AZS UŚ – Rekord 1:5 (koniec)
AZS UŚ Katowice
1:5 (0:1)
Rekord Bielsko-Biała
Środa 25.10.2017, 20:00 • Hala Sportowa, Katowice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 3

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Już w najbliższą środę będziemy świadkami zaległego spotkania trzeciej kolejki Futsal Ekstraklasy. Rekord Bielsko-Biała zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z AZS UŚ Katowice. Faworytem tego meczu są zdecydowanie goście, którzy póki co wygrali wszystkie swoje mecze w tym sezonie. Gospodarze jednak zawsze na własnej hali pokazują charakter i z pewnością nie inaczej będzie w środowy wieczór. Liczymy więc na wspaniałe emocje, sporą liczbę bramek i fascynujące futsalowe widowisko!

AZS UŚ Katowice:

Zespół ten nie zaliczy początku sezonu do udanych. W trzech spotkaniach Akademicy zdobyli zaledwie trzy oczka i zajmują dopiero dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Bilans bramkowy katowiczan również nie jest imponujący (5:10). W poprzedniej kolejce podopieczni Pawła Machury przegrali na wyjeździe z Lex Kancelarią Słomniki 1:4. Jedyną bramkę dla teamu z Katowic zdobył Jacek Hewlik. Najskuteczniejsi gracze tej drużyny mają również na koncie po jednej zdobytej bramce.

Rekord Bielsko-Biała:

Mistrzowie Polski w ostatnich tygodniach odpadli z rozgrywek UEFA Futsal Cup i mogą się skupić na grze w polskiej Futsal Ekstraklasie. Aktualnie idzie im bardzo dobrze i wygrali wszystkie swoje mecze. Bilans bramkowy graczy Andrzeja Szłapy jest również niezwykle korzystny (29:5). W ostatnim meczu ligowym Rekordziści gładko pokonali Red Dragons Pniewy 10:3. Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek jest Paweł Budniak. Zawodnik z Bielska-Białej ma na koncie aż osiem trafień.
    Ważna informacja dla środowiska polskiego futsalu:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą środę o godzinie 20:00 do naszej relacji!

Składy obu ekip:

AZS UŚ Katowice: Brzenk (Bednarczyk, Gruszczyński) – Musiał, Salisz, Hewlik, Pękala – Jasiński, Szczurek, Wojtyna, Kmiecik, Cygnarowski, Haase.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Bondar, Popławski, Marek, Budniak – Surmiak, Biel, Gąsior, Franz, Cichy, Bondar, Kubik, Janovsky, Seidler.

Pierwszy: Grzegorz Wiercioch (Knurów)
    Drugi: Damian Jaruchiewicz (Knurów)
    Czasowy: Piotr Koloczek (Zabrze).

1

0:10
    Mecz rozpoczynają od środka boiska miejscowi piłkarze. Salisz oddaje jednak uderzenie z dalszej odległości wprost w bramkarza gości.

0:44
    Ładne podanie posyła Jacek Hewlik w kierunku Musiała. Ten został jednak w porę uprzedzony przez wracającego Popławskiego.

1:01
    Po wrzuceniu piłki z rzutu rożnego ładnie do strzału z powietrza złożył się Jacek Hewlik, ale nieznacznie chybił celu. Po chwili ten sam zawodnik niecelnie przymierzył po indywidualnej akcji.

1:33
    Paweł Budniak dostał dobre podanie w polu karnym od Popławskiego. Świetnym wślizgiem zatrzymał go jednak Hewlik, a Pękala wybił daleko futbolówkę.

1:43
    Pierwsza niezła okazja dla gospodarzy w tym meczu! Jacek Hewlik mocno uderzył zza pola karnego i świetna interwencja Nawrata ratuje gości!
    Uderzenie Jacka Hewlika

2:00
    Teraz przed jeszcze lepszą okazją był były zawodnik Gwiazdy Ruda Śląska! Otrzymał Hewlik idealne podanie w polu karnym, ale przegrał pojedynek z bramkarzem przyjezdnego teamu!

2:16
    Tomasz Szczurek zwodem minął Franza przy linii bocznej boiska, ale przy próbie oddania strzału wybił mu piłkę spod nóg Popławski.

3:00
    Bielszczanie starają się uspokoić swoją grę, ale ostatecznie niecelnie do przodu zagrywa Kubik. Później błąd przy wznowieniu popełnił Brzenk.

3:22
    Idealne podanie od Nawrata otrzymał na linii pola karnego Seidler, ale jego strzał z woleja minął słupek bramki Krystiana Brzenka!

