Borussia D. – Schalke 04 4:4 (koniec) | RB Lipsk – Werder 2:0 (koniec) | Freiburg – Mainz 2:1 (koniec)
Eintracht – Bayer 0:1 (koniec) | Augsburg – Wolfsburg 2:1 (koniec) | Borussia M. – Bayern 2:1 (koniec)
Borussia Dortmund
4:4 (4:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Sobota 25.11.2017, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga • Runda 13

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:53:18)

Za nami już ten niesamowity mecz w Dortmundzie! Borussia Dortmund prowadziła po pierwszej połowie 4:0 z Schalke 04, ale w drugiej odsłonie goście zagrali zdecydowanie lepiej i doprowadzili do wyrównania. Bramki w meczu zdobywali: Aubameyang, Stambouli (samobójcza), Götze i Guerreiro dla dortmundczyków oraz Burgstaller, Harit, Caligiuri i Naldo dla podopiecznych Tedesco. Warto również odnotować, że czerwoną kartkę po przerwie zobaczył Aubameyang, a z powodu kontuzji meczu nie dokończył aktywny Harit. W hicie więc mamy podział punktów.

Po końcowym gwizdku zawodnicy obu drużyn wdali się jeszcze w przepychanki, ale sędzia stara się wszystko uspokoić.
    Co za mecz!

90+7

90+7
    Rozpoczęła się już ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Akcję wyprowadzają podopieczni Petera Bosza na prawym skrzydle.

90+6
    To jeszcze nie koniec tego meczu. Goście w dalszym ciągu nacierają i szukają swoich okazji na objęcie prowadzenia.
    90+4. Naldo (SCH) - 4:4

90+4
    Gol dla Schalke
    Strzelcem bramki NALDO.

Co tu się wyprawia! Nieprawdopodobna historia w derbowym starciu! Konoplyanka centruje z rzutu rożnego idealnie na głowę wbiegającego Naldo i Brazylijczyk pewnym strzałem głową doprowadza do wyrównania! Od 0:4 do 4:4 – co za mecz na Signal Iduna Park!

90+4
    To już ostatnie fragmenty tego meczu. Po dośrodkowaniu Goretzki z prawego skrzydła będzie korner dla Schalke.

90+3
    Zdecydowanie zbyt słabe dośrodkowanie z linii końcowej boiska posłał skrzydłowy gości i futbolówkę bez trudu przejmuje Weidenfeller.

90+2
    Schalke stara się skonstruować akcję na lewej stronie boiska. Cała drużyna gospodarzy wróciła do defensywy.

90+1
    Sędzia doliczył do tego meczu aż siedem minut! Zapowiada się kapitalna końcówka w wykonaniu obu drużyn.

90
    Mamy ogromne zamieszanie przy linii bocznej boiska. Sokratis upadł jak rażony piorunem po ataku Konoplyanki. Ukrainiec otrzymał żółtą kartkę.

89
    Tym razem Caligiuri miał trochę miejsca w polu karnym i zdecydował się na płaskie uderzenie. Nie sprawił jednak żadnych problemów bramkarzowi gospodarzy.

88
    Kolejna już niezbyt dobra interwencja w defensywie młodego Zagadou. Ostatecznie faulował on rywala na linii środkowej boiska.

87
    Z pewnością czeka nas niesamowita końcówka. Sędzia Aytekin powinien doliczyć około czterech lub pięciu minut do czasu trwania drugiej odsłony meczu.
    86. Daniel Caligiuri (SCH) - 4:3

86
    Strzelcem bramki DANIEL CALIGIURI.

Ależ akcja tego zawodnika! Najpierw nawinął on rywala przy linii bocznej boiska i zbiegł do środka! Później poradził sobie w pojedynku z Zagadou i potężnym uderzeniem z szóstego metra nie dał najmniejszych szans Weidenfellerowi!

Dawid Czempisz

Gole: 12. Aubameyang, 18. Stambouli (sam.), 20. M. Götze, 25. Guerreiro – 61. Burgstaller, 65. Harit, 86. D. Caligiuri, 90+4. Naldo

Kartki:   53. Papastathópoulos (DOR), 55. Aubameyang (DOR) – 3. McKennie (SCH), 22. Kehrer (SCH), 45+1. D. Caligiuri (SCH), 90. Konopljanka (SCH)   72. Aubameyang (DOR)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 6:7. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:2. Foule: 18:20.
    Borussia Dortmund: Weidenfeller – Papastathópoulos, Weigl, Toprak, Schmelzer (C) – Şahin – M. Götze (78. G. Castro), Guerreiro (83. Zagadou) – Jarmolenko (69. Bartra), Aubameyang, Pulisic.
    Zmiany: Reimann – Bartra, G. Castro, Kagawa, Philipp, Schürrle, Zagadou.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann (C) – Stambouli, Naldo, Kehrer (46. Nastasić) – D. Caligiuri, McKennie (33. Harit), Meyer, Oczipka – Di Santo (33. Goretzka), Burgstaller, Konopljanka.
    Zmiany: Nübel – Coke, Nastasić, Goretzka, Harit, Schöpf, Embolo.

Główny: D. Aytekin
    Asystenci: C. Dietz, E. Beitinger
    Techniczny: D. Schlager