Szwajcaria – Irlandia Północna 0:0 (koniec) | Grecja – Chorwacja 0:0 (koniec)
Grecja
0:0 (0:0)
Chorwacja
Niedziela 12.11.2017, 20:45 • Stadion Georgiosa Karaiskakisa, Pireus • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Chorwacja przegrała dwa z ostatnich trzech spotkań na wyjeździe, więc także w Pireusie ma nad czym pracować. Na pewno przyjezdni nie skoncentrują się na atakowaniu, ale nawet przy defensywnej taktyce, mają indywidualności gotowe strzelić gola w każdym momencie.
    Ostatnie przygotowania Chorwatów!

Reprezentacja Grecji przegrała w Zagrzebiu pierwszy mecz na wyjeździe w eliminacjach do mistrzostw świata. Ponadto pierwszy z Chorwatami od 1997 roku. Vatreni byli wówczas w drodze na historyczny dla siebie mundial we Francji, gdzie wywalczyli brązowe medale.

Po zwycięstwie 4:1 na własnym stadionie Vatreni są jedną nogą w mistrzostwach świata. Grecja musi liczyć na cud lub jak barwnie napisały niektóre media na bogów z Olimpu. Musi strzelić Chorwatom minimum trzy bramki w rewanżu.
    Grecy zawiedli w Zagrzebiu!

Chorwacja bezlitośnie wykorzystała wszystkie błędy reprezentacji Grecji w pierwszym meczu. Do wyniku 4:1 doprowadzili Modrić, Kalinić, Perisić oraz Kramarić. Cały ofensywny kwartet Chorwacji zaznaczył swoją obecność na boisku golem. Honor Hellady uratował stoper Sokratis Papastathopoulos.

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu barażu o awans do mistrzostw świata. Chorwacja rozpocznie rewanż z Grecją z potężną zaliczką 4:1. Pierwszy gwizdek Bjoerna Kuipersa w niedzielę o godzinie 20.45.

Grecja: Karnézis – Torossídis (C), Papastathópoulos, Manolás, P. Retsos – Tziólis, Tachtsídis – Zeca, Bakasetas, Christodoulópoulos – Mítroglou.

Rezerwowi: Kapíno, Anestis – Sámaris, Diamantakos, Gianniotas, Oikonomou, Stafylidis, Maniátis, Tzavéllas, Fortoúnis, Papadópoulos.

Chorwacja: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Modrić (C), Brozović – Mandžukić, N. Kalinić, Perišić.

Rezerwowi: Livaković, L. Kalinić – Pasalić, Kramarić, Leovac, Rog, Mitrović, Bradarić, Nižić, Vlašić, Pivarić, Rebić.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).
    Wspomnień czar!

Piłkarze wychodzą na murawę. Umiarkowana wrzawa. Kibicom trudno jest uwierzyć w wielkie odrodzenie reprezentacji Grecji w Pireusie.

1

2
    Grecy tym razem w białych koszulkach i spodenkach, natomiast przyjezdni na niebiesko. Pierwsze akcje obu reprezentacji skasowane w zarodku.

3
    Rakitić nie poradził sobie z opanowaniem futbolówki blisko linii bocznej. Pchali się tą strefą boiska gospodarze zamiast przenieść ciężar gry na przeciwną stronę.

4
    Sędzia przerwał grę w momencie przechwytu Zeci. Zdaniem Bjoerna Kuipersa reprezentant Grecji pomógł sobie w tej sytuacji ręką i nie mógł kontynuować kontrataku.

6
    Po przewinieniu Vrsaljko gospodarze mieli szansę na zdobycie gola po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Poradzili sobie z wyekspediowaniem futbolówki Chorwaci.

7
    Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Grecji, gdzie przedostał się Kalinić. Stoper gospodarzy dla bezpieczeństwa wykopał piłkę na korner.

8
    Dośrodkował z rzutu rożnego Modrić, a sędzia uznał, że Lovren walczył nieprzepisowo o możliwość oddania strzału głową.
    Tak wyglądała prezentacja drużyn!

