Orlen Wisła – Stal 38:22 (koniec) | Azoty – Energa MKS 28:24 (koniec) | Pogoń – Gwardia 26:27 (koniec)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
26:27 (13:17)
COROTOP Gwardia Opole
Sobota 08.09.2018, 18:30 • MOSRiR, ul. Twardowskiego 12b, Szczecin • Orlen Superliga mężczyzn • 2. runda

Nie udało się Portowcom szczęśliwie zakończyć tych zawodów dla siebie. Szczecinianie rozpoczęli ten mecz bardzo źle, ale po zmianie stron nie tylko odrobili straty, ale wyszli nawet na prowadzenie. Gwardia tuż przed końcem grała w czwórkę, ale i to nie pomogło Pogoni. Krupa nie doprowadził do remisu w ostatniej akcji i opolanie zgarnęli komplet punktów. (20:04:22)

Koniec meczu. (26:27)

60
    5 sekund do końca. (26:27)

60
    Trzecie upomnienie dla Krupy, co oznacza dla niego czerwoną kartkę tuż przed końcem zawodów. (26:27)

60
    Krupa w ostatniej akcji nie dał rady pokonać bramkarza Gwardii. Nie będą mieć punktów szczecinianie. (26:27)

59
    Trzecie trafienie w meczu Miłka. (26:26)

59
    Mokrzki nie dał rady pokonać bramkarza Pogoni. (25:26)

59
    Gwardia ryzykuje grą bez bramkarza. (25:26)

58
    Do końca meczu jeszcze 2 minuty i 13 sekund. Czy Pogoń stać na wygraną? Mają dwóch graczy więcej. (25:26)

58
    Czas dla Kuptela. (25:26)
    58
    Tym razem do wykonania karnego podszedł Krysiak i zachował nerwy na wodzy. (25:26)

58
    Karny dla szczecinian. (24:26)

58
    Gwardia będzie grać w czwórkę. Karę dwóch minut otrzymał Tarcijonas. (24:26)

58
    Choć czasu zostało już naprawdę niewiele. (24:26)

58
    Po raz drugi dwoma minutami ukarany został Zadura. To szansa dla miejscowych. (24:26)

57
    Czas dla Pogoni. (24:26)
    57
    Ponownie celnie Łangowski. Już cztery bramki z rzędu trafili goście i teraz oni są bliżej końcowego triumfu. (24:26)

57
    Jeszcze jedna strata Portowców. (24:25)
    57
    Formalności dopełnił Łangowski. (24:25)

56
    Zablokowany został Patryk Miłek. Gwardia przed szansą na prowadzenie. (24:24)
    56
    Ponownie skutecznie Mauer. (24:24)

55
    Strata piłki przez gospodarzy, za chwilę może być remis w tym meczu. (24:23)

54
    Gra pasywna w wykonaniu gości z Opola. Rosną nam emocje w tym meczu. (24:22)
    53
    Matuszak ruszył na przebój i trafił. Rozbita jest Gwardia w defensywie. (24:22)

53
    Błąd kroków jednego z opolan. (23:22)
    52
    Szaleje nam w tym meczu Krupa. Najpierw szybkie dwie minuty kary, a teraz co rzut, to bramka. (23:22)

52
    Za szybko bramkę chciał zdobyć Mokrzki. W ataku Pogoń. (22:22)
    51
    Świetnie Krupa z dystansu. (22:22)
    51
    Gol po rzucie z 7 metrów Mauera. (21:22)

50
    Rzut karny dla Gwardii. Faulowany był Tarcijonas. (21:21)

50
    Zbyt długie podanie na kontrę. Wychwycił to Zembrzycki. (21:21)

49
    Szczęście przy Pogoni. Bartosik odbił piłkę sam na sam na słupek swojej bramki. (21:21)

49
    Matuszak faulował w ataku. (21:21)

48
    Słupek po rzucie Siwaka. Gwardia ma dalej piłkę, ale za chwilę ją straciła. (21:21)

47
    Po raz drugi za ostro zagrał Miłek. (21:21)
    47
    Świetnie z prawego rozegrania uderzył Matuszak, który chwilę wcześniej zmienił Zarembę. (21:21)

