Chelsea – Tottenham 2:1 (4:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (4:2)
Chelsea F.C.
2:1 (2:0)
Tottenham Hotspur
Czwartek 24.01.2019, 20:45 • Stamford Bridge, Londyn • Puchar Ligi Angielskiej • Półfinał

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfach. Do usłyszenia! (22:57:00)

Faule: 9:16.

Spotkanie na Stamford Bridge za nami! Byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska, które z pewnością nie rozczarowało. Do przerwy dominowała na boisku Chelsea. "The Blues" zasłużenie prowadzili 2:0. Odmienieni po przerwie na murawę wyszli zawodnicy Tottenhamu, którzy zdołali zdobyć gola dającego remis w dwumeczu. O awansie do finału rozstrzygnęła seria rzutów karnych. Wygrali ją 4:2 podopieczni Maurizio Sarriego.

4. serie
    4:2
    Koniec! David Luiz trafia do siatki!

4. serie
    3:2
    Kepa zatrzymuje Lucasa! Hiszpan wyczuł intencje zawodnika Tottenhamu!

3. serie
    3:2
    Jorginho pewnie trafia do siatki. Golkiper kompletnie zmylony.

1:2
    Intencje Lameli wyczuł golkiper, jednak Argentyńczyk precyzyjnie posłał futbolówkę!

1. serie
    1:1
    Willian również bardzo pewnie!

1. serie
    0:1
    Christian Eriksen pewnie trafia do siatki!

Rozpoczynają się rzuty karne.
    Przed nami rzuty karne!

Chelsea przegrała cztery z ostatnich pięciu pojedynków rzutów karnych w Pucharze Ligi!

90+4

90+3
    Ależ było blisko! Świetna akcja lewym skrzydłem Emersona. Dośrodkowanie Włocha w pole karne. Główkował Olivier Giroud i piłka poszybowała tuż obok słupka!

90+2
    Na próbę z dystansu zdecydował się Willian. Kiepska próba Brazylijczyka. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Gazzanigi.

90
    Martin Atkinson zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry.

89
    Końcowe minuty spotkania na Stamford Bridge. Czy wynik ulegnie jeszcze zmianie? Zaraz się o tym przekonamy. Częściej w ataku oglądamy graczy Chelsea.

87
    Podanie na lewe skrzydło w kierunku Lucasa. Brazylijczyk nie mógł wygrać walki o pozycję z Rudigerem i faulował reprezentanta Niemiec.

85
    Rzut rożny dla Chelsea. Po dośrodkowaniu Edena Hazarda piłkę zgrywał zamykający akcję David Luiz. Potem jeden z graczy gospodarzy faulował.

83
    Pojedynek na prawym skrzydle Auriera z Kovaciciem. Francuz zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę i przekroczyła ona linię końcową.

82
    W walce o futbolówkę faulował na lewym skrzydle Erik Lamela Azpilicuetę. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska zaczynają gracze Chelsea.
    Radość Llorente ze zdobytego gola.

81
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Barkley, na boisku pojawia się Kovacić.

80
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Sissoko, na boisku pojawia się Sanchez.

78
    Dośrodkowanie Emersona z lewego skrzydła zostało zablokowane. Piłka opuściła plac gry. Od rzutu rożnego wznowią grę "The Blues".

76
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Pedro, na boisku pojawia się Willian.

74
    Eden Hazard! Uderzenie reprezentanta Belgii tuż zza pola karnego. Piłka o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Gazzanigę.

73
    Wejście wyprostowaną nogą Moussy Sissoko. Zasłużony żółty kartonik dla pomocnika "Kogutów".

71
    Wydawało się, że ładnie z klepki pograli Giroud z Hazardem. Jedno z podań okazało się jednak niecelne i przy piłce zawodnicy Tottenhamu.

69
    Co za szansa! Długie zagranie Paulo Gazzanigi do Lucasa Moury! Brazylijczyk oddał strzał na bramkę rywali. Piłka trafiła w boczną siatkę!

68
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Llorente, na boisku pojawia się Lucas.