3:40
    Katowiczanie byli niezwykle bliscy trafienia do siatki! Po podaniu z prawego skrzydła strzelał Jędrzej Jasiński, ale piłka trafiła jedynie w słupek!

4:01
    Świetne wejście na boisko zanotował doświadczony Jasiński. Tym razem huknął zza pola karnego i Nawrat nie dał się zaskoczyć!

4:22
    Akcja za akcją na początku tego spotkania w Katowicach! Błąd Jędrzeja Jasińskiego w polu karnym próbował wykorzystać Seidler, ale jego strzał z czwartego metra ofiarnie broni golkiper gospodarzy!

4:33
    Tym razem miejscowi piłkarze ładnie wyprowadzili kontratak. Jasiński dogrywa na prawą stronę do Szczurka, a jego płaski strzał broni Nawrat!

4:39
    Prosty błąd przytrafił się w tej sytuacji Brzenkowi. W niegroźnej sytuacji zagrywa on piłkę ręką poza obrębem własnego pola karnego.

4:39
    Krystian Brzenk nabawił się w tej sytuacji urazu. Za moment na boisku zamelduje się Bednarczyk, a grę od rzutu wolnego wznowią goście z Bielska-Białej.

4:40
    Dobre wejście zanotował Bednarczyk! Mocne uderzenie z rzutu wolnego posłał Seidler, ale odpowiednią interwencją popisał się bramkarz miejscowych.

5:03
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki OLEKSANDR BONDAR.

No i goście wychodzią na prowadzenie dość szybko w tym meczu! Mocne uderzenie z bocznej strefy boiska posłał Paweł Budniak i piłkę przed siebie odbił Bednarczyk! Na trzecim metrze najlepiej zachował się Bondar, który trafił do siatki!
    Gol Oleksandra Bondara

5:46
    AZS UŚ Katowice stara się wyprowadzić akcję z własnej połowy boiska. Goście jednak stosują wyższe podejście pressingiem.

6:15
    Jacek Hewlik dość szczęśliwie minął Artura Popławskiego, ale później fatalnie zagrywał do Musiała w szybkiej akcji.

6:51
    Hewlik i Salisz wzięli w kleszcze Pawła Budniaka. Po tym przewinieniu gospodarze mają na koncie dwa przewinienia.

6:52
    Artur Popławski zderzył się w tej sytuacji z Krzysztofem Saliszem. Obaj zawodnicy wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.
    Zderzenie Popławskiego i Salisza

6:52
    Krzysztof Salisz schodzi z boiska i najwyraźniej nie jest już w stanie grać. Zawodnik ten potrzebuje dalszej pomocy medyków. Z kolei Popławski wygląda nieco lepiej i być może wejdzie jeszcze na boisko.

7:00
    Sporo miejsca miał na prawej stronie boiska Oleksandr Bondar. Po przyjęciu momentalnie uderzył on na bramkę, ale broni nogami Bednarczyk.

7:55
    Katowiczanie przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce na połowie Rekordu. Finalnie Jasiński założył nawet siatkę swojemu rywalowi, ale później futbolówkę przejął Nawrat.

8:09
    Z autu zagrywa piłkę Budniak i z niemal połowy boiska potężnie huknął Bondar. Ukrainiec nie zaskoczył jednak w tej sytuacji golkipera gospodarzy.

8:29
    Rekordziści wznawiają grę od rzutu rożnego. Po jego wykonaniu mamy uderzenie Kubika, jednak były gracz Portowców został zablokowany.

9:05
    Tym razem przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Rafał Franz. Jego techniczny strzał z prawego skrzydła minął jednak światło bramki.

9:13
    Mateusz Bednarczyk zalicza niezłe interwencje po wejściu na boisko. Znowu broni on udanie strzał zza pola karnego Seidlera.

10:00
    Połowa tej części gry już za nami. Goście z Bielska-Białej są na prowadzeniu po trafieniu Oleksandra Bondara.

10:26
    Timeout dla gospodarzy.

10:43
    Haase ładnie przejął piłkę w środku pola, a później popędził z indywidualnym rajdem! Ostatecznie wszystko faulem przerwał Franz.

11:15
    Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Sławomir Pękala. Piłka po rykoszecie przeleciała tuż obok bramki gości.

11:56
    Bardzo długo szybkie podania na połowie rywali wymieniali goście, ale finalnie za plecy Seidlera zagrywał dryblujący Kubik.

12:03
    Katowiczanie wyprowadzili niezłą akcję. Ostatecznie jednak zdołał Artur Popławski wygarnąć piłkę spod nóg Cygnarowskiego.

