Odra O. – Garbarnia 3:0 (koniec) | Jastrzębie – Warta 0:0 (koniec) | GKS K. – Termalica 1:2 (koniec)
Raków – Bytovia 2:1 (koniec)
Odra Opole
3:0 (3:0)
Garbarnia Kraków
Sobota 29.09.2018, 12:45 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 12. kolejka

Po emocjach związanych ze spotkaniami Pucharu Polski, na krajowych boiskach powracamy do rozgrywek ligowych. W pierwszym sobotnim spotkaniu w Fortuna 1. Lidze dobrze spisująca się ostatnio Odra Opole podejmie szukającą formy Garbarnię Kraków. Na relację z tego spotkania zapraszamy od godziny 12:45.

Zawodnikom Odry Opole długo nie zajęło opłakiwanie porażki poniesionej tydzień temu w meczu ze Stomilem Olsztyn. We wtorek opolanie pewnie wyeliminowali z rozgrywek Pucharu Polski Ruch Chorzów. Zwycięstwo 5:1 nad drugoligowcem potwierdziło niezłą ostatnio dyspozycję podopiecznych trenera Mariusza Rumaka. Przegrana ze Stomilem przerwała passę spotkań, w których Oderka zdobywała punkty (cztery z rzędu). Dzisiaj natomiast piłkarze Odry powalczą o trzecie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością.

Piłkarze Garbarnii Kraków nie mogą pochwalić się awansem do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski. Garbarze – co prawda dopiero po serii rzutów karnych – polegli w rywalizacji z GKS-em Bełchatów. Odpadnięcie z drugoligowcem nie przynosi chwały beniaminkowi pierwszej ligi, który ma dość problemów w rywalizacji ligowej. Brązowi zajmują szesnaste miejsce w tabeli, a więc objęte strefą spadkową. W ostatnich sześciu spotkaniach podopieczni trenera Mirosława Hajdy zdobyli jedynie cztery punkty. Jeśli nie chcą szybko powrócić do rozgrywek drugoligowych, muszą zacząć więcej punktować.

Odra Opole tylko raz podejmowała Garbarnię Kraków, a miało to miejsce w lipcu 2014 roku. W pierwszej rundzie Pucharu Polski Odra pokonała wtedy Garbarzy 5:0.

Kącik statystyczny:
    - Odra zdobywała bramki w ostatnich 7. spotkaniach, w 3. ostatnich traciła bramki
    - w 3. ostatnich meczach domowych Oderka nie przegrywała
    - Odra wygrała 4 z 7 spotkań domowych (tyle samo co lider Raków i czwarta Chojniczanka)
    - ostatnie 7 spotkań Garbarnia kończyła ze straconą bramką, a 4 ze strzeloną
    - w 3. ostatnich meczach wyjazdowych Chłopcy z Ludwinowa tracili bramkę
    - w poprzednich 4. meczach z udziałem Odry Opole padały co najmniej 2. bramki

Główny: Łukasz Bednarek
    Asystenci: Tomasz Niemirowski, Wiktor Wątroba
    Techniczny: Marcin Bielawski.

Odra Opole: Szromnik – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Janus, Moder, Habusta, Niziołek, Mikinic – Skrzypczak
    Rezerwowi: Weinzettel, Żemło, Szota, Rybicki, Wodecki, Czyżycki, Martin Gomez

Garbarnia Kraków: Cabaj – Wrześniewski, Czekaj, Garzeł, Nieśmiałowski – Kiebzak, Masiuda, Kostrubała, Krykun – Nowak, Węsierski
    Rezerwowi: Kozioł, Kobusiński, Serafin, Wróbel, Wójcik, Piszczek, Lech

Trwa przywitanie obu zespołów. Odra zagra w niebieskich koszulkach, czerwonych spodenkach. Garbarnia natomiast cała na biało.

1

1
    Odra zaatakowała rywali od początku wyższym pressingiem, Nowak faulowany i mamy rzut wolny.

2
    Garbarnia dobrze zorganizowana, za krótko wykonany rzut wolny – sumując to wszystko wynik jest taki, że Garbarnia przejmuje piłkę.

