Polska – Kazachstan 1:5 (koniec)
Polska
1:5 (0:4)
Kazachstan
Czwartek 01.02.2018, 18:00 • Ljubljana, Słowenia • UEFA Futsal Euro 2018 • 2. runda

Przed nami drugie spotkanie Polaków w UEFA Euro 2018. W tym meczu Polska zmierzy się z Kazachstanem i powalczy o wyjście z grupy B.

W pierwszym spotkaniu Polacy podejmowali Rosję, która była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nikt nie spodziewał się, że biało-czerwoni postawią się drużynie naszpikowanej gwiazdami i sensacyjnie z nią zremisują, zdecydowanie ułatwiając sobie osiągnięcie celu, jakim jest wyjście z grupy.

Z Kazachstanem Polacy mierzyli się ostatnio w 2016 roku w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Tych meczów nie będą dobrze wspominać – o ile w pierwszym po walce zremisowali 1-1, to na wyjeździe Kazachowie nie pozostawili złudzeń, która ekipa jest mocniejsza, i rozgromili przeciwników 7-0. Czwartkowy mecz jest więc wyśmienitą okazją do rewanżu!

Miejmy nadzieję, że w drugim grupowym spotkaniu Polacy zaprezentują równie dużo walki i determinacji jak w meczu z Rosją. Relacja rozpocznie się o godzinie 18:00.

Składy obu ekip i sędziowie:

Polska: Kałuża (Widuch) – Zastawnik, Lutecki, Mikołajewicz, Popławski – Kubik, Dewucki, Cyman, Gladczak, Mizgajski, Solecki, Kriezel, Wojciechowski.

Kazachstan: Higuita (Shamro) – Dovgan, Yesenamanov, Douglas, Nurgozhin – Taynan, Zhamankulov, Suleimenov, Pershin, Taku, Tursagulov, Akbalikov, Orazov.

Sędziowie: Alejandro Martinez Flores (ESP), Juan Gallardo (ESP) – Bogdan Sorescu (ROU), Vasilios Christodoulis (GRE).
    15 minut do rozpoczęcia spotkania!

00:01

00:01
    Zaczynamy! Polacy na biało, w niebieskich strojach Kazachowie.

00:43
    Lutecki dobrze blokuje strzał Nurgozhina.

2:00
    Piłkę rozgrywają Kazachowie, nasi się bronią.

02:01
    Mocny strzał Orazova po rzucie rożnym, ale wysoko nad bramką.

02:43
    Kałuża doskonale interweniuje po strzale Douglasa!

02:54
    Gol dla Kazachstanu!
    Strzelcem bramki TAYNAN. Techniczny strzał w kierunku długiego słupka i niestety przegrywamy 0-1.

02:55
    O czas od razu po straconej bramce poprosił trener Polaków, Błażej Korczyński.

03:48
    Na trybunach rozlega się "My chcemy gola!". Sporo polskich kibiców na hali w Lublanie.

04:22
    Niedokładnie rozgrywają piłkę Polacy, wiele strat przez niecelne podania notują zawodnicy Korczyńskiego.

04:45
    Michał Kubik fauluje dryblującego Douglasa i mamy pierwsze przewinienie Polaków.

06:07
    Po słabym początku Polacy także próbują rozgrywać akcje, na razie jednak nie wypracowali sobie dobrej sytuacji.

06:16
    Uderzał Douglas, ale Gładczak zablokował ten strzał.

07:08
    Kolejny, mocny strzał Douglasa, tym razem niecelnie. Niebezpieczny jest zawodnik z numerem 14.

07:48
    Co za sytuacja! Mocny wyrzut Kałuży na głowę Kriezela, ale Higuita zatrzymał piłkę na linii bramkowej! Kilkanaście centymetrów i mielibyśmy remis!

08:27
    Żółta kartka dla Douglasa za faul na Mikołajewiczu. Kapitan reprezentacji Polski jest opatrywany przez fizjoterapeutów.

08:56
    Strzelcem bramki ORAZOV. Po mocnym podaniu Suleimenova na długi słupek akcję zamknął Orazov i mamy drugiego gola dla Kazachstanu.

09:55
    Wyjście Higuity z bramki i mocne uderzenie, ale obok słupka.

11:08
    Cztery faule na swoim koncie mają Polacy, dwa Kazachowie.

11:26
    Faul Nurgozhina i mamy rzut wolny blisko pola karnego.

11:27
    Solecki próbował zagrać z rzutu wolnego do Kubika, ale zbyt czytelnie.

12:26
    Szybkie rozpoczęcie Kałuży do Kriezela i uderzenie głową na bramkę, ale Higuita złapał piłkę.

13:53
    Przyspieszyli Kazachowie, ale nasi zawodnicy dobrze wybijają im piłkę.

13:58
    O czas poprosił szkoleniowiec naszych rywali, Cacau.

14:14
    Maciej Mizgajski zagra jako lotny bramkarz. Niespełna 6 minut do końca pierwszej połowy.

15:46
    Niecelne podanie Higuity w połowie boiska i przejęcie Kubika, ale zbyt słabe, aby mógł oddać strzał na pustą bramkę.

16:25
    Wysokim pressingiem zagrali Polacy i od razu Kazachowie stracili piłkę. Po rozegraniu autu blisko strzału był Zastawnik, ale z woleja nie trafił w futsalówkę.

16:57
    Kriezel ukarany przez sędziego, piąty faul Polaków, trzeba grać ostrożnie.

16:58
    Dobra interwencja Kałuży po strzale z wolnego.