12:45
    Tomasz Szczurek zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

13:07
    Bednarczyk wybija piłkę na połowę rywali, a tam futbolówkę przejmuje Popławski. Po wyprowadzonej akcji Rekordzistów mamy zablokowany strzał Marka i korner dla gości.

13:38
    Katowiczanie skupili się teraz na głębokiej grze w defensywie. W międzyczasie Krystian Brzenk jest wywożony przez pogotowie z hali sportowej.

14:02
    Miejscowy team od dłuższego czasu zmuszony jest do gry w obronie. Tym razem piłkę tuż przed bramką wybija spokojnie Szczurek.

14:19
    Michał Marek zagrywa piłkę ręką przy linii bocznej boiska. W efekcie oba teamy mają na koncie po dwa przewinienia.

15:00
    Do końca pierwszej połowy pozostało już tylko pięć minut. Świetną kontrę wyprowadzili w tym momencie gospodarze! Po zagraniu na wolne pole strzał w róg bramki oddał Kamil Musiał, ale efektowną paradą popisał się Nawrat!
    Zmarnowana szansa Kamila Musiała

15:33
    Znowu mamy typową wymianę ciosów. Seidler starał się uderzyć z lewego skrzydła i piłkę na korner paruje Bednarczyk. Mógł on jednak w tej sytuacji dogrywać do lepiej ustawionego Franza.

15:44
    Znowu Bartłomiej Nawrat popisał się cudownym refleksem! Ładnie zza pola karnego uderzył Jacek Hewlik, a golkiper gości paruje futbolówkę na korner!

16:09
    Timeout dla gości. Za moment goście wznowią grę od rzutu wolnego, gdyż wcześniej na ósmym metrze faulowany był Rafał Franz.

16:15
    Przyjezdny team źle wykonał ten rzut wolny. Szansę na wyprowadzenie kontr mieli gospodarze, ale stracili piłkę w ofensywie.

17:05
    Michał Kubik dość łatwo poradził sobie z Jakubem Haase. Po jego mocnym uderzeniu w krótki róg bramki zmuszony do interwencji został golkiper AZS-u.

17:18
    Wojtyna fauluje przy linii bocznej boiska rozpędzonego Popławskiego. Cztery faule na koncie mają już gospodarze.

17:58
    Cóż za szansa dla gospodarzy! Po świetnym zagraniu po linii Jasińskiego w kierunku Cygnarowskiego, ten uderzył z ostrego kąta i piłka trafiła jedynie w słupek!
    Zmarnowana okazja Michała Cygnarowskiego

18:19
    Akademicy z Katowic wykonywali trzy rzuty rożne z rzędu, ale ostatecznie piłka uciekła Wojtynie za linię boczną boiska.

18:22
    Daniel Wojtyna zdecydował się na indywidualną akcję środkiem pola i na dziesiątym metrze faulował go Popławski.

18:44
    Bardzo dobrze dysponowani są dzisiaj gracze Pawła Machury! Tym razem strzałem z półobrotu starał się zaskoczyć bramkarza Jasiński, ale świetnie interweniuje Nawrat!

19:30
    To już ostatnie fragmenty pierwszej odsłony spotkania. Goście starają się grać do końca i konstruują akcję w ataku pozycyjnym. Zgranie piłki Budniaka i starał się zaskoczyć uderzeniem głową golkipera rywali Bondar!
    Próba Bondara

19:55
    Piąte przewinienie miejscowego teamu. Nic nie wynikło jednak z tego stałego fragmentu gry dla Rekordzistów.

20

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. AZS UŚ Katowice przegrywa 0:1 z Rekordem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę jak do tej pory zdobył Oleksandr Bondar. Trzeba przyznać, że mało kto spodziewał się dzisiaj tak wyrównanego spotkania. Oba zespoły stworzyły sobie kilka znakomitych okazji, ale wybornie dysponowani są obaj golkiperzy. Na uwagę zasługują również groźnie wyglądające urazy zawodników AZS UŚ Krzysztofa Salisza oraz Krystiana Brzenka. Liczymy na szybki powrót do zdrowia obu graczy. Niebawem wznowimy grę w drugiej części meczu!

21

20:10
    Rozpoczynamy drugą połowę tego spotkania. Od środka boiska grę rozegrali przyjezdni gracze, ale Kubik zagrywa finalnie źle z prawego skrzydła.

20:40
    Strzelcem bramki JAN JANOVSKY.

