Orlen Wisła – Stal 38:22 (koniec) | Azoty – Energa MKS 28:24 (koniec) | Pogoń – Gwardia 26:27 (koniec)
Sandra SPA Pogoń Szczecin
26:27 (13:17)
COROTOP Gwardia Opole
Sobota 08.09.2018, 18:30 • MOSRiR, ul. Twardowskiego 12b, Szczecin • Orlen Superliga mężczyzn • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

W Szczecinie, poza rywalizacją kobiet, zobaczymy również w akcji panów. Sandra Spa Pogoń zagra bowiem z Gwardią Opole. Tutaj faworytem wydaje się być ekipa gości. Niemniej, czeka nas interesujące starcie.

Chociażby dlatego, że spotkają się dwa najmłodsze zespoły. Średnia wieku w Pogoni to obecnie 23,25 lat. Obniżyła się po odejściu bramkarza Sebastiana Zapory. Sprowadzono za to dwóch młodych środkowych rozgrywających – Patryka Miłka i Piotra Rybskiego.

Podobnie jest w przypadku siódemki Rafała Kuptela. Opolanie bez większego bólu pożegnali prawego rozgrywającego – Sergieja Dementiewa. Również postawiono na młodzież. Pytanie tylko, która z nich osiągnie sukces w drugim ligowym występie.

I Pogoń, i Gwardia rozpoczęły od porażek. Szczecinianie mieli jednak zdecydowanie łatwiejsze zadanie. Grali bowiem z osłabionym przed sezonem Wybrzeżem Gdańsk. Gwardziści mierzyli się z potentatem naszej ligi, czyli PGE VIVE Kielce i przegrali mecz z kretesem. Będą zatem żądni rewanżu.

Wysoko poprzeczkę przed swoimi podopiecznymi postawił Piotr Frelek. Życzeniem szkoleniowca jest awans do ósemki, która zagwarantuje walkę o mistrzostwo Polski. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, bo drużyn o podobnym lub nawet wyższym potencjale jest przynajmniej kilka.

Zapraszamy serdecznie na lajfy. com. Startujemy tuż przed godziną 18:30. Nie może was z nami zabraknąć. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie.

Witamy ponownie z hali przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie. Za chwilę rozpocznie się mecz Sandra Spa Pogoni z Gwardią.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Bartosik, Teterycz – Bosy, Fedeńczak, Jedziniak, Jońca, Krupa, Krysiak, Matuszak, Miłek, Radosz, Rybski, Wąsowski, Zaremba.

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Jankowski, Klimków, Lemaniak, Łangowski, Mauer, Milewski, Mokrzki, Morawski, Siwak, Skraburski, Tarcijonas, Zadura, Zarzycki, Zieniewicz.

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz (Zielona Góra, Wtórek).

Za chwilę pierwszy gwizdek w tych zawodach.

2
    Nieudany atak Pogoni. Ale Mokrzki także nieskutecznie. (0:0)
    2
    Goście mogli jednak kontynuować atak. Trafił Zadura. (0:1)

3
    Żółta kartka dla Krupy. (0:1)

3
    Zablokowany Matuszak. Goście ruszają z kolejnym atakiem. (0:1)
    4
    Skutecznie pod bramką Pogoni Mauer. (0:2)

4
    Zadura z żółtą kartką. (0:2)

5
    Faul ofensywny szczecinian i strata piłki. (0:2)

5
    Błąd jednego z opolan. Przy rzucie doszło do nadepnięcia na linię pola bramkowego. (0:2)

7
    Portowcy ryzykują grą bez bramkarza. (0:2)

8
    Rzucał Jońca, ale lepszy od niego bramkarz Gwardii. Bardzo zły początek zawodów w wykonaniu miejscowych. (0:2)

8
    Faul w ofensywie gości. Ponownie opolanie bronią dostępu do swojej bramki. Rzucał Rybski. (0:2)
    9
    Tymczasem trafił Łangowski. Czekamy na pierwszą bramkę dla Portowców. (0:3)
    9
    Dogranie do koła, a tam Bosy otworzył wynik meczu dla Pogoni. (1:3)

