Stal M. – Stomil 1:3 (koniec) | Zagłębie S. – Ruch 2:1 (koniec)
Stomil Olsztyn
Piątek 03.11.2017, 18:00 • Stadion MOSiR, Mielec • Fortuna 1 Liga • 16. kolejka

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00 i będziemy informować o zmianach stanu..
    Stomil spróbuje zapunktować w Mielcu!

Stomil Olsztyn to absolutnie najgorzej grający na wyjeździe klub w Nice I lidze. Dotychczas poza stadionem przy Piłsudskiego zdobył punkt z możliwych 24. Tydzień temu nie zagrał z Wigrami Suwałki i zleciał na przedostatnie miejsce w tabeli. Za olsztynianami pozostaje wyłącznie Ruch Chorzów.
    Stal zremisowała poprzedni mecz!

Stal Mielec plasuje się na 6. lokacie w Nice I lidze ze stratą pięciu punktów do miejsca premiowanego awansem. Czasu na zredukowanie tej różnicy przed końcem piłkarskiej jesieni zostało niewiele. Tydzień temu podopieczni Zbigniewa Smółki zremisowali bezbramkowo z Drutex-Bytovią.

Będziemy informować o zmianach w meczu Stali Mielec ze Stomilem Olsztyn. Drużyna z Podkarpacia spróbuje zbliżyć się do miejsc premiowanych awansem. Pierwszy gwizdek Mariusza Korpalskiego w piątek o godzinie 18.
    Jedenastka Stali Mielec!

Wybrańcy trenera Stomilu!

Stal Mielec: Majecki – Sadzawicki, Kiercz, Grodzicki, Leandro – Banaszewski, Janota, Marciniec, Getinger, Cholewiak – Djermanović.

Rezerwowi: Strączek – Przystalski, Swędrowski, M. Gancarczyk, P. Lech, Górka, Misztal.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Baranowski, Gamakow, Ziemann – Pi. Głowacki, Biedrzycki, G. Lech, Ramirez, Tanczyk – Siemaszko.

Rezerwowi: Leszczyński – Mętlicki, Mikołajewski, Sołowiej, Zając, Dzięcioł, Karankiewicz.

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

1

10
    Początek zdominowany przez gospodarzy. Bramkarz Piotr Skiba musiał już raz ratować Stomil Olsztyn przed stratą gola. Przyjezdni chcą zdusić impet Stali.

14
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki DEJAN DJERMANOVIĆ.

Stal udokumentowała okres przewagi golem na 1:0. Dejan Djermanović był w odpowiednim miejscu oraz czasie i znalazł sposób na pokonanie Piotra Skiby.
    Gospodarze na prowadzeniu!

25
    Stomil stara się zmobilizować do ataku. Nakręcona po objęciu prowadzenia Stal nie pozwala, by piłki dochodziły do wysuniętego Artura Siemaszki.

27
    Gol dla Stomilu!
    Strzelcem bramki GRZEGORZ LECH.

Do kompromisowego wyniku 1:1 doprowadził doświadczony Lech. Pomocnik dobił futbolówkę do siatki po interwencji Radosława Majeckiego.

37
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Biedrzycki, na boisku pojawia się Karankiewicz.

40
    Roszada personalna w Stomilu była spowodowana kontuzją. Niewiele czasu zostało do przerwy i ciekawe, która drużyna zorganizuje się jeszcze do ataku.

43
    Strzelcem gola samobójczego RAFAŁ GRODZICKI.

Już trzecia bramka w pierwszej połowie. Siemaszko doczekał się podania i odegrał ważną rolę w tej akcji. Piłkę skierował ostatecznie do własnej bramki Grodzicki. Olsztynianie odwrócili wynik 0:1 na 2:1.

44
    Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn: z boiska schodzi Tanczyk, na boisku pojawia się Sołowiej.

45

Po 45 minutach prowadzi Stomil Olsztyn 2:1, choć jako pierwszy stracił gola i na samym początku meczu dał się zdominować. Później złapał rytm, a efektem przyspieszenia przyjezdnych były dwie bramki.

46

55
    Stal Mielec próbowała rozpocząć drugą połowę tak jak pierwszą. Jedno się powtórzyło. Ponownie po wyjściu z szatni dobrą interwencję zaprezentował Skiba.

60
    Trener Stomilu może wprowadzić już tylko jednego zmiennika. Zbigniew Smółka trzech, ale jeszcze czeka z zamieszaniem w jedenastce.

67
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Marciniec, na boisku pojawia się M. Gancarczyk.

70
    Grzegorz Lech mógł prawdopodobnie rozstrzygnąć spotkanie, jednak w dogodnej sytuacji podbramkowej nadział się na interwencję Majeckiego. Stal ma przeciwnika wciąż w zasięgu jednego gola.

79
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Sadzawicki, na boisku pojawia się Górka.
    Większość kibiców na stadionie nie jest zadowolona z wyniku.

85
    Stomil już w głębokiej defensywie, a Stal buduje ostatnie ataki. Trudno przebić się przez ustawionego w jedenastu na własnej połowie przeciwnika.

89
    Bramkarz Stomilu upomniany kartką za opóźnianie gry.

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

90+3
    Strzelcem bramki DANI RAMIREZ.

W doliczonym czasie Stomil przypieczętował dość zaskakujące zwycięstwo. Autorem trzeciego gola Dani Ramirez!

90+4

Stomil Olsztyn wydostaje się z okolic dna tabeli dzięki przełomowemu, wyjazdowemu zwycięstwu. Drużyna z północy Polski wygrała 3:1, choć pierwsza straciła gola. W drugiej połowie Stal próbowała wyrównać, tymczasem w doliczonym czasie dostała trzeci, zabójczy cios. (19:57:55)

Gole: 14. Djermanović – 27. Grzegorz Lech, 43. Grodzicki (sam.), 90+3. Ramirez

Kartki:   89. Skiba (OLS)

Stal Mielec: Majecki – Sadzawicki (79. Górka), Kiercz, Grodzicki, Leandro – Banaszewski, Janota, Marciniec (67. M. Gancarczyk), Getinger, Cholewiak – Djermanović.

Zmiany: Strączek – Przystalski, Swędrowski, M. Gancarczyk, P. Lech, Górka, Misztal.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Baranowski, Gamakow, Ziemann – Pi. Głowacki, Biedrzycki (37. Karankiewicz), G. Lech, Ramirez, Tanczyk (44. Sołowiej) – Siemaszko.

Zmiany: Leszczyński – Mętlicki, Mikołajewski, Sołowiej, Zając, Dzięcioł, Karankiewicz.

Sędziowie: Mariusz Korpalski (Toruń)