Zagłębie – Azoty 32:36 (koniec) | Stal – Gwardia 40:38 (koniec) | PGE Vive – KPR 40:17 (koniec)
Energa MKS – MMTS 19:21 (koniec) | Piotrkowianin – Pogoń 30:23 (koniec) | Orlen Wisła – Górnik 33:25 (koniec)
Meble Wójcik – Chrobry 28:29 (koniec)
Orlen Wisła Płock
33:25 (16:11)
Górnik Zabrze
Środa 13.12.2017, 18:30 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 15. kolejka

Przed rozpoczęciem meczu, spotkanie w Orlen Arenie było okrzyknięte hitem kolejki. Trochę ten hit zawiódł ze względu na jednostronność pojedynku, a z drugiej strony piękne akcje i bramki Wisły i Górnika na takie miano zasługiwało. Nafciarze byli kompletnie poza zasięgiem gości i przez 60 minut kontrolowali przebieg spotkania. Górnicy popełnili dużo błędów co było wymuszone w dużej mierze defensywą Nafciarzy. Na pewno na uznanie zasługuje dwójka kołowych Górnika, którzy raz po raz wykorzystywali błędy w ustawieniu gospodarzy i trafiali do bramki Wicharego czy Morawskiego. To ostatni mecz w tym roku w Orlen Arenie. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku na spotkania w Płocku, przy okazji życząc ze swojej strony rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego i obfitującego w wiele sportowych emocji nowego roku. (20:04:47)

Równo z ostatnią syreną bramkę rzuca Nemanja Obradović i ustala wynik spotkania 33:25.

Koniec meczu. (33:25)
    60
    Lukas Francik w kontrze. (32:25)
    58
    Rzut bieżny Rafała Glińskiego i piłka w siatce. (32:24)
    57
    Ghionea umieszcza piłkę w siatce po podaniu od Mihicia. (32:23)
    56
    Ponownie Rafał Gliński, tym razem na pustą bramkę. (31:23)
    55
    Dobra zasłona Marka Daćki i bramkę zdobywa Gliński. (31:22)
    54
    Michał Adamuszek zdobywa kolejną bramkę dla swojego zespołu. (31:21)

54
    Świetna interwencja Morawskiego! (31:20)

54
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (31:20)
    52
    Po drugiej stronie z tego samego rozegrania odpowiada Sime Ivić. (31:20)
    52
    Szczęsliwa bramka Sluijtersa. Adam Morawski zmienił w bramce Wicharego. (30:20)
    51
    Racotea do Obradovicia na koło i już jedenaście bramek przewagi płocczan. Czas dla trenerów gości. (30:19)
    50
    Bramkę zdobywa Dan Racotea i przy okazji dwiema minutami ukarany Michał Adamuszek. (29:19)

49
    Czas dla Piotra Przybeckiego. (28:19)
    49
    Zmniejszają nieco stratę goście. (28:19)
    48
    Valentin Ghionea zdobywa bramkę po zbiegnięciu na rozegranie. (28:18)

48
    Na pustą bramkę przez całe boisko nie trafia Gliński. (27:18)

47
    Karą dwóch minut ukarany Obradović. Serb z usmiechem na twarzy przeżegnał się bo nie dowierzał. (27:18)
    47
    Igor Żabić z koła i dziewięć bramek przewagi dla Nafciarzy. (27:18)
    45
    Przemysław Krajewski lobem zdobywa bramkę z rzutu karnego. (26:18)
    44
    Nie radzą sobie Nafciarze z upilnowaniem koła w dzisiejszym meczu. Tym razem Gromyko. (25:18)
    44
    Piękna akcja Daszka i Tarabochii i ten drugi umieszcza piłkę w siatce. (25:17)

44
    Czas dla trenerów Wisły Płock. (24:17)
    43
    Kolejne dobre ustawienie Daćki na kole i kolejny gol obrotowego. (24:17)
    42
    Rozpędzony Racotea w kontrze w drugie tempo to pewna bramka – tak samo było i tym razem. (24:16)
    41
    Ponownie Daćko z koła. (23:16)
    41
    Valentin Ghionea zdobywa bramkę dla Wisły. (23:15)