46
    Faul ofensywny Gwardii i strata piłki. Pogoń może wyrównać. (20:21)
    46
    Krysiak przedłuża nadzieje Portowców na korzystny wynik. (20:21)

45
    Nieudana akcja ofensywna gości. (19:21)

45
    Opolanie wydają się odzyskiwać kontrolę nad meczem. Jeden ze szczecinian nadepnął na linię i nie ma bramki. (19:21)
    44
    Błyskawicznie kontrę zakończył skrzydłowy Siwak. (19:21)

44
    Strata piłki przez Pogoń. (19:20)

43
    Długo bronią się już opolanie, najczęściej przerywają akcję miejscowych faulami. (19:20)
    42
    Błyskawicznie odpowiedział Mokrzki. (19:20)
    42
    Kolejny remis w meczu. Trafił Krupa. (19:19)

42
    Twarda obrona Gwardii. (18:19)

41
    Pogoń już w komplecie. (18:19)

41
    Zablokowany został Zaremba, ale Portowcy utrzymali piłkę. (18:19)

41
    Trwa impas rzutowy szczecinian. Nie oddali celnego rzutu już od 6 minut. (18:19)

40
    Czas dla Pogoni. (18:19)

40
    Pofrunął w górę Wąsowski i zablokował rzut Lemaniaka. Niesamowicie wyglądała ta interwencja. Nie było w bramce Pogoni żadnego zawodnika. (18:19)

40
    Krupa nie dał rady pokonać Zembrzyckiego. (18:19)

40
    Skutecznie w bramce Bartosik. Rzucał Łangowski. (18:19)

39
    Zbyt szybka zmiana w Pogoni, co oznacza karę dwóch minut. Upomniany został Bosy. (18:19)

39
    Bosy rzucał, ale nie trafił. Lepszy Zembrzycki. (18:19)

39
    Ukarany został Zadura. (18:19)

39
    Krupa wymusił faul i będzie kara dla jednego z opolan. (18:19)

38
    Sygnalizacja gry pasywnej w Pogoni. (18:19)
    38
    Siwak po kontrze wyprowadził gości na prowadzenie. (18:19)

38
    Pogoń już w komplecie. (18:18)

38
    Pogoń wycofała bramkarza, ale wciąż brakuje jednego gracza. (18:18)

37
    Faul ofensywny gości, mimo dwóch graczy więcej. Coś niesamowitego. (18:18)

37
    Pogoń już w podwójnym osłabieniu. (18:18)

37
    Po raz drugi na ławkę kar powędrował Wąsowski. (18:18)

37
    Niecelnie Krupa z dystansu. (18:18)

36
    W dodatku karę dwóch minut otrzymał Miłek. (18:18)
    36
    W końcu się przełamali. Udało się to Łangowskiemu po rzucie z drugiej linii. (18:18)

36
    Dokładnie starają się grać przyjezdni. (18:17)

35
    Od razu zareagował przerwą dla swojej drużyny Kuptel, choć nie wiadomo czy ciut nie za późno. (18:17)
    35
    Jedziniak wyprowadził Pogoń na pierwsze w tym meczu prowadzenie. (18:17)

35
    Strata piłki przez gości z Opola. Bardzo źle weszli w drugą część meczu Gwardziści. (17:17)
    35
    Po raz czwarty celnie Rybski. (17:17)

34
    Karny dla miejscowych. (16:17)

34
    Strata piłki przez gości. Pogoń przed pierwszą szansą na remis w tych zawodach. (16:17)

33
    Sygnalizacja gry pasywnej Gwardii. (16:17)
    33
    Świetne zachowanie w obronie i kontra Krysiaka. Mamy bramkę kontaktową. Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu. (16:17)
    33
    Ze środka rozegrania trafił Miłek. Maleje dystans do Gwardii. (15:17)

32
    Poprzeczka ratuje Pogoń od straty bramki. Trafił w nią Zadura. (14:17)
    31
    Pierwsze trafienie po zmianie stron dla Pogoni. Ze skrzydła przymierzył Jedziniak. (14:17)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:17)

Po pierwszej połowie zarysowała się przewaga faworyzowanej w tym meczu Gwardii. Doskonałe wejście odnotował Adam Malcher. Portowcy długo kazali czekać swoim kibicom na premierowe trafienie, stąd wynika obecna przewaga bramkowa opolan. Trudno jest szczecinianom zatrzymać kołowych gości.

