Polska – Kazachstan 1:5 (koniec)
Polska
1:5 (0:4)
Kazachstan
Czwartek 01.02.2018, 18:00 • Ljubljana, Słowenia • UEFA Futsal Euro 2018 • 2. runda

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (19:49:21)

Szanse Polaków na wyjście z grupy nie są jednak przekreślone. Aby tego dokonać, Kazachowie musieliby pokonać Rosjan w sobotnim pojedynku minimum czterema bramkami, aby Polacy mieli lepszy bilans bramkowy od swoich pierwszych grupowych rywali.

Kazachowie nie pozostawili złudzeń, kto był lepszy w tym meczu. Oprócz dobrego początku drugiej połowy Polacy prezentowali się przeciętnie lub słabo, co nie mogło wystarczyć na uzyskanie dobrego rezultatu z mocną ekipą Kazachstanu. Honorową bramkę w meczu zdobył Dominik Solecki po pięknym strzale po rzucie rożnym.

39:44
    Groźne uderzenie Yesenamanova, ale zablokowane.

38:39
    Rozegranie autu przez Kazachów, jednak po strzale Taynana piłka zatrzymała się na bocznej siatce bramki.

38:37
    Czas dla Kazachstanu.

38:04
    Uderzenie Mizgajskiego z połowy boiska, ale wysoko ponad bramką.

37:52
    Z dystansu próbował Zastawnik, ale niecelnie.

37:17
    Akcja Kubika, ale broni Higuita. Mamy rzut z autu blisko pola karnego.

36:41
    Gol dla Kazachstanu!
    Strzelcem bramki DOUGLAS. Rzut rożny dla Kazachstanu, najpierw uderzenie w słupek, ale potem piekielnie silny strzał z dystansu Douglasa i piąta bramka rywali.

36:29
    Cały czas z lotnym bramkarzem Polacy, którzy szukają luki w obronie Kazachów.

35:23
    Pierwsze sekundy Widucha w meczu i obrona strzału Pershina z 10 metrów!

35:22
    Faul Zastawnika i przedłużony rzut karny dla rywali.
    A oto strzelec do tej pory jedynego gola dla Polaków - Dominik Solecki. Stać go na więcej?

34:16
    Jako lotny bramkarz zagra Michał Kubik.

34:15
    O czas poprosił trener Błażej Korczyński.

32:42
    Spokojnie po obwodzie rozgrywają Kazachowie, nasi się bronią na własnej połowie, czekając na błąd rywali i szansę na kontratak.

Maria Wyrzykowska

Gole: 28. Solecki – 3. Taynan, 9. Orazov, 19. Zhamankulov, 20. Pershin (10 m rzut karny), 37. Douglas

Kartki:   17. Kriezel (POL) – 9. Douglas (KAZ)

Polska: Kałuża (Widuch) – Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz, Popławski – Kubik, Dewucki, Cyman, Gladczak, Mizgajski, Solecki, Kriezel, Wojciechowski.
    Kazachstan: Higuita (Shamro) – Dovgan, Yesenamanov, Douglas, Nurgozhin – Taynan, Zhamankulov, Suleimenov, Pershin, Taku, Tursagulov, Akbalikov, Orazov.

Sędziowie: Alejandro Martinez Flores (ESP), Juan Gallardo (ESP) – Bogdan Sorescu (ROU), Vasilios Christodoulis (GRE)