19:00
    Strzelcem bramki ZHAMANKULOV. Niestety, ale na minutę przed końcem tracimy trzecią bramkę. Douglas podał piłkę do wbiegającego na długi słupek partnera, który tylko dołożył nogę.

19:31
    Bramkę z 10 metrów zdobywa PERSHIN. Faul w ataku Polaków i chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy tracimy czwartą bramkę.

20:00

Bardzo słaby początek Polaków skutkował straceniem pierwszej bramki, kilka minut później padła druga, ale poprawiająca się z minuty na minutę gra biało-czerwonych mogła dawać nadzieje na nadrobienie wyniku. W ostatniej minucie połowy Michał Kałuża musiał jednak jeszcze dwa razy wyciągać piłkę z siatki i odrobić czterobramkową stratę może być ciężko.

20:01

20:37
    Akcja Zastawnika, jednak zbyt lekko w stronę bramki strzeżonej przez Higuitę.

21:22
    Uderzenie Popławskiego, odważnie zaczęli Polacy drugą część spotkania.

21:38
    Wojciechowski dobrze zagrał pressingiem i wybił piłkę Douglasowi spod nóg, ale Higuita dobrze interweniował.

21:52
    Kolejny strzał Polaków! Dobrze zaczęli drugą połowę biało-czerwoni, praktycznie zamknięci na własnej połowie Kazachowie!

23:05
    Doskonała okazja Yesenamanova, ale jeszcze lepsza interwencja Kałuży!

24:21
    Dobrze obrócił się z piłką Kubik i oddał strzał, ale obok bramki.

24:47
    Zastawnik wyprowadził kontratak, podał do Kriezela, ale ten wślizgiem źle trafił w piłkę, która poleciała daleko od bramki.

25:34
    Uderzenie Popławskiego z rzutu wolnego, ale Higuita bez większych problemów łapie piłkę. Trzy faule Kazachów, jeden naszych zawodników.

26:07
    Kolejny kontratak Polaków, ale skończył się jedynie na aucie.

26:22
    Długi wyrzut Kałuży do stojącego w narożniku Kriezela, ale Higuita zdążył wrócić do bramki i obronił jego strzał.

27:56
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki SOLECKI. Mamy bramkę! Rzut rożny, po którym Solecki oddał przepiękne uderzenie z rzutu wolnego!

28:22
    Uderzenie Popławskiego, ale tym razem Higuita górą.

28:28
    Już cztery faule Polaków, trzy na swoim koncie mają futsaliści Kazachstanu.

29:33
    Z indywidualną akcją wyszedł Kubik, ale nie zdecydował się na podanie do Kriezela.

29:47
    Mocne uderzenie Kriezela po rzucie rożnym, ale obok słupka. Dobrze rozgrywają stałe fragmenty gry Polacy.

30:30
    Co za szansa Kałuży! Uderzenie polskiego golkipera i czubkami palców Higuita wybija piłkę lecącą prosto do bramki!

31:16
    Sprytne uderzenie Zastawnika, ale obok bramki Kazachów.

31:32
    Piąty faul Polaków, zostało jeszcze prawie 10 minut gry.

32:42
    Spokojnie po obwodzie rozgrywają Kazachowie, nasi się bronią na własnej połowie, czekając na błąd rywali i szansę na kontratak.

34:15
    O czas poprosił trener Błażej Korczyński.

34:16
    Jako lotny bramkarz zagra Michał Kubik.
    A oto strzelec do tej pory jedynego gola dla Polaków - Dominik Solecki. Stać go na więcej?

35:22
    Faul Zastawnika i przedłużony rzut karny dla rywali.

35:23
    Pierwsze sekundy Widucha w meczu i obrona strzału Pershina z 10 metrów!

36:29
    Cały czas z lotnym bramkarzem Polacy, którzy szukają luki w obronie Kazachów.

36:41
    Strzelcem bramki DOUGLAS. Rzut rożny dla Kazachstanu, najpierw uderzenie w słupek, ale potem piekielnie silny strzał z dystansu Douglasa i piąta bramka rywali.

37:17
    Akcja Kubika, ale broni Higuita. Mamy rzut z autu blisko pola karnego.

37:52
    Z dystansu próbował Zastawnik, ale niecelnie.

38:04
    Uderzenie Mizgajskiego z połowy boiska, ale wysoko ponad bramką.

38:37
    Czas dla Kazachstanu.

38:39
    Rozegranie autu przez Kazachów, jednak po strzale Taynana piłka zatrzymała się na bocznej siatce bramki.

39:44
    Groźne uderzenie Yesenamanova, ale zablokowane.

Kazachowie nie pozostawili złudzeń, kto był lepszy w tym meczu. Oprócz dobrego początku drugiej połowy Polacy prezentowali się przeciętnie lub słabo, co nie mogło wystarczyć na uzyskanie dobrego rezultatu z mocną ekipą Kazachstanu. Honorową bramkę w meczu zdobył Dominik Solecki po pięknym strzale po rzucie rożnym.

Szanse Polaków na wyjście z grupy nie są jednak przekreślone. Aby tego dokonać, Kazachowie musieliby pokonać Rosjan w sobotnim pojedynku minimum czterema bramkami, aby Polacy mieli lepszy bilans bramkowy od swoich pierwszych grupowych rywali.

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (19:49:21)

Maria Wyrzykowska

Gole: 28. Solecki – 3. Taynan, 9. Orazov, 19. Zhamankulov, 20. Pershin (10 m rzut karny), 37. Douglas

Kartki:   17. Kriezel (POL) – 9. Douglas (KAZ)