10
    Wysoki pressing Grecji, które w najbliższych 90 minutach zamierza rzucić całą swoją energię na szalę. Chorwacja nie pozwala sobie na straty blisko własnego pola karnego.

11
    Po dośrodkowaniu Zeca padł w polu karnym Chorwacji. Jest przekonany, że jego drużyna powinna mieć jedenastkę po faulu Strinicia. Nie ma gwizdka.

13
    Próbują dalej gospodarze. Subasić nie był zachwycony, że Bakasetas dostał od obrońców pozwolenie na oddanie strzału z dystansu.

15
    Delikatnie obsztorcowani przez Subasicia partnerzy z pola przenieśli grę w okolicę koła środkowego. Było nawet dośrodkowanie Vrsaljko, które przepuścił poza boisko Karnezis.

17
    Dużo do powiedzenia mają gospodarze sędziemu. Tym razem dostali od Holendra rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Wrzutkę wybił Vida.

18
    Futbolówka wróciła blisko pola karnego Vatreni. Pozostał tam jeszcze po stałym fragmencie Sokratis Papastathopoulos i strzelił z 20. metra nieznacznie obok bramki!

20
    Czas pracuje w rewanżu na korzyść Chorwacji. Jest już 20 minut bliżej awansu do mistrzostw świata.

21
    Faul Manolasa, którym selekcjoner reprezentacji Grecji postanowił wzmocnić koszmarnie zachowującą się w Zagrzebiu defensywę.

24
    Sędzia stracił cierpliwość do grających nieczysto Greków. Żółta kartka dla Tachtsidisa.

25
    Następne przewinienie. Tym razem Torossidisa i to zaledwie pół metra od linii pola karnego reprezentacji Grecji. Świetna szansa na uderzenie.

26
    Odpowiedzialność za wykonanie stałego fragmentu wziął na swoje barki Rakitić. Pomocnik FC Barcelona wystrzelił futbolówkę na wiwat i zmarnował szansę na zdobycie gola!

28
    Ivan Perisić przypomniał o swojej obecności na murawie. Po zbiegnięciu z lewego skrzydła w pole karne reprezentacji Grecji oddał uderzenie. Piłka poturlała się nieznacznie obok bramki Karnezisa.
    28. Próba Perisicia nieopodal słupka!

30
    Czekają na gola gospodarze, ale nie widać dużych szans na jego zdobycie. Grecja gra lepiej niż w Zagrzebiu, ale nie stwarza sytuacji podbramkowych.

31
    Kalinić sprowokował Sokratisa Papastathopoulosa do faulu. Ponownie Grek nie jest przekonany o słuszności decyzji sędziego.

32
    Mandzukić gra w tym spotkaniu zamiast Kramaricia. Ostatnia akcja Chorwacji z udziałem napastnika Juventusu nie była udana. Futbolówka uciekła przyjezdnym poza boisko.

34
    Drużyna z ojczyzny igrzysk olimpijskich wymieniła kilkanaście podań. Strinić przerwał to nieprzepisowym zagraniem ręką.

36
    Doprawdy beznadziejne są dośrodkowania reprezentacji Grecji ze stałych fragmentów. Przed momentem Lazaros Christodoulopoulos trafił prosto w pierwszego stojącego przeciwnika.

38
    Coraz bliżej przerwa. Grecja się stara, ale nie potrafi nawet oddać celnego strzału. To mówi wszystko o szansie na odrobienie strat z Zagrzebia.

39
    Subasić testuje, kiedy sędzia pokaże mu żółtą kartkę za opóźnianie gry. Na razie idealnie wybiera moment, w którym wreszcie wykopuje piłkę.

41
    Lovren przypilnował do końca, żeby Bakasetas nie opanował futbolówki w obrębie boiska. Piłka dla Subasicia, który tradycyjnie nie spieszył się z jej wprowadzeniem do gry.

42
    Ciepło! Po dośrodkowaniu piłkę zgrał za siebie Mitroglou. Na oddanie strzału z bliska liczył tam Zeca, jednak futbolówkę zmierzającą na głowę reprezentanta Grecji sprzątnął Subasić.

