boiska Tomasza Gollego.

15:53
    Potężnie huknął z rzutu wolnego Poźniak! Piłka ostatecznie trafiła w słupek bramki Krzywickiego! Ogromne szczęście mieli gracze miejscowego teamu!

16:12
    Bardzo dobre podanie na prawej stronie otrzymał Wiśniewski, ale w decydującym momencie nie zdecydował się na oddanie strzału.

16:45
    To już ostatnie fragmenty pierwszej połowy spotkania w tyskiej hali sportowej. Ofensywną akcję kreują przyjezdni piłkarze.

17:14
    Na chwilę obecną gospodarze mają na koncie trzy przewinienia. Ich rywale popełniali faule jeden raz więcej.

17:20
    Świetne dogranie na lewej stronie boiska otrzymał Kreft! Uderzał z dość ostrego kąta, a Bartłomiej Krzywicki paruje piłkę przed siebie!

18:06
    Strzelcem bramki MARIUSZ SEGET.

Ależ ładną akcję wyprowadzili teraz miejscowi piłkarze! Idealne podanie w pole karne posłał Robert Gładczak, a momentalnie po przyjęciu techniczny strzał w róg bramki oddał Seget! Golkiper gości nie miał szans na skuteczną interwencję!

18:06
    Timeout dla gości.

18:27
    Sędzia słusznie odgwizdał rzut wolny pośredni dla gości. Nieprzepisowo przetrzymał piłkę między nogami Seget.

19:00
    Do końca pierwszej połowy pozostało już jedynie sześćdziesiąt sekund. Oba teamu mają na koncie po cztery faule.

19:20
    Maciej Mizgajski sygnalizował sędziemu, że był uderzony przez rywala w twarz. Sędzia jednak puścił grę, a goście wyprowadzili niezłą akcję. Zmuszony do interwencji został Krzywicki.

20

To już koniec pierwszej połowy spotkania. Clearex Chorzów prowadzi 3:0 z AZS UG Gdańsk. Bramki zdobywali jak do tej pory Golly, Świtoń oraz Seget. Goście również stworzyli sobie kilka świetnych okazji strzeleckich, ale nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Krzywickiego. Liczymy, że w drugiej połowie również będziemy oglądać sporo ładnych akcji i jeszcze więcej bramek.

21

20:15
    Tym razem grę od środka boiska wznawiają przyjezdni piłkarze. Tracą jednak piłkę w dość prosty sposób.

20:44
    Grę od autu za moment wznowi Wojciech Pawicki. Po chwili ten sam zawodnik oddaje bardzo niecelne uderzenie zza pola karnego.

21:10
    Gospodarze wymieniają podania w środku boiska. Umiejętnie jednak zdołał Pawicki nabić stojącego w pobliżu rywala.

21:28
    Robert Gładczak po bardzo szybkiej akcji na lewej stronie boiska uderzył mocno w krótki róg bramki, ale chybił celu.

22:08
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki MATEUSZ CYMAN.

Goście zdobywają pierwszą bramkę w tej rywalizacji! Mateusz Cyman wykorzystał nieporadność defensorów Clearexu Chorzów i mocnym strzałem z półobrotu pokonał Krzywickiego!

22:44
    Goście wyraźnie złapali wiatr w żaglach. Starają się przyspieszyć grę w środku pola, ale ostatecznie strzał Wiśniewskiego został zablokowany.

23:16
    Kreft był faulowany przez jednego z rywali w pobliżu pola karnego Clearexu! Będzie rzut wolny dla przyjezdnego teamu!

23:18
    Strzelcem bramki MATEUSZ WESSERLING.

No i mamy bramkę kontaktową w tym meczu! Potężnie z rzutu wolnego huknął Mateusz Wesserling i piłka odbiła się od zawodnika ustawionego w murze, a później wpadła do siatki!

23:47
    Nieźle zakręcił rywalem w tej sytuacji Tomasz Lutecki. Finalnie jednak jego uderzenie z narożnika pola karnego nie zmierzało w światło bramki.