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:17)
    30
    Wynik przed przerwą ustalił Jankowski. To jego drugie trafienie w końcówce pierwszej połowy. (13:17)
    30
    Niezły ma dziś repertuar rzutów karnych Rybski. Trzecia udana próba tego gracza. (13:16)

29
    Od razu odpowiedzieli bramką goście. (11:15)

28
    To teraz Portowcy pograją dwóch mniej po karze dla Jedziniaka. (11:14)
    28
    Mocne uderzenie z drugiej linii w wykonaniu Zaremby. (11:14)
    27
    Trzecie trafienia w wykonaniu Siwaka. (10:14)

27
    No to mamy odpowiedź ze strony Pogoni. Na ławkę kar odesłany Wąsowski. (10:13)

27
    Opolanie ryzykują grą bez bramkarza. (10:13)
    26
    Ze skrzydła skutecznie Krysiak. (10:13)

26
    Kolejne zbyt ostre zagranie w obronie. Tym razem sędziowie wskazali na Mauera. Gwardia w podwójnym osłabieniu. (9:13)

26
    Przez dwie minuty odpocznie sobie Łangowski. (9:13)

26
    Tracą piłkę w ataku opolanie. (9:13)
    26
    Trwa wymiana ciosów. Bramka Miłka. (9:13)
    25
    Po raz pierwszy rzut oddał Jankowski. (8:13)
    25
    Skutecznie z drugiej linii Krupa. (8:12)
    24
    Wynik spotkania podwyższył Mauer. (7:12)
    24
    Bramkę dołożył, już piątą w meczu, Zadura. (7:11)
    23
    Z karnego skutecznie Rybski. (7:10)
    22
    Trafił Zaremba. (6:10)
    21
    Na wszystkie problemy w ataku Gwardii – Zadura. (5:10)

21
    Czas dla trenera gości, Rafała Kuptela. (5:9)
    20
    Skutecznie ze skrzydła Radosz. (5:9)
    20
    Zadura dobrze się dziś prezentuje. Ma już 3 bramki na swoim koncie. (4:9)

19
    Długo trwa już akcja szczecinian. Za chwilę będzie gra pasywna. Wyjaśnił to Malcher, który obronił rzut Krupy. (4:8)

18
    Zbyt ostro w obronie zachował się Tarcijonas, za co musi usiąść na ławce kar. (4:8)

17
    Faul w ataku w wykonaniu gości z Opola. (4:8)

17
    Faulują w ataku Portowcy i tracą piłkę. (4:8)
    16
    Po raz pierwszy celnie Mokrzki. (4:8)
    16
    Z 7 metrów Rybski się nie pomylił. (4:7)

14
    Czas dla Piotra Frelka. Nie jest najlepiej, jeśli chodzi o dyspozycję miejscowych. (3:6)
    13
    Z lewego skrzydła skutecznie Siwak. (3:6)

13
    Pogoń zachowała jednak piłkę w swoim posiadaniu. Po chwili ją straciła. (3:5)

13
    Ponownie skutecznie w bramce Malcher. Rzucał Matuszak. (3:5)

12
    Bardzo zły początek meczu dla Krupy. Po raz drugi otrzymał "dwójkę". (3:5)
    12
    Po raz drugi skutecznie w tym meczu Zadura. (3:5)

12
    Upomniany został Wąsowski. (3:4)

12
    Twardo w obronie grają szczecinianie. (3:4)
    11
    Udana próba rzutu w wykonaniu Pawła Krupy. (3:4)
    11
    Szybka odpowiedź Klimkowa. (2:4)
    10
    W końcu coś drgnęło u gospodarzy. Trafił Matuszak. (2:3)

10
    Żółtą kartkę otrzymał Klimków. (1:3)

