Szczecin – Piast 1:10 (koniec) | AZS Gdańsk – Rekord 3:7 (koniec)
AZS UG Gdańsk
3:7 (3:3)
Rekord Bielsko-Biała
Niedziela 18.03.2018, 18:00 • Hala AWFiS, Gdańsk • FOGO Futsal Ekstraklasa • 18. kolejka

To już tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (19:36:39)

Goście zgodnie z oczekiwaniami wygrywają w Gdańsku. Rekord strzelił gdańszczanom o cztery bramki więcej, jednak zdobycie trzech punktów nie przyszło zawodnikom z Bielska-Białej łatwo. Po pierwszej odsłonie remisowali z AZS-em 3:3 i wszystko wskazywało na to, że do samego końca będziemy mieli bardzo wyrównany pojedynek. Ostatecznie na początku drugiej połowy przyjezdni pokazali doświadczenie i zaczęli regularnie strzelać bramki, z każdą minutą powiększając swoją przewagę.

39:26
    Timeout dla gości.

39:26
    Cichy faulowany na skrzydle i mamy rzut wolny dla Rekordu. Jest to piąte przewinienie gdańszczan – każde następne to przedłużony rzut karny!

39:17
    Gąsior uderza ze skrzydła, ale górą Sasiak.

38:56
    Długa piłka zagrana do Cichego, ten oddał strzał głową, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

38:03
    Seidler zagrywał piłkę głową zza końcowej linii. Decyzja arbitra nie spodobała się głównemu zainteresowanemu, co skomentował i otrzymał żółtą kartkę.

37:06
    Chyba nie jest dane zdobycie bramki w dniu dzisiejszym Wardowskiemu. Minął on kilku rywali, oddał strzał, ale Cichy zdołał zablokować jego uderzenie!

36:45
    Ponownie przed szansą stanął Wardowski. Tym razem po jego strzale interweniował bramkarz!

36:35
    Wardowski dostał piłkę tuż przy końcowej linii. Oddał strzał, ale zablokował uderzenie jeden z rywali.

36:00
    Cztery minuty do końca. Gospodarze cały czas grają z lotnym bramkarzem.

35:30
    Niezrozumienie gospodarzy na skrzydle i piłka wyszła na aut.

35:16
    Timeout dla gospodarzy.

35:10
    Zagranie piłki do Wardowskiego. Oddaje on strzał, ale próba zablokowana.

34:52
    Przejęli piłkę goście. Zagranie w pole karne do Bondara, ten oddaje strzał z bliskiej odległości, który ostatecznie został zablokowany.

34:40
    Fauluje Poźniak.

33:34
    Teraz swojej okazji szukał Osłowski. Oddał płaski strzał po ziemi z prawego skrzydła, jednak piłka przeszła minimalnie obok dalszego słupka!

33:23
    Pawicki przedarł się środkiem pola i oddał strzał, jednak próba okazała się niecelna.

33:10
    Goście przechwycili piłkę na własnej połowie. Strzał oddał Kubik, jednak futsalówka przeszła obok pustej bramki.

32:58
    Faulowany Osiński na własnej połowie. Remis w przewinieniach.

32:15
    Goście próbowali strzałem do pustej bramki z własnej połowy zdobyć gola, jednak zabrakło im celności.

31:40
    Wardowski dopadł do piłki przed polem karnym gości. Oddał strzał, ale jego próba została zablokowana.

31:06
    Poźniak faulowany na skrzydle. Drugie przewinienie Rekordu.

30:30
    Kreft, który występuje w roli lotnego bramkarza zdołał wrócić do bramki swojego zespołu i wybronić próbę strzału ze znacznej odległości!

30:06
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK.

Długie podanie do Budniaka. Ten w sytuacji sam na sam uderza po ziemi i piłka w siatce drużyny z Gdańska!

29:50
    Popławski uderza z woleja, ale broni Burglin!

29:00
    Gospodarze decydują się na wycofanie bramkarza.