10
    Strata piłki przez gości z Opola. (1:3)

10
    Żółtą kartkę otrzymał Klimków. (1:3)
    10
    W końcu coś drgnęło u gospodarzy. Trafił Matuszak. (2:3)
    11
    Szybka odpowiedź Klimkowa. (2:4)
    11
    Udana próba rzutu w wykonaniu Pawła Krupy. (3:4)

12
    Twardo w obronie grają szczecinianie. (3:4)

12
    Upomniany został Wąsowski. (3:4)
    12
    Po raz drugi skutecznie w tym meczu Zadura. (3:5)

12
    Bardzo zły początek meczu dla Krupy. Po raz drugi otrzymał "dwójkę". (3:5)

13
    Ponownie skutecznie w bramce Malcher. Rzucał Matuszak. (3:5)

13
    Pogoń zachowała jednak piłkę w swoim posiadaniu. Po chwili ją straciła. (3:5)
    13
    Z lewego skrzydła skutecznie Siwak. (3:6)

14
    Czas dla Piotra Frelka. Nie jest najlepiej, jeśli chodzi o dyspozycję miejscowych. (3:6)

16
    Z 7 metrów Rybski się nie pomylił. (4:7)
    16
    Po raz pierwszy celnie Mokrzki. (4:8)

17
    Faulują w ataku Portowcy i tracą piłkę. (4:8)

17
    Faul w ataku w wykonaniu gości z Opola. (4:8)

18
    Zbyt ostro w obronie zachował się Tarcijonas, za co musi usiąść na ławce kar. (4:8)

19
    Długo trwa już akcja szczecinian. Za chwilę będzie gra pasywna. Wyjaśnił to Malcher, który obronił rzut Krupy. (4:8)
    20
    Zadura dobrze się dziś prezentuje. Ma już 3 bramki na swoim koncie. (4:9)
    20
    Skutecznie ze skrzydła Radosz. (5:9)

21
    Czas dla trenera gości, Rafała Kuptela. (5:9)
    21
    Na wszystkie problemy w ataku Gwardii – Zadura. (5:10)
    22
    Trafił Zaremba. (6:10)
    23
    Z karnego skutecznie Rybski. (7:10)
    24
    Bramkę dołożył, już piątą w meczu, Zadura. (7:11)
    24
    Wynik spotkania podwyższył Mauer. (7:12)
    25
    Skutecznie z drugiej linii Krupa. (8:12)
    25
    Po raz pierwszy rzut oddał Jankowski. (8:13)
    26
    Trwa wymiana ciosów. Bramka Miłka. (9:13)

26
    Tracą piłkę w ataku opolanie. (9:13)

26
    Przez dwie minuty odpocznie sobie Łangowski. (9:13)

26
    Kolejne zbyt ostre zagranie w obronie. Tym razem sędziowie wskazali na Mauera. Gwardia w podwójnym osłabieniu. (9:13)
    26
    Ze skrzydła skutecznie Krysiak. (10:13)

27
    Opolanie ryzykują grą bez bramkarza. (10:13)

27
    No to mamy odpowiedź ze strony Pogoni. Na ławkę kar odesłany Wąsowski. (10:13)
    27
    Trzecie trafienia w wykonaniu Siwaka. (10:14)
    28
    Mocne uderzenie z drugiej linii w wykonaniu Zaremby. (11:14)

28
    To teraz Portowcy pograją dwóch mniej po karze dla Jedziniaka. (11:14)
    29
    Od razu odpowiedzieli bramką goście. (11:15)

30
    Niezły ma dziś repertuar rzutów karnych Rybski. Trzecia udana próba tego gracza. (13:16)
    30
    Wynik przed przerwą ustalił Jankowski. To jego drugie trafienie w końcówce pierwszej połowy. (13:17)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:17)

Po pierwszej połowie zarysowała się przewaga faworyzowanej w tym meczu Gwardii. Doskonałe wejście odnotował Adam Malcher. Portowcy długo kazali czekać swoim kibicom na premierowe trafienie, stąd wynika obecna przewaga bramkowa opolan. Trudno jest szczecinianom zatrzymać kołowych gości.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:17)
    31
    Pierwsze trafienie po zmianie stron dla Pogoni. Ze skrzydła przymierzył Jedziniak. (14:17)