Ależ szybko po przerwie prowadzenie podwyższają goście! Po szybkiej kontrze ładnie na skrzydle zachował się zawodnik Rekordzistów i dograł piłkę spod linii końcowej do wbiegającego na szóstym metrze Janovsky'ego! Kapitan gości pewnym strzałem skierował futbolówkę do siatki!
    Gol Janovskiego

21:03
    Jędrzej Jasiński przegrał pojedynek biegowy z Rafałem Franzem, a później faulował gracza gości. W efekcie gospodarze mają na koncie pierwsze przewinienie po przerwie.

21:49
    Rafał Franz obrócił się z piłką w polu karnym rywali, ale zaskakująco nie zdecydował się na strzał z czterech metrów! Odegrał piłkę do Kubika, a z bombą tego gracza poradził sobie Bednarczyk!

22:23
    Goście stwarzają po przerwie zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich od rywali z Katowic. Miejscowi skupili się na defensywie.

22:39
    Haase niezbyt rozsądnie zagrywał piłkę do będącego pod kryciem Musiała, a ten bez zastanowienia wybił futbolówkę na aut.

23:17
    Miejscowi piłkarze utrzymują się przez dłuższy czas w posiadaniu piłki, ale mają problem ze stworzeniem sytuacji strzeleckiej.

23:38
    Rekord Bielsko-Biała wznowi za moment grę od autu. Po próbie lobowania Marka łapie ostatecznie futbolówkę Bednarczyk.

24:15
    Musiał stracił piłkę na własnej połowie, a potem pociągał za koszulkę rywala. Sędzia nie dał mu jednak napomnienia w tej sytuacji.

24:39
    Bardzo długo piłkę między rywalami holował Jacek Hewlik, ale ostatecznie stracił ją w starciu z Popławskim.

25:00
    Po sporym chaosie w środkowej strefie boiska wszystko wyjaścia wybiciem piłki na wślizgu Artur Popławski.

25:37
    Cygnarowski wznawiał grę od rzutu rożnego i później mamy uderzenie Wojtyny. Piłka po rykoszecie wychodzi na kolejny korner.

26:06
    Kompletnie nie zrozumieli się na lewym skrzydle Jasiński oraz Szczurek. W efekcie grę od własnej bramki wznowi za moment Nawrat.

26:36
    Rafał Franz zwleka z wyprowadzeniem ataku. Po chwili, gdy katowiczanie nieco przemieścili się do przodu, wyprowadził akcję, której efektem był korner.

27:18
    Rafał Franz ładnym zwodem minął Sławomira Pękale, ale później niecelnie zagrywał on w kierunku prawego skrzydła.

27:21
    Faulowany przez rywala na lewym skrzydle był Kamil Musiał. Po wznowieniu gry przez Pękale gospodarze wywalczyli korner.

28:00
    Kolejna już w tym meczu koronkowa akcja gości! Ostatecznie Jan Janovsky uderzał z ósmego metra, a piękną obroną popisał się Bednarczyk!
    Piękna obrona Bednarczyka

28:25
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK.

Kompletnie pogubili się w defensywie miejscowi piłkarze! Finalnie do piłki przed polem karnym dopadł Michał Kubik i celnym strzałem w róg bramki pokonał bezradnego Bednarczyka!

28:37
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK.

Katastrofalnie grają teraz miejscowi. Tracą kolejny raz piłkę jeszcze na własnej połowie boiska i wykorzystują to Rekordziści! Po świetnej akcji na prawej stronie i dobrym dograniu do siatki strzałem z najbliższej odległości trafia Budniak!

28:37

29:00
    AZS UŚ Katowice rozgrywa swoje akcje z lotnym bramkarzem. W tej roli pojawił się na boisku Michał Cygnarowski. W dodatku na parkiecie zameldował się Kmiecik.

29:25
    Kolejny raz fatalnie w obronie zagrali gospodarze. Nie zdołał wykorzystać tego Michał Marek, który nie opanował futbolówki w polu karnym miejscowego teamu.

29:48
    Mateusz Bednarczyk nie schodzi poniżej wysokiego poziomu! Wybronił on teraz w kapitalnym stylu uderzenie z powietrza Artura Popławskiego!
    Zmarnowana szansa Artura Popławskiego

30:00
    Do końca spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. Raczej nic już nie jest w stanie odebrać kompletu oczek gościom z Bielska.

30:27
    Po długo rozgrywanej akcji z lotnym bramkarzem na strzał z lewego skrzydła zdecydował się Jacek Hewlik. Piłka przelatuje jednak wysoko nad bramką.

31:02
    Idealne podanie na prawym skrzydle otrzymał Artur Popławski. Najpierw z jego technicznym uderzeniem poradził sobie Bednarczyk, a później dobitkę z linii bramkowej wybija Wojtyna!