43
    Jeszcze cieplej! Słupek uratował reprezentację Grecji po uderzeniu Perisicia zza pola karnego. Właśnie pomocnik Interu Mediolan oddaje dotychczas najgroźniejsze uderzenia w kierunku królestwa Karnezisa.
    43. Strzał Perisicia w słupek Grecji!

45
    Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

45+2

Inna pierwsza połowa niż w Zagrzebiu. Chorwacja jest bardziej ostrożna i mądrze nie pozwala rozwinąć skrzydeł Grekom. Gospodarze nie oddali celnego uderzenia przez nieco ponad 45 minut. Co prawda goście również, tyle że oni mają potężną zaliczkę i bezbramkowy remis ich zadowala.

46
    Ostatnia nadzieja Grecji!

47
    Dwa przewinienia w centrum boiska. Ostro potraktowany przez przeciwnika został między innymi Modrić.

49
    Modrić już zorganizował się do gry. Płaskie dośrodkowanie pomocnika Realu Madryt sunęło w kierunku Kalinicia. Ostatni defensor nie pozwolił, by futbolówka dotarła do zawodnika AC Milan.

51
    Liczyli gospodarze na więcej po przewinieniu Strinicia. Od początku rewanżu wykonują jednak źle stałe fragmenty. Zresztą już o tym wspominaliśmy.

53
    Kalinić się zerwał w kierunku Karnezisa. Coraz pewniejsi awansu przyjezdni mogą zerwać się w końcówce, żeby podsumować udaną misję baraże zwycięstwem.

54
    Ponownie faul. Tym razem sędzia przerwał grę po przewinieniu Rakiticia na Bakasetasie.

56
    Niebawem pierwsza zmiana. Może świeży zawodnik na boisku będzie autorem celnego uderzenia.

57
    Krótka przerwa spowodowana urazem Mario Mandzukicia. Piłkarz Juventusu musi toczyć twarde boje na połowie Grecji, ale sprawdza się w takiej grze.

58
    Piłka po dośrodkowaniu doświadczonego Torossidisa w rękawicach równie ogranego Subasicia.

58
    Mitroglou nie może uwierzyć, że nie wcelował w bramkę. Napastnik reprezentacji Grecji obrócił się z futbolówką na linii pola karnego i spróbował pokonać Subasicia płaskim uderzeniem!

59
    Zmiana w drużynie Grecja: z boiska schodzi Lázaros Christodoulópoulos, na boisku pojawia się Konstantίnos Fortoúnis.

59
    Zmiana w drużynie Grecja: z boiska schodzi Tasos Bakasetas, na boisku pojawia się Giannis Gianniotas.

61
    Sędzia asystent nie pozwolił na dokończenia ataku Grekom, ponieważ zasygnalizował spalonego Mitroglou.
    Zostały dwa kwadranse!

63
    Nieudane podanie do Gianniotasa. Tak to na pewno Grecja nie odrobi strat, a pod dużym znakiem zapytania stoi czy zdobędzie jakiegokolwiek gola w rewanżu.

64
    Gospodarze już nie pressują wysoko. Może brakuje im sił na takie atakowanie przeciwnika, a może uznali, że to syzyfowa praca.
    Jeden z pojedynków Mandzukicia!

68
    Dwa istotne chwyty Subasicia. Klubowy partner Kamila Glika broni pewnie od początku dwumeczu. Nieco ponad 20 minut i zachowa czyste konto w rewanżu.

70
    Zanosi się na to, że Chorwacja poszuka zwycięskiego gola. W tym momencie ma już przekonanie graniczące z pewnością, że sprawa awansu jest rozstrzygnięta.

71
    Karnezis interweniował poza własnym polem karnym. Wyprzedził tam Kalinicia, który nie jest demonem szybkości.

73
    Perisić zatańczył z piłką i przeciwnikiem na skraju pola karnego. Zdobył trochę przestrzeni, jednak zagrał prosto pod nogi Greka.