32
    Poprzeczka ratuje Pogoń od straty bramki. Trafił w nią Zadura. (14:17)
    33
    Ze środka rozegrania trafił Miłek. Maleje dystans do Gwardii. (15:17)
    33
    Świetne zachowanie w obronie i kontra Krysiaka. Mamy bramkę kontaktową. Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu. (16:17)

33
    Sygnalizacja gry pasywnej Gwardii. (16:17)

34
    Strata piłki przez gości. Pogoń przed pierwszą szansą na remis w tych zawodach. (16:17)

34
    Karny dla miejscowych. (16:17)
    35
    Po raz czwarty celnie Rybski. (17:17)

35
    Strata piłki przez gości z Opola. Bardzo źle weszli w drugą część meczu Gwardziści. (17:17)
    35
    Jedziniak wyprowadził Pogoń na pierwsze w tym meczu prowadzenie. (18:17)

35
    Od razu zareagował przerwą dla swojej drużyny Kuptel, choć nie wiadomo czy ciut nie za późno. (18:17)

36
    Dokładnie starają się grać przyjezdni. (18:17)
    36
    W końcu się przełamali. Udało się to Łangowskiemu po rzucie z drugiej linii. (18:18)

36
    W dodatku karę dwóch minut otrzymał Miłek. (18:18)

37
    Niecelnie Krupa z dystansu. (18:18)

37
    Po raz drugi na ławkę kar powędrował Wąsowski. (18:18)

37
    Pogoń już w podwójnym osłabieniu. (18:18)

37
    Faul ofensywny gości, mimo dwóch graczy więcej. Coś niesamowitego. (18:18)

38
    Pogoń wycofała bramkarza, ale wciąż brakuje jednego gracza. (18:18)

38
    Pogoń już w komplecie. (18:18)
    38
    Siwak po kontrze wyprowadził gości na prowadzenie. (18:19)

38
    Sygnalizacja gry pasywnej w Pogoni. (18:19)

39
    Krupa wymusił faul i będzie kara dla jednego z opolan. (18:19)

39
    Ukarany został Zadura. (18:19)

39
    Bosy rzucał, ale nie trafił. Lepszy Zembrzycki. (18:19)

39
    Zbyt szybka zmiana w Pogoni, co oznacza karę dwóch minut. Upomniany został Bosy. (18:19)

40
    Skutecznie w bramce Bartosik. Rzucał Łangowski. (18:19)

40
    Krupa nie dał rady pokonać Zembrzyckiego. (18:19)

40
    Pofrunął w górę Wąsowski i zablokował rzut Lemaniaka. Niesamowicie wyglądała ta interwencja. Nie było w bramce Pogoni żadnego zawodnika. (18:19)

40
    Czas dla Pogoni. (18:19)

41
    Trwa impas rzutowy szczecinian. Nie oddali celnego rzutu już od 6 minut. (18:19)

41
    Zablokowany został Zaremba, ale Portowcy utrzymali piłkę. (18:19)

41
    Pogoń już w komplecie. (18:19)

42
    Twarda obrona Gwardii. (18:19)
    42
    Kolejny remis w meczu. Trafił Krupa. (19:19)
    42
    Błyskawicznie odpowiedział Mokrzki. (19:20)

43
    Długo bronią się już opolanie, najczęściej przerywają akcję miejscowych faulami. (19:20)

44
    Strata piłki przez Pogoń. (19:20)
    44
    Błyskawicznie kontrę zakończył skrzydłowy Siwak. (19:21)

45
    Opolanie wydają się odzyskiwać kontrolę nad meczem. Jeden ze szczecinian nadepnął na linię i nie ma bramki. (19:21)

45
    Nieudana akcja ofensywna gości. (19:21)
    46
    Krysiak przedłuża nadzieje Portowców na korzystny wynik. (20:21)