28:53
    Osiński próbował wstrzelić piłkę w pole karne gości. Ci jednak zdołali wybić futsalowkę na rzut rożny.

28:44
    Popławski podczas próby opanowania piłki trafił nogą Poźniaka. Pierwsze przewinienie gości w tej połowie przy trzech AZS-u.

28:16
    Piłka zagrana na lewe skrzydło do Marka. Ten uderzył płasko po ziemi i futsalówka trafiał w słupek! Mają chrapkę na kolejne trafienia gracze z Bielska-Białej.

27:21
    Strzelcem bramki RAFAŁ FRANZ.

Goście podwyższają prowadzenie. Tym razem rozklepali oni defensywę AZS-u i strzał po ziemi oddał Franz!

27:06
    Osłowski zdecydował się na mocne uderzenie z lewego skrzydła. Piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Nawrata!

25:57
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL.

Biel zdecydował się na wykonanie rzutu wolnego. Bezpośredni strzał na bramkę w wykonaniu zawodnika Rekordu zakończył się bramką!

25:56
    Poźniak dostaje żółtą kartkę za faul tuż przed własnym polem karnym!

25:45
    Poźniak oddaje atomowy strzał ze skrzydła. Trafił jednak we współpartnera!

25:30
    Biel uderza z dystansu, jednak zabrakło mu precyzji.

24:20
    Popławski przedzierał się lewą flanką. Zdołał oddać strzał po ziemi, jednak pewnie interweniował Burglin!

23:53
    Wardowski próbuje zagrywać na skrzydło do Osińskiego, jednak robi to niedokładnie.

22:44
    Uderzenie Budniaka z dystansu. Broni Burglin i piłka na rzucie rożnym.

22:00
    Uderzenie Poźniaka z prawej strony okazuje się minimalnie niecelne!

21:30
    Faul jednego z gospodarzy w środku pola. Drugie przewinienie gdańszczan w tej odsłonie.

21:19

Ależ trafienie gości! Nawrat zagrał długą piłkę do będącego w polu karnym gospodarzy Franza. Ten stojąc tyłem do bramki uderzył piłkę nogą i ta wpadła do siatki!

20:55
    Piłka zagrana w pole karne do Franza. Ten jednak stracił futsalówkę na rzecz rywali.

20:50
    Strzał Biela z dystansu, ale broni Burglin!

20:37
    Zagranie piłki na skrzydle do Poźniaka niedokładne. Futsalówka na aucie.

20:01

Pierwsza połowa za nami. W niej goście prowadzili już 3:0, jednak AZS w przeciągu minuty zdołał wyrównać! Jak więc widać w tym meczu jeszcze wszystko może się wydarzyć. Na razie zapraszam na przerwę, a potem dalsze emocje!

20:00

19:20
    Wardowski zagrał piłkę na prawe skrzydło do Poźniaka, a ten szybko odegrał swojemu współpartnerowi. Wardowski oddał mocny strzał, jednak zabrakło mu celności.

18:30
    Co raz mniej czasu do końca pierwszej połowy. Czy przed przerwą jeszcze coś zmieni się w tym meczu?

17:46
    W polu karnym AZS-u zderzyli się ze sobą Burglin i jeden z gości. Potrzebna interwencja pomocy medycznej.

17:04
    Rzut rożny dla gości. Piłka zagrywana w kierunku Popławskiego, ten oddał strzał z woleja, ale futsalówka przeszła wysoko nad bramką.

16:10
    Marek dostał piłkę stojąc tyłem do bramki rywali. Zdołał się odwrócić i oddać strzał, jednak próba okazała się niecelna.

15:47
    Kubik przejął piłkę w środku pola i rozpoczął kontrę swojego zespołu. Zagrywał na prawą stronę do Franza, jednak zrobił to niedokładnie i futsalówka wyszła na aut bramkowy.

15:00
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Jak na razie mamy remis i czekamy na kolejne bramki!