31:25
    Kompletnie nie potrafią poradzić sobie z pressingiem bielszczan gospodarze. Przejmują goście piłkę w środku boiska, a Paweł Budniak uderza tuż obok pustej bramki.

32:11
    Wydawało się, że Łukasz Biel skierował piłkę do bramki i podwyższył prowadzenie, jednak sędziowie uznali, że piłka wcześniej opuściła boisko. Gospodarze wznowią grę od autu.

32:59
    Kolejny raz Jędrzej Jasiński popełnia przewinienie na Rafale Franzu. Gospodarze mają na koncie trzy przewinienia w tej połowie meczu.

33:16
    Jakub Haase uderzał z dość ostrego kąta, ale wyraźnie chybił celu. Później niecelnie zza pola karnego huknął Kamil Musiał.

33:59
    Popisowa akcja Seidlera i Franza! Ten drugi idealnie dogrywa piłkę przed bramkę do partnera z drużyny, ale Seidler fatalnie spudłował!

34:19
    Tym razem Seidler doznał urazu w momencie oddania strzału. Chwilowo zawodnik ten opuszcza pole gry.

34:54
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Strzelcem bramki KAMIL KMIECIK.

Gospodarze zdobywają swoją pierwszą bramkę w tym meczu! Kamil Kmiecik zmienił tor lotu piłki uderzonej wcześniej sprzed pola karnego i zaskoczył bezradnego w tej sytuacji Nawrata!
    Gol Kamila Kmiecika

35:00
    Gsopodarze momentalnie mogli trafić po raz drugi! Nie zdołał jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z Nawratem rozpędzony Kmiecik!

35:10
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ NAWRAT.

Golkiper przyjezdnego teamu bez zastawnowienia po przejęciu piłki we własnym polu karnym uderzył w kierunku bramki rywali! Nic nie zdołał zaradzić gracz AZS UŚ Katowice, gdy piłka wpadała do siatki Akademików!

35:33
    Świetna okazja dla miejscowych! Przedarł się na prawym skrzydle Jacek Hewlik i jego mocne uderzenie po ziemi kapitalnie broni nogami Nawrat!

36:24
    Zmiana w bramce przyjezdnego teamu. Doświadczonego Bartłomieja Nawrata zmienia na ostatnie minuty Michał Kałuża.

36:43
    Dwójkowa akcja gości w ostatnich minutach meczu! Michał Marek dograł futbolówkę na siódmy metr do Bondara, a uderzenie doświadczonego zawodnika wybił z linii bramkowej zawodnik Akademików!
    Zmarnowana szansa Bondara

37:10
    Powoli zbliżamy się do zakończenia tego meczu. Rekord Bielsko-Biała przy takim wyniku awansuje na pierwsze miejsce w tabeli.

37:16
    Michał Marek przejął piłkę na połowie katowiczan i potężnie huknął z dalszej odległości. Z problemami interweniuje golkiper miejscowych.

38:00
    Kolejną akcję z lotnym bramkarzem wyprowadzać będą gospodarze. Już jeden raz pomogło im to w zdobyciu bramki.

38:26
    Kamil Kmiecik starał się uderzać z trudnej pozycji na wślizgu. Piłka po nogach jednego z rywali wyszła na rzut rożny.

39:00
    Przed nami ostatnia minuta tej rywalizacji. Gospodarze konstruują długą akcję w ataku pozycyjnym z lotnym bramkarzem. Znowu futbolówkę w polu karnym otrzymał Kamil Kmiecik i jego techniczne uderzenie broni Michał Kałuża!
    Kolejna próba Kamila Kmiecika

39:12
    W końcówce jeszcze swoje okazje mają miejscowi piłkarze. Zbyt długo Daniel Wojtyna zwlekał z oddaniem strzału, ale finalnie jego próba trafiła jedynie w słupek!

39:30
    Goście jeszcze mieli szansę na wyprowadzenie ofensywnej kontry. Poi zagraniu Biela nie zdołał zakoczyć lotnego bramkarza zawodnik z Bielska.

To już koniec tego meczu. AZS UŚ Katowice przegrywa wyraźnie na własnym obiekcie 1:5 z Rekordem Bielsko-Biała. Gospodarze byli równorzędnym rywalem dla wyżej notowanych rywali jedynie w pierwszej części spotkania. Wtedy jedyną bramkę zdobył Oleksandr Bondar. Po przerwie przewaga Rekordzistów jeszcze się powiększyła i trafienia zanotowali: Jan Janovsky, Michał Kubik, Paweł Budniak oraz Bartłomiej Nawrat. Honorowa bramka dla gospodarzy padła po strzale Kamila Kmiecika.

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:45:02)