40
    Kolejna fantastyczna parada w bramce Marcina Wicharego! (22:15)
    40
    Tomczak do Marka Daćki, a ten z koła zdobywa kolejną bramkę dla swojej drużyny. (22:15)
    39
    Wyprowadzona w maliny cała defensywa Górnika i z czystej pozycji trafia Marko Tarabochia. (22:14)
    38
    Nie zdążył do bramki wrócić Wichary i bramkę zdobywa Daćko. (21:14)
    37
    Igor Żabić dostał piłkę na koło, a że miał na plecach dwóch zawodników Górnika zrobił krok do przodu, odwrócił się, wyskoczył i zdobył bramkę. Banalne prawda? (21:13)

36
    Dwie minuty kary dla Krajewskiego po teatralnym upadku Adamszuka. (20:13)
    35
    Adamuszek przez całe boisko do pustej bramki. (20:13)
    35
    Tomczak z karnego. (20:12)
    34
    Przemysław Krajewski dostaje piłkę na koło i zdobywa swoją kolejną bramkę. (20:11)

34
    Dwie minuty dla Igora Żabicia. (19:11)
    33
    Dan Racotea bezlitosny w rzucie z drugiej linii dla Koreneckiego. (19:11)

32
    Przez pole bramkowe przebiegał Tomczak i piłka dla Wisły. Mocno komplikuje się sytuacja Górnika. (18:11)
    32
    Kolejna strata gości i kolejną bramkę zdobywa Ghionea. Przy okazji Michał Adamuszek odesłany na ławkę kar. (18:11)
    31
    Od błędu zaczynają goście, a bezlitosny w kontrataku był Valentin Ghionea. (17:11)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:11)

Kilka bramek z rzędu gospodarzy pod koniec pierwszej połowy sprawiło, że goście tracą już pięć bramek do dobrze grającej dzisiaj Wisły. Nafciarze po dobrym początku stracili koncentrację co wykorzystał Górnik Zabrze doprowadzając do remisu. Jednak tak doświadczona drużyna jak Wisła nie mogła nie wykorzystać błędów gości i gol po golu budowała swoją przewagę. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie stała na takim samym poziomie, a nawet i większym czego mi i Państwu życzę. Zapraszam za kilka minut na drugą odsłonę spotkania!

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:11)
    30
    Przemysław Krajewski dzisiaj bezbłędny dla linii siódmego metra! (16:11)

30
    Rzut karny dla Wisły po faulu na Żabiciu. (15:11)
    28
    Lovro Mihić tym razem ze skrzydła i rośnie prowadzenie Nafciarzy! (15:11)
    27
    Daszek w kontrze do Mihicia po uprzedniej interwencji Wicharego i kolejna bramka gospodarzy! (14:11)
    27
    Kolejna bramka Przemka Krajewskiego z koła. (13:11)

27
    Dwie minuty otrzymuje Iso Slijuters i rzut karny dla Wisły. (12:11)
    25
    Kolejna bramka Michał Daszka ze skrzydła. Nafciarze cały czas na prowadzeniu. (12:11)
    25
    Bartłomiej Tomczak z karnego. (11:11)

24
    Ewidentnie popychany w czystej sytuacji Gilberto Duarte, który nie trafił w bramkę, ale piłka dla Górnika. (11:10)
    24
    Bramkę z koła zdobył Gromyko. (11:10)
    23
    Kontra, a w niej nie myli się Michał Daszek. Dwie bramki przewagi Wisły. (11:9)

22
    Skuteczny blok Jose De Toledo i piłka dla gospodarzy. (10:9)
    21
    Skutecznie z rzutu karnego Przemek Krajewski. (10:9)

21
    Rzut karny dla Wisły. (9:9)

21
    Czas dla trenerów Wisły Płock. (9:9)
    21
    Michał Adamuszek na czasie i ratuje swój zespół przed stratą piłki. (9:9)

20
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (9:8)
    18
    Piękne podanie Toledo do Daszka za plecami i mamy kolejna bramkę gospodarzy. W między czasie Iso Sijulters ukarany karą dwóch minut. (9:8)
    17
    Michał Adamuszek rzuca z biodra. (8:8)

