Chelsea – Tottenham 2:1 (4:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (4:2)
Chelsea F.C.
2:1 (2:0)
Tottenham Hotspur
Czwartek 24.01.2019, 20:45 • Stamford Bridge, Londyn • Puchar Ligi Angielskiej • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami rewanżowe spotkania półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Będziemy z Państwem w Londynie. Chelsea podejmie Tottenham.

Pierwszy mecz obu ekip został rozegrany ósmego stycznia bieżącego roku. Na Wembley Tottenham pokonał Chelsea 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 27. minucie z rzutu karnego Harry Kane.
    W środowy wieczór oficjalnie ogłoszono, że Chelsea pozyskała Gonzalo Higuaina!

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Ligi Angielskiej nie był jedynym między tym zespołami w tym sezonie. Mierzyły się one również w Premier League. Tutaj na Wembley znów lepszy okazał się Tottenham triumfujący 3:1.

Podczas weekendu poprzedzającego półfinałowe starcie obie ekipy stoczyły ciężkie pojedynki. Chelsea w derbowym pojedynku musiała uznać wyższość Arsenalu, z którym przegrała 0:2. Tottenham z kolei wyszarpał w ostatniej minucie zwycięstwo 2:1 nad Fulham.
    Bramka ze wspomnianego meczu z Fulham.

Zapowiada się przed nami świetny pojedynek! Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live z tego meczu od godziny 20:45 jedynie na lajfach. Do usłyszenia!
    Wyjściowa jedenastka gospodarzy!

Skład Tottenhamu!

1

1
    Pierwszy gwizdek Martina Atkinsona! Spotkanie zaczynają "Koguty".

1
    Bardzo dobre przejęcie futbolówki przez Davida Luiza. Potem w akcję wmieszał się jednak Ross Barkley, który przeszkodził swojemu koledze z zespołu.

3
    Zagranie w kierunku Christiana Eriksena. Reprezentant Danii był jednak osamotniony i łatwo stracił futbolówkę na korzyść rywali.

4
    Podanie Jorginho w kierunku Pedro. Hiszpan wbiega w pole karne rywali, ścina do środka i decyduje się na strzał. Wślizgiem interweniuje Toby Alderweireld!

5
    Długie zagranie na prawe skrzydło w kierunku Pedro, ale zdecydowanie zbyt mocne. Były gracz FC Barcelony nie był w stanie sięgnąć futbolówki.

7
    Na pewno z większym animuszem w mecz weszli gospodarze. Tottenham do tej pory ogranicza się głównie do gry defensywnej.

8
    Ostre wejście Erica Diera w nogi Davida Luiza. Brzydki faul reprezentanta Anglii. Martin Atkinson mógł się pokusić w tej sytuacji o pokazanie żółtego kartonika.

9
    Brazylijczyk cały czas leży na murawie i jest obecnie opatrywany przez służby medyczne. Trwa przerwa w grze.

11
    Kolejny faul Erica Diera. Tym razem obok narożnika pola karnego swojego zespołu. Rzut wolny dla Chelsea. Świetna szansa na dośrodkowanie!

12
    Dośrodkowanie futbolówki w pole karne. W walce o pozycję Antonio Rudiger faulował jednak zawodnika Tottenhamu. Goście wznowią grę od rzutu wolnego.

13
    Nie radzą sobie z zawodnikami Chelsea. Tym razem szarżującego Edena Hazarda faulował Toby Alderweireld. Podobny rzut wolny jak kilka minut wcześniej, ale przy równoległej linii bocznej.

14
    Centra z rzutu wolnego w szesnastkę. Zagotowało się w polu karnym "Kogutów". Gospodarze nie zdołali jednak oddać celnego uderzenia na bramkę!

16
    Niecelny przerzut Davida Luiza na prawe skrzydło. Jeden z jego kolegów nie był w stanie dojść do futbolówki. Tottenham zaczyna od rzutu z autu.

18
    Zdecydowanie lepsi po ponad kwadransie gry są gospodarze. Widać, że Chelsea wyszła na ten mecz z nastawieniem szybkiego odrobienia strat z pierwszego starcia.

21
    W końcu obudził się Tottenham. Seria akcji przyjezdnych lewym skrzydłem. "Koguty" dwukrotnie zdołały wywalczyć rzut rożny.

23
    Kiepski przerzut piłki do Serge'a Auriera, który z trudem opanował futbolówkę, co wykorzystali gospodarze i przechwycili ją. Wydawało się, że "The Blues" mogą przeprowadzić szybką akcję, ale nic z tego nie wyszło.

25
    Od rzutu wolnego wznowią grę przyjezdni. Na pozycji spalonej znalazł się jeden z zawodników Chelsea.

27
    Gol dla Chelsea!

Strzelcem bramki N'GOLO KANTE.

