Znicz – Olimpia E. 0:0 (koniec) | Stal S. W. – Wisła Pu. 1:3 (koniec) | Jastrzębie – Warta 0:2 (koniec)
Gryf – Garbarnia 2:2 (koniec) | ROW Rybnik – Legionovia 2:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Siarka T. 1:0 (koniec)
GKS Bełchatów – ŁKS 2:2 (koniec)
Gryf Wejherowo
2:2 (1:0)
Garbarnia Kraków
Sobota 14.04.2018, 16:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 26. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Druga liga nabiera tempa, przed nami kolejna seria gier. W najbliższą sobotę o godzinie 16 na Wzgórzu Wolności Gryf Wejherowo podejmować będzie beniaminka ligi ekipę Garbarni Kraków.

Gospodarze jak na razie są rewelacją rundy rewanżowej. Nie doznali jeszcze porażki na wiosnę a odnieśli kilka znaczących sukcesów takich jak: wyjazdowe zwycięstwa z Radomiakiem czy Wartą Poznań. Dzięki bardzo dobrej postawie wydostali się oni ze strefy spadkowej i będą chcieli jak najszybciej oddalić się od tej strefy. Przed tygodniem Gryf pokonał Radomiak na wyjeździe 1-0 i ten wynik można uznać za niespodziankę. Gospodarze przed sezonem stawiani byli jako główny kandydat do awansu. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Piotr Okuniewicz.

Goście w poprzedniej kolejce pewnie pokonali na własnym obiekcie MKS Kluczbork 4-1. Dwie z czterech bramek dla Garbarni padło już w samej końcówce meczu. To zwycięstwo było już drugim z rzędu piłkarzy z Krakowa. Czy po meczu w Wejherowie nadal będą nie pokonani?

W rundzie jesiennej Garbarnia okazała się lepsza od Gryfa i zwyciężyła 1-0. Bramkę w tamtym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie gry Kalemba. Trzeba dodać również że bramka została zdobyta z rzutu karnego. Teraz przychodzi czas na rewanż. Gryf jest niczym rozpędzony walec i po kolei odsyła z kwitkiem kolejnych rywali. Jak jednak wiadomo mecz meczowi nie równy i w sobotnie popołudnie wszystko może się wydarzyć.

Serdecznie zapraszam Państwa do spędzenia sobotniego popołudnia z nami śledząc na bieżąco naszą relację tekstową z tego spotkanie. Ostatnie mecze na Wzgórzu Wolności są wyjątkowo interesujące i miejmy nadzieje że ten również będzie.

Gryf Wejherowo: Leleń – Kamiński, Nadolski, Wicki, Sobociński, Wojowski, Goerke, Kołc, Gulczyński, Ciarkowski, Okuniewicz

Rezerwowi: Ferra, Wicon, Koziara, Katny, Regliński, Gabor, Czychowski

Garbarnia Kraków: Cabaj – Pietras, Serafin, Masiuda, Siedlarz, Garzeł, Wojcieszyński, Furtak, Wójcik, Kalemba, Kiebzak

Rezerwowi: Kozioł, Ogar, Kostrubałą, Piszczek, Krykun, Wrze śniewski

Sędziowie: Karol Rudziński (Nidzica).
    Relaks przed meczem. Nie ma to jak nad morzem:)

1

1
    Gryf standardowo na żółto-czarno goście na biało-czarno. Od rana w Wejherowie świeciło słońce ale przed momentem zaszło i wszystko wskazuje że się już nie pojawi. Pogoda do grania wyśmienita.

2
    Gryf spokojnie na własnej połowie. Początek meczu nie ma co forsować tempa.

3
    Podanie Okuniewicza do Kołca ten strzela z przed pola. Jeszcze interweniuje Cabaj ale będzie rzut rożny.

4
    Najwyżej wyskoczył Wicki do tego dośrodkowania i uderzył obok słupka. Kapitalnie broni jednak Cabaj.

5
    Filip Wójcik został powstrzymany w polu karnym przez obrońców Gryfa. Nie tak łatwo będzie dziś przechytrzyć obronę Gryfa.