16
    Czas dla trenerów drużyny gości. (8:7)
    15
    Obiegnięcie Duarte po linii dziewiątego metra i z prawego rozegrania umieszcza piłkę w siatce. (8:7)
    14
    Już nic nie pozostało z przewagi Wisły. Gola na pustą bramkę rzuca Michał Adamuszek. (7:7)
    14
    I już tylko jedna bramka przewagi gospodarzy! (7:6)

13
    Michał Daszek odesłany na ławkę kar. (7:5)
    13
    I kolejna bramka Bartłomieja Tomczaka! Ależ mecz rozgrywa skrzydłowy Górnika. (7:5)
    12
    Nieco szczęśliwa bramka Bartłomieja Tomczaka! (7:4)
    11
    Michał Daszek w kontrze! (7:3)
    10
    Skutecznie z siódmego metra Bartłomiej Tomczak. (6:3)
    9
    Piłkę nogą odbija Wichary, a tą na środku boiska dopada Krajewski i rzuca szóstą bramkę dla swojego zespołu! (6:2)
    8
    Szybkie wznowienie Nafciarzy i łatwą bramkę zdobywa Przemek Krajewski! (5:2)
    8
    Skuteczna kontra gości i drugą bramkę zdobywa Tomczak. (4:2)
    7
    Pierwszą bramkę dla gości zdobywa Michał Adamuszek! (4:1)
    7
    Obradović do Gębali na koło i jak na razie Górnik bezradny! (4:0)
    5
    Skutecznie karnego egzekwuje Przemysław Krajewski. (3:0)

5
    Rzut karny po indywidualnej akcji Michała Daszka. (2:0)

5
    Kolejna udana interwencja Marcina Wicharego i piłka dla gospodarzy! (2:0)
    4
    Piękna bramka Toledo z biodra! Świata klasowa. (2:0)

3
    Wichary zatrzymuje Sluijtersa! (1:0)

2
    Tarabochia trafia w słupek po stracie zabrzan. (1:0)
    1
    Pierwsza bramka autorstwa Jose De Toledo! (1:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Zakończyła się prezentacja drużyn. Jeszcze raport fair-play i zaczynamy!

Witam Państwa prosto z Orlen Areny, gdzie za niespełna dziesięć minut rozpoczniemy hit 15 kolejki PGNiG Superligi.

Wisła po wielu niepowodzeniach w Lidze Mistrzów zdaje się, że łapią rytm w żagle. Wygrana na trudnym terenie w Szeged pozwoliła Nafciarzom uciec z ostatniego miejsca i mieć nadzieję na awans do najlepszej szesnastki. Ostatni mecz w Kwidzynie również potwierdził ich wysoką dyspozycję, ponieważ rozgromili MMTS Kwidzyn na wyjeździe 22:38.

Ekipa gości świetnie radzi sobie w rozgrywkach krajowych. Ostatnią porażkę zabrzanie doznali dziesiątego października przeciwko PGE VIVE Kielce. Wisła również jest niepokonana od 18 października i także uległa minimalnie potentatowi z Kielc.

Między sobą staną ekipy z dwóch różnych grup. Wisła w swojej zajmuje pierwsze miejsce z przewagą sześciu punktów nad Azotami Puławy. Górnik zaś plasuje się na drugiej pozycji w swojej grupie i ustępuje tylko kielczanom ze stratą 9 pkt do pierwszego miejsca.

Przed nami hit 15 kolejki PGNiG Superligi! W Orlen Arenie miejscowa Wisła podejmie Górnika Zabrze. Serdeczenie zapraszamy do śledzenia relacji "live" na naszym portalu!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Michał

Orlen Wisła Płock: Wichary (C), Morawski – Daszek, Duarte, Krajewski, Racotea, Obradović, Ghionea, Piechowski, T. Gębala, Ivić, Tarabochia, M. Gębala, Żabić, Mihić, de Toledo.
    Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski, Galia – Daćko, Fąfara, Głuch, Tomczak, Gromyko, Sluijters, Gliński, Gogola, Tokaj, Matuszak, Francik, Adamuszek.

Sędziowie: Skrobak, Habierski