Błękitni – Widzew 0:0 (koniec) | Skra – Gryf 2:1 (koniec) | Radomiak – ROW Rybnik 0:0 (koniec)
Siarka T. – Resovia 2:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Toruń 2:0 (koniec) | Olimpia E. – Górnik Ł. 2:0 (koniec)
Olimpia G. – Rozwój 3:0 (koniec) | Ruch – Stal S. W. 1:1 (koniec)
Pogoń Siedlce
2:0 (1:0)
Elana Toruń
Sobota 06.04.2019, 16:00 • Stadion ROSRRiT, Siedlce • 2. Liga • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Rozgrywki 2 Ligi wielkimi krokami wchodzą w decydującą fazę. W 27 kolejce Pogoń Siedlce Podejmie na swoim obiekcie jedną z najlepszych drużyn tego sezonu – Elanę Toruń.

Elana Toruń radzi sobie wiosną przyzwoicie. Żółto-niebiescy w tegorocznych ligowych meczach przegrali tylko raz, a z każdego wyjazdu przywozili przynajmniej punkt.

Wyróżniającą się postacią w drużynie Rafała Góraka jest Filip Kozłowski, aktualny wicelider w klasyfikacji ligowych strzelów z 13 bramkami na koncie. Inną ważną postacią w drużynie Elany jest Krzysztof Wołkowicz, autor 6 asyst w tym sezonie.

Pogoń Siedlce śrubuje liczbę ligowych meczów bez porażki. Ostatni raz na swoim obiekcie Pogoniści przegrali w październiku poprzedniego roku. Jeżeli i tym razem podopieczni Marcina Parsoła zdobędą przynajmniej punkt – biało-niebieskim uda się ustanowić serię dziesięciu kolejnych ligowych spotkań bez przegranej.

Wydaje się, że siedlczanom misterne plany pokrzyżować może nieobecność Adriana Paluchowskiego. Bramkostrzelny napastnik rozwiązał po ostatnim spotkaniu kontrakt z zespołem i przeszedł do Stali Mielec.

W rundzie jesiennej Elana pokonała Pogoń 3:0. Czy gospodarzom uda się zrewanżować? Pierwszy gwizdek w meczu Pogoń Siedlce – Elana Toruń już 6 kwietnia o godzinie 16. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej z tego spotkania!

1

2
    Rybski podaje do Walkowa, który z największą łatwością daje prowadzenie Pogoni! To było szybkie otwarcie!

4
    Elana posiada piłkę, ale nic z tego nie wynika.

7
    Mójta wykonał rzut wolny zbyt mocno, piłka ponad bramką Mrozka.

7
    Niebezpiecznie przedzierała się w pole karne Kościelniak, ale Wichtowski zatrzymuje piłkarza Torunia.

8
    Słaby strzał Andrzejewskiego w środek bramki Smołoucha.

10
    Niezłe uderzenie Mosiejki z powietrza w polu karnym Elany, po zgraniu Mesjasza. Piłka odbija się od słupka podtrzymującego siatki.

13
    Obiecująco wyglądał ten atak pozycyjny Elany. Widać, że drużyna z Torunia przyjechała dziś do Siedlec grać w piłkę.

15
    Żółtą kartkę otrzymuje Zabaleta (Elana Toruń).

16
    Na boisku leży Kościelniak. Chwila przerwy.

Po stracie Kryszaka do szarży ruszył Wiktoruk, ale wydaje się że był czysto powstrzymywany przez defensorów Elany.

20
    Żółtą kartkę otrzymuje Stefanowicz (Elana Toruń).

24
    Ładna podanie Stefanowicza do Ciechańskiego, ale złe przyjęcie piłki zadecydowało o niepowodzeniu tej akcji.

25
    Kozłowski odjechał Olszewskiemu, ale podał niecelnie do swojego kolegi z drużyny w pole karne.

29
    Nieudana akcja Kościelniaka lewą stroną.

31
    Piłkarze Elany wykonują dużo pracy by wyrównać w tej połowie, ale nie licząc bramki – żadna z drużyn nie stworzyła sensownej sytuacji strzeleckiej.

