Polska – Kazachstan 1:5 (koniec)
Polska
1:5 (0:4)
Kazachstan
Czwartek 01.02.2018, 18:00 • Ljubljana, Słowenia • UEFA Futsal Euro 2018 • 2. runda

36:41
    Gol dla Kazachstanu!
    Strzelcem bramki DOUGLAS. Rzut rożny dla Kazachstanu, najpierw uderzenie w słupek, ale potem piekielnie silny strzał z dystansu Douglasa i piąta bramka rywali.

27:56
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki SOLECKI. Mamy bramkę! Rzut rożny, po którym Solecki oddał przepiękne uderzenie z rzutu wolnego!

19:31
    Bramkę z 10 metrów zdobywa PERSHIN. Faul w ataku Polaków i chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy tracimy czwartą bramkę.

19:00
    Strzelcem bramki ZHAMANKULOV. Niestety, ale na minutę przed końcem tracimy trzecią bramkę. Douglas podał piłkę do wbiegającego na długi słupek partnera, który tylko dołożył nogę.

08:56
    Strzelcem bramki ORAZOV. Po mocnym podaniu Suleimenova na długi słupek akcję zamknął Orazov i mamy drugiego gola dla Kazachstanu.

02:54
    Strzelcem bramki TAYNAN. Techniczny strzał w kierunku długiego słupka i niestety przegrywamy 0-1.

Maria Wyrzykowska

Gole: 28. Solecki – 3. Taynan, 9. Orazov, 19. Zhamankulov, 20. Pershin (10 m rzut karny), 37. Douglas

Kartki:   17. Kriezel (POL) – 9. Douglas (KAZ)

Polska: Kałuża (Widuch) – Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz, Popławski – Kubik, Dewucki, Cyman, Gladczak, Mizgajski, Solecki, Kriezel, Wojciechowski.
    Kazachstan: Higuita (Shamro) – Dovgan, Yesenamanov, Douglas, Nurgozhin – Taynan, Zhamankulov, Suleimenov, Pershin, Taku, Tursagulov, Akbalikov, Orazov.

Sędziowie: Alejandro Martinez Flores (ESP), Juan Gallardo (ESP) – Bogdan Sorescu (ROU), Vasilios Christodoulis (GRE)