Gospodarze odrabiają straty z pierwszego meczu! Rzut rożny dla Chelsea. Goście wybijają piłkę za pole karne, do której dochodzi reprezentant Francji. Mocny strzał, futbolówka poszybowała między nogami jednego z obrońców oraz Gazzanigi i wpadła do siatki!
    27. Kante (CHE) - 1:0

30
    Gospodarze "poczuli krew rywala" i chcą iść za ciosem. Gracze Chelsea widzą, że goście dzisiaj nie są najlepiej dysponowani i szybko chcą rozstrzygnąć kwestię awansu do finału.

32
    Tymczasem na murawie leży Ben Davies. Będzie konieczna zmiana w zespole Tottenhamu. Do wejścia na boisko szykuje już się Rose.

33
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Davies, na boisku pojawia się Rose.
    Rekordowy sezon dla Kante pod względem zdobytych bramek!

35
    Akcja lewym skrzydłem Emersona. Dośrodkowanie Włocha w pole karne rywali, ale prosto w ręce pewnie interweniującego Paulo Gazzanigi.

36
    Eden Hazard! Reprezentant Belgii świetnie ograł jednego rywala i zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego. Nie zdołał oddać strzału w tej sytuacji Olivier Giroud.
    Najważniejszy moment w pierwszej połowie spotkania.

38

Strzelcem bramki EDEN HAZARD.

Jest już 2:0! Rozprowadził piłkę na prawe skrzydło Eden Hazard, który zagrał do Pedro. Reprezentant Hiszpanii wypuścił prostopadłym podaniem Azpilicuetę. Obrońca Chelsea świetnie odegrał do Hazarda, który pewnym uderzeniem z jedenastego metra wpakował futbolówkę do siatki!
    38. Hazard (CHE) - 2:0

41
    Fernando Llorente podaje do Harry'ego Winksa, który kiepsko opanował piłkę i sfaulował Azpilicuetę. Po tym starciu doszło do wymiany zdań zainteresowanych piłkarzy.

42
    Bardzo dobry przerzut piłki na prawe skrzydło do Pedro, który świetnie opanował futbolówkę, ale później zbytnio wypuścił sobie piłkę i dał się zatrzymać rywalowi.
    Gole Edena Hazarda w starcia z zespołami z "wielkiej szóstki".

45
    Eden Hazard do Rossa Barkley'a, który ładnie zrobił sobie miejsce do oddania uderzenia przed polem karnym rywala. Uderzenie pomocnika Chelsea zostało jednak zablokowane!

45
    Martin Atkinson zdecydował się doliczyć trzy minuty do podstawowego czasu gry.

45+2
    Fatalna strata Alderweirelda. Futbolówkę przechwycił Eden Hazard, który popędził z futbolówką na bramkę rywala. Obrońca Tottenhamu naprawił jednak swój błąd świetnym wślizgiem!

45+3
    Zasłużone prowadzenie gospodarzy!

Świetna pierwsza połowa spotkania za nami! Odsłona mogła się podobać głównie za sprawą gospodarzy. "The Blues" podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani i w pełni zasłużenie prowadzą do przerwy 2:0. Tottenham prezentuje się dzisiaj bardzo kiepsko. Liczymy, że w drugiej części pojedynku goście postarają się jeszcze odwrócić losy dwumeczu.

46

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją podopieczni Maurizio Sarriego.

47
    Bardzo podobna sytuacja jak przy pierwszej bramce dla Chelsea. Tym razem jednak uderzał Jorginho. Nie była to bomba jak w przypadku strzału Kante i poradził sobie Gazzaniga.

48
    Ciekawa akcja Tottenhamu. Zagranie z lewego skrzydła Danny'ego Rose'a w pole karne rywali. W ostatniej chwili Fernando Llorente został uprzedzony przez jednego z defensorów.

50
    Gol dla Tottenhamu!

Strzelcem bramki FERNANDO LLORENTE.

Mamy gola kontaktowego! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Danny'ego Rose'a. Świetnie walkę o pozycję wygrał Llorente! Hiszpan pakuje głową futbolówkę do siatki! Przy takim rezultacie o awansie do finału zdecydują rzuty karne!
    50. Llorente (TOT) - 2:1

52
    Szybka odpowiedź Chelsea. Olivier Giroud wbiega z futbolówką w pole karne, uderza po ziemi, ale radzi sobie z tą próbą Gazzaniga.

53
    Pierwszy żółty kartonik w dzisiejszym spotkaniu. Jorginho fauluje szarżującego lewym skrzydłem Danny'ego Rose'a.

55
    Zaczyna się robić bardzo nerwowo na boisku. Żółtą kartką ukarany został szkoleniowiec Chelsea – Maurizio Sarri.

56
    Kolejny żółty kartonik. Tym razem ukarany został N'Golo Kante, który ostro sfaulował przy linii bocznej boiska Danny'ego Rose'a.