6
    Gryf przy piłce od dobrej minuty, nie mogą zabrać piłkarze Garbarni piłki rywalom.

7
    Faulowany Łukasz Furtak. Sam poszkodowany będzie dośrodkowywał z wolnego. A jednak nie Kalemba chyba uderzał ale zbyt lekko i wybił piłkę Nadolski na rzut rożny.

8
    Dwukrotnie próbował dośrodkowywać Wojcueszyński ale zarówno za pierwszym jak i drugim razem nie udała mu się ta sztuka.

10
    Dobiegł do pola karnego Okuniewicz po czym poślizgnął się stracił piłkę a z tej akcji już nic nie będzie.

11
    Dobre zagranie na wolne pole do Ciarkowksiego ale w porę z bramki wychodzi Cabaj i uprzedza zawodnika Gryfa.

12
    Wojcieszyński z wolnego dośrodkował w pole karne. Uderzał Kalemba ale miał trudną pozycję aby zakończyć tą akcję precyzyjnym strzałem. Od bramki Leleń.

13
    Marcin Siedlarz leży na murawie a sędzia odgwizduję faul na piłkarzu Garnarni w środku boiska.

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Furtak (Garbarnia Kraków).

15
    Z wolnego dośrodkował mocno w pole Ciarkowksi ale obrona Garbarni czujna i dobrze zorganizowana poradziła sobie z tą wrzutką.

16
    Ponad kwadrans meczu za nami jak na razie pasuje idealnie określenie mecz walki.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamiński (Gryf Wejherowo).

18
    Powalony Masiuda w środku boiska, Wolny egzekwować będzie Garzeł.

19
    Jesteśmy świadkami jak na razie bardzo wyrównanego meczu. Ostrożnie grają obie drużyny przez co nie ma za dużo sytuacji do zdobycia bramki.

20
    Gol dla Gryfa!
    W polu karnym piłka trafiła do PAWŁA WOJOWSKIEGO a ten przerzucił piłkę ponad Cabajem i zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu.

21
    Co się stało z tym Gryfem w przerwie zimowej to nie ten sam zespół z jesienni !!!!

22
    Żółtą kartkę otrzymuje Nadolski (Gryf Wejherowo).

23
    Wojcieszyński z wolnego zagrywa do tyłu tą akcję trzeba spokojnie przemyśleć.

24
    Faulowany Kołc teraz to gospodarze będą mieli stały fragment gry.

25
    Obraz gry wygląda tak samo po strzelonej bramce jak i przed walka na całym boisku i raz Gryf jest w ataku po chwili piłkę mają już goście.

26
    Bardzo dobrze w polu karnym zastawił Okuniewicz rywala tak że Ciarkowksi mógł wbiec z piłką uderzył mocno ale został zablokowany.

27
    Na spalonym został złapany Okuniewicz. Ale samo podanie kilku metrowe w wykonaniu Sobocińskiego była bardzo dobre.

28
    Zbyt długo przekładał sobie piłkę z nogi na nogę Kiebzak aż w końcu została mu ona zabrana.

29
    Po dośrodkowaniu z rożnego Wojowksiego źle obliczył lot piłki Cabaj i nie trafił w nią. Ta spadłą pod nogi Kołca ale pomcnik Gryfa stał plecami do bramki i uderzył ponad poprzeczką.

30
    Pół godziny gry za nami Gryf prowadzi 1-0.

32
    Dwie piłki mamy na boisku i sędzia przerywa mecz. SW momencie przerwania przy piłce byli gospodarze i to oni będą wznawiali grę.

33
    Optyczna przewaga po stronie Gryfa od kilku minut. Częściej są oni z piłką pod polem karnym Garbarni.

34
    Na murawie leży Filip Wójcik konieczna będzie pomoc medyczna.

35
    Sporo nieskładności oglądaliśmy w tej akcji Gryfa. To można było zakończyć jakimś ciekawym strzałem.

36
    Z dystansu uderzył Nadolski ale pomylił się o kilka centymetrów. Piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Cabaja.

37
    Do spółki Kamiński i Nadolski przyblokowali Wójcika a wychodzący z bramki Leleń pewnie złapał piłkę. Bardzo dobra komunikacja pomiędzy tym formacjami w Gryfie Wejherowo.

