Zagłębie – Azoty 32:36 (koniec) | Stal – Gwardia 40:38 (koniec) | PGE Vive – KPR 40:17 (koniec)
Energa MKS – MMTS 19:21 (koniec) | Piotrkowianin – Pogoń 30:23 (koniec) | Orlen Wisła – Górnik 33:25 (koniec)
Meble Wójcik – Chrobry 28:29 (koniec)
Orlen Wisła Płock
33:25 (16:11)
Górnik Zabrze
Środa 13.12.2017, 18:30 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 15. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Przed nami hit 15 kolejki PGNiG Superligi! W Orlen Arenie miejscowa Wisła podejmie Górnika Zabrze. Serdeczenie zapraszamy do śledzenia relacji "live" na naszym portalu!

Między sobą staną ekipy z dwóch różnych grup. Wisła w swojej zajmuje pierwsze miejsce z przewagą sześciu punktów nad Azotami Puławy. Górnik zaś plasuje się na drugiej pozycji w swojej grupie i ustępuje tylko kielczanom ze stratą 9 pkt do pierwszego miejsca.

Ekipa gości świetnie radzi sobie w rozgrywkach krajowych. Ostatnią porażkę zabrzanie doznali dziesiątego października przeciwko PGE VIVE Kielce. Wisła również jest niepokonana od 18 października i także uległa minimalnie potentatowi z Kielc.

Wisła po wielu niepowodzeniach w Lidze Mistrzów zdaje się, że łapią rytm w żagle. Wygrana na trudnym terenie w Szeged pozwoliła Nafciarzom uciec z ostatniego miejsca i mieć nadzieję na awans do najlepszej szesnastki. Ostatni mecz w Kwidzynie również potwierdził ich wysoką dyspozycję, ponieważ rozgromili MMTS Kwidzyn na wyjeździe 22:38.

Witam Państwa prosto z Orlen Areny, gdzie za niespełna dziesięć minut rozpoczniemy hit 15 kolejki PGNiG Superligi.

Zakończyła się prezentacja drużyn. Jeszcze raport fair-play i zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Pierwsza bramka autorstwa Jose De Toledo! (1:0)

2
    Tarabochia trafia w słupek po stracie zabrzan. (1:0)

3
    Wichary zatrzymuje Sluijtersa! (1:0)
    4
    Piękna bramka Toledo z biodra! Świata klasowa. (2:0)

5
    Kolejna udana interwencja Marcina Wicharego i piłka dla gospodarzy! (2:0)

5
    Rzut karny po indywidualnej akcji Michała Daszka. (2:0)
    5
    Skutecznie karnego egzekwuje Przemysław Krajewski. (3:0)
    7
    Obradović do Gębali na koło i jak na razie Górnik bezradny! (4:0)
    7
    Pierwszą bramkę dla gości zdobywa Michał Adamuszek! (4:1)
    8
    Skuteczna kontra gości i drugą bramkę zdobywa Tomczak. (4:2)
    8
    Szybkie wznowienie Nafciarzy i łatwą bramkę zdobywa Przemek Krajewski! (5:2)
    9
    Piłkę nogą odbija Wichary, a tą na środku boiska dopada Krajewski i rzuca szóstą bramkę dla swojego zespołu! (6:2)
    10
    Skutecznie z siódmego metra Bartłomiej Tomczak. (6:3)
    11
    Michał Daszek w kontrze! (7:3)
    12
    Nieco szczęśliwa bramka Bartłomieja Tomczaka! (7:4)
    13
    I kolejna bramka Bartłomieja Tomczaka! Ależ mecz rozgrywa skrzydłowy Górnika. (7:5)

13
    Michał Daszek odesłany na ławkę kar. (7:5)
    14
    I już tylko jedna bramka przewagi gospodarzy! (7:6)
    14
    Już nic nie pozostało z przewagi Wisły. Gola na pustą bramkę rzuca Michał Adamuszek. (7:7)
    15
    Obiegnięcie Duarte po linii dziewiątego metra i z prawego rozegrania umieszcza piłkę w siatce. (8:7)