24:19
    Świetne podanie otrzymał od Segeta rozpędzony Mizgajski, jednak nie opanował on piłki na linii pola karnego.

24:44
    Tomasz Lutecki sugerował sędziemu, że był faulowany przez rywala. Sławomir Steczko puścił jednak grę, a później Mateusz Wesserling nie zdołał pokonać bramkarza rywali po składnej akcji!

25:00
    Gra w drugiej połowie jest zdecydowanie bardziej wyrównana. Goście potrafią teraz skuteczniej atakować bramkę Krzywickiego.

25:16
    Ładnie opanował piłkę na skrzydle Seget i zgrał ją do Luteckiego! Ten uderzył zza pola karnego i na raty musiał interweniować Jacek Burglin!

26:12
    Piłkę na dziewiątym metrze otrzymał Wojciech Pawicki i huknął bez namysłu. Sporo chybił grający trener zespołu gości.

26:33
    Żółtą kartkę otrzymuje Horbacz (AZS UG Gdańsk).

26:50
    Szymon Łuszczek odebrał piłkę rywalowi w środku boiska, a później kapitan zespołu gospodarzy był wyraźnie faulowany.

27:00
    Po jednej znakomitej okazji miały oba teamy! Najpierw Tomasz Golly przegrał pojedynek z Burglinem, a później kapitalną obroną wykazał się Krzywicki przy uderzeniu Pawickiego!

27:38
    Osiński nie zdołał rozegrać dwójkowej akcji na prawym skrzydle. Później Seget fauluje rywala. W przewinieniach mamy stan 2:1.

27:52
    Szarżującego Mikołaja Krefta fauluje Robert Gładczak i gracz Clearexu otrzymał żółtą kartkę.

28:00
    Gospodarze mają na koncie już trzy przewinienia. Ich rywale w drugiej odsłonie faulowali zaledwie jeden raz.

28:41
    Świetną akcję mieli miejscowi piłkarze na zdobycie bramki. ostatecznie potężne uderzenie z prawego skrzydła Gładczaka minęło światło bramki.

29:10
    Starają się dłużej utrzymywać przy piłce goście. Teraz gracz tego teamu starał się nieco wymusić faul i futbolówkę przejmują chorzowianie.

29:42
    Ależ zmarnował tą sytuację Kreft! Gdańszczanie wychodzili z kontrą trzech na jednego, a nie zdołali oddać nawet strzału!

30:00
    Horbacz ładnym strzałem z powietrza starał się trafić do bramki, ale wyraźnie chybił. Po chwili ładnie głową piłkę zgrywał Golly, a fatalnie z bliska spudłował Świtoń!

30:19
    Vadym Ivanov szukał Roberta Świtonia w polu karnym AZS-u UG. Ostatecznie jednak młodszy zawodnik nie zdołał zamknąć akcji.

30:38
    Strzelcem bramki MATEUSZ CYMAN. Asysta Horbacz.

Kolejny raz jesteśmy świadkami kapitalnego meczu w chorzowskiej hali sportowej! Wojciech Pawicki pięknie mijnał kolejnych rywali i dograł do Horbacza! Ten uderzał niezbyt dobrze na bramkę, ale w ostatniej chwili zdołał zamknąć akcję na dalszym słupku Cyman i doprowadził do wyrównania!

31:19
    Chorzowianie zdecydowali się zagrać odważniej. Zamknęli rywali na ich połowie boiska i szukają swoich okazji strzeleckich.

31:40
    Mizgajski ładnym podaniem znalazł Gładczaka na szóstym metrze, a reprezentant Polski fatalnie chybił w prostej sytuacji.

32:10
    Ależ mieliśmy teraz ciężką do oceny sytuację! Jacek Burglin ucierpiał w starciu z rywalem, a chorzowianie kontynuowali grę! Gładczak ostatecznie mocnym strzałem trafił w słupek i dopiero później sędziowie przerwali grę!

32:31
    Ładną akcję wyprowadzili środkiem pola przyjezdni piłkarze. Ostatecznie strzał z ostrego kąta Wiśniewskiego wybronił Krzywicki.