4
    Winiarczyk zwija się z bólu na murawie, a na nogę nastąpił mu Kiebzak.

6
    Sytuacja dość nietypowa, źle napompowaną piłką grają oba zespoły. Na chwilę sędzia Bednarek przerwał grę i kazał wymienić futbolówkę. W jej posiadaniu Odra.

8
    Mikinic dośrodkowuje z prawego skrzydła po ataku pozycyjnym Oderki. Skrzydłowy zespołu z Opola wywalczył rzut rożny, który gospodarze wykonali po prostu źle.

10
    Coraz śmielsze ataki Odry. Tym razem na lewej stronie był Winiarczyk dośrodkował i mamy kolejny rzut rożny.

11
    Spore zamieszanie mieliśmy pod bramką Brązowych. Moder kończy to wszystko bardzo mocnym strzałem. Futbolówka leci ponad bramką, ale będziemy mieli jeszcze jeden korner.

12
    Korner, który został wykonany za mocno. Piłka przelatuje ponad polem karnym, a po jej wyjściu poza linię końcową Cabaj rozpocznie z piątki.

13
    Kiebzak przejmuje piłkę na połowie Garbarni, błąd popełnił Winiarczyk. Węsierski otrzymuje od Kiebzaka piłkę w pole karne, jest w bardzo dobrej sytuacji, ale za mocno się wychylił i uderzył ponad poprzeczką. To była pierwsza tak dobra sytuacja dla gości w tym meczu.

15
    Odra przyśpieszyła pod polem karnym rywala, ale za mocne podanie otrzymuje Janus i zanim doszedł do piłki to goście zdążyli się ustawić. Oderka musi konstruować atak od początku.

16
    Wrześniewski fauluje Janusa.

18
    Gol dla Odry!
    Wrześniewski fatalnie podaje do Czekaja. Przejmuje piłkę na połowie Garbarni Moder i popędził lewą flanką. SZYMON SKRZYPCZAK wyprzedził w polu karnym Garzeła i pierwszy doszedł do dośrodkowanej w pole karne piłki. Doskonale SKRZYPCZAK uniósł wysoko nogę i zmieścił ją między słupkiem, a Marcinem Cabajem!

20
    To pierwsza bramka Szymona Skrzypczaka w tym sezonie. Trzeci gol strzelony przez Odrę w tym sezonie między 16., a 30. minutą.

22
    Odra idzie za ciosem! Będzie rzut karny. Mikinic faulowany w polu karnym przez Nieśmiałowskiego.

23
    Spokój kapitana! KRZYSZTOF JANUS pewnie wykonuje ten rzut karny. Futbolówka poszybowała w prawe okienko bramki, bez szans Marcin Cabaj.

25
    10. i 11. bramka stracona na wyjeździe przez krakowian.

25
    8. mecz z rzędu, w którym Garbarnia traci co najmniej bramkę.

26
    Niziołek dochodzi do piłki przed polem karnym, wcześniej znowu ogromne problemy mieli przy wybiciu piłki goście. Strzał pomocnika Odry był jednak zdecydowanie za mocny. Odetchnie Cabaj i cała defensywa Grabarzy.

27
    Krykun fauluje Modera na własnej połowie, ale bardzo daleko od bramki Cabaja.

29
    Kolejny bardzo ładny atak Odry. Janus podaje na lewe skrzydło do Skrzpczaka, ten szuka dośrodkowaniem w pole karne Modera, ale nie zrozumieli się gracze Oderki i nic efektywnego z tej akcji Niebiesko-Czerwonym nie wyszło.

31
    Bodzioch wyskakuje do dośrodkowanej z wolnego piłki, ale uprzedził go Czekaj i wybił poza linię końcową.

32
    Mikinic bardzo głęboko dorzuca piłkę, wypiąstkował ją Cabaj.

34
    Janus schodzi z lewej strony wzdłuż pola karnego do środka. Skrzydłowy Odry oddaje strzał, ale bardzo niecelny i za lekki.