74
    Część kibiców ma już tego serdecznie dość. Fatalne crossowe podanie pod nogi przeciwnika. Ani Gianniotasa, ani Mitroglou nie było w miejscu, gdzie poleciała piłka.
    W oczekiwaniu na remontadę.

77
    Sokratis Papastathopoulos wrzucił piłkę z autu w pole karne Chorwacji. Tam jednak zawodnicy w białych koszulkach byli bierni i z takim podejściem nie mieli szans na wygranie pojedynku.

78
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Nikola Kalinić, na boisku pojawia się Andrej Kramarić.

79
    Dimitrios Pelkas za Mitroglou.

79
    Piłka wylądowała w bramce Chorwacji. Przedostatni kontrakt z nią miał zawodnik będący na spalonym i sędziowie słusznie nie uznali Grekom gola. Kibice liczyli na ciekawszą końcówkę.

81
    Subasić odetchnął. Chwila zawahania i mógł zapomnieć o swoim czystym koncie. Chorwacja wznowiła grę ze stojącej piłki.

83
    Jedno z lepszych tego dnia dośrodkowań Greka. Konkurencja nie była wysoka. Autorem długiego podania Zeca.

86
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Ivan Perišić, na boisku pojawia się Ante Rebić.
    Smutek na twarzach Greków!

87
    Piłka po przedłużonym dośrodkowaniu z rzutu wolnego spadła na stopę Manolasa. Stoper reprezentacji Grecji nie wahał się długo i to właśnie on jest autorem pierwszego celnego uderzenia w tym pojedynku! Interweniował skutecznie Subasić!
    87. Wreszcie celne uderzenie!

88
    W odpowiedzi Kramarić próbował wkręcić piłkę za kołnierz Karnezisa. Pomyłka wielkości metra.

90

90+1
    Zmiana w drużynie Chorwacja: z boiska schodzi Luka Modrić, na boisku pojawia się Matej Mitrović.

90+2

Niespodzianki nie było. Chorwacja zachowała olbrzymią przewagę z Zagrzebia i wystąpi w mistrzostwach świata. Rewańż był całkiem innym spotkaniem, pozbawionym wielu sytuacji podbramkowych. Dopiero w 87. minucie Manolas oddał celne uderzenie w kierunku bramki Subasicia. To mówi dużo o szansach Greków na odrobienie strat. Gospodarze starali się i walczyli, jednak w tej rywalizacji mieli zdecydowanie mniej argumentów niż Vatreni. Po bezbramkowym remisie Grekom pozostaje życzyć powodzenia przeciwnikom. Lepsza w tej parze drużyna zagra na mundialu.

Chorwacja jedzie na mundial!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:40:33)

Gole:

Kartki:   24. Tachtsídis (GRE)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 1:0. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 2:1. Foule: 13:18.
    Grecja: Karnézis – Torossídis (C), Papastathópoulos, Manolás, P. Retsos – Tziólis, Tachtsídis – Zeca, Bakasetas (59. Gianniotas), Christodoulópoulos (59. Fortoúnis) – Mítroglou.
    Zmiany: Kapíno, Anestis – Sámaris, Diamantakos, Gianniotas, Oikonomou, Stafylidis, Maniátis, Tzavéllas, Fortoúnis, Papadópoulos.

Chorwacja: Subašić – Vrsaljko, Lovren, D. Vida, Strinić – Rakitić, Modrić (C) (90+1. Mitrović), Brozović – Mandžukić, N. Kalinić (78. Kramarić), Perišić (86. Rebić).
    Zmiany: Livaković, L. Kalinić – Pasalić, Kramarić, Leovac, Rog, Mitrović, Bradarić, Nižić, Vlašić, Pivarić, Rebić.

Sędziowie: Bjoern Kuipers (Holandia)
    09.11.2017
    Chorwacja - Grecja 4:1

Gole: 13. Modrić (kar.), 19. N. Kalinić, 34. Perišić, 49. Kramarić – 30. Papastathópoulos

Kartki:   10. Karnézis (GRE), 21. Zeca (GRE), 79. Bakasetas (GRE)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.