39
    Nieco kopaniny w środku pola. Kamiński faulował Siedlarza.

40
    Dośrodkowanie Wójcika w polu karnym sprytnie uderzył Serafin na bramkę ale na posterunku Leleń nie dał się zaskoczyć.

41
    Bardzo dużo w tym meczu piłkarze Gryfa wymienia pomiędzy sobą podań z pierwszej piłki i to czasami na prawdę robi wiele pożytku dla drużyny.

42
    O tym strzale Gulczyński chyba będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Bardzo niecelna próba zawodnika Gryfa.

43
    Mocno podkręcił z wolnego tą piłkę Ciarkowksi ale obrońcy byli lepiej ustawieni i wybili ją poza własną szesnastkę.

44
    Jeszcze przed przerwą goście chcą zagrozić bramce Lelenia ale idzie im to jak po gruzie. Obrońcy Gryfa jak na razie bez błędni w swoich poczynaniach.

45

Koniec pierwszej części gry. Jesteśmy świadkami meczu walki. Gospodarze mieli swoją szansę i ją wykorzystali dlatego prowadzą 1-0. Druga połowa na pewno będzie interesująca bo w tym spotkaniu jeszcze wszystko jest możliwe. Czas dla trenerów na taktykę na drugie 45 minut, dla piłkarzy na odpoczynek a dla kibiców na rozprostowanie kości. Za 15 minut wracamy na boisko w Wejherowie.

46

46
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Siedlarz, na boisku pojawia się Krykun.

47
    Powstrzymany w polu karnym Krykun przez Goerke. Nowy zawodnik Garbarni od pierwszego gwizdku stara się być jak najczęściej tam gdzie właśnie jest piłka.

48
    Piłka w rękach Lelenia który dalekim wykopem podał do Piotra Kołca.

49
    Bardzo dobrze przy lini bocznej powstrzymany Wójcik ale piłka po stronie Gryfa była tylko chwilę. Szybko po przejęciu na strzał zdecydował się Wojcieszyńśki ale nie ma co ukrywać mógł on lepiej uderzyć.

50
    Pięć minut drugiej połowy za nami wynik z pierwszej połowy nie ulega jak na razie zmianie.

52
    Zablokowane to dośrodkowanie Wojowksiego ale będzie rzut rożny.

53
    Zagranie na krótki słupek do piłki dopadł Okuniewicz uderzył mocno ale przy okazji trafił też swojego rywala w nogę który upada z grymasem bólu na murawę.

54
    Już jest w porządku Masiuda podnosi się i będzie kontynuował ten mecz.

55
    Bardzo mocne uderzenie piłkarza Garbarni z przed pola karnego nie zastanawiał się i wypiąstkował piłkę Leleń.

56
    Czerwona kartka dla Garzeł (Garbarnia Kraków).

57
    Nie może się pogodzić z decyzją sędziego Garzeł i długo schodzi z murawy. Sędzia jest bezlitosny goście grają do końca meczu w 10.

58
    Goście mimo że w osłabieniu starają się atakować. Dośrodkowanie Masiudy jest blokowane a piłka opuszcza plac gry. Od bramki Leleń.

59
    Do końca Gulczyński asekurował tą piłkę która opuściła plac gry. Nieco ponad pół godziny do końca tego meczu.

60
    Od momentu czerwonej kartki dla gości gra toczy się niemalże cały czas na połowie Gryfa.

62
    Z autu Gulczyński do Okuniewicza. Mozolnie przesuwają się na przód zawodnicy Gryfa Wejherowo.

63
    Zbyt lekkie uderzenie w polu karnym Szymona Kiebzaka.

64
    Żółtą kartkę otrzymuje Wojcieszyński (Garbarnia Kraków).

65
    Dośrodkowanie w pole karne piłka spada idealnie pod nogi KRZYSZTOFA WICKIEGO który z kilku metrów po ziemi pokonuję bezradnego w tej akcji Cabaja.

66
    Będzie bardzo ciężko odmienić losy tego meczu piłkarzom Garbarni.

67
    W ostatniej chwili wychodzi z bramki Cabaj i uprzedza Okuniewicza.

68
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Wojcieszyński, na boisku pojawia się Kostrubałą.

69
    Bardzo przytomnie zachował się Kamiński i nie pozwolił się minąć rywalowi, Prawdę mówiąc w tym meczu cała obrona Gryfa zasługuję na wielką pochwałę.