36
    Moder lekko sfaulował Kiebzaka, ale przy upadku gracz Garbarni mocno uderzył oklejonym plastrami kolanem o murawę. Potrzebna mu będzie pomoc medyczna, ale wygląda, że może kontynuować grę.

37
    I mamy chyba po meczu! Mikinic zabiera piłkę przepięknie Nieśmiałowskiemu. Zawodnik Odry rozejrzał się i dośrodkował w pole karne wprost na głowę KRZYSZTOFA JANUSA, który uderza po koźle w prawy róg bramki. Odra udowadnia doskonałą formę w meczach domowych, szykuje się piąta wygrana przed własną publicznością w tym sezonie.

39
    Źle zorganizowana w defensywie Garbarnia, dużo błędów, a Odra gra swoje. W drużynie z Krakowa będzie zmiana.

41
    Pod bramką Odry znaleźli się Brązowi, problem w tym, że Nowak za długo trzymał piłkę. Po chwili ją stracił.

42
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Wrześniewski, na boisku pojawia się Kobusiński.

43
    Kobusiński zdjęty bardzo szybko z boiska najpewniej nie z powodu kontuzji, a po prostu bardzo słabej dyspozycji w tym spotkaniu. Drogę szybkiego ruchu mieli w dzisiejszym meczu na jego stronie gracze zespołu z Opola.

44
    Kostrubała fauluje Niziołka.

45
    Winiarczyk wchodzi w pole karne z piłką dopóki nie spotkał na swojej drodze Czekaja. Aut da gospodarzy.

45+1
    Minuta doliczona.

45+1
    Moder podaje przed polem karnym do Niziołka, mocny strzał z linii szesnastego metra, ale broni Cabaj!

45+1
    Po rzucie rożnym piłka wychodzi poza linię końcową, była za mocno podkręcona. Chwilę później sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy.

45+1

Odra wypunktowała w pierwszej połowie Garbarnię bez dużego zaangażowania. Nie tylko po stronie zmienionego Wrześniewskiego, ale także Nieśmiałowskiego Oderka gra bardzo swobodnie. Podopieczni trenera Rumaka udowadniają świetną dyspozycję w meczach przed własną publicznością.
    W tym sezonie jeśli Odra prowadziła u siebie po pierwszej połowie, to dwa razy wygrała i raz zremisowała. Dzisiaj inny wynik niż wygrana opolan byłby ogromną niespodzianką.

To ósmy mecz z rzędu, w którym Odra zdobywa bramkę.

Garbarnia w pierwszej połowie nie oddała ani jednego strzału na bramkę i ma tylko 28% posiadania piłki. Ogromna przewaga Odry.

Kilka ujęć z Opola:

Krzysztof Janus już 4 razy trafił w tym sezonie do siatki rywali.

46

46
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Węsierski, na boisku pojawia się Wróbel.

47
    Wróbel ma 2 gole na swoim koncie w obecnym sezonie.

48
    Mikinic fauluje Krykuna około 20 metrów od własnej bramki.

49
    Kostrubała wykonuje ten rzut wolny, ale uderza w mur. Potem zrobiło się trochę zamieszanie, które starał się wykorzystać Garzeł, ale został zablokowany.

50
    Błędy, błędy, błędy Garbarni. Cabaj zmuszony wyjść z własnej szesnastki, nieporozumienie z Czekajem, który wybija futbolówkę nieudolnie, prosto pod nogi Modera. Cabaja nie ma w bramce, Moder uderza z ponad 40. metrów, ale wysoko ponad poprzeczką.

52
    Bodzioch uderza główką po dośrodkowaniu Habusty, ale niecelnie.

54
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Mikinic, na boisku pojawia się Czyżycki.

55
    Krykun na spalonym. Zanim sędzia gwizdnął to Ukrainiec oddał strzał po ziemi, ale Szromnik obronił to uderzenie. Jak się okazało nie było nawet takiej potrzeby.