10
    Strata piłki przez gości z Opola. (1:3)
    9
    Dogranie do koła, a tam Bosy otworzył wynik meczu dla Pogoni. (1:3)
    9
    Tymczasem trafił Łangowski. Czekamy na pierwszą bramkę dla Portowców. (0:3)

8
    Faul w ofensywie gości. Ponownie opolanie bronią dostępu do swojej bramki. Rzucał Rybski. (0:2)

8
    Rzucał Jońca, ale lepszy od niego bramkarz Gwardii. Bardzo zły początek zawodów w wykonaniu miejscowych. (0:2)

7
    Portowcy ryzykują grą bez bramkarza. (0:2)

5
    Błąd jednego z opolan. Przy rzucie doszło do nadepnięcia na linię pola bramkowego. (0:2)

5
    Faul ofensywny szczecinian i strata piłki. (0:2)

4
    Zadura z żółtą kartką. (0:2)
    4
    Skutecznie pod bramką Pogoni Mauer. (0:2)

3
    Zablokowany Matuszak. Goście ruszają z kolejnym atakiem. (0:1)

3
    Żółta kartka dla Krupy. (0:1)
    2
    Goście mogli jednak kontynuować atak. Trafił Zadura. (0:1)

2
    Nieudany atak Pogoni. Ale Mokrzki także nieskutecznie. (0:0)

1
    Niecelnie opolanie. Rzucał Siwak. (0:0)

1
    Przy piłce Gwardia. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Za chwilę pierwszy gwizdek w tych zawodach.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Bartosik, Teterycz – Bosy, Fedeńczak, Jedziniak, Jońca, Krupa, Krysiak, Matuszak, Miłek, Radosz, Rybski, Wąsowski, Zaremba.

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Jankowski, Klimków, Lemaniak, Łangowski, Mauer, Milewski, Mokrzki, Morawski, Siwak, Skraburski, Tarcijonas, Zadura, Zarzycki, Zieniewicz.

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz (Zielona Góra, Wtórek).

Witamy ponownie z hali przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie. Za chwilę rozpocznie się mecz Sandra Spa Pogoni z Gwardią.

Zapraszamy serdecznie na lajfy. com. Startujemy tuż przed godziną 18:30. Nie może was z nami zabraknąć. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie.

Wysoko poprzeczkę przed swoimi podopiecznymi postawił Piotr Frelek. Życzeniem szkoleniowca jest awans do ósemki, która zagwarantuje walkę o mistrzostwo Polski. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo drużyn o podobnym lub nawet wyższym potencjale jest przynajmniej kilka.

I Pogoń, i Gwardia rozpoczęły od porażek. Szczecinianie mieli jednak zdecydowanie łatwiejsze zadanie. Grali bowiem z osłabionym przed sezonem Wybrzeżem Gdańsk. Gwardziści mierzyli się z potentatem naszej ligi, czyli PGE VIVE Kielce i przegrali mecz z kretesem. Będą zatem żądni rewanżu.

Podobnie jest w przypadku siódemki Rafała Kuptela. Opolanie bez większego bólu pożegnali prawego rozgrywającego – Sergieja Dementiewa. Również postawiono na młodzież. Pytanie tylko, która z nich osiągnie sukces w drugim ligowym występie.

Chociażby dlatego, że spotkają się dwa najmłodsze zespoły. Średnia wieku w Pogoni to obecnie 23,25 lat. Obniżyła się po odejściu bramkarza Sebastiana Zapory. Sprowadzono za to dwóch młodych środkowych rozgrywających – Patryka Miłka i Piotra Rybskiego.

W Szczecinie, poza rywalizacją kobiet, zobaczymy również w akcji panów. Sandra Spa Pogoń zagra bowiem z Gwardią Opole. Tutaj faworytem wydaje się być ekipa gości. Niemniej, czeka nas interesujące starcie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Renata Rolnik

COROTOP Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Jankowski, Klimków, Lemaniak, Łangowski, Mauer, Milewski, Mokrzki, Morawski, Siwak, Skraburski, Tarcijonas, Zadura, Zarzycki, Zieniewicz.

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz (Zielona Góra, Wtórek)