33:02
    Seget ładnym podaniem na siódmym metrze obsłużył partnera z drużyny! Lutecki chybił jednak potężnym strzałem!

33:10
    Teraz było groźnie pod drugim polem karnym. Poźniak ładnie minął rywali na prawym skrzydle i huknął na bramkę, ale nie zdołał zaskoczyć golkipera Clearexu.

34:05
    Mateusz Omulak pojawił się na boisku w zespole gospodarzy. Przejął on w tej sytuacji piłkę na połowie rywali, ale później jego strzał został zablokowany.

34:15
    Ładnym podaniem obsłużony został na lewym skrzydle kapitan gospodarzy. Bez zastanowienia zagrał on na czwarty metr, ale nikt nie zamknął akcji.

34:17
    Mateusz Wesserling pociągał za koszulkę rywala i w efekcie obejrzał żółtą kartkę.

34:28
    Kapitalną okazję strzelecką miał Poźniak! Nabrał on ładnym zwodem Łuszczka, a później technicznie uderzył z linii pola karnego! Piłka odbiła się jednak tylko od poprzeczki!

35:00
    Do końca spotkania pozostało już jedynie pięć minut. Gospodarze mają na koncie trzy faule, a ich rywale dwa.

35:18
    Świetną okazję na zdobycie bramki miał Vadym Ivanov! Jego uderzenie po ziemi z linii pola karnego wybronił kapitalnie Burglin!

36:11
    Cudownie obsłużony podaniem został w polu karnym Mateusz Cyman, ale nie opanował on w odpowiednim momencie futbolówki.

36:35
    Mateusz Cyman fauluje ładnie zastawiającego futbolówkę Mariusza Segeta. Goście popełnili w tej połowie trzeci faul.

37:15
    Gospodarze w jednej akcji oddali trzy uderzenia na bramkę. Szczególnie na uwagę zasługuje ostatni strzał Mizgajskiego, ale jego główka przeleciała obok bramki.

37:30
    Timeout dla gospodarzy.

38:01
    Vadym Ivanov był faulowany przez zawodnika gości na własnej połowie boiska. Oba teamy mają po cztery faule na koncie.

38:20
    Tomasz Lutecki otrzymał ładne podanie po linii bocznej, jednak jego uderzenie z dość ostrego kąta przeleciało obok bramki.

39:00
    To już ostatnia minuta tego spotkania. Ofensywną akcję wyprowadzają miejscowi piłkarze, ale tracą futbolówkę.

39:12
    Piąte przewinienie popełnili zawodnicy przyjezdnego teamu. Każdy kolejny faul będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

To już koniec tego spotkania w chorzowskiej hali sportowej. Gospodarze ostatecznie tylko remisują z AZS UG Gdańsk 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj Golly, Świtoń oraz Seget. Z kolei trafienia dla gości notowali Cyman (dwie) oraz Wesserling. Z pewnością bardziej ten punkt będzie zadowalał gości, którzy w tym meczu przegrywali już 0:3. Podopieczni Mirosława Miozgi z kolei rozegrali już kolejny z rzędu thriller przed własną publicznością.

Dziękujemy już Państwu serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (18:39:34)

Patrycja Prucia

Gole: 9. Golly (kar.), 13. Świtoń, 19. Seget (Gładczak) – 23. Cyman, 24. Wesserling, 31. Cyman (Horbacz)

Kartki:   28. Gładczak (CHZ) – 27. Horbacz (GDA), 35. Wesserling (GDA)

Clearex Chorzów: Krzywicki (Puzio) – Gładczak, Seget, Mizgajski, Lutecki – Zdunek, Omylak, Łuszczek, Świtoń, Ivanov.
    AZS UG Gdańsk: Burglin (Sasiak) – Cyman, Pawicki, Horbacz, Poźniak – Osiński, Kreft, Osłowski, Olszewski, Wesserling, Wiśniewski.

Pierwszy:Sławomir Steczko (Kraków)
    Drugi:Andrzej Śliwa (Pińczów)
    Czasowy:Marcin Rosołek (Bytom)