67
    Przewinienie w środkowej strefie boiska Oliviera Giroud. Od rzutu wolnego wznowi grę Tottenham.

66
    Znów szarżuje lewym skrzydłem Danny Rose. Reprezentanta Anglii fauluje Azpilicueta. Żółty kartonik dla defensora "The Blues".

65
    Zagotowało się w polu karnym Tottenhamu! Wpierw dryblował między rywalami Eden Hazard, potem N'Golo Kante. Ostatecznie uderzał Pedro, ale poradził sobie golkiper.

64
    Ależ to była szansa! Kapitalne zagranie z prawego skrzydła Christiana Eriksena do Fernando Llorente! Hiszpan mógł spokojnie przyjąć piłkę, ale postanowił uderzyć bez przyjęcia! Fatalnie spudłował!

63
    Podanie w pole karne do Oliviera Giroud, który próbował zagrywać wzdłuż szesnastki, ale piłka została zablokowana. Korner dla gospodarzy.

62
    Około pół godziny do końca spotkania. Przypomnijmy, jeżeli mecz zakończy się takim rezultatem o awansie do finału rozstrzygną rzuty karne!

60
    Świetnie przedziera się lewym skrzydłem Emerson, który pada na murawę. Wydawało się, że był faulowany, ale Martin Atkinson nakazał grać dalej!

59
    Wydawało się, że świetną sytuację do zdobycia gola będzie miał Erik Lamela. Argentyńczyk miałby przed sobą tylko golkipera Chelsea, ale był na pozycji spalonej.

58
    Okazja dla Chelsea! Wbiega z futbolówką w pole karne rywali Eden Hazard i decyduje się na strzał. Piłka poszybowała jednak obok bramki!
    Jeżeli Tottenham awansuje do finału Llorente zostanie jednym z bohaterów!

56
    Bomba z dystansu Rossa Barkley'a. Piłka nie trafiła jednak w światło bramki. Poszybowała obok słupka.

56
    Kolejny żółty kartonik. Tym razem ukarany został N'Golo Kante, który ostro sfaulował przy linii bocznej boiska Danny'ego Rose'a.

55
    Zaczyna się robić bardzo nerwowo na boisku. Żółtą kartką ukarany został szkoleniowiec Chelsea – Maurizio Sarri.

53
    Pierwszy żółty kartonik w dzisiejszym spotkaniu. Jorginho fauluje szarżującego lewym skrzydłem Danny'ego Rose'a.

52
    Szybka odpowiedź Chelsea. Olivier Giroud wbiega z futbolówką w pole karne, uderza po ziemi, ale radzi sobie z tą próbą Gazzaniga.
    50. Llorente (TOT) - 2:1

50
    Gol dla Tottenhamu!

Strzelcem bramki FERNANDO LLORENTE.

Mamy gola kontaktowego! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Danny'ego Rose'a. Świetnie walkę o pozycję wygrał Llorente! Hiszpan pakuje głową futbolówkę do siatki! Przy takim rezultacie o awansie do finału zdecydują rzuty karne!

48
    Ciekawa akcja Tottenhamu. Zagranie z lewego skrzydła Danny'ego Rose'a w pole karne rywali. W ostatniej chwili Fernando Llorente został uprzedzony przez jednego z defensorów.

47
    Bardzo podobna sytuacja jak przy pierwszej bramce dla Chelsea. Tym razem jednak uderzał Jorginho. Nie była to bomba jak w przypadku strzału Kante i poradził sobie Gazzaniga.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją podopieczni Maurizio Sarriego.

46

Świetna pierwsza połowa spotkania za nami! Odsłona mogła się podobać głównie za sprawą gospodarzy. "The Blues" podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani i w pełni zasłużenie prowadzą do przerwy 2:0. Tottenham prezentuje się dzisiaj bardzo kiepsko. Liczymy, że w drugiej części pojedynku goście postarają się jeszcze odwrócić losy dwumeczu.
    Zasłużone prowadzenie gospodarzy!

45+3

45+2
    Fatalna strata Alderweirelda. Futbolówkę przechwycił Eden Hazard, który popędził z futbolówką na bramkę rywala. Obrońca Tottenhamu naprawił jednak swój błąd świetnym wślizgiem!