56
    Bomba z dystansu Rossa Barkley'a. Piłka nie trafiła jednak w światło bramki. Poszybowała obok słupka.
    Jeżeli Tottenham awansuje do finału Llorente zostanie jednym z bohaterów!

58
    Okazja dla Chelsea! Wbiega z futbolówką w pole karne rywali Eden Hazard i decyduje się na strzał. Piłka poszybowała jednak obok bramki!

59
    Wydawało się, że świetną sytuację do zdobycia gola będzie miał Erik Lamela. Argentyńczyk miałby przed sobą tylko golkipera Chelsea, ale był na pozycji spalonej.

60
    Świetnie przedziera się lewym skrzydłem Emerson, który pada na murawę. Wydawało się, że był faulowany, ale Martin Atkinson nakazał grać dalej!

62
    Około pół godziny do końca spotkania. Przypomnijmy, jeżeli mecz zakończy się takim rezultatem o awansie do finału rozstrzygną rzuty karne!

63
    Podanie w pole karne do Oliviera Giroud, który próbował zagrywać wzdłuż szesnastki, ale piłka została zablokowana. Korner dla gospodarzy.

64
    Ależ to była szansa! Kapitalne zagranie z prawego skrzydła Christiana Eriksena do Fernando Llorente! Hiszpan mógł spokojnie przyjąć piłkę, ale postanowił uderzyć bez przyjęcia! Fatalnie spudłował!

65
    Zagotowało się w polu karnym Tottenhamu! Wpierw dryblował między rywalami Eden Hazard, potem N'Golo Kante. Ostatecznie uderzał Pedro, ale poradził sobie golkiper.

66
    Znów szarżuje lewym skrzydłem Danny Rose. Reprezentanta Anglii fauluje Azpilicueta. Żółty kartonik dla defensora "The Blues".

67
    Przewinienie w środkowej strefie boiska Oliviera Giroud. Od rzutu wolnego wznowi grę Tottenham.

68
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Llorente, na boisku pojawia się Lucas.

69
    Co za szansa! Długie zagranie Paulo Gazzanigi do Lucasa Moury! Brazylijczyk oddał strzał na bramkę rywali. Piłka trafiła w boczną siatkę!

71
    Wydawało się, że ładnie z klepki pograli Giroud z Hazardem. Jedno z podań okazało się jednak niecelne i przy piłce zawodnicy Tottenhamu.

73
    Wejście wyprostowaną nogą Moussy Sissoko. Zasłużony żółty kartonik dla pomocnika "Kogutów".

74
    Eden Hazard! Uderzenie reprezentanta Belgii tuż zza pola karnego. Piłka o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Gazzanigę.

76
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Pedro, na boisku pojawia się Willian.

78
    Dośrodkowanie Emersona z lewego skrzydła zostało zablokowane. Piłka opuściła plac gry. Od rzutu rożnego wznowią grę "The Blues".

80
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Sissoko, na boisku pojawia się Sanchez.

81
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Barkley, na boisku pojawia się Kovacić.
    Radość Llorente ze zdobytego gola.

82
    W walce o futbolówkę faulował na lewym skrzydle Erik Lamela Azpilicuetę. Od rzutu wolnego na własnej połowie boiska zaczynają gracze Chelsea.

83
    Pojedynek na prawym skrzydle Auriera z Kovaciciem. Francuz zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę i przekroczyła ona linię końcową.

85
    Rzut rożny dla Chelsea. Po dośrodkowaniu Edena Hazarda piłkę zgrywał zamykający akcję David Luiz. Potem jeden z graczy gospodarzy faulował.

87
    Podanie na lewe skrzydło w kierunku Lucasa. Brazylijczyk nie mógł wygrać walki o pozycję z Rudigerem i faulował reprezentanta Niemiec.

89
    Końcowe minuty spotkania na Stamford Bridge. Czy wynik ulegnie jeszcze zmianie? Zaraz się o tym przekonamy. Częściej w ataku oglądamy graczy Chelsea.

90
    Martin Atkinson zdecydował się doliczyć cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90+2
    Na próbę z dystansu zdecydował się Willian. Kiepska próba Brazylijczyka. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Gazzanigi.

90+3
    Ależ było blisko! Świetna akcja lewym skrzydłem Emersona. Dośrodkowanie Włocha w pole karne. Główkował Olivier Giroud i piłka poszybowała tuż obok słupka!

90+4
    Chelsea przegrała cztery z ostatnich pięciu pojedynków rzutów karnych w Pucharze Ligi!

Przed nami rzuty karne!

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:1
    Christian Eriksen pewnie trafia do siatki!

1. serie
    1:1
    Willian również bardzo pewnie!

2. serie
    1:2
    Intencje Lameli wyczuł golkiper, jednak Argentyńczyk precyzyjnie posłał futbolówkę!