16
    Czas dla trenerów drużyny gości. (8:7)
    17
    Michał Adamuszek rzuca z biodra. (8:8)
    18
    Piękne podanie Toledo do Daszka za plecami i mamy kolejna bramkę gospodarzy. W między czasie Iso Sijulters ukarany karą dwóch minut. (9:8)

20
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (9:8)
    21
    Michał Adamuszek na czasie i ratuje swój zespół przed stratą piłki. (9:9)

21
    Czas dla trenerów Wisły Płock. (9:9)

21
    Rzut karny dla Wisły. (9:9)
    21
    Skutecznie z rzutu karnego Przemek Krajewski. (10:9)

22
    Skuteczny blok Jose De Toledo i piłka dla gospodarzy. (10:9)
    23
    Kontra, a w niej nie myli się Michał Daszek. Dwie bramki przewagi Wisły. (11:9)
    24
    Bramkę z koła zdobył Gromyko. (11:10)

24
    Ewidentnie popychany w czystej sytuacji Gilberto Duarte, który nie trafił w bramkę, ale piłka dla Górnika. (11:10)
    25
    Bartłomiej Tomczak z karnego. (11:11)
    25
    Kolejna bramka Michał Daszka ze skrzydła. Nafciarze cały czas na prowadzeniu. (12:11)

27
    Dwie minuty otrzymuje Iso Slijuters i rzut karny dla Wisły. (12:11)
    27
    Kolejna bramka Przemka Krajewskiego z koła. (13:11)
    27
    Daszek w kontrze do Mihicia po uprzedniej interwencji Wicharego i kolejna bramka gospodarzy! (14:11)
    28
    Lovro Mihić tym razem ze skrzydła i rośnie prowadzenie Nafciarzy! (15:11)

30
    Rzut karny dla Wisły po faulu na Żabiciu. (15:11)
    30
    Przemysław Krajewski dzisiaj bezbłędny dla linii siódmego metra! (16:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (16:11)

Kilka bramek z rzędu gospodarzy pod koniec pierwszej połowy sprawiło, że goście tracą już pięć bramek do dobrze grającej dzisiaj Wisły. Nafciarze po dobrym początku stracili koncentrację co wykorzystał Górnik Zabrze doprowadzając do remisu. Jednak tak doświadczona drużyna jak Wisła nie mogła nie wykorzystać błędów gości i gol po golu budowała swoją przewagę. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie stała na takim samym poziomie, a nawet i większym czego mi i Państwu życzę. Zapraszam za kilka minut na drugą odsłonę spotkania!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (16:11)
    31
    Od błędu zaczynają goście, a bezlitosny w kontrataku był Valentin Ghionea. (17:11)
    32
    Kolejna strata gości i kolejną bramkę zdobywa Ghionea. Przy okazji Michał Adamuszek odesłany na ławkę kar. (18:11)

32
    Przez pole bramkowe przebiegał Tomczak i piłka dla Wisły. Mocno komplikuje się sytuacja Górnika. (18:11)
    33
    Dan Racotea bezlitosny w rzucie z drugiej linii dla Koreneckiego. (19:11)

34
    Dwie minuty dla Igora Żabicia. (19:11)
    34
    Przemysław Krajewski dostaje piłkę na koło i zdobywa swoją kolejną bramkę. (20:11)
    35
    Tomczak z karnego. (20:12)
    35
    Adamuszek przez całe boisko do pustej bramki. (20:13)

36
    Dwie minuty kary dla Krajewskiego po teatralnym upadku Adamszuka. (20:13)
    37
    Igor Żabić dostał piłkę na koło, a że miał na plecach dwóch zawodników Górnika zrobił krok do przodu, odwrócił się, wyskoczył i zdobył bramkę. Banalne prawda? (21:13)
    38
    Nie zdążył do bramki wrócić Wichary i bramkę zdobywa Daćko. (21:14)
    39
    Wyprowadzona w maliny cała defensywa Górnika i z czystej pozycji trafia Marko Tarabochia. (22:14)
    40
    Tomczak do Marka Daćki, a ten z koła zdobywa kolejną bramkę dla swojej drużyny. (22:15)

