Toruń – Siarka T. 4:2 (koniec) | Rozwój – Olimpia E. 0:1 (koniec) | Resovia – Radomiak 1:0 (koniec)
ROW Rybnik – Skra 0:0 (koniec) | Stal S. W. – GKS Bełchatów 1:0 (koniec) | Górnik Ł. – Błękitni 1:1 (koniec)
ROW 1964 Rybnik
0:0 (0:0)
Skra Częstochowa
Sobota 13.04.2019, 16:00 • Stadion MOSiR, Rybnik • 2. Liga • 28. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z jednego z meczów 28. kolejki polskiej drugiej ligi. W Rybniku miejscowy ROW 1964 podejmie Skrę Częstochowa.

Gospodarze tego pojedynku znajdują się tuż nad strefą spadkową. Ich sytuacja nie jest jednak kolorowa, gdyż nad ostatnią w tabeli Olimpią Elbląg mają zaledwie jeden punkt przewagi. W poprzedniej kolejce rybniczanie bezbramkowo zremisowali z Radomiakiem.

Zdecydowanie lepiej wiedzie się przyjezdnych. Skra na o dziesięć punktów więcej i zajmuje bezpieczną siódmą lokatę. Przed tygodniem częstochowianie pokonali Gryfa Wejherowo 2:1.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się 22 września. Starcie w Częstochowie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jak będzie tym razem?

Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

1

2
    Spokojny początek spotkania. Przy piłce na własnej połowie przyjezdni.

3
    Dobre dośrodkowanie Napory z prawego skrzydła, ale minął się z futbolówką Nocoń.

5
    Kolejne dośrodkowanie Napory, tym razem pewnie wyłapał piłkę Rosa.

7
    Jeden z rybniczan zdecydował się na strzał z większej odległości, ale próba ta okazała się zupełnie nieudana.

8
    Groźna wrzutka Giełażyna z lewej flanki, ale przechwytują piłkę przyjezdni.

9
    Doskonałą okazję na strzelenie bramki miał Giełażyn, ale piłka ostatecznie nie znalazła drogi do bramki!

11
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę gości i od bramki rozpocznie golkiper ROW-u.

13
    Zbyt słabe uderzenie Noconia i nie miał kłopotów z interwencją Rosa.

14
    Bardzo dobrze zapowiadała się akcja Skry, ale uderzenie Nowaka minimalnie ponad poprzeczkę!

16
    Mocne, lecz niecelne uderzenie Januszewskiego.

17
    Znów groźnie pod bramką ROW-u, ale znów minimalnie niecelnie uderzał jeden z zawodników Skry!

19
    Rzut wolny dla rybniczan nieopodal pola karnego rywali.

20
    Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale żaden z zawodników nie zdołał przeciąć toru lotu piłki.

21
    Uderzenie Bojdysa zablokowane przypadkowo przez kolegę z drużyny.

23
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez gospodarzy grę od braki wznowi Biegański.

24
    Bardzo aktywny na lewym skrzydle jest Giełażyn, Póki co jego centry są jednak przechwytywane przez defensorów Skry.

25
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z przyjezdnych. Grę wznowi bramkarz ROW-u.

26
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

27
    Bardzo dobrze po uderzeniu rywala interweniował Biegański, ROW napiera.

28
    Uderzenie Jaroszewskiego zza pola karnego zablokowane, ale utrzymują się przy piłce miejscowi.

30
    Groźna centra Krotofila, ale w porę jednego z rywali ubiegł Biegański i wyłapał futbolówkę.

31
    Ładnie do strzału głową złożył się Gerega, jednak jego uderzenie okazało się niecelne. Z piątego metra futbolówkę do gry wprowadzi Rosa.

33
    Ładna wrzutka Rostkowskiego z lewej flanki, zamieszanie po piąstkowaniu Biegańskiego, ale ostatecznie złapał piłkę golkiper Skry.

35
    Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Jak na razie optyczną przewagę mają rybniczanie.