35
    Ładne uderzenie Kryszaka końcówką palców wybija na rzut rożny bramkarz Pogoni!

37
    Żółtą kartkę otrzymuje Kozłowski (Elana Toruń).

38
    Kolejna sytuacja Elany. Niepewnie interweniujący w piątce Smołuch zmuszony został do wyjścia z bramki. Złapanego na wykroku golkipera nie pokonał jeden z piłkarzy Torunia, który uderzył mocno, ale obok słupka.

40
    Bardzo dobre dośrodkowanie na piąty metr do Ciechańskiego, który nie wiedział do końca czy ma z tego przyjmować, czy strzelać.

42
    Kozłowski sytuacyjnie z ostrego kąta, jednak obok bramki przy długim słupku. To mogła być bramka!

43
    Ładnie w polu karnym Pogoni znalazł się Górka, który zmusił strzałem Smołucha do interwencji w bramce.

45

Wynik zupełnie nie odzwierciedla przebiegu meczu. Mimo prowadzenia, nie może się podobać gra Pogoni w pierwszej połowie tego spotkania. Dużo lepszą drużyną była Elana, która jakimś cudem nie umieściła piłki w bramce Smołucha. Wracamy za kilka minut.

46

48
    Potężna bomba Kołodziejskiego z 30 metrów wypiąstkowana ponad bramkę przez Smołucha.

50
    Dośrodkowanie Pazia w dłonie Mrozka.

52
    Piłkę ze swojej połowy rajdem wyprowadził Mesjasz, który dograł do Mójty na skrzydło. Lewonożny zawodnik Pogoni dograł w piątkę do Rybskiego, któremu centymetrów brakowało do tego by umieścić piłkę przy słupku bramki Elany. Jedna z nielicznych groźnych sytuacji Pogoni.

53
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Ciechański, na boisku pojawia się Stryjewski.

59
    Karny dla Pogoni! Po uderzeniu Mosiejki piłkę ręką wyblokował Onsorge!

60
    Mójta w środek bramki, ale mocno i skutecznie. Dwubramkowe prowadzenie Pogoni po bramce z karnego stało się faktem!

63
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Zabaleta, na boisku pojawia się Lenartowski.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Szymankiewicz.

67
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Rybski, na boisku pojawia się Marciniec.

70
    Wygląda na to, że Elana straciła rezon w ofensywie, natomiast gospodarzom gra się z każdą minuta lepiej.

70
    Efektowny i skuteczny wysoki pressing Pogoni. Elana traci piłkę na wysokości swojego pola karnego.

72
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Mójta, na boisku pojawia się Zając.

75
    Nie popisał się Marciniec w idealnej sytuacji do podwyższenia wyniku – celność tego uderzenie pozostawiła wiele do życzenia.

77
    Lenartowski zagubił się z piłką w poli karnym Pogoni. Obrońcy nie mieli problemu z powstrzymaniem go.

79
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Stefanowicz, na boisku pojawia się Zagórski.

80
    Kozłowski liczył na faul w starciu z Mesjaszem, ale skończyło się jedynie stratą zawodnika Elany.

83
    Zmiana w drużynie Pogoń Siedlce: z boiska schodzi Wiktoruk, na boisku pojawia się Łydkowski.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Lenartowski (Elana Toruń).

87
    Tempo meczu zdecydowanie siadło. Goście ograniczają się już tylko do dośrodkowań w pole karne, a gospodarze starają się już tylko wybijać piłkę z własnej połowy.

90
    Elana nie będzie miała już lepszej sytuacji w tym meczu. Kozłowski przestrzelił z metra!

90+1
    Walków wyszedł sam na sam z bramkarzem Elany, ale zupełnie nie udała się mu podcinka.

90+3

Wygrała dziś drużyna skuteczniejsza, a taką z pewnością była Pogoń. Goście pokpili sprawę w pierwszej połowie, kiedy to mieli cztery znakomite okazje do strzelenia bramki i wywiezienia punktów z Siedlec. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe z meczów Pogoni! (17:51:06)