40
    Kolejna fantastyczna parada w bramce Marcina Wicharego! (22:15)
    41
    Valentin Ghionea zdobywa bramkę dla Wisły. (23:15)
    41
    Ponownie Daćko z koła. (23:16)
    42
    Rozpędzony Racotea w kontrze w drugie tempo to pewna bramka – tak samo było i tym razem. (24:16)
    43
    Kolejne dobre ustawienie Daćki na kole i kolejny gol obrotowego. (24:17)

44
    Czas dla trenerów Wisły Płock. (24:17)
    44
    Piękna akcja Daszka i Tarabochii i ten drugi umieszcza piłkę w siatce. (25:17)
    44
    Nie radzą sobie Nafciarze z upilnowaniem koła w dzisiejszym meczu. Tym razem Gromyko. (25:18)
    45
    Przemysław Krajewski lobem zdobywa bramkę z rzutu karnego. (26:18)
    47
    Igor Żabić z koła i dziewięć bramek przewagi dla Nafciarzy. (27:18)

47
    Karą dwóch minut ukarany Obradović. Serb z usmiechem na twarzy przeżegnał się bo nie dowierzał. (27:18)

48
    Na pustą bramkę przez całe boisko nie trafia Gliński. (27:18)
    48
    Valentin Ghionea zdobywa bramkę po zbiegnięciu na rozegranie. (28:18)
    49
    Zmniejszają nieco stratę goście. (28:19)

49
    Czas dla Piotra Przybeckiego. (28:19)
    50
    Bramkę zdobywa Dan Racotea i przy okazji dwiema minutami ukarany Michał Adamuszek. (29:19)
    51
    Racotea do Obradovicia na koło i już jedenaście bramek przewagi płocczan. Czas dla trenerów gości. (30:19)
    52
    Szczęsliwa bramka Sluijtersa. Adam Morawski zmienił w bramce Wicharego. (30:20)
    52
    Po drugiej stronie z tego samego rozegrania odpowiada Sime Ivić. (31:20)

54
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (31:20)

54
    Świetna interwencja Morawskiego! (31:20)
    54
    Michał Adamuszek zdobywa kolejną bramkę dla swojego zespołu. (31:21)
    55
    Dobra zasłona Marka Daćki i bramkę zdobywa Gliński. (31:22)
    56
    Ponownie Rafał Gliński, tym razem na pustą bramkę. (31:23)
    57
    Ghionea umieszcza piłkę w siatce po podaniu od Mihicia. (32:23)
    58
    Rzut bieżny Rafała Glińskiego i piłka w siatce. (32:24)
    60
    Lukas Francik w kontrze. (32:25)

Koniec meczu. (33:25)

Równo z ostatnią syreną bramkę rzuca Nemanja Obradović i ustala wynik spotkania 33:25.

Przed rozpoczęciem meczu, spotkanie w Orlen Arenie było okrzyknięte hitem kolejki. Trochę ten hit zawiódł ze względu na jednostronność pojedynku, a z drugiej strony piękne akcje i bramki Wisły i Górnika na takie miano zasługiwało. Nafciarze byli kompletnie poza zasięgiem gości i przez 60 minut kontrolowali przebieg spotkania. Górnicy popełnili dużo błędów co było wymuszone w dużej mierze defensywą Nafciarzy. Na pewno na uznanie zasługuje dwójka kołowych Górnika, którzy raz po raz wykorzystywali błędy w ustawieniu gospodarzy i trafiali do bramki Wicharego czy Morawskiego. To ostatni mecz w tym roku w Orlen Arenie. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku na spotkania w Płocku, przy okazji życząc ze swojej strony rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego i obfitującego w wiele sportowych emocji nowego roku. (20:04:47)

Michał

Orlen Wisła Płock: Wichary (C), Morawski – Daszek, Duarte, Krajewski, Racotea, Obradović, Ghionea, Piechowski, T. Gębala, Ivić, Tarabochia, M. Gębala, Żabić, Mihić, de Toledo.
    Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski, Galia – Daćko, Fąfara, Głuch, Tomczak, Gromyko, Sluijters, Gliński, Gogola, Tokaj, Matuszak, Francik, Adamuszek.

Sędziowie: Skrobak, Habierski