Zagłębie – Azoty 32:36 (koniec) | Stal – Gwardia 40:38 (koniec) | PGE Vive – KPR 40:17 (koniec)
Energa MKS – MMTS 19:21 (koniec) | Piotrkowianin – Pogoń 30:23 (koniec) | Orlen Wisła – Górnik 33:25 (koniec)
Meble Wójcik – Chrobry 28:29 (koniec)
Orlen Wisła Płock
33:25 (16:11)
Górnik Zabrze
Środa 13.12.2017, 18:30 • Orlen Arena, Płock • Orlen Superliga mężczyzn • 15. kolejka
    60
    Lukas Francik w kontrze. (32:25)
    58
    Rzut bieżny Rafała Glińskiego i piłka w siatce. (32:24)
    57
    Ghionea umieszcza piłkę w siatce po podaniu od Mihicia. (32:23)
    56
    Ponownie Rafał Gliński, tym razem na pustą bramkę. (31:23)
    55
    Dobra zasłona Marka Daćki i bramkę zdobywa Gliński. (31:22)
    54
    Michał Adamuszek zdobywa kolejną bramkę dla swojego zespołu. (31:21)

54
    Świetna interwencja Morawskiego! (31:20)

54
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (31:20)
    52
    Po drugiej stronie z tego samego rozegrania odpowiada Sime Ivić. (31:20)
    52
    Szczęsliwa bramka Sluijtersa. Adam Morawski zmienił w bramce Wicharego. (30:20)
    51
    Racotea do Obradovicia na koło i już jedenaście bramek przewagi płocczan. Czas dla trenerów gości. (30:19)
    50
    Bramkę zdobywa Dan Racotea i przy okazji dwiema minutami ukarany Michał Adamuszek. (29:19)
    49
    Zmniejszają nieco stratę goście. (28:19)
    48
    Valentin Ghionea zdobywa bramkę po zbiegnięciu na rozegranie. (28:18)

48
    Na pustą bramkę przez całe boisko nie trafia Gliński. (27:18)

47
    Karą dwóch minut ukarany Obradović. Serb z usmiechem na twarzy przeżegnał się bo nie dowierzał. (27:18)
    47
    Igor Żabić z koła i dziewięć bramek przewagi dla Nafciarzy. (27:18)
    45
    Przemysław Krajewski lobem zdobywa bramkę z rzutu karnego. (26:18)
    44
    Nie radzą sobie Nafciarze z upilnowaniem koła w dzisiejszym meczu. Tym razem Gromyko. (25:18)
    44
    Piękna akcja Daszka i Tarabochii i ten drugi umieszcza piłkę w siatce. (25:17)
    43
    Kolejne dobre ustawienie Daćki na kole i kolejny gol obrotowego. (24:17)
    42
    Rozpędzony Racotea w kontrze w drugie tempo to pewna bramka – tak samo było i tym razem. (24:16)
    41
    Ponownie Daćko z koła. (23:16)
    41
    Valentin Ghionea zdobywa bramkę dla Wisły. (23:15)

40
    Kolejna fantastyczna parada w bramce Marcina Wicharego! (22:15)
    40
    Tomczak do Marka Daćki, a ten z koła zdobywa kolejną bramkę dla swojej drużyny. (22:15)
    39
    Wyprowadzona w maliny cała defensywa Górnika i z czystej pozycji trafia Marko Tarabochia. (22:14)
    38
    Nie zdążył do bramki wrócić Wichary i bramkę zdobywa Daćko. (21:14)
    37
    Igor Żabić dostał piłkę na koło, a że miał na plecach dwóch zawodników Górnika zrobił krok do przodu, odwrócił się, wyskoczył i zdobył bramkę. Banalne prawda? (21:13)

36
    Dwie minuty kary dla Krajewskiego po teatralnym upadku Adamszuka. (20:13)
    35
    Adamuszek przez całe boisko do pustej bramki. (20:13)
    35
    Tomczak z karnego. (20:12)
    34
    Przemysław Krajewski dostaje piłkę na koło i zdobywa swoją kolejną bramkę. (20:11)

34
    Dwie minuty dla Igora Żabicia. (19:11)
    33
    Dan Racotea bezlitosny w rzucie z drugiej linii dla Koreneckiego. (19:11)
    32
    Kolejna strata gości i kolejną bramkę zdobywa Ghionea. Przy okazji Michał Adamuszek odesłany na ławkę kar. (18:11)
    31
    Od błędu zaczynają goście, a bezlitosny w kontrataku był Valentin Ghionea. (17:11)
    30
    Przemysław Krajewski dzisiaj bezbłędny dla linii siódmego metra! (16:11)
    28
    Lovro Mihić tym razem ze skrzydła i rośnie prowadzenie Nafciarzy! (15:11)
    27
    Daszek w kontrze do Mihicia po uprzedniej interwencji Wicharego i kolejna bramka gospodarzy! (14:11)
    27
    Kolejna bramka Przemka Krajewskiego z koła. (13:11)

27
    Dwie minuty otrzymuje Iso Slijuters i rzut karny dla Wisły. (12:11)
    25
    Kolejna bramka Michał Daszka ze skrzydła. Nafciarze cały czas na prowadzeniu. (12:11)
    25
    Bartłomiej Tomczak z karnego. (11:11)
    24
    Bramkę z koła zdobył Gromyko. (11:10)
    23
    Kontra, a w niej nie myli się Michał Daszek. Dwie bramki przewagi Wisły. (11:9)
    21
    Skutecznie z rzutu karnego Przemek Krajewski. (10:9)
    21
    Michał Adamuszek na czasie i ratuje swój zespół przed stratą piłki. (9:9)

20
    Dwie minuty kary dla Lovro Mihicia. (9:8)
    18
    Piękne podanie Toledo do Daszka za plecami i mamy kolejna bramkę gospodarzy. W między czasie Iso Sijulters ukarany karą dwóch minut. (9:8)
    17
    Michał Adamuszek rzuca z biodra. (8:8)
    15
    Obiegnięcie Duarte po linii dziewiątego metra i z prawego rozegrania umieszcza piłkę w siatce. (8:7)
    14
    Już nic nie pozostało z przewagi Wisły. Gola na pustą bramkę rzuca Michał Adamuszek. (7:7)
    14
    I już tylko jedna bramka przewagi gospodarzy! (7:6)

13
    Michał Daszek odesłany na ławkę kar. (7:5)
    13
    I kolejna bramka Bartłomieja Tomczaka! Ależ mecz rozgrywa skrzydłowy Górnika. (7:5)
    12
    Nieco szczęśliwa bramka Bartłomieja Tomczaka! (7:4)
    11
    Michał Daszek w kontrze! (7:3)
    10
    Skutecznie z siódmego metra Bartłomiej Tomczak. (6:3)
    9
    Piłkę nogą odbija Wichary, a tą na środku boiska dopada Krajewski i rzuca szóstą bramkę dla swojego zespołu! (6:2)