70
    Ambitnie walczą przyjezdni mimo że w osłabieniu mimo że przegrywają starają się nadal atakować,

71
    Sporo ostrych starć w tym meczu których nie odgwizduje sędzia a są one na pograniczu faulu.

72
    Wolny dla Garbarni. Uderzał Kosturabałą. Strzał celny ale bez problemu broni Leleń.

73
    Podał między dwoma obrońcami Ciarkowski do Okuniewicza a ten uderzył z lewej nogi z pierwszej piłki. Bardzo dobrze ustawiony Cabaj broni to uderzenie.

75
    Wywalczył w środku pola piłkę Okuniewicz i wychodził sam na sam ale został powalony. Piłkę przejął Ciarkowski i ruszył na bramkę sedzia zastosował przywilej korzyści. Widząc jednak że Okuniewicz się nie podnosi Ciarkowski wybił piłkę na aut.

76
    Goście zgodnie z zasadami fair-play oddają ją piłkarzom Gryfa.

77
    Kapitalnie zagrał Goerke do Wojowskiego na wolne pole ten wystawił Okuniewiczowi na strzał na 10 metr ale to uderzenie broni Cabaj. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy. Oj było gorąco w polu karnym przyjezdnych.

78
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Serafin, na boisku pojawia się Gawle.

79
    Gryf szuka trzeciej bramki. Podanie Gulczyńskiego do Goerke jest jednak przerwane i od autu zaczną żółto-czarni.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Gulczyński (Gryf Wejherowo).

81
    Mocno dośrodkował Cabaj w pole karne ale Wicki wyskoczył do tej piłki i wybił ją poza pole karne.

82
    Wybili piłkę Wojowskiemu obrońcy Garbarni ale ta trafiła pod nogi Nadolskiego. Łukasz Nadolski uderzył mocno ale ponad poprzeczką.

83
    Gryf przy piłce rusza z kontrą ale traci piłkę a na dodatek Kołc fauluje rywala.

84
    Mocno zagrana piłka w pole karne Gryfa z problemami Leleń bo wypuścił piłkę z rąk ale po chwili naprawił swój błąd.

85
    Szybko rozegrana wolny podanie do Wojowskiego a ten zagrywa do Ciarkowskiego. Napastnik Gryfa wychodzi sam na sam z Cabajem ale zamiast uderzać wdaję się w drybling i marnuję bardzo dobrą okazję na podwyższenie wyniku.

87
    Rzut z autu na wysokości pola karnego Gryfa dla przyjezdnych.

88
    Karny dla Garbarni !!!

88
    Do końca będą emocje w tym meczu jeśli goście zdobędą teraz bramkę.

89
    Gol dla Garbarnii!
    Pewnie uderzył KRZYSZTOF KALEMBA i mamy bramkę kontaktową.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty a goście mają rzut wolny z około 25 metrów.

90
    Nie do wiary !!!!!!!!!!!!! z wolnego uderza KRZYSZTOF KALEMBA po rękach Lelenia piłka wpada do bramki i mamy remis w tym meczu.

90+1
    Miał Gryf rzut rożny ale nie udało się oddać strzału.

90+2
    Zderzyli się zawodnik Garbarni z jednym z piłkarzy Gryfa oboje leżą i nie podnoszą się z murawy. Mamy przerwę w grze.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Wójcik (Garbarnia Kraków).

90+3
    Nadolski do Wojowskiego ten uderza piłka trafia w rękę jednego z zawodników Garbarni ale gwizdek sędziego milczy.

90+4

Co tu się wydarzyło w ostatnich minutach. Prawdę mówiąc takich meczy nie ogląda się zbyt często. Zespół Garbarni grając w 10 zdobył dwie bramki w ciągu dwóch ostatnich minut. Mają chyba o czym myśleć piłkarze Gryfa pewne trzy punkty oddali w nonszalancki sposób. Kibice opuszczają stadion w nie najlepszych nastrojach. Wielkie brawa jednak dla gości z piekła trafili do nieba z sytuacji niemalże bez wyjścia wywożą punkt, ale jak cenny punkt w tym meczu.Na dziś to już wszystko dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relację. (17:55:28)