13:30
    Osiński faulował wysoko interweniującego Nawrata! Drugie przewinienie gdańszczan w tym meczu.

13:06
    Piłka zagrana na prawe skrzydło do Osińskiego. Ten stojąc tyłem do bramki zdołał się odwrócić i uderzyć z woleja. Nawrat zdołał nieco sparować piłkę i ta trafiła w słupek!

12:31
    Budniak próbował uderzać z dystansu, jednak rywale zablokowali strzał.

12:00
    Gospodarze mieli okazję na wyprowadzenie skutecznego kontrataku. Osiński nieco jednak się zagubił przy próbie dryblingu i rywale przejęli piłkę.

11:37
    Długie zagranie Burglina w kierunku Poźniaka, jednak interweniował wysoko Nawrat i wybił piłkę głową na aut.

11:33
    Bondar po wznowieniu gry z rzutu rożnego oddał strzał z woleja, ale piłka przeszła obok słupka.

11:31
    Goście w natarciu. Teraz zmuszony do interwencji Burglin i piłka na rzucie rożnym.

11:06
    Długie zagranie piłki do Poźniaka, jednak Popławski wybił mu piłkę spod nóg na aut!

10:49
    Piłka zagrana w pole karne gości do Wardowskiego. Ten stał tuż przed bramkarzem, jednak źle przyjął futsalówkę i ta wyszła na aut bramkowy!

09:45
    Goście szybko chcieli odpowiedzieć. Piłka zagrana w pole karne do Marka, ten oddał strzał, ale próba została zablokowana!

09:37

09:37
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ KREFT.

Kto by spodziewał się takiego obrotu spraw? Prawym skrzydłem został wypuszczony Kreft. Będąc naciskanym przez rywala oddał strzał po ziemi i piłka tuż przy dalszym słupku wpadła do siatki! 3:3 w Gdańsku, gospodarze do remisu doprowadzili w około minutę!

09:01
    Strzelcem bramki TOMASZ POŹNIAK.

Ależ nam się zrobiło spotkanie! Tym razem Burglin rzucił piłkę w kierunku Poźniaka, ten głową nieco zmienił jej tor lotu, czym zmylił Nawrata i zdobył bramkę! AZS strzela na 2:3 i będziemy mieli emocje w tym meczu!

08:31

Gospodarze zdobywają bramkę kontaktową! Poźniak pobiegł z piłką środkiem pola, oddał strzał po ziemi i futsalówka po odbiciu się od słupka znalazła się w siatce!

08:06
    Strzelcem bramki MICHAŁ SEIDLER.

Kolejna bramka gości. Tym razem piłka z prawego skrzydła zagrana na dlaszy słupek do Seidlera, a ten poprzez dostawienie nogi dopełnił formalności!

07:50
    Długie zagranie piłki przez Nawrata do Seidlera. Ten z lewego skrzydła chciał schodzić do pola karnego, jednak zatrzymał go Burglin!

07:34
    Pawicki chciał zaskoczyć mocnym strzałem po ziemi z dystansu Nawrata. Bramkarz Rekordu jednak efektownie interweniował nogą!

06:58
    Nieporozumienie gości w środku pola i piłka wychodzi na aut.

06:03
    Faul gości w środku pola.

05:42
    Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Jeden z gości oddał płaski strzał, jednak interweniował Burglin. Po obronie bramkarza AZS-u piłka spadła pod nogi Popławskiego i ten mocno uderzył. Tym razem golkiper był bezradny i goście podwyższają prowadzenie!

05:20
    Szybka akcja gospodarzy. Kreft zagrywał piłkę na prawą stronę do Poźniaka, jednak podanie było za mocne i futsalówka wyszła na aut.

05:01
    Szybka kontra gdańszczan, jednak i w tej sytuacji górą okazał się być bramkarz!

04:55
    Seidler oddał mocny strzał po ziemi, ale nie zaskoczył on doświadczonego Burglina.

04:40
    Wiśniewski niedokładnie rozgrywa na skrzydło w środku pola. Piłka dla gości.