46
    Faul ofensywny Gwardii i strata piłki. Pogoń może wyrównać. (20:21)
    47
    Świetnie z prawego rozegrania uderzył Matuszak, który chwilę wcześniej zmienił Zarembę. (21:21)

47
    Po raz drugi za ostro zagrał Miłek. (21:21)

48
    Słupek po rzucie Siwaka. Gwardia ma dalej piłkę, ale za chwilę ją straciła. (21:21)

49
    Matuszak faulował w ataku. (21:21)

49
    Szczęście przy Pogoni. Bartosik odbił piłkę sam na sam na słupek swojej bramki. (21:21)

50
    Zbyt długie podanie na kontrę. Wychwycił to Zembrzycki. (21:21)

50
    Rzut karny dla Gwardii. Faulowany był Tarcijonas. (21:21)
    51
    Gol po rzucie z 7 metrów Mauera. (21:22)
    51
    Świetnie Krupa z dystansu. (22:22)

52
    Za szybko bramkę chciał zdobyć Mokrzki. W ataku Pogoń. (22:22)
    52
    Szaleje nam w tym meczu Krupa. Najpierw szybkie dwie minuty kary, a teraz co rzut, to bramka. (23:22)

53
    Błąd kroków jednego z opolan. (23:22)
    53
    Matuszak ruszył na przebój i trafił. Rozbita jest Gwardia w defensywie. (24:22)

54
    Gra pasywna w wykonaniu gości z Opola. Rosną nam emocje w tym meczu. (24:22)

55
    Strata piłki przez gospodarzy, za chwilę może być remis w tym meczu. (24:23)
    56
    Ponownie skutecznie Mauer. (24:24)

56
    Zablokowany został Patryk Miłek. Gwardia przed szansą na prowadzenie. (24:24)
    57
    Formalności dopełnił Łangowski. (24:25)

57
    Jeszcze jedna strata Portowców. (24:25)
    57
    Ponownie celnie Łangowski. Już cztery bramki z rzędu trafili goście i teraz oni są bliżej końcowego triumfu. (24:26)

57
    Czas dla Pogoni. (24:26)

58
    Po raz drugi dwoma minutami ukarany został Zadura. To szansa dla miejscowych. (24:26)

58
    Choć czasu zostało już naprawdę niewiele. (24:26)

58
    Gwardia będzie grać w czwórkę. Karę dwóch minut otrzymał Tarcijonas. (24:26)

58
    Karny dla szczecinian. (24:26)
    58
    Tym razem do wykonania karnego podszedł Krysiak i zachował nerwy na wodzy. (25:26)

58
    Czas dla Kuptela. (25:26)

58
    Do końca meczu jeszcze 2 minuty i 13 sekund. Czy Pogoń stać na wygraną? Mają dwóch graczy więcej. (25:26)

59
    Gwardia ryzykuje grą bez bramkarza. (25:26)

59
    Mokrzki nie dał rady pokonać bramkarza Pogoni. (25:26)
    59
    Trzecie trafienie w meczu Miłka. (26:26)

60
    Krupa w ostatniej akcji nie dał rady pokonać bramkarza Gwardii. Nie będą mieć punktów szczecinianie. (26:27)

60
    Trzecie upomnienie dla Krupy, co oznacza dla niego czerwoną kartkę tuż przed końcem zawodów. (26:27)

60
    5 sekund do końca. (26:27)

Koniec meczu. (26:27)

Nie udało się Portowcom szczęśliwie zakończyć tych zawodów dla siebie. Szczecinianie rozpoczęli ten mecz bardzo źle, ale po zmianie stron nie tylko odrobili straty, ale wyszli nawet na prowadzenie. Gwardia tuż przed końcem grała w czwórkę, ale i to nie pomogło Pogoni. Krupa nie doprowadził do remisu w ostatniej akcji i opolanie zgarnęli komplet punktów. (20:04:22)

Renata Rolnik

COROTOP Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Jankowski, Klimków, Lemaniak, Łangowski, Mauer, Milewski, Mokrzki, Morawski, Siwak, Skraburski, Tarcijonas, Zadura, Zarzycki, Zieniewicz.

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz (Zielona Góra, Wtórek)