36
    Raz jeszcze zakotłowało się pod bramką Skry, ale i tym razem miejscowi nie zdołali skierować piłki do siatki.

39
    Częstochowianie od rzutu wolnego w środkowym sektorze boiska.

40
    Dość senne tempo gry obecnie obserwujemy. Wielce prawdopodobne, że nic ciekawszego przed przerwą już się nie wydarzy.

42
    Spratek faulowany na połowie rywali. Rzut wolny dla ROW-u z okolic trzydziestego metra.

44
    Przycisnęli jeszcze w końcówce gospodarze, ale brakuje im wykończenia pod bramką rywali.

45

Do przerwy bezbramkowy remis w Rybniku. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Rosa z problemami interweniuje po uderzeniu Nowaka z większej odległości.

51

53
    Płaska centra Krotofila zablokowana. Korner dla ROW-u.

54
    W dalszym ciągu aktywniejszą stroną są gospodarze, ale niewiele z tego wynika.

55
    Rzut wolny dla Skry na własnej połowie boiska.

56
    Słupek chroni gości przed utratą bramki po uderzeniu Jaroszewskiego!

58
    Krotofil faulowany przez Nowaka i arbiter słusznie przerywa grę.

59
    Dobrą okazję na zdobycie gola miał Brychlik, ale arbiter odgwizdał spalonego.

64
    Giełażyn posyła piłkę ponad poprzeczką bramki rywali. Wyraźnie przeważają miejscowi.

65
    Rzut rożny dla gospodarzy, ale arbiter dopatrzył się przewinienia na którymś z zawodników drużyny gości.

67
    W środku pola faulowany był Niedbała i częstochowianie rozpoczną od rzutu wolnego.

69
    Dobrę piąstkowanie po dośrodkowaniu ze skrzydła zanotował Biegański.

70
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Spratek, na boisku pojawia się Bukowiec.

72
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Kieca.

74
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Kunat, na boisku pojawia się Koleczko.

75
    Ostro faulował Koleczko i zasłużona żółta kartka.

77
    Niewiele dzieje się obecnie na boisku. Miejmy nadzieję, że końcówka przyniesie jakieś emocje.

79
    Odskoczyła piłka Obuchowskiemu na lewym skrzydle i nic nie wyszło z tej akcji Skry.

80
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Napora, na boisku pojawia się Skowron.

82
    Ucierpiał w jednym ze starć Nocoń i mamy chwilę przerwy.

83
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Giełażyn, na boisku pojawia się Mazurek.

85
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nocoń, na boisku pojawia się Siwek.

86
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Rostkowski, na boisku pojawia się Koch.

87
    Kolejna akcja gospodarzy i rzut rożny wywalczyli zawodnicy ROW-u.

88
    Niecelne uderzenie na bramkę częstochowian i grę wznawiać będzie Biegański.

90
    Zbyt ostro walczył o piłkę Brychlik i arbiter upomina go żółtą kartką.

90+2
    Do samego końca walczą o zwycięskiego gola miejscowi. Wydaje się jednak, że zostało już za mało czasu.

90+3
    To mogła być piłka meczowa! Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale strzał głową Mazurka broni Biegański!

90+5

Dobiegło końca spotkanie w Rybniku. Mecz bez historii, zakończony bezbramkowym remisem i podziałem punktów. Dziękuję za uwagę! (17:53:19)

Gole:

Kartki:   75. Koleczko (ROW), 90. Brychlik (ROW)

ROW 1964 Rybnik:
    Rosa – Jaroszewski, Krotofil (C), Kunat 74. (Koleczko), Spratek (70. Bukowiec), Jary, Giełażyn (83. Mazurek), Szkatuła, Bojdys, Brychlik, Rostkowski (86. Koch)

Zmiany:
    Łubik – Janik, Mazurek, Koleczko, Koch, Bukowiec, Tkocz

Skra Częstochowa:
    Biegański – Poprawa, Zalewski, Nocoń (85. Siwek) Nowak, Gerega, Napora (80. Skowron), Niedbała (72. Kieca), Obuchowski, Olejnik, Holik