45
    Martin Atkinson zdecydował się doliczyć trzy minuty do podstawowego czasu gry.

45
    Eden Hazard do Rossa Barkley'a, który ładnie zrobił sobie miejsce do oddania uderzenia przed polem karnym rywala. Uderzenie pomocnika Chelsea zostało jednak zablokowane!
    Gole Edena Hazarda w starcia z zespołami z "wielkiej szóstki".

42
    Bardzo dobry przerzut piłki na prawe skrzydło do Pedro, który świetnie opanował futbolówkę, ale później zbytnio wypuścił sobie piłkę i dał się zatrzymać rywalowi.

41
    Fernando Llorente podaje do Harry'ego Winksa, który kiepsko opanował piłkę i sfaulował Azpilicuetę. Po tym starciu doszło do wymiany zdań zainteresowanych piłkarzy.
    38. Hazard (CHE) - 2:0

38
    Gol dla Chelsea!

Strzelcem bramki EDEN HAZARD.

Jest już 2:0! Rozprowadził piłkę na prawe skrzydło Eden Hazard, który zagrał do Pedro. Reprezentant Hiszpanii wypuścił prostopadłym podaniem Azpilicuetę. Obrońca Chelsea świetnie odegrał do Hazarda, który pewnym uderzeniem z jedenastego metra wpakował futbolówkę do siatki!
    Najważniejszy moment w pierwszej połowie spotkania.

36
    Eden Hazard! Reprezentant Belgii świetnie ograł jednego rywala i zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego. Nie zdołał oddać strzału w tej sytuacji Olivier Giroud.

35
    Akcja lewym skrzydłem Emersona. Dośrodkowanie Włocha w pole karne rywali, ale prosto w ręce pewnie interweniującego Paulo Gazzanigi.
    Rekordowy sezon dla Kante pod względem zdobytych bramek!

33
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Davies, na boisku pojawia się Rose.

32
    Tymczasem na murawie leży Ben Davies. Będzie konieczna zmiana w zespole Tottenhamu. Do wejścia na boisko szykuje już się Rose.

30
    Gospodarze "poczuli krew rywala" i chcą iść za ciosem. Gracze Chelsea widzą, że goście dzisiaj nie są najlepiej dysponowani i szybko chcą rozstrzygnąć kwestię awansu do finału.
    27. Kante (CHE) - 1:0

27

Strzelcem bramki N'GOLO KANTE.

Gospodarze odrabiają straty z pierwszego meczu! Rzut rożny dla Chelsea. Goście wybijają piłkę za pole karne, do której dochodzi reprezentant Francji. Mocny strzał, futbolówka poszybowała między nogami jednego z obrońców oraz Gazzanigi i wpadła do siatki!

25
    Od rzutu wolnego wznowią grę przyjezdni. Na pozycji spalonej znalazł się jeden z zawodników Chelsea.

23
    Kiepski przerzut piłki do Serge'a Auriera, który z trudem opanował futbolówkę, co wykorzystali gospodarze i przechwycili ją. Wydawało się, że "The Blues" mogą przeprowadzić szybką akcję, ale nic z tego nie wyszło.

21
    W końcu obudził się Tottenham. Seria akcji przyjezdnych lewym skrzydłem. "Koguty" dwukrotnie zdołały wywalczyć rzut rożny.

18
    Zdecydowanie lepsi po ponad kwadransie gry są gospodarze. Widać, że Chelsea wyszła na ten mecz z nastawieniem szybkiego odrobienia strat z pierwszego starcia.

16
    Niecelny przerzut Davida Luiza na prawe skrzydło. Jeden z jego kolegów nie był w stanie dojść do futbolówki. Tottenham zaczyna od rzutu z autu.

14
    Centra z rzutu wolnego w szesnastkę. Zagotowało się w polu karnym "Kogutów". Gospodarze nie zdołali jednak oddać celnego uderzenia na bramkę!

13
    Nie radzą sobie z zawodnikami Chelsea. Tym razem szarżującego Edena Hazarda faulował Toby Alderweireld. Podobny rzut wolny jak kilka minut wcześniej, ale przy równoległej linii bocznej.