04:05
    Kolejna świetna akcja gości. Tym razem strzał oddał Kubik i piłka przeszła minimalnie obok słupka!

03:03

Mamy otwarcie wyniku w tym meczu! Biel dostał piłkę na lewe skrzydło, oddał atomowy strzał i ta decyzja okazała się bardzo dobra. Piłka wleciała do bramki tuż pod poprzeczką i mamy 0:1 w Gdańsku!

02:30
    Teraz atomowy strzał z woleja oddał Domżalski. Ponownie górą Nawrat.

02:26
    Pawicki uderzał z dystansu. Strzał wybronił jednak Nawrat i mamy korner!

02:08
    Bondar uderzał ze znacznej odległości, jednak piłka przeszła nad poprzeczką.

02:05
    Piłka wystawiona Bondarowi. Ten chciał uderzać, jednak jego próba została zablokowana.

01:30
    Z kontrą wychodzili gospodarze. Kreft próbował płasko zagrywać na lewą stronę do Poźniaka, jednak jego podanie przeciął Nawrat.

01:06
    Osłowski popełnia pierwsze przewinienie w tym meczu.

00:01

Zawodnicy są już na parkiecie. Za kilka chwil pierwszy gwizdek! Na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak!
    Rozgrzewka w Gdańsku!

AZS UG Gdańsk: Burglin (Skrypoczka, Sasiak) – Osiński, Kreft, Osłowski, Olszewski, Pawicki, Poźniak, Wardowski, Domżalski, Wiśniewski.

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Nawrat) – Surmiak, Biel, Gąsior, Popławski, Budniak, Franz, Cichy, Bondar, Marek, Kubik, Janovsky, Seidler.

Sędziowie: Sławomir Steczko, Grzegorz Hamowski – Jewgienij Adamonis..

Początek spotkania w Gdańsku zaplanowany jest na godzinę 18:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu!

Niedzielne spotkanie w Gdańsku poprowadzą Sławomir Steczko i Grzegorz Hamowski. Przy stoliku natomiast zasiądzie Jewgienij Adamonis.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w obecnym sezonie odbył się 22 listopada. Wtedy w ramach 7. kolejki Rekord rozgromił AZS przed własną publicznością w stosunku 14:4.

W ostatniej kolejce grał tylko AZS, który zremisował w Pniewach 4:4. Rekord dostał trzy punkty ze względu na wycofanie się drużyny ze Słomnik.

Rekord Bielsko-Biała w obecnym sezonie gra praktycznie w innej lidze. Komplet zwycięstw po siedemnastu kolejkach i Rekordziści pewnie zmierzają po obronę tytułu mistrzowskiego. Aktualnie mają 13 punktów przewagi nad wiceliderem ze Zduńskiej Woli.

Gospodarze to aktualnie dziesiąta drużyna ligi. Gdańszczanie mają na swoim koncie 14 punktów po siedemnastu meczach i zajmują miejsce, które zmusza ich do gry w barażach o utrzymanie.

18. kolejka Futsal Ekstraklasy trwa w najlepsze. Jeden z pojedynków odbędzie się w Gdańsku. Tam miejscowy AZS podejmie Rekord Bielsko-Biała.

Kamil Kazmierczak

Gole: 9. Poźniak, 10. Poźniak, 10. Kreft – 4. Biel, 6. Popławski, 9. Seidler, 22. Franz, 26. Biel, 28. Franz, 31. Budniak

Kartki:   26. Poźniak (GDA) – 39. Seidler (BIE)

AZS UG Gdańsk: Burglin (Skrypoczka, Sasiak) – Osłowski, Pawicki, Kreft, Poźniak – Osiński, Olszewski, Wardowski, Domżalski, Wiśniewski.
    Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Surmiak, Biel, Gąsior, Franz, Cichy, Kubik, Janovsky, Seidler.

Sędziowie: Sławomir Steczko, Grzegorz Hamowski – Jewgienij Adamonis.