57
    Jeden z asystentów trenera Garbarni został ostrzeżony przez sędziego Bednarka. Trochę za dużo miał do niego pan asystent uwag.

59
    Janus nie opanował piłki na lewym skrzydle.

60
    Więcej czasu przy piłce spędza w drugiej połowie Garbarnia. Statystyka celnych strzałów nadal na zero, ale procent posiadania wzrósł do 37 %.

60
    Wróbel zagrywa do Nowaka w obrębie szesnastki, ale minimalnie nie w tempo. Od bramki zacznie Szromnik.

61
    Faulowany Czyżycki około 30 metrów od bramki rywala.

63
    Uderza Moder, ale piłka która miała poszybować obok muru, uderza prosto w niego.

63
    Janasik daleko wyrzuca z autu w obręb szesnastki, ale wychodzi z bramki Cabaj i łapie futbolówkę.

64
    Rzut karny dla Garbarni! Faulowany przez Niziołka Nowak, który wykonywał strzał w polu karnym Odry. Kiebzak ustawia futbolówkę na wapnie.

65
    Fatalnie wykonuje jedenastkę Kiebzak. Lekko, po ziemi, w dodatku obok prawego słupka. Wynik się nie zmienił.

66
    Chwilę później kolejna szansa Kiebzaka, do którego podawał Wróbel. To była bardzo dobra okazja, ale Kiebzak uderzył wysoko nad bramką.

68
    Baranowski (ODO) wyprostowaną nogą zaatakował jednego z rywali i obejrzał zasłużoną żółtą kartkę. W dodatku czwartą w tym sezonie, co oznacza, że następne spotkanie obejrzy z wysokości trybun.

69
    Dośrodkowanie Winiarczyka zablokowane przez Czekaja.

71
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Skrzypczak, na boisku pojawia się Martin Gomez.

72
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Kiebzak, na boisku pojawia się Wójcik.

74
    Kiebzakowi się dostało za wykonanie tego rzutu karnego po dotarciu do ławki swojego zespołu.

75
    Masiuda ostro wszedł w nogę Szromnika, któremu uciekła piłka. Bramkarz gospodarzy miał szczęście w nieszczęściu – ucierpiał, ale nadal pozostaje z czystym kontem w dzisiejszym meczu.

77
    Kostrubała dośrodkowuje z rzutu wolnego. Futbolówka leci głęboko w pole karne, piąstkuje Szromnik.

79
    Garzeł uderzył z dystansu, ale to słabe uderzenie zablokował Baranowski.

81
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Niziołek, na boisku pojawia się Rybicki.

82
    Krykun wybija piłkę bez przemyślenia. Zdenerwowany na niego jest trener Hajdo.

85
    Wójcik próbował dośrodkować z prawego skrzydła. Jest zablokowany. Garbarnia ma rzut rożny, do główki dochodzi Czekaj, ale uderza nad bramką.

88
    Ciekaw jestem czy sędzia zakończy spotkanie już w 90. minucie. Po co to ciągnąć? Emocje opadły już jakiś czas temu.

89
    Nieśmiałowski fauluje kontrującego Rybickiego.

90
    Rozpoczęła się 90. minuta tego meczu. Garbarnia nadal bez celnego strzału na bramkę.

90
    Arbiter dolicza jednak dwie minuty.

90+2
    Pograliśmy chwilę w środku pola i sędzia zakończył to spotkanie.

90+2

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały na bramkę: 5:0.
    Strzały niecelne: 6:6.
    Rzuty rożne: 7:3.

Druga połowa była mozolna i dużo słabsza od pierwszej. Odra nadal kontrolowała wydarzenia boiskowe, zasłużyła na wygraną. To już piąte zwycięstwo w tym sezonie, piąte u siebie. Odra jest pierwszoligowym królem gry przed własną publicznością.W tym momencie przesunęła się na piąte miejsce w tabeli. Czekamy na pozostałe spotkania 12. kolejki Fortuna 1.Ligi.

A za wspólne emocje już Państwu dziękuję i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na LAJFY COM. (14:44:34)