12
    Dośrodkowanie futbolówki w pole karne. W walce o pozycję Antonio Rudiger faulował jednak zawodnika Tottenhamu. Goście wznowią grę od rzutu wolnego.

11
    Kolejny faul Erica Diera. Tym razem obok narożnika pola karnego swojego zespołu. Rzut wolny dla Chelsea. Świetna szansa na dośrodkowanie!

9
    Brazylijczyk cały czas leży na murawie i jest obecnie opatrywany przez służby medyczne. Trwa przerwa w grze.

8
    Ostre wejście Erica Diera w nogi Davida Luiza. Brzydki faul reprezentanta Anglii. Martin Atkinson mógł się pokusić w tej sytuacji o pokazanie żółtego kartonika.

7
    Na pewno z większym animuszem w mecz weszli gospodarze. Tottenham do tej pory ogranicza się głównie do gry defensywnej.

5
    Długie zagranie na prawe skrzydło w kierunku Pedro, ale zdecydowanie zbyt mocne. Były gracz FC Barcelony nie był w stanie sięgnąć futbolówki.

4
    Podanie Jorginho w kierunku Pedro. Hiszpan wbiega w pole karne rywali, ścina do środka i decyduje się na strzał. Wślizgiem interweniuje Toby Alderweireld!

3
    Zagranie w kierunku Christiana Eriksena. Reprezentant Danii był jednak osamotniony i łatwo stracił futbolówkę na korzyść rywali.

1
    Bardzo dobre przejęcie futbolówki przez Davida Luiza. Potem w akcję wmieszał się jednak Ross Barkley, który przeszkodził swojemu koledze z zespołu.

1
    Pierwszy gwizdek Martina Atkinsona! Spotkanie zaczynają "Koguty".

1
    Skład Tottenhamu!

Wyjściowa jedenastka gospodarzy!

Zapowiada się przed nami świetny pojedynek! Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live z tego meczu od godziny 20:45 jedynie na lajfach. Do usłyszenia!
    Bramka ze wspomnianego meczu z Fulham.

Podczas weekendu poprzedzającego półfinałowe starcie obie ekipy stoczyły ciężkie pojedynki. Chelsea w derbowym pojedynku musiała uznać wyższość Arsenalu, z którym przegrała 0:2. Tottenham z kolei wyszarpał w ostatniej minucie zwycięstwo 2:1 nad Fulham.

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Ligi Angielskiej nie był jedynym między tym zespołami w tym sezonie. Mierzyły się one również w Premier League. Tutaj na Wembley znów lepszy okazał się Tottenham triumfujący 3:1.
    W środowy wieczór oficjalnie ogłoszono, że Chelsea pozyskała Gonzalo Higuaina!

Pierwszy mecz obu ekip został rozegrany ósmego stycznia bieżącego roku. Na Wembley Tottenham pokonał Chelsea 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 27. minucie z rzutu karnego Harry Kane.

Przed nami rewanżowe spotkania półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Będziemy z Państwem w Londynie. Chelsea podejmie Tottenham.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Tomek

Gole: 27. Kante, 38. Hazard – 50. Llorente

Kartki:   53. Jorginho (CHE), 56. Kante (CHE), 66. Azpilicueta (CHE) – 73. Sissoko (TOT)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 10:4. Rzuty rożne: 8:4. Spalone: 1:4. Foule: 9:16.
    Chelsea F.C.: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, David Luiz, Emerson – Kanté, Jorginho, Barkley (81. Kovacić) – Pedro (76. Willian), Giroud, Hazard.
    Zmiany: Willian, Kovačić, Lucas Piazon, Ampadu, Caballero, Marcos Alonso, Hudson-Odoi.

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Davies (33. Rose) – Dier, Winks – Sissoko (80. Sanchez), Eriksen, Lamela – Llorente (68. Lucas).
    Zmiany: Skipp, Lloris, Walker-Peters, Lucas Moura, N'Koudou, Sánchez, Rose.

Sędziowie: Martin Atkinson – Stephen Child, Lee Betts – Stuart Attwell.

1. mecz: